Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενεργοποίησα από τις επιλογές προγραμματιστη την επιλογή να σου δείχνει που πατάς στην οθόνη. Δείχνει ότι πατάει στην πάνω δεξιά γωνία.. Δυστυχώς εμφανίστηκε το θέμα ξαφνικά σήμερα το πρωί.. Έκανα κλείσιμο άνοιγμα όλα. Έκανα επαναφορά για κανα 5 λεπτό δούλευε οκ μετά πάλι τα ίδια.. Δεν ξέρω τι σκατα γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μία ερώτηση: Ο οδηγός της πρώτης σελίδας για TWRP και root δεν ισχύει;

Anyone? please

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, λεω τωρα, μηπως η δευτερη παρτιδα στο μεγαλο κουτι ειναι προβληματικη?

 

Θα δείξει ελπίζω να μην την πατήσαμε

Link to comment
Share on other sites

Φαρμακώθηκα μ'αυτά που γράφετε στα τελευταία posts.. Θα είχα προτιμήσει το redmi note 4 αν τα ήξερα πιο νωρίς..
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει ελπίζω να μην την πατήσαμε

 

Email στο bangood και στη nubia ολοι με προβλημα. Τι διαολο, δεν περιμεναν τετοια απηχηση και εστειλαν προβληματικη παρτιδα?

Εν τω μεταξυ αρχιζω να προβληματιζομαι και εγω μηπως αρχισει να παρουσιαζει θεμα αν και μεχρι τωρα ολα πανε καλα. Παντως δεν το περιμενα αυτο απο την nubia.:mad::mad:

 

Taliban ολα καλα στο δικο σου?

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Email στο bangood και στη nubia ολοι με προβλημα. Τι διαολο, δεν περιμεναν τετοια απηχηση και εστειλαν προβληματικη παρτιδα?

Εν τω μεταξυ αρχιζω να προβληματιζομαι και εγω μηπως αρχισει να παρουσιαζει θεμα αν και μεχρι τωρα ολα πανε καλα. Παντως δεν το περιμενα αυτο απο την nubia.:mad::mad:

 

Taliban ολα καλα στο δικο σου?

 

σωστα,ερχεται και το δικο μου κ αγχωθηκα

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό πρόβλημα Digitizer. Πολλές φορές το παθαίνει και αν έχει περάσει υγρασία μέσα κτλ. Σκέψου αν το ακουμπησες πουθενα με υγρασια κτλ. Το πέθαινε ανα διαστήματα το xiaomi redmi note 2 μου ανα 3 μήνες όταν έπεφτε πάνω του λίγη βροχη κτλ.. Μετά απο 2-3 μέρες αρχιζαν τα προβλήματα

 

Ενεργοποίησα από τις επιλογές προγραμματιστη την επιλογή να σου δείχνει που πατάς στην οθόνη. Δείχνει ότι πατάει στην πάνω δεξιά γωνία.. Δυστυχώς εμφανίστηκε το θέμα ξαφνικά σήμερα το πρωί.. Έκανα κλείσιμο άνοιγμα όλα. Έκανα επαναφορά για κανα 5 λεπτό δούλευε οκ μετά πάλι τα ίδια.. Δεν ξέρω τι σκατα γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι τα reviews στο banggood είναι όλα πεντάστερα, ούτε 1 αρνητική αξιολόγηση!
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Anyone? please

 

Για δες εδώ τι και πως https://forum.gizchina.it/index.php?/forum/199-nubia-m2/

 

Email στο bangood και στη nubia ολοι με προβλημα. Τι διαολο, δεν περιμεναν τετοια απηχηση και εστειλαν προβληματικη παρτιδα?

Εν τω μεταξυ αρχιζω να προβληματιζομαι και εγω μηπως αρχισει να παρουσιαζει θεμα αν και μεχρι τωρα ολα πανε καλα. Παντως δεν το περιμενα αυτο απο την nubia.:mad::mad:

 

Taliban ολα καλα στο δικο σου?

Είναι συναδέλφου αλλά το παρακολουθώ συνέχεια, κανένα θέμα.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό πρόβλημα Digitizer. Πολλές φορές το παθαίνει και αν έχει περάσει υγρασία μέσα κτλ. Σκέψου αν το ακουμπησες πουθενα με υγρασια κτλ. Το πέθαινε ανα διαστήματα το xiaomi redmi note 2 μου ανα 3 μήνες όταν έπεφτε πάνω του λίγη βροχη κτλ.. Μετά απο 2-3 μέρες αρχιζαν τα προβλήματα

 

το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι το ειχα χτες το βραδυ στα χερια και επαιζε youtube και εστελνα με ενα κωλοκαλωδιο ηχο σε στερεο και ιδρωσε λιγο το χερι...εσενα ερχοταν στα ισα του μετα η οχι?δεν ξερω ξενερωσα πολυ. θα το σπασω!! το mi4c που ειχα το ειχα λιωσει στην κυριολεξια και σε exreme θερμοκρασιες και δεν εβγαζε αχνα...ελεος

(εκανα και reset και απ ολα)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μετά από μερικές ημέρες ερχόταν. Επίσης για κάποιο λόγο, και όταν φόρτιζε δούλευε καλύτερα! Τελικά το πέταξα κάτω μία μέρα που μου έκανε κουλα και για αυτο περιμένω το Nubia M2.

 

By the way 2 μέρες κολλημένο στο Βενιζέλος με status ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι το ειχα χτες το βραδυ στα χερια και επαιζε youtube και εστελνα με ενα κωλοκαλωδιο ηχο σε στερεο και ιδρωσε λιγο το χερι...εσενα ερχοταν στα ισα του μετα η οχι?δεν ξερω ξενερωσα πολυ. θα το σπασω!! το mi4c που ειχα το ειχα λιωσει στην κυριολεξια και σε exreme θερμοκρασιες και δεν εβγαζε αχνα...ελεος

(εκανα και reset και απ ολα)

Link to comment
Share on other sites

Aπ'οτι φαίνεται αναμένεται νέο φορτίο στο banggood γιατί στην κατάσταση αποστολής μου βγάζει "back order" δλδ τους τελείωσε το stock. Ας ελπίσουμε ότι η νέα καραβιά θα έρθει χωρίς ελαττώματα :p
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω δεν υπάρχει πλέον η δυνατότητα αγοράς αλλά μόνο το pre-order καθώς επίσης εντυπωσιακό μου φαίνεται το πλήθος των παραγγελιών που περιμένουν στην ουρά ( περίπου 4000 )

 

StiCBwi.png

 

Πότε θα έρθουν τα δικά μας ( και μιλάω για αυτούς που η κατάσταση γύρισε σε back order ). H πλάκα είναι πως "έφυγαν" οι θήκες αλλά το κινητό άφαντο ( και μετά τις δύο αναφορές για προβλήματα δεν κρύβω ότι πανικοβλήθηκα ).

 

300 πεντάστερα και 5 τετράστερες κριτικές .... όλο το internet μιλάει για note 4 killer .... τα unboxing και review βιντεο είναι σχεδον αποθεωτικά ( για την τιμή του ) ......... τι στα διάλα ...

Edited by Devote
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω δεν υπάρχει πλέον η δυνατότητα αγοράς αλλά μόνο το pre-order καθώς επίσης εντυπωσιακό μου φαίνεται το πλήθος των παραγγελιών που περιμένουν στην ουρά ( περίπου 4000 )

 

StiCBwi.png

 

Πότε θα έρθουν τα δικά μας ