Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μ εσπασε η οθονη στο πρωτο 2μηνο χρησης κ απο τοτε το εχω σε συρταρι κ καθεται...στο αλι υπαρχουν οθονεσ κ οθονεσ αλλα δε το παιζω κορονα γραμματα γτ πανε στα 55αρι...συν οτι εισαι εκτεθημενοσ στο τεκλωνειο

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μου εσπασε η οθονη στο πρωτο 2μηνο χρησης κ απο τοτε το εχω σε συρταρι κ καθεται...στο αλι υπαρχουν οθονεσ κ οθονεσ αλλα δε το παιζω κορονα γραμματα γτ πανε στα 55αρι...συν οτι εισαι εκτεθημενοσ στο τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μ εσπασε η οθονη στο πρωτο 2μηνο χρησης κ απο τοτε το εχω σε συρταρι κ καθεται...στο αλι υπαρχουν οθονεσ κ οθονεσ αλλα δε το παιζω κορονα γραμματα γτ πανε στα 55αρι...συν οτι εισαι εκτεθημενοσ στο τεκλωνειο

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μου εσπασε η οθονη στο πρωτο 2μηνο χρησης κ απο τοτε το εχω σε συρταρι κ καθεται...στο αλι υπαρχουν οθονεσ κ οθονεσ αλλα δε το παιζω κορονα γραμματα γτ πανε στα 55αρι...συν οτι εισαι εκτεθημενοσ στο τελωνειο

Για κοίτα στο σκρουτζ, έχει νομίζω κάποιος μια γνήσια 94 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετά από 15 μήνες νομίζω ότι έχω κάνει την αγορά του αιώνα!!

Απόλυτα ευχαριστημένος, το κινητό μου έπεσε την προηγούμενη βδομάδα στη δουλειά και ράγισε η οθόνη αριστερά κάτω αλλά το άτιμο δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα και το ράγισμα όταν το αφήνω πχ στο τραπέζι με γυμνό μάτι ο άλλος δεν το βλέπει. :ninja: :ninja:

 

Δεν το έχω πειράξει από την 1η μέρα που το πήρα με roms κτλπ, το μοναδικό update είναι ένα μικρό που έκανε πριν 1 μήνα και συζητήθηκε εδώ πέρα.

 

Να κάνω μια ερώτηση για κάτι που διαβάζω τώρα τελευταία και το συζητάνε όλοι με το gcam για καλύτερη απόδοση της κάμερας σε διάφορα κινητά, στο δικό μας αξίζει και μπορεί να μπει; αν ναι πως :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετά από 15 μήνες νομίζω ότι έχω κάνει την αγορά του αιώνα!!

 

Απόλυτα ευχαριστημένος, το κινητό μου έπεσε την προηγούμενη βδομάδα στη δουλειά και ράγισε η οθόνη αριστερά κάτω αλλά το άτιμο δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα και το ράγισμα όταν το αφήνω πχ στο τραπέζι με γυμνό μάτι ο άλλος δεν το βλέπει. :ninja: :ninja:

 

 

 

Δεν το έχω πειράξει από την 1η μέρα που το πήρα με roms κτλπ, το μοναδικό update είναι ένα μικρό που έκανε πριν 1 μήνα και συζητήθηκε εδώ πέρα.

 

 

 

Να κάνω μια ερώτηση για κάτι που διαβάζω τώρα τελευταία και το συζητάνε όλοι με το gcam για καλύτερη απόδοση της κάμερας σε διάφορα κινητά, στο δικό μας αξίζει και μπορεί να μπει; αν ναι πως :D

Δεν μπαίνει νομίζω γιατί έχει Android 6

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετά από 15 μήνες νομίζω ότι έχω κάνει την αγορά του αιώνα!!

Απόλυτα ευχαριστημένος, το κινητό μου έπεσε την προηγούμενη βδομάδα στη δουλειά και ράγισε η οθόνη αριστερά κάτω αλλά το άτιμο δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα και το ράγισμα όταν το αφήνω πχ στο τραπέζι με γυμνό μάτι ο άλλος δεν το βλέπει. :ninja: :ninja:

 

Δεν το έχω πειράξει από την 1η μέρα που το πήρα με roms κτλπ, το μοναδικό update είναι ένα μικρό που έκανε πριν 1 μήνα και συζητήθηκε εδώ πέρα.

