Jump to content

Ταξίδια


DrMaslow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το σκεφτόμαστε ακόμη, γιατί τα εισιτήρια που έχουμε βρει είναι ψιλοακριβά... Γύρω στα 600 ευρώ το άτομο συμπεριλαμβανομένης της βίζας...

Ειναι τσουχτερες οι τιμες οντως:O

Αλλα αυτα που θα δεις εκει θα σε αποζημιωσουν και με το παραπανω ;)

Τι μου θυμισες παλι ρε VeCo:O

Ποιο εργοστάσιο είπαμε έχει ο μπαμπάς σου?Άναυρο μένεις υποθέτω...

ΕDIT:Προς το παρόν εγώ πάντως αρκούμαι μόνο στο να τραγουδάω:"Φεύγω για Ντουμπάι, bye μωρό μου bye"...

Δεν εχει εργοστασιο ο μπαμπας μου...

Βολο μενω:p :D :) :)

Και τα τραγουδια καλα ειναι ;)

Αν και θα προτιμουσα το Sander Kleinenberg - This is not Miami στο 3 λεπτο και 57 δευτερολεπτα ;) :p

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Έκανα δύο ταξίδια αυτόν το χειμώνα, ένα στο Λονδίνο (Οκτώβριο) κι ένα στο Παρίσι (Ιανουάριο). Στο Λονδίνο είχα ξαναπάει αρκετές φορές, αλλά ήταν η πρώτη φορά που επισκέφτηκα το Παρίσι. Συνιστώ και τις δύο πόλεις, αλλά για κάποιον που του αρέσουν οι πιο χαλαροί ρυθμοί, θα πρότεινα το Παρίσι. Το Λονδίνο είναι πιο δυναμικό, με γρηγορότερους ρυθμούς.

 

Το επόμενο ταξίδι που θα κάνω, μάλλον θα είναι την άνοιξη στη Ρώμη. Δεν έχω πάει Ιταλία και νοιώθω την ανάγκη να καλύψω το κενό. Για καλοκαίρι σκέφτομαι τη Βαρκελώνη.

 

Θα μ'ενδιέφερε να επισκεφτώ την Πράγα, αλλά φιλοί που πήγαν ανέφεραν ότι υπάρχει πολύ έντονη η νοοτροπία να "φουσκώνουν" τις τιμές για τους τουρίστες. :mad:

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

φεύγω σε λίγες μέρες έκτακτα για μια δουλίτσα Γερμανία :)

Δεν θα κάτσω πολύ, 3-4 μέρες μονο.

Θα ήθελα απλά να ξέρω πόσες ώρες είναι με το αεροπλάνο και πόσα λεφτά στοιχίζουν περίπου τα εισιτήρια για 2 άτομα?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

φεύγω σε λίγες μέρες έκτακτα για μια δουλίτσα Γερμανία :)

Δεν θα κάτσω πολύ, 3-4 μέρες μονο.

Θα ήθελα απλά να ξέρω πόσες ώρες είναι με το αεροπλάνο και πόσα λεφτά στοιχίζουν περίπου τα εισιτήρια για 2 άτομα?

 

Είχα πάει Γερμανία (Φρανκφούρτη) πριν 3-4 χρόνια, αλλά δε θυμάμαι καθόλου πόσες ώρες ήταν η πτήση, ούτε το κόστος. Πολλά εξαρτώνται από το αν υπάρχει απευθείας πτήση από Θεσ/νίκη/ Αθήνα για την πολή στην οποία πηγαίνεις.

 

Μπορώ όμως να σου πω ότι υπάρχει η εξής ιστοσελίδα http://www.germanwings.com/language_selector.html στην οποία μπορείς να βρεις φτηνά εισιτήρια.

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

φεύγω σε λίγες μέρες έκτακτα για μια δουλίτσα Γερμανία :)

Δεν θα κάτσω πολύ, 3-4 μέρες μονο.

Θα ήθελα απλά να ξέρω πόσες ώρες είναι με το αεροπλάνο και πόσα λεφτά στοιχίζουν περίπου τα εισιτήρια για 2 άτομα?

 

Ανάλογα σε ποια πόλη πας και από που ξεκινάς, εικάζω από Αθήνα.

Τώρα για τα χρήματα είναι αρκετά αλλά πολλές εταιρείες λειτουργούν με προσφορές που πραγματικά συμφέρουν:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδιά help me επειγώντος!!

ψάχνω εισητήρια απο Αθήνα για Βερολίνο στις 12 Μαρτίου και επιστοφή 14 Μαρτίου από dusseldorf ή kolonia για Αθήνα!!

το κακό είναι ότι όσο έψαξα στο νετ ή δεν βρήκα επιστροφή απο κεί που θέλω ή το αντίστροφο!!

Pls άν κάποιος θέλει να βοηθήσει και ξέρει θα του ήμουν υπόχρεος!!!!:cry:

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, σε όσους ξέρουν από Λονδίνο.

Ψάχνω να κλείσω εισητήρια για σιδηρόδρομο, London-Edinburgh. Μου είπαν (ή διάβασα, δεν θυμάμαι) ότι στο Heathrow, υπάρχει σιδηροδρομικός σταθμός ώστε να μπορώ να φύγω απ'ευθείας.

Από όσο έχω ψάξει όμως, δεν βρίσκω τίποτα, εκτός από σταθμούς του Μετρό.

Ξέρει κανείς να μου πει, αν υπάρχει όντως σιδηρόδρομος στο αεροδρόμιο? Αλλιώς ποιος είναι ο κοντινότερος? Ο Kings Cross?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο Heathrow δεν υπαρχει σιδηροδρομικος σταθμος, μονο μετρο. Για τρενα δες http://www.nationalrail.co.uk βαλε απο που ξεκινας και που θες να πας και θα στα βρει ολα.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, σε όσους ξέρουν από Λονδίνο.

Ψάχνω να κλείσω εισητήρια για σιδηρόδρομο, London-Edinburgh. Μου είπαν (ή διάβασα, δεν θυμάμαι) ότι στο Heathrow, υπάρχει σιδηροδρομικός σταθμός ώστε να μπορώ να φύγω απ'ευθείας.

Από όσο έχω ψάξει όμως, δεν βρίσκω τίποτα, εκτός από σταθμούς του Μετρό.

Ξέρει κανείς να μου πει, αν υπάρχει όντως σιδηρόδρομος στο αεροδρόμιο? Αλλιώς ποιος είναι ο κοντινότερος? Ο Kings Cross?

 

Kai giati na pas me treno Edinburgh. Na mi sou pw fthinotera tha sou vgei me aeroplano (OK oi perissoteres budget etairies den petane apo Heathrow, alla kati mporei na vreis, ase pou ta aerodromia sundeontai metaksu tous me coaches sunithws).

Link to comment
Share on other sites

Kai giati na pas me treno Edinburgh. Na mi sou pw fthinotera tha sou vgei me aeroplano (OK oi perissoteres budget etairies den petane apo Heathrow, alla kati mporei na vreis, ase pou ta aerodromia sundeontai metaksu tous me coaches sunithws).

 

:kolokithia: :p

 

Και γιατί να μην πάει; Νομίζω πως η διαδρομή που θα κάνει είναι από τις ωραιότερες...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Kai giati na pas me treno Edinburgh. Na mi sou pw fthinotera tha sou vgei me aeroplano (OK oi perissoteres budget etairies den petane apo Heathrow, alla kati mporei na vreis, ase pou ta aerodromia sundeontai metaksu tous me coaches sunithws).

 

:kolokithia: :p

 

Και γιατί να μην πάει; Νομίζω πως η διαδρομή που θα κάνει είναι από τις ωραιότερες...

 

Χθες έφαγα όλο το απόγευμα μου στο Internet, για αυτό το λόγο! Η αλήθεια είναι ότι το εισητήριο για τρένο είναι 3πλάσιο-4πλάσιο, από το αεροπορικό, αλλά θα πρέπει όντως να αλλάξουμε αεροδρόμιο (Gatwick), που είναι μιάμιση ώρα με λεωφορείο (γραμμή express).

Veco, έχεις δίκιο για την διαδρομή, αλλά έτσι κι αλλιώς έχουμε κανονίσει εκδρομές στα Highlands, χωριά, Lochness, κλπ. Πόση φύση πια!!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Veco, έχεις δίκιο για την διαδρομή, αλλά έτσι κι αλλιώς έχουμε κανονίσει εκδρομές στα Highlands, χωριά, Lochness, κλπ. Πόση φύση πια!!:p

 

Τότε αεροπλάνο. Φθάνεις και γρηγορότερα! :happy:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

http://www.world66.com/myworld66/visitedCountries

 

Ωραίο site για τις χώρες που έχει επισκεφθεί ο καθένας....

 

http://i124.photobucket.com/albums/p33/gmathio/worldmap2.gif

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

http://http://www.world66.com/myworld66/visitedCountries

 

Ωραίο site για τις χώρες που έχει επισκεφθεί ο καθένας....

 

Δεν ανοίγει το link... :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε το λάθος, είχε δύο http...

 

Indeed. Έκανα και τον δικό μου χάρτη... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τον "ανεβάζεις" ;

 

Your wish is my command... :p :)

 

http://img159.imageshack.us/img159/9744/worldmapzd2.gif

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Θελω συντομα να επισκεφτω την Ρωσια, ειναι το ονειρο μου.:happy:

 

Ο δικος μου χαρτης δεν εχει κοκκινο...:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θελω συντομα να επισκεφτω την Ρωσια, ειναι το ονειρο μου.:happy:

Για να βρεις Ρωσσίδες; :p

 

Ο δικος μου χαρτης δεν εχει κοκκινο...:(

Θα έχει όταν θα επισκεφτείς την Κόκκινη Πλατεία. ;)

 

 

 

http://www.world66.com/myworld66/visitedCountries/worldmap?visited=ATBEBGDEGRITMKMDES

Link to comment
Share on other sites

Καμια προταση για ξενοδοχειο στο κεντρο του Μοναχου; (γυρω στα 70-80€)

 

Προτασεις για sightseeing; Επισης, αξιζει να δοκιμασω την διαδρομη Μοναχο - Βιεννη, με τραινο, αυθημερον (γυρω στις 5-6 ωρες ανα κατευθυνση ειναι το ταξιδι) ; :) Thanks σε οποιον απαντησει, προκαταβολικα!

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...