Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε και σε εμενα η αναβαθμιση και ενω πάτησα για εγκατασταση έκανα και factory reset αρνειται πεισματικα να εγκατασταθεί.

Φτάνει μεχρι ενα σημειο και μου γραφει οτι η εγκατασταση δεν μπορει να πραγματοποιηθει...Το σηματακι με το νουμερο ενα παραμενει ναναμενο στο εικονιδιο με τις ρυθμίσεις και το τηλεφωνο συνεχως μου λεει οτι εχει βγει νεα ενημερωση.

τι πρεπει να κάνω??:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ηρθε και σε εμενα η αναβαθμιση και ενω πάτησα για εγκατασταση έκανα και factory reset αρνειται πεισματικα να εγκατασταθεί.

Φτάνει μεχρι ενα σημειο και μου γραφει οτι η εγκατασταση δεν μπορει να πραγματοποιηθει...Το σηματακι με το νουμερο ενα παραμενει ναναμενο στο εικονιδιο με τις ρυθμίσεις και το τηλεφωνο συνεχως μου λεει οτι εχει βγει νεα ενημερωση.

τι πρεπει να κάνω??:(

Πριν κάνεις factory reset τρέξε την αναβάθμιση. Μετά κάνεις factory reset.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα :D

 

Να πω και εγώ με τη σειρά μου πως μετά από 1 χρόνο και κάτι λειτουργίας (18/1/18 μου ήρθε το πακέτο) δεν έχω κάνενα παράπονο από το κινητό και όλα λειτουργούν κανονικά.

 

Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την κάμερα, επειδή είμαι "άσχετος" ,δηλαδή δεν έχω πειράξει κάτι είτε σε ρομ έιτε στην κάμερα, διαβάζω ότι κάποιοι έχουν περάσει κάποια application ή έχουν "πειράξει" την κάμερα (δεν ξέρω αν το λέω σωστά) με αποτέλεσμα να λειτουργεί ακόμα πιο καλά, μπορείτε να με ενημερώσετε με για το συγκεκριμένο; Μπορώ να περάσω δηλαδή κάτι και να γίνει καλύτερη ? Η αλήθεια έιναι ότι για τη χρήση που την θέλω είμαι ευχαριστημένος αλλά θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να την κάνω καλύτερη. Ευχαριστώ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να ενεργοποιήσω το δακτυλικό αποτύπωμα και μου βγάζει "unavailable". Ξέρει κανείς τι συμβαίνει?
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Όταν τραβάω ένα βιντεάκι και το βάλω να παίξει, ακούγεται ένας πολύ ενοχλητικός θόρυβος κατά την αναπαραγωγή.

Ξέρει κανείς τπτ γι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Όταν τραβάω ένα βιντεάκι και το βάλω να παίξει, ακούγεται ένας πολύ ενοχλητικός θόρυβος κατά την αναπαραγωγή.

Ξέρει κανείς τπτ γι αυτο;

Μάλλον το σύστημα ακύρωσης περιβαλλοντων θορύβων, δε δουλεύει σωστά.

Είσαι με το τελευταίο update;

Το δικό μου δε το έχω, καθώς ταξιδεύει στην Κίνα για επισκευή, και δε μπορώ να δω τις ρυθμίσεις. Δες αν έχει κάποια ρύθμιση σχετικά με περιορισμό - ακύρωση θορύβων.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα :D

 

Να πω και εγώ με τη σειρά μου πως μετά από 1 χρόνο και κάτι λειτουργίας (18/1/18 μου ήρθε το πακέτο) δεν έχω κάνενα παράπονο από το κινητό και όλα λειτουργούν κανονικά.

 

Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την κάμερα, επειδή είμαι "άσχετος" ,δηλαδή δεν έχω πειράξει κάτι είτε σε ρομ έιτε στην κάμερα, διαβάζω ότι κάποιοι έχουν περάσει κάποια application ή έχουν "πειράξει" την κάμερα (δεν ξέρω αν το λέω σωστά) με αποτέλεσμα να λειτουργεί ακόμα πιο καλά, μπορείτε να με ενημερώσετε με για το συγκεκριμένο; Μπορώ να περάσω δηλαδή κάτι και να γίνει καλύτερη ? Η αλήθεια έιναι ότι για τη χρήση που την θέλω είμαι ευχαριστημένος αλλά θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να την κάνω καλύτερη. Ευχαριστώ :rolleyes:

Αξιοσημείωτη διαφορά, κυρίως σε φωτογραφίες σε χαμηλό φως, μπορεί να δώσει κάποια τελευταία έκδοση της Google Camera. Όχι όμως αυτή που θα βγάλει το Playstore, αλλά αυτή που βάζει η Google στα Pixel phones.

Καθώς η Google δεν τη δίνει στο Playstore, διάφορα καλά παιδιά έχουν κάνει ports που δουλεύουν και σ άλλα τηλέφωνα (εκτός των pixel phones).

