Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ξερει καποιος να βοηθησει:

 

Απο χτες μου κανει το εξης κουλο:

Οταν το τηλ κλειδωνει μου ζηταει να βαλω pin code ή fingerprint για unlock sreen

Ποιος ειναι αυτος ο pin code? Δεν θυμαμαι να χα ποτε ορισει τετοιο κωδικο. Για την ωρα το ξεκλειδωνω με το αποτυπωμα, αλλα το...φοβαμαι

Στις ρυθμισεις καπου λεει: lock screen αλλα ζηταει παλι pin, που δεν ξερω ποιο ειναι...

Ο κωδικος που ζηταει δεν εχει σχεση με το pin της της sim

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν ορίζεις το αποτύπωμα σου ζητάει υποχρεωτικά να βάλεις και ένα pin (η passcode η pattern) γιατί ανά κάποιες ώρες τα ζητάει για λόγους ασφαλείας
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα τι pin ειχα βαλει....

Τωρα βεβαια δεν με αφηνει να κανω καμια ρυθμιση αφου σε καθε περιπτωση μου ζηταει το pin

 

Ειπες ανα καποιες ωρες...παιζει δηλ. καποια στιγμη να μην το ζητησει, ωστε να μπορεσω να ορισω ξανα τον τροπο κλειδωματος της οθονης;

Link to comment
Share on other sites

jon_robocop δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα πριν ήμουν με 15.1 επίσης πολύ καλή και τώρα εδώ και κάνα μήνα με 16 δουλεύουν όλα όπως πρέπει! Μπαταρία πάνω κάτω τα ίδια! Edited by stratos76
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα τι pin ειχα βαλει....

Τωρα βεβαια δεν με αφηνει να κανω καμια ρυθμιση αφου σε καθε περιπτωση μου ζηταει το pin

 

Ειπες ανα καποιες ωρες...παιζει δηλ. καποια στιγμη να μην το ζητησει, ωστε να μπορεσω να ορισω ξανα τον τροπο κλειδωματος της οθονης;

 

αν δεν θυμάσαι μονόδρομος για factory reset :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα. Μηπως ξερει καποιος στις ειδησεις της google με προβολη πληρους καλυψης, ενω οι τιτλοι ειναι σταθεροι απο πισω η εικονα τρεμοπαιζει. Σε αλλες συσκευες πχ σε ενα huawei που εχω σπιτι η εικονα ειναι σταθερη.

Δεν το εκανε αυτο πριν κανα μηνα.

Μηπως χρειαζεται απο καπου καποια ρυθμιση η οθονη που ισως πειραξα κατα λαθος?

 

Ακυρο το βρηκα!!!

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου.. ακούστε τι μου συμβαίνει το τελευταίο 2ήμερο μήπως και έχετε καμία λογική εξήγηση. Στο σπίτι λοιπόν για ιντερνετ έχω cosmote με το ρούτερ speedport entry2i. Επειδή φημίζεται για την πατάτα ένταση του wifi του έβαλα κι ένα xiaomi repeater ενσύρματα συνδεδεμένο με το ρούτερ της cosmote.: Όλα καλά μέχρι προχθές όπου καταλάθος μπήκα με το nubia στην ιστοσελίδα διαχείρισης του xiaomi και απλά για δευτερόλεπτα κοίταξα τι ρυθμίσεις έχει. Από κέινη τη στιγμή και μετά λοιπόν συνδέομαι στο speedport ή στο xiaomi ως συνήθως και ενώ έχω καλό σήμα δεν έχω ιντερνετ! Προσέξτε, μόνο στο nubia! Το τάμπλετ και άλλο ένα κινητό έχουν κανονικά ίντερνετ. Μόνο κάνοντας reset τα ρουτερ επανέρχεται αλλά μόνο για λίγο. Κάθε σκέψη ευπρόσδεκτη.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αν κάποιος ενδιαφέρετε για αγορα έχω το nubia m2 ολοκαίνουριο ένα μήνα το χρησημοποιησα γιατι το είχα σαν 2 αλλά δεν το χρησημοποιησα τελικά... Δεν έχει ούτε σημαδάκι δουλεύει άψογα είναι με τα 64gb global rom 4gb ram σε μαύρο Χρώμα.. Όποιος ενδιαφέρετε inbox
Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου.. ακούστε τι μου συμβαίνει το τελευταίο 2ήμερο μήπως και έχετε καμία λογική εξήγηση. Στο σπίτι λοιπόν για ιντερνετ έχω cosmote με το ρούτερ speedport entry2i. Επειδή φημίζεται για την πατάτα ένταση του wifi του έβαλα κι ένα xiaomi repeater ενσύρματα συνδεδεμένο με το ρούτερ της cosmote.: Όλα καλά μέχρι προχθές όπου καταλάθος μπήκα με το nubia στην ιστοσελίδα διαχείρισης του xiaomi και απλά για δευτερόλεπτα κοίταξα τι ρυθμίσεις έχει. Από κέινη τη στιγμή και μετά λοιπόν συνδέομαι στο speedport ή στο xiaomi ως συνήθως και ενώ έχω καλό σήμα δεν έχω ιντερνετ! Προσέξτε, μόνο στο nubia! Το τάμπλετ και άλλο ένα κινητό έχουν κανονικά ίντερνετ. Μόνο κάνοντας reset τα ρουτερ επανέρχεται αλλά μόνο για λίγο. Κάθε σκέψη ευπρόσδεκτη.

Μηπως στον dhp server εκει που δινει τις διευθύνσεις τις δινει ip για πολλες μερες σε καθε συσκευή που συνδεεται και δεν τις ανανεωνει συχνα και κανει κονφλιτ με καποια αλλη συσκευή που συνδεεται πρωτη; δηλαδη της παιρνει την ip ; κανε ενα ρεσετ και το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Μηπως στον dhp server εκει που δινει τις διευθύνσεις τις δινει ip για πολλες μερες σε καθε συσκευή που συνδεεται και δεν τις ανανεωνει συχνα και κανει κονφλιτ με καποια αλλη συσκευή που συνδεεται πρωτη; δηλαδη της παιρνει την ip ; κανε ενα ρεσετ και το κινητο

 

Τελικά ξεκούμπωσα το xiaomi και το speedport δουλεύει κανονικά. Κάποιο conflict - ψυχολογικό πρόβλημα μεταξύ των 2 συσκευών, δε θα ασχοληθώ άλλο.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά καλησπέρα. Η γυναίκα μου έχει το κινητό και είναι απόλυτα ευχαριστημένη εδώ και ένα χρόνο. Μια ερώτηση. Γίνεται να μπει ραδιοφωνο fm στο κινητό αυτό; Έχει την στοκ ρομ πάνω
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Από την ταχύτητα browsing είστε ευχαριστημένοι? Είτε σε wifi είτε με δεδομένα πολλές φορές είναι αργό στην απόκριση..
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πέθανε το νήμα :p ή το πετάξανε οι περισσότεροι, ή είναι το πιο απροβλημάτιστο κινητό :p
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα και για το δικό μου.

Μετά από 11 μήνες, πρόβλημα με την οθόνη.

Έτσι απλά κάποια στιγμή, έγινε έντονα σκούρη, γκρι και σε μια περιοχή μπλε και μετά από λίγες ώρες όλη μαύρη. Το τατς ανταποκρίνεται, αλλά η οθόνη κατάμαυρη.

Ευτυχώς όσο ακόμα ήταν πολύ σκούρη, κατάφερα και το συνδεσα στο πισι και πήρα τις φωτογραφίες.

Το Banggood (ευτυχώς δεν είχε κλείσει χρόνο) μου λέει, αν βρω κάποιον να το επισκευάσει και να καλύψει το κόστος.

Μένω Κατερίνη.

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Τελικά η περιπέτεια που λέγεται Nubia M2, έληξε για μένα σήμερα με refund 80+10=90 δολάρια από το Banggood.

