Jump to content

Τα Πάντα για την τεχνολογία,και τους παρόχους Voip


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους παίζουν με betamax κλώνους (voipalot, dialcheap κτλ) με sip client που δίνει δυνατότητα παραμετροποίησης προτείνω χρήση codec iLBC. Μολονότι δεν αναφέρεται ως συμβατός σε ιστοσελίδα οποιουδήποτε κλώνου έχει δοκιμαστεί σε εφαρμογή acrobits groundwire με άριστα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 16/3/2024 at 1:56 ΜΜ, barca10 said:

Καλησπέρα,

Οι γονείς μου έχουν μία σύνδεση nova adsl 24 (σταθερό και ίντερνετ). Το ίντερνετ δεν το χρησιμοποιούν καθόλου.

Στο σπίτι τους έχω ίντερνετ 100Mbps από τον κάτω όροφο (εμένα) για την τηλεόραση και τα κινητά. Έχω τραβήξει καλώδιο και έχω και ένα access point.

Η 24άρα adsl δεν χρησιμοποιείται καθόλου. Επίσης, κυρίως δέχονται κλήσεις στο σταθερό. Κάνουν κλήσεις μόνο από τα κινητά.

Σκέφτομαι να κάνω φορητότητα τον αριθμό στην intertelecom. Έχω κάπου gateway (fxo/fxs) για μετατροπή απλής τηλεφωνικής συσκευής σε voip από παλιά (εποχές viva). Ή θα αγοράσω κανα καινούριο voip τηλέφωνο. Απ' ότι καταλαβαίνω το κόστος στην intertelecom είναι 15 ευρώ τον χρόνο + ότι εξερχόμενες κάνεις; Τι προτείνετε;

Υπάρχει κι η omnivoice με 10 ευρώ το έτος. Εγώ αυτήν έχω. Θα δυσκολευτείς λίγο στη αρχή γιατί αλλάζουν το site τους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...