Όσο πιο πρόσφατη έκδοση της Google camera, τόσο το καλύτερο.

Κι εδώ ερχόμαστε στο άλλο θέμα, ό,τι σε Android 6, δουλεύουν μόνο παλιότερες εκδόσεις, που αυτές δε βελτιώνουν το αποτέλεσμα σε σχέση με τη stock εφαρμογή. Για να υπάρξει βελτίωση χρειάζεται ROM με Android μεγαλύτερο από 6, οπότε γίνετε μόνο με άλλη ROM. Και, ταυτόχρονα να βρεθεί το port που θα παίζει σ αυτή τη ROM.

Εγώ είχα βάλει την Lineage OS Android 8 που κυκλοφορεί για το Μ2 και είχα βρει ένα port που έπαιζε μια χαρά. Πραγματικά η διαφορά σε φώτο σε χαμηλό φωτισμό είναι οφθαλμοφανεστατη!! Χωρίς ιδιαίτερες ρυθμίσεις, απλά με ενεργό το HDR+.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το σύστημα ακύρωσης περιβαλλοντων θορύβων, δε δουλεύει σωστά.

Είσαι με το τελευταίο update;

Το δικό μου δε το έχω, καθώς ταξιδεύει στην Κίνα για επισκευή, και δε μπορώ να δω τις ρυθμίσεις. Δες αν έχει κάποια ρύθμιση σχετικά με περιορισμό - ακύρωση θορύβων.

 

Καπου εχει μια ρυθμιση για: intelligent noise reduction

Αυτο το χα παντα ενεργο μεχρι που εμφανιστηκε το προβλημα, το δοκιμασα και ανενεργο, ισως ειναι λιγο καλυτερα, αλλα καμια σχεση με πριν

Το update δεν το χω κανει ακομα, νομιζω εχει να κανει πιο πολυ με τα gtpr δεδομενα (αναλογο update ελαβα και για samsung tablet)

Σε ευχαριστω παντως φιλε, ευχομαι να βγαλεις ακρη...

Link to comment
Share on other sites

Καπου εχει μια ρυθμιση για: intelligent noise reduction

 

Αυτο το χα παντα ενεργο μεχρι που εμφανιστηκε το προβλημα, το δοκιμασα και ανενεργο, ισως ειναι λιγο καλυτερα, αλλα καμια σχεση με πριν

 

Το update δεν το χω κανει ακομα, νομιζω εχει να κανει πιο πολυ με τα gtpr δεδομενα (αναλογο update ελαβα και για samsung tablet)

 

Σε ευχαριστω παντως φιλε, ευχομαι να βγαλεις ακρη...

Που έχει αυτή την ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις την κάμερα, επιλέγεις βίντεο, μετά πάνω αριστερά πας ρυθμίσεις και μετά more settings
Thans a lot

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η τελευταία έκδοση που έχει βγει για να περάσω; εγώ χρησιμοποιώ v2. 10(Germak)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η τελευταία έκδοση που έχει βγει για να περάσω; εγώ χρησιμοποιώ v2. 10(Germak)

 

https://forum.xda-developers.com/android/development/rom-lineageos-15-1-nubia-m2-t3842921

 

Lineage 15.1 την έχω 4 μήνες και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Αν θέλεις παίρνει και gcam (μην περιμένεις θαύματα αλλά από την στοκ είναι σίγουρα καλύτερη). Σε cosmote δουλεύει και το Volte αν το έχεις ενεργοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/android/development/rom-lineageos-15-1-nubia-m2-t3842921

 

Lineage 15.1 την έχω 4 μήνες και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Αν θέλεις παίρνει και gcam (μην περιμένεις θαύματα αλλά από την στοκ είναι σίγουρα καλύτερη). Σε cosmote δουλεύει και το Volte αν το έχεις ενεργοποιήσει.

Φίλε Toylhs9 είχες κάποιο πρόβλημα και άλλαξες την αρχική rom? Εγώ το μόνο παράπονο που έχω είναι το θέμα των ειδοποιήσεων. Θεωρείς ότι το τηλέφωνο λειτουργεί καλύτερα με την lineage?

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Toylhs9 είχες κάποιο πρόβλημα και άλλαξες την αρχική rom? Εγώ το μόνο παράπονο που έχω είναι το θέμα των ειδοποιήσεων. Θεωρείς ότι το τηλέφωνο λειτουργεί καλύτερα με την lineage?
Στην lineage 15.1 έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις τουλάχιστον στο Viber που χρησιμοποιώ άντε ίσως μια μικρή καθυστέρηση της τάξης των 10-15 δευτερολέπτων όταν η οθόνη είναι σβηστή .Το μόνο κακό είναι και δεν έχω βγάλει άκρη πώς το κάνει είναι ότι με δείχνει συχνά on line ενώ δεν έχω μπει !Κατά τα άλλα εξαιρετική ρομ
Link to comment
Share on other sites

Με την αρχική Ρομ κράτησα το τηλέφωνο 2 μέρες. Πέρα από το θέμα των ειδοποιήσεων μου έλειπε η miui από το redmi 3s που είχα πριν και έτσι πέρασα την miui από το gizchina.it η οποία λειτουργούσε άψογα. Την lineage την έβαλα για λόγους πειραματισμού μιας και πήρα άλλη συσκευή και το nubia θα το έδινα στην κόρη μου. Μπορώ να πω ότι η συσκευή λειτουργούσε ακόμη καλύτερα, πιο σβέλτα, ίσως και λόγο του oreo που ήταν η lineage.
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνεις factory reset τρέξε την αναβάθμιση. Μετά κάνεις factory reset.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα δεν ολοκληρώνεται ποτέ η αναβάθμιση και μου βγάζει failure package με κόκκινα έντονα γράμματα και κάνει reboot...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πολλή ησυχία έπεσε στο θέμα. Ή όλοι είναι ευχαριστημένοι, ή άλλαξαν συσκευή :p
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχθές "αναγκάστηκα" να βγάλω το τζαμάκι που είχα ( ραγισε και με ενοχλούσε αισθητικά ) και το κινητό έγινε 5 φορές ομορφότερο.

 

Θα πάρω μια διαφανή θήκη ( για να φαίνεται η χρυση λεπτομέρια ) για το καλοκαίρι και είμαι σαν να το έχω αγοράσει εχθές.

 

15 μήνες μετά την αγορά του , το κινητό οργώνει.

 

Yg . Το μόνο σοβαρό μειονέκτημα του είναι το ότι το βίντεο γραφει αποκλειστικά σε 720p ή 10xx p οπότε η εγγραφή είναι πολλά MB ( εκτός εάν υπάρχει ρύθμιση που δεν την έχω βρεί ακόμα )

Edited by Devote
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι αψογο οπως ειπε και ο φιλος devote και μετα απο 15 μηνες.

Δεν εχω βαλει ποτε τζαμακι και η οθονη του δεν εχει την παραμικρη γρατζουνια.

Στις φωτογραφιες βαζει κατω πολλαπλασιας αξιας κινητα.

Η οθονη του εχει απιστευτα χρωματα.

Ειναι πολυ γρηγορο και ας μην εχει ενημερωσεις (και το miui που εχει, τους εχει τρελανει στις διαφημισεις, ετσι τουλαχιστον λενε οι κατοχοι)

Τι να παρεις λοιπον?

Τα φθηνα τα εχουν κανει πλαστικουρες.

Για να βρεις amoled και καλη καμερα και 6 ραμ και μεταλλικο σκελετο και γοριλλα και ζαφειρι τζαμι για τις καμερες κλπ. πρεπει να δωσεις το λιγοτερο 300 ευρω.

Εγω δεν εχω βρει ακομα κινητο κατω απο 250 ευρω που να μου κανει κλικ, οποτε μενω με το Μ2 και περιμενω!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον geo για ποιο λόγο να το αλλάξεις όταν ύστερα από τόσο καιρό το κινητό είναι ακόμα απροβληματιστο.

15 μήνες περίπου πέρασαν από την αγορά του και νιώθω πως τους κορόιδεψα τους Κινέζους με την τιμή που το πήρα!

 

 

 

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κουσούρι που έχει είναι η ασυνέπεια στις ειδοποιήσεις αλλά το συνήθισα και δε με ενοχλεί ιδιαίτερα πλέον. Οθονάρα, μπαταρία, υλικό κατασκευής, value for money.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τέλειο και για εμένα μετά από τόσο καιρό.

Της συζύγου μου έπεσε κάτω και έσπασε η οθόνη από μέσα οπότε πήγε στην άκρη και πήρε ένα note 6 pro.

Επίσης φίλου στο χρόνο μαύρισε η οθόνη και βγάζει μια πράσινη γραμμή.

Δε βρήκα ανταλλακτικά να πω την αλήθεια και δεν ξέρω πόσο εύκολη και φτηνή είναι η επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τέλειο και για εμένα μετά από τόσο καιρό.

 

Της συζύγου μου έπεσε κάτω και έσπασε η οθόνη από μέσα οπότε πήγε στην άκρη και πήρε ένα note 6 pro.

 

Επίσης φίλου στο χρόνο μαύρισε η οθόνη και βγάζει μια πράσινη γραμμή.

 

Δε βρήκα ανταλλακτικά να πω την αλήθεια και δεν ξέρω πόσο εύκολη και φτηνή είναι η επισκευή.

Νομίζω έχει ανταλλακτικά το aliexpress, αλλά ψάξε λίγο και στο σκρουτζ.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...