Η όλη ιστορία, περιληπτικά:

Τον Ιανουάριο, στους 11.5 μήνες απ την αγορά, παρουσιάστηκε το κλασικό πρόβλημα στην οθόνη.

Το Φεβρουάριο, μετά από συνεννοησεις με το Banggood, το έστειλα στην Κίνα για δωρεάν επισκευή, με δικά μου τα μεταφορικά.

Μετά το ξέχασα. Έτσι κι αλλιώς είχα ήδη πάρει ένα Honor Play.

Κάπου μέσα στο καλοκαίρι, αποφασίζω να ασχοληθώ ξανά και τελικά, μετά από αρκετά mail, προκύπτει ότι το τηλέφωνο χάλασε στην επισκευή.

Μετά από λίγα mail ακόμα, συμφωνούμε με το Banggood για refund 80$ συν τα μεταφορικά. Κάπου στα τέλη Αυγούστου.

Τελικά το Banggood καθυστέρησε πολύ αυτή τη φορά (γιατί, όπως μου είπαν, μετά από αρκετά mail και πάλι) επειδή επρόκειτο για αγορά που είχε γίνει πριν πολύ καιρό, απαιτούνταν ειδική διαδικασία με το PayPal.

Όμως έκαναν το refund, οπότε τέλος καλό.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Και αρκετά ταλαιπωρημένο!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Jim_Pal
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγότερο απο 3 μήνες κλείνει 2 χρόνια... Άψογο !

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

+ 1 και από εμένα .

 

Το κυκλοφορώ πλέον χωρίς τζαμάκι και όταν λένε διάφορα για κινητά το βγάζω από την θήκη και "παγώνουν" όλοι με την χρυσαφί γραμμή στο πλάι του.

Νομίζω ότι έχει πέσει λίγο η ένταση του ήχου στο ακουστικό.

 

Εχει βγεί Nubia M3 ? ( λέμε τώρα )

Link to comment
Share on other sites

Αγορά τον Δεκέμβριο του 17 οπότε κοντεύω 2 χρόνια με την συσκευή την οποία ακόμα χρησιμοποιώ και η κοπέλα μου με έχει φάει να το πάρει λόγω της κάμερας.

Απροβλημάτιστο μπορώ να πω, μόνο κάποια στιγμή που μου έβγαλε μια λεπτή κάθετη κίτρινη γραμμή που είχα αναφέρει η οποία εξαφανίστηκε μετά από λίγο καιρό μόνη της.

Δεν το έβαλα ποτέ τζαμάκι ούτε θήκη καθώς η ομορφιά του είναι απίστευτη.

 

Δυστυχώς κάποια στιγμή στη δουλειά(έχει 1-2 μήνες) μου έπεσε και έκανα μια ρωγμή η οθόνη(στο 1/4 του κινητού) όπου στην πορεία (και λογικό μου φαίνεται) κατάλαβα ότι χωρίς τζαμάκι κτλπ ότι νερό κτλπ έπεφτε ή υγρασία το έπαιρνε και μέσα.. οπότε αυτή τη στιγμή που σας γράφω τα χρώματα της οθόνης μου είναι εμφανώς πιο πεσμένα ή ίσως κιτρινισμένα θα έλεγα.

 

Για μένα με αγορά 136€ και να κοντεύω 2 χρόνια (χωρίς να με ενοχλεί η οθόνη) είναι ότι πιο VFM έχω πάρει! Και μιλάμε για μεγάλη χρήση του κινητού.

Πριν λίγες μέρες είδα την ανακοίνωση του nubia Z20 αλλά φτάνει τα 549€ οπότε μιλάμε για άλλο επιπέδο, μακαρι να βγάλουν και κάτι σε lite έκδοση χαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ πάντως, μετά την εμπειρία της σχεδόν μηδενικής υποστήριξης από τη Nubia σε software και της μηδενικής σε hardware, θα δυσκολευτώ πολύ να αποφασίσω να πάρω Nubia ξανά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...