 

Να κάνω μια ερώτηση για κάτι που διαβάζω τώρα τελευταία και το συζητάνε όλοι με το gcam για καλύτερη απόδοση της κάμερας σε διάφορα κινητά, στο δικό μας αξίζει και μπορεί να μπει; αν ναι πως :D

Η δική μου εμπειρία και γνώμη περί gcamera κλπ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7500101#post7500101

και

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7780781#post7780781

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα στα παιδια προχωρησα σε αγορα οθονης απο ali αναμενουμε να δουμε τι θα δουμε,κριμα 2 μηνων κινητο να καθεται στο συρταρι...θα σας πω εντυπωσεις μολισς ερθει κ την βαλω αν κ λενε στα σχολια οτι δεν μεγαλωνει η μικραινει η ενταση της φωτεινοτητας οθονης με την συγκεκριμενη,οποτε περιμενουμε μ στοιχησε 45 ευρω ..επισησ τα παιδια που το εστειλαν πισω ας μπουν στο κοπο να μας πουν τι εγινε η τι τους ειπαν..
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα το wifi calling απο cosmote και δεν δειχνει τιποτα.

Εβαλα την sim σε ενα huawei y7 2019 και αμεσως δουλεψε.

Μηπως ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για να δουλεψει στο Μ2?

Link to comment
Share on other sites

Α ρε αθάνατοι κινεζομαλάκες.. Σ'ημερα στα καλά καθούμενα έχασε όλες τις επαφές μου.. Θα μου πείτε μικρό το κακό γιατί είχα back up αλλά γιατί να ψάχνεσαι στα ξαφνικά χωρίς λόγο..
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και Χριστός ανέστη

Θα ηθελα να ρωτήσω αν η συγκεκριμένη ρομ

v2. 10(Germak) εχει κάποια θέματα και επίσης αν είναι πλήρως ελληνική

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξερει κανεις πως ενεργοποιουμε το wifi calling στην συσκευη μας?

To volte ειναι ενεργοποιημενο.

Ενεργοποιηθηκε η sim πρωτα σε huawei και επειτα μπηκε στο Μ2 και εγιναν και οι απαραιτητες ρυθμισεις.

Το wifi calling ομως δεν .... οτι και αν εχω δοκιμασει.

Αν ξερει καποιος κανενα τροπο ας πει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως ενεργοποιουμε το wifi calling στην συσκευη μας?

 

To volte ειναι ενεργοποιημενο.

 

Ενεργοποιηθηκε η sim πρωτα σε huawei και επειτα μπηκε στο Μ2 και εγιναν και οι απαραιτητες ρυθμισεις.

 

Το wifi calling ομως δεν .... οτι και αν εχω δοκιμασει.

 

Αν ξερει καποιος κανενα τροπο ας πει!!!!

Ούτε γω το χω καταφέρει !
Link to comment
Share on other sites

Ούτε γω το χω καταφέρει !

 

Εχεις κανει τα βηματα που λεει εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32700-%CE%95%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-VoLTE-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-HD-Voice-%CF%83%CE%B5-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-Xiaomi/?pageNo=1

και δεν εχεις κανει τιποτα?

Ειναι και σε σενα το volte ενεργοποιημενο?

Μηπως υπαρχει καποιο apk που να το βλεπει η συσκευη?

Πιστευω οτι μονο ο Germak μπορει να μας δωσει λυση αν παρακολουθει που και που το νημα.

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει τα βηματα που λεει εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32700-%CE%95%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-VoLTE-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-HD-Voice-%CF%83%CE%B5-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-Xiaomi/?pageNo=1

και δεν εχεις κανει τιποτα?

Ειναι και σε σενα το volte ενεργοποιημενο?

Μηπως υπαρχει καποιο apk που να το βλεπει η συσκευη?

Πιστευω οτι μονο ο Germak μπορει να μας δωσει λυση αν παρακολουθει που και που το νημα.

Να φανταστείς ότι ακόμα και τώρα που το χω με lineage 15.1 και με module patch από το magisk ειδικά για να ενεργοποιεί volte και vowifi μόνο volte δουλεύει, οι διακόπτες και του volte και του vowifi είναι ενεργοποιημένοι αλλά μόλις κάνεις κλήση σε flight mode με το wifi ενεργοποιημένο βγάζει μήνυμα ότι χρειάζεται ενεργοποίηση το vowifi! Ακόμα και στο μενού *#*#4636#*#* τα δείχνει on και το volte και την βιντεοκλήση και το vowifi αλλά το vowifi δεν θέλει με τίποτα να δουλέψει. Και το ims έχω βάλει στo APN αλλά τίποτα.Οποτε το άφησα έτσι και ησύχασα.
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστείς ότι ακόμα και τώρα που το χω με lineage 15.1 και με module patch από το magisk ειδικά για να ενεργοποιεί volte και vowifi μόνο volte δουλεύει, οι διακόπτες και του volte και του vowifi είναι ενεργοποιημένοι αλλά μόλις κάνεις κλήση σε flight mode με το wifi ενεργοποιημένο βγάζει μήνυμα ότι χρειάζεται ενεργοποίηση το vowifi! Ακόμα και στο μενού *#*#4636#*#* τα δείχνει on και το volte και την βιντεοκλήση και το vowifi αλλά το vowifi δεν θέλει με τίποτα να δουλέψει. Και το ims έχω βάλει στo APN αλλά τίποτα.Οποτε το άφησα έτσι και ησύχασα.

 

Πρεπει να εχεις δικιο. Μαλλον δεν δουλευει το vowifi.

Σημερα ειχα διακοπη ρευματος στο σπιτι και δεν ειχα wifi. Στο *#*#4636#*#* εχω βαλει only LTΕ και επειδη δεν εχω καθολου καλο σημα ηταν συνεχεια με μια-δυο γραμμες αλλα 4G και ειχα σφαιρα ιντερνετ και κλησεις κανονικα HD. Μηπως δουλευει το vowifi αλλα δεν εχει ενδειξη?

Γιατι και σε μενα οταν το βαζω στο αεροπλανακι με wifi μου λεει οτι πρεπει να το απενεργοποιησω για να κανω κληση.

 

p.s. Εβαλα ακομα κι την γνωστη εφαρμογη για wifi call απο το play store αλλα δεν μενει ενεργοποιημενο το κουμπι για wifi calling.

Σου δουλευει το *#*#869434#*#* για wifi calling?

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά αφού είχες wifi θα έπρεπε να δουλεύει το vowifi σε λειτουργία πτήσης αυτό είναι ένα απ' τα ζητούμενα της λειτουργίας αυτης όταν δεν έχεις σήμα κινητής να μπορείς να κάνεις κλήση!

Όχι ο άλλος κωδικός δεν δουλεύει νομίζω λειτουργεί σε miui μόνο χωρίς να είμαι απολύτως βέβαιος!

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά αφού είχες wifi θα έπρεπε να δουλεύει το vowifi σε λειτουργία πτήσης αυτό είναι ένα απ' τα ζητούμενα της λειτουργίας αυτης όταν δεν έχεις σήμα κινητής να μπορείς να κάνεις κλήση!

Όχι ο άλλος κωδικός δεν δουλεύει νομίζω λειτουργεί σε miui μόνο χωρίς να είμαι απολύτως βέβαιος!

 

Το ξερω οτι ειναι το ζητουμενο. Ακομα και οταν εχω 1 γραμμη σηματος ειτe εχω wifi ειτε οχι υπαρχει η ενδειξη volte και κανω κλησεις HD κανονικα. Βεβαια ορισμενες στιγμες, λιγες ομως δεν με ακουνε ακομα και κοντα στον router. Νομιζω και σε σενα το ιδιο πρεπει να γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα πήρα ένα MI band3 αλλά δεν μπορώ να το κάνω σύζευξη με τα bluetooth με το κινητό μας. Γνωρίζει κάποιος γιατί;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα η συσκευή της γυναίκας μου έχει φάει κάποιο σκάλωμα! Δεν λειτουργεί το κουμπί on/off , το πλην της εντάσεις, και δεν αναγνωρίζει καμία σύνδεση με φορτιστή! Έχει κανένας καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο το κουμπί off μέχρι να κλείσει και ας μη φαίνεται ότι κάνει κάτι! Θέλει τουλάχιστον 10 με 15 δευτερόλεπτα μπορεί και παραπάνω. Μετά πάτα το να ανοίξει και θα είναι οκ. Το έπαθε το nubia Z17 Mini της αδερφή μου.
Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο το κουμπί off μέχρι να κλείσει και ας μη φαίνεται ότι κάνει κάτι! Θέλει τουλάχιστον 10 με 15 δευτερόλεπτα μπορεί και παραπάνω. Μετά πάτα το να ανοίξει και θα είναι οκ. Το έπαθε το nubia Z17 Mini της αδερφή μου.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! Όντως το πρόβλημα λύθηκε. Αν και λίγο αργά γιατί μετά το σοκ είδη αγόρασε καινούριο κινητό χαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετά από καιρό άρχισα να δυσανασχετώ με την αρχαιότητα του android.. Πέρασε κανένας custom rom android 7 η ανώτερο? Βρήκα αυτό

https://www.getdroidtips.com/android-7-1-2-nougat-zte-nubia-m2/

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ...

https://forum.xda-developers.com/android/development/rom-lineageos-16-0-nubia-m2-t3903791/page1

Είναι ότι πιο τελευταίο δουλεύει άψογα και για camera βάζεις gcam που είναι ανώτερη της nubia!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στράτο λειτουργούν όλα κομπλέ? Διάβασα για κάποια μικροοροβληματάκια. Η μπαταρία διαρκεί όσο και στην stock rom?
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...