Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες, δεν ξέρω αν είναι η εντύπωσή μου, αλλά νομίζω ότι με το update έστρωσαν οι ειδοποιήσεις :) . Πρώτη φορά σήμερα άκουσα τον ήχο του γκολ στην εφαρμογή escore και επίσης το viber φαίνεται να αποκρίνεται καλύτερα! :)
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, δεν ξέρω αν είναι η εντύπωσή μου, αλλά νομίζω ότι με το update έστρωσαν οι ειδοποιήσεις :) . Πρώτη φορά σήμερα άκουσα τον ήχο του γκολ στην εφαρμογή escore και επίσης το viber φαίνεται να αποκρίνεται καλύτερα! :)

 

Και εγω το ιδιο νομιζω. Επισης κανει καλυτερη διαχειριση στην ραμ. Το μονο οτι εξαφανισε τον browser αλλα δεν πειραζει, κατεβασα τον οπερα!

Στην καμερα ειδατε καμμια διαφορα? Προς το καλυτερο εννοειτε!

Link to comment
Share on other sites

Όλα κομπλέ! δεν κατάλαβα διαφορά αλλά κάτι είναι και αυτο το update . για τα λεφτά που έδωσα για το καλό κινητό ειμαι ευχαριστημένος. ευτυχώς δεν μου έκανε καποιο hardware πρόβλημα ως τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Περάσετε 1 χρόνος κ δηλώνω υπερευχαριστημενος...δεν πέρασε κ λίγα στα χέρια μου ( στρέβλωση,το επανέφερα όσο μπορούσστο ,2-3 μικροπεσιματα ) αλλά αυτό δεν καταλαβαίνει τπτ.

Αγρατζουνιστο κ κυρίως λειτουργικά απροβληματιστο. Φαντάσου και να το υποστηρίζε με updates η nubia!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περάσετε 1 χρόνος κ δηλώνω υπερευχαριστημενος...δεν πέρασε κ λίγα στα χέρια μου ( στρέβλωση,το επανέφερα όσο μπορούσστο ,2-3 μικροπεσιματα ) αλλά αυτό δεν καταλαβαίνει τπτ.

Αγρατζουνιστο κ κυρίως λειτουργικά απροβληματιστο. Φαντάσου και να το υποστηρίζε με updates η nubia!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

όντως κινητό διαμάντι απο τα καλυτερα κινεζικα που εχω παρει εδω και χρονια

Link to comment
Share on other sites

Στη μπαταρία είχε καμία διαφορά;

 

Δε νομίζω, ούτως ή άλλως έχουμε μπαταριάρα όμως!

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μέτριο πράγμα στο κινητό αυτό είναι η κάμερα. Είναι ας πούμε ελαφρά χειρότερη από του redmi note 4x, σαφώς χειρότερη απ του letv 1 x600, και πολύ χειρότερη από του Honor Play που έχω τώρα. Και αυτό ισχύει ακόμα και με τη gcamera, η οποία μπαίνει αν βάλει κανείς την lineageOS. Τα δύο πρώτα τα είχα πάρει λίγο φθηνότερα από το Μ2 (που μου είχε βγει στα 160), από Κίνα και το τελευταίο το πήρα στα 215 από Ελλάδα (και με 10+ άτοκες). Οπότε νομίζω ότι η σύγκριση που κάνω είναι δίκαιη.

 

ΥΓ

Για το πρόβλημα με την οθόνη, που έτυχε και σε μένα μετά από 11 μήνες, δε λέω κάτι γιατί είναι μια άλλη ιστορία. Ούτε για την υποστήριξη από τη Nubia.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση. Για την ακρίβεια έγινε μόνη της το βράδυ αφού δέχτηκα σχετικό ερώτημα. Από εκεί και πέρα τίποτα άλλο. Τα έκανε όλα μόνο του.

Δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή, όλα τρέχουν απροβλημάτιστα όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μέτριο πράγμα στο κινητό αυτό είναι η κάμερα. Είναι ας πούμε ελαφρά χειρότερη από του redmi note 4x, σαφώς χειρότερη απ του letv 1 x600, και πολύ χειρότερη από του Honor Play που έχω τώρα. Και αυτό ισχύει ακόμα και με τη gcamera, η οποία μπαίνει αν βάλει κανείς την lineageOS. Τα δύο πρώτα τα είχα πάρει λίγο φθηνότερα από το Μ2 (που μου είχε βγει στα 160), από Κίνα και το τελευταίο το πήρα στα 215 από Ελλάδα (και με 10+ άτοκες). Οπότε νομίζω ότι η σύγκριση που κάνω είναι δίκαιη.

 

ΥΓ

Για το πρόβλημα με την οθόνη, που έτυχε και σε μένα μετά από 11 μήνες, δε λέω κάτι γιατί είναι μια άλλη ιστορία. Ούτε για την υποστήριξη από τη Nubia.

 

Για την καμερα κανεις μεγαλο λαθος φιλε Baniko.

