Jump to content

Ταξίδια


DrMaslow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απιστευτη πολη πρεπει να ειναι η Μοσχα...

http://www.nd.edu/~mbeisswe/Moscow%20at%20night%202.JPG

Οποιος εχει παει Ρωσια ας προτεινει πολεις γιατι ενδιαφερομαι.:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καμια προταση για ξενοδοχειο στο κεντρο του Μοναχου; (γυρω στα 70-80€)

 

Προτασεις για sightseeing; Επισης, αξιζει να δοκιμασω την διαδρομη Μοναχο - Βιεννη, με τραινο, αυθημερον (γυρω στις 5-6 ωρες ανα κατευθυνση ειναι το ταξιδι) ; :) Thanks σε οποιον απαντησει, προκαταβολικα!

 

Κοίταξε εδώ. Για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να βοηθήσω... :(

 

Απιστευτη πολη πρεπει να ειναι η Μοσχα...

http://www.nd.edu/~mbeisswe/Moscow%20at%20night%202.JPG

Οποιος εχει παει Ρωσια ας προτεινει πολεις γιατι ενδιαφερομαι.:happy:

 

Προσωπικά από Ρωσία έχω πάει μόνο Μόσχα, για 3 μέρες, πριν 13 χρόνια, οπότε δεν θυμάμαι και πολλά... Αν κάνεις όμως υπομονή μέχρι το καλοκαίρι (που θα ξαναπάω μάλλον), θα σου πω πολλά περισσότερα! :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Η γλώσσα είναι πραγματικά καταπληκτική. Εκανα τρία χρόνια ρώσικα στον Ελληνοσοβιετικό σύνδεσμο γιατί ήθελα να πάω διπλωματικό σώμα και μου άρεσαν πάρα πολύ αν και είναι δύσκολα. Μοιάζουν πολύ με τα αρχαία ελληνικά στην γραμματική, έχουν ακόμη και δοτική!! Οσο για πόλεις, η Αγία Πετρούπολη, ίσως είναι η ομορφότερη πόλη στον κόσμο απ' ότι λένε όσοι έχουν πάει.....

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Η γλώσσα είναι πραγματικά καταπληκτική. Εκανα τρία χρόνια ρώσικα στον Ελληνοσοβιετικό σύνδεσμο γιατί ήθελα να πάω διπλωματικό σώμα και μου άρεσαν πάρα πολύ αν και είναι δύσκολα. Μοιάζουν πολύ με τα αρχαία ελληνικά στην γραμματική, έχουν ακόμη και δοτική!! Οσο για πόλεις, η Αγία Πετρούπολη, ίσως είναι η ομορφότερη πόλη στον κόσμο απ' ότι λένε όσοι έχουν πάει.....

 

Δεν την λένε άδικα και Παρίσι του βορρά (ή κάτι τέτοιο :p)... Αγία Πετρούπολη θέλω πάρα πολύ να πάω... :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Η γλώσσα είναι πραγματικά καταπληκτική. Εκανα τρία χρόνια ρώσικα στον Ελληνοσοβιετικό σύνδεσμο γιατί ήθελα να πάω διπλωματικό σώμα και μου άρεσαν πάρα πολύ αν και είναι δύσκολα. Μοιάζουν πολύ με τα αρχαία ελληνικά στην γραμματική, έχουν ακόμη και δοτική!! Οσο για πόλεις, η Αγία Πετρούπολη, ίσως είναι η ομορφότερη πόλη στον κόσμο απ' ότι λένε όσοι έχουν πάει.....

Συγγνωμη για το off topic αλλα ειναι δυσκολη γλωσσα; :worry: Μ'αρεσει πολυ να την ακουω...:)

Οσο για την Αγια Πετροπολη θα την επισκεφτω οπωσδηποτε αν και οταν παω.

Veco θελω "review" του ταξιδιου σου αν πας.;) :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Veco θελω "review" του ταξιδιου σου αν πας.;) :p

 

уверено (φυσικά) :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εδώ. Για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να βοηθήσω... :(

 

 

Thanks, αν και ενταξει, προφανως εχω βρει αρκετα ξενοδοχεια, και στην τιμη που με ενδιαφερει, απλα το θεμα ειναι αν υπαρχει καποιος που να εχει να προτεινει καποιο απο προσωπικη αποψη! ;) :)

 

Thanks παντως!

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Thanks, αν και ενταξει, προφανως εχω βρει αρκετα ξενοδοχεια, και στην τιμη που με ενδιαφερει, απλα το θεμα ειναι αν υπαρχει καποιος που να εχει να προτεινει καποιο απο προσωπικη αποψη! ;) :)

 

Thanks παντως!

 

Καλά βρε, δεν έκανα και τόσο κόπο... :p

 

Δεν έχω πάει ακόμη Μόναχο (οπότε μόλις επιστρέψεις θέλω εντυπώσεις), οπότε δεν ξέρω να σου πω... :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε λίγες ώρες φεύγω για Πράγα!5ήμερη με το σχολείο :up:.2 η ώρα πετάμε! Μολις γυρίσω θα σας πω εντυπώσεις:D !

Αν και :cry: λίγο στην ιδέα του αεροπλάνου (1η φορά θα ανέβω)..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τιποτα παντως παιδια στο οορφοτερο μερος που εχω παει ειναι στο Hallstatt στην Αυστρια,ενα φοβερο χωριο σε μια λιμνη απο γυρω χτισμενο,μιλαμε παραδεισος
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε λίγες ώρες φεύγω για Πράγα!5ήμερη με το σχολείο :up:.2 η ώρα πετάμε! Μολις γυρίσω θα σας πω εντυπώσεις:D !

Αν και :cry: λίγο στην ιδέα του αεροπλάνου (1η φορά θα ανέβω)..

 

Καλό σου ταξίδι (αν και δεν σε πρόλαβα). Όταν με το καλό επιστρέψεις, αναμένουμε τις - σίγουρα άριστες - εντυπώσεις. Η Πράγα είναι μία από τις ωραιότερες πόλεις της Ευρώπης και είσαστε πολύ τυχεροί πάτε εκεί πενθήμερη. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

http://img263.imageshack.us/img263/1559/worldmap1pk4.gif

 

 

 

αξιωθηκα επιτελους και εφτιαξα τον χαρτη...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

http://www.imageshack.gr/images/q5ezzn233qtwmovhzdjm.gif

΅Ελλάδα

 

:( Και αυτήν όχι όλη!Το νοτιότερο σημείο που έχω φτάσει είναι η Αθήνα!:(

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ορισμένα ενδιαφέροντα μέρη όπως Αλάσκα και κάποια στην Απω Ανατολή....

 

Αφού η Αλάσκα ανήκει στην Γιούσα λογικό είναι να την εμφανίζει κόκκινη...

 

΅Ελλάδα

 

:( Και αυτήν όχι όλη!Το νοτιότερο σημείο που έχω φτάσει είναι η Αθήνα!:(

 

Υπάρχει πιο όμορφη χώρα απ΄την Ελλάδα;

Που 'σαι ρε Άδωνι να με καμαρώσεις....

 

Ανεξάρτητος;

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

Η ομορφότερη πόλη είναι το Magdeburg στην Γερμανία για μένα και δεν την αλλάζω με καμία!

getolika είσαι 19 χρονών και δεν έχεις βγεί ακόμη εκτός Ελλάδος?

καιρός να το δοκιμάσεις, θα εκπλαγείς με την διαφορά !

Εγώ πήγα πρώτη φορά εξωτερικό στα 9 μου Λονδίνο.

Στην ηλικία σου πήγα 1 μήνα στην Τουλούζη Γαλλία.

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Η ομορφότερη πόλη είναι το Magdeburg στην Γερμανία για μένα και δεν την αλλάζω με καμία!

getolika είσαι 19 χρονών και δεν έχεις βγεί ακόμη εκτός Ελλάδος?

καιρός να το δοκιμάσεις, θα εκπλαγείς με την διαφορά !

Εγώ πήγα πρώτη φορά εξωτερικό στα 9 μου Λονδίνο.

Στην ηλικία σου πήγα 1 μήνα στην Τουλούζη Γαλλία.

 

Εάν δεν μπορέσω να βρω χρόνο να πάω κάπου λέω να πεταχτώ το Πάσχα μέχρι το Σαντάνσκι(που είναι και κοντά) να πω και γω ότι πήγα εξωτερικό!:lol::lol: Έχω βγάλει και διαβατήριο καινούριο (τι το 'θελα; ) εδώ και 1 χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

Η ομορφότερη πόλη είναι το Magdeburg στην Γερμανία για μένα και δεν την αλλάζω με καμία!

getolika είσαι 19 χρονών και δεν έχεις βγεί ακόμη εκτός Ελλάδος?

καιρός να το δοκιμάσεις, θα εκπλαγείς με την διαφορά !

Εγώ πήγα πρώτη φορά εξωτερικό στα 9 μου Λονδίνο.

Στην ηλικία σου πήγα 1 μήνα στην Τουλούζη Γαλλία.

Κι εγω ειμαι 20 και δεν εχω βγει...Μην μας ξυνεις τις πληγες...:( :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείτε, έχετε όλον τον καιρό μπροστά σας. Θ ασας συνιστούσα πάντως να ξεκινάτε σιγά-σιγά, γιατί πραγματικά τα ταξίδια είναι από τα ομορφότερα πράγματα που μπορεί να κάνει κάποιος. Οσο περισσότερα τόσο το καλύτερο....

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν μπορέσω να βρω χρόνο να πάω κάπου λέω να πεταχτώ το Πάσχα μέχρι το Σαντάνσκι(που είναι και κοντά) να πω και γω ότι πήγα εξωτερικό!:lol::lol: Έχω βγάλει και διαβατήριο καινούριο (τι το 'θελα; ) εδώ και 1 χρόνο!

σαντανσκι βρε?τς τς τς!

καλυτερα να παραμεινεις εντος συνορων:ninja:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

σαντανσκι βρε?τς τς τς!

καλυτερα να παραμεινεις εντος συνορων:ninja:

 

Γιατί όχι, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια!:p Γιατί δλδ; Επειδή εκεί που κάθεσαι για παράδειγμα στην καφετέρια έρχονται διάφορες και σου λένε με νόημα "πάμε;"(καταλαβαίνεις φυσικά που):lol: πρέπει και εμείς να το σνομπάρουμε;Καλά αφού με αποθαρρύνεις θα κάτσω σπίτι μέχρι να βρω την ευκαιρεία να πάω κάπου πιο "in"!

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω τον λόγω να μην πηγαίνει κανείς εξωτερικό για διακοπές, στα ελληνικά νησιά πιο ακριβά σου βγαίνουν τα ξενοδοχεία και αν κλείσεις απο τώρα για το καλοκαίρι αεροπορικά εισητήρια σου βγαίνουν πανφτηνα!

εγώ δεν έχω πολλά λεφτά αλλά προτιμώ όσα βάζω στην άκρη να τα κάνω ταξίδια εξωτερικό απο το να αλλάζω κινητά η αυτοκίνητα.

τώρα είμαι 22 χρονών και δεν θα μπορούσα να φανταστώ τον εαυτό μου κλεισμένο εντός συνόρων τόσα πολλά χρόνια, ο πλανήτης μας έχει πολλές ομορφιές να δούμε και η ζωή είναι πολύ μικρή, είναι κρίμα να μην προλάβεις να τις δείς.

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια!:p Γιατί δλδ; Επειδή εκεί που κάθεσαι για παράδειγμα στην καφετέρια έρχονται διάφορες και σου λένε με νόημα "πάμε;"(καταλαβαίνεις φυσικά που):lol: πρέπει και εμείς να το σνομπάρουμε;Καλά αφού με αποθαρρύνεις θα κάτσω σπίτι μέχρι να βρω την ευκαιρεία να πάω κάπου πιο "in"!

αναλογως...αν εσυ θελεις να πας εκει,μονο και μονο για την εμπειρια που περιγραφεις τοτε πηγαινε..

αν και δεν γινεται ετσι ακριβως η "δουλεια":lol: :rolleyes: :cool:

αν ομως θελεις να πας για ψωνια (κλασικος προορισμος)τοτε αναθεωρησε γιατι πας στην monkeyland με πρωτευουσα την μουφα city

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αποφασισα να παω γερμανια με germanwings με 50ε το ατομο(με επιστροφη με φορυς με ολα)

θα παω κολωνια.. ειναι καποιος ο οποις γνωριζει ορισμενα πραγματα παραπανω?

δηλαδη καποιο site με φθηνα ξενοδοχεια για την περιοχη η με φθηνα αυτοκινητα ενοικιασεως? και αν γνωριζει καποιος εαν υπαρχει καποια πολη εκει κοντα στην ολλανδια που αξιζει καποιος να παει?

 

ευχαριστω

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γύρισα!:D Η Πράγα πανέμορφη σας προτείνω να πάτε!Είναι καταπληκτική!:p Πήγα και μια μέρα Δρέσδη(Γερμάνια),εξίσου όμορφη αλλά δεν πρόλαβα να την δω καλά γιατί καθίσαμε μόνο λίγες ώρες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...