H καμερα του ισως να ειναι και αρκετα καλυτερη και σε φωτογραφιες αλλα και σε βιντεο απο το honor play.

Στο λεω πρωτον γιατι εχω ασχοληθει πολυ με την φωτογραφια γενικοτερα (slr) αλλα και επειδη ζαχαρωνα το honor play αλλα μου την εσπαγε η καμερα του.

Αν ξερεις να τραβηξεις με την επιλογη pro κανει παπαδες και εχει απιστευτες δυνατοτητες για εφε!!!

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο δεν είναι κάτι που το χρησιμοποιώ πολύ, όμως στις απλές καθημερινές φωτογραφίες η άποψη μου είναι όπως την έγραψα πιο πάνω. Κι ακόμα παραπάνω αν θέλει κανείς να βγάλει τη φωτογραφία γρήγορα. Ενδεχομένως να βελτιώνεται αν βρει κανείς τις κατάλληλες ρυθμίσεις, αλλά εγώ δεν το κατάφερα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω ότι η κάμερα είναι παραπάνω από οκ.

Είχα παραγγείλει πριν ένα χρόνο τέτοια εποχή 4,τα 3 ακόμη λειτουργούν στο 4 που έχει ένας φίλος μαύρισε ξαφνικά η οθόνη και βγάζει μια πράσινη οριζόντια γραμμή.

Έστειλα μήνυμα στο banggood και μου είπαν να ρωτήσω σε τοπικό κατάστημα το κόστος επισκευής και να τους ενημερώσω.

Τι λέτε να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω ότι η κάμερα είναι παραπάνω από οκ.

 

Είχα παραγγείλει πριν ένα χρόνο τέτοια εποχή 4,τα 3 ακόμη λειτουργούν στο 4 που έχει ένας φίλος μαύρισε ξαφνικά η οθόνη και βγάζει μια πράσινη οριζόντια γραμμή.

 

Έστειλα μήνυμα στο banggood και μου είπαν να ρωτήσω σε τοπικό κατάστημα το κόστος επισκευής και να τους ενημερώσω.

 

Τι λέτε να κάνω;

Τελικά υπάρχει αντιπρόσωπος της nubia όπως έλεγαν πριν από κάτι μήνες;

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο youtube όταν κάνετε play και μετα pause και ξανα play .. τα παίζει λιγο? δεν ξέρω αν μου το έκανε και πριν το update

 

Τίποτα, μπόμπα το youtube. Κλείνω ένα χρόνο με το nubia σε λίγες μέρες και η ζυγαριά κλείνει σαφώς προς το ϊκανοποιημένος" για τα λεφτά που έδωσα. Τίμια συσκευή.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω ότι η κάμερα είναι παραπάνω από οκ.

Είχα παραγγείλει πριν ένα χρόνο τέτοια εποχή 4,τα 3 ακόμη λειτουργούν στο 4 που έχει ένας φίλος μαύρισε ξαφνικά η οθόνη και βγάζει μια πράσινη οριζόντια γραμμή.

Έστειλα μήνυμα στο banggood και μου είπαν να ρωτήσω σε τοπικό κατάστημα το κόστος επισκευής και να τους ενημερώσω.

Τι λέτε να κάνω;

Εγώ θα το στείλω στο Banggood για επισκευή.

Το έχω ξανακάνει με άλλο κινητό και όλα πήγαν καλά τότε.

Θα πάρει βέβαια γύρω στο τρίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του z17lite κατάευχαριστημένος. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος ιδέα για το Red magic και αν αξίζει να το φερω γιατί μου αρέσει σαν εταιρεία η nubia
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος ιδέα για το Red magic

 

Δεν έχει εμφανιστεί κάποιος πάντως στο παρόν φόρουμ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου κράσαρε το chomp sms, δεν άνοιγε. Με τα πολλά η λύση ήταν απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση, συν διαγραφή του μεγάλου όγκου μηνυμάτων.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του z17lite κατάευχαριστημένος. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος ιδέα για το Red magic και αν αξίζει να το φερω γιατί μου αρέσει σαν εταιρεία η nubia

Ρητορική ερώτηση (χωρίς καμία διάθεση εναντιωσης) :

Τι ακριβώς σ αρέσει στη Nubia σαν εταιρεία;

Γιατί από υποστήριξη σε software και σε hardware, το επίπεδο της είναι κάτω του μετρίου.

 

Εκτός αν οι γκαντεμιδες σ αυτά τα θέματα είμαστε μόνο εμείς με το Μ2!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ θα το στείλω στο Banggood για επισκευή.

Το έχω ξανακάνει με άλλο κινητό και όλα πήγαν καλά τότε.

Θα πάρει βέβαια γύρω στο τρίμηνο.

Το έστειλα χθες στο Banggood.

Άρχισε η τρίμηνη αναμονή, για την οποία δε παραπονιέμαι καθώς είναι μέσα στους όρους του παιχνιδιού, όταν αγοράζω από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του z17lite κατάευχαριστημένος. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος ιδέα για το Red magic και αν αξίζει να το φερω γιατί μου αρέσει σαν εταιρεία η nubia
Εγώ το έχω!Δεν το είχα σκοπό είχα το Μ2 και μια χαρά ευχαριστημένος ημουν αλλά έπεσε το μάτι μου σε μια δημοπρασία από το eBay καινούριο το 8/128 και το χτύπησα στα 250 από Αγγλία!

Στα του Red Magic τώρα (sorry για το off topic) Για 250 σούπερ για παραπάνω δεν ξέρω!Όλα δουλεύουν όπως πρέπει δεν έχω κανένα παράπονο,οθόνη φωτεινή δεν έχει τα έντονα χρώματα του Μ2 λόγο AMOLED αλλά την συνήθισα σε μια μέρα, ταχύτατο , ποιοτικό και ιδιαίτερο σε άλλος αρέσει σε άλλους όχι!Έχει 2 Ρομ, international και Κινεζική,τις έχω δοκιμάσει και τις 2 καθώς μπορείς να το κάνεις πανευκολα μέσα απ' την recovery του,προτιμώ την international είναι 8.1 καθαρό Android και ελληνικά παντού,καθώς η κινεζική δεν έχει playstore και τα διάφορα Google services τα οποία μπορείς να τα βάλεις με λίγο διάβασμα απ'το xda έχει αλλά "καλουδια" όπως gestures ,neosafe κτλ!

Μπαταρία σούπερ 9-10 ώρες sot για την δική μου χρήση κανα 2ωρο παραπάνω απ' το M2.

Δυνατός ήχος αρκετά καθαρός ,παίζει και το Volte όχι όμως και το wifi-calling προς το παρών τουλάχιστον.

Το μείον είναι η κάμερα του στο M2 είναι καλύτερη ευελπιστώ σε ενδεχόμενο update η κάτι σε gcam.

Update παίρνει κανονικά μέχρι τώρα τουλάχιστον περίπου 8 στην κινεζική από τον Απρίλη που ξεκίνησε να πουλιέται και 4 στην International!

Δεν έχει fm ραδιόφωνο!

Ότι άλλο θες με ρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

Ρητορική ερώτηση (χωρίς καμία διάθεση εναντιωσης) :

Τι ακριβώς σ αρέσει στη Nubia σαν εταιρεία;

Γιατί από υποστήριξη σε software και σε hardware, το επίπεδο της είναι κάτω του μετρίου.

 

Εκτός αν οι γκαντεμιδες σ αυτά τα θέματα είμαστε μόνο εμείς με το Μ2!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έστειλα χθες στο Banggood.

Άρχισε η τρίμηνη αναμονή, για την οποία δε παραπονιέμαι καθώς είναι μέσα στους όρους του παιχνιδιού, όταν αγοράζω από Κίνα.

Σε ποια διεύθυνση το έστειλες γιατί μου βγάζει ένα αυτοματοποιημενο μήνυμα στα κινέζικα όταν τους ρωτάω που να το στείλω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια διεύθυνση το έστειλες γιατί μου βγάζει ένα αυτοματοποιημενο μήνυμα στα κινέζικα όταν τους ρωτάω που να το στείλω.

Κατ αρχήν έστειλα email στο cservice@banggood.com, όπου ανέφερα τον αριθμό παραγγελίας και το πρόβλημα και ζητούσα αντικατάσταση εντός εγγύησης, ή refund. Μετά μου ζήτησαν βίντεο που να φαίνεται το πρόβλημα, μου είπαν ότι τόσο καιρό μετά την αγορά δε μπορουν να κάνουν αντικατάσταση ή refund και αν γίνεται να το φτιάξω εδώ και να το πληρώσουν, αλλά ήθελαν πριν να ξέρουν το κόστος. Τελικά μετά από κάποιες ανταλλαγές email, καταλήξαμε να το στείλω Κίνα για επισκευή δωρεάν, αλλά με δικό μου το κόστος αποστολής στην Κίνα. Αυτό προτιμούσα κι εγώ άλλωστε, παρόλο που η όλη διαδικασία θα πάρει γύρω στο τρίμηνο. Τότε μου έστειλαν ένα pdf (από το Warranty@banggood.com), που είχε την διεύθυνση, το όνομα σε ποιον να το στείλω και κάποια άλλα στοιχεία για την εγγύηση. Αυτό το τύπωσα και το έβαλα και μέσα στο δέμα.

Νομίζω ότι πρέπει να κάνεις κάτι ανάλογο.

 

Βέβαια να πω ότι στην περίπτωση μου, δεν είχε κλείσει χρόνος από την αγορά, οπότε ίσχυσε η εγγύηση που δίνουν αυτοί (για την ακρίβεια, έδιναν για το συγκεκριμένο τηλέφωνο όταν το είχα παραγγείλει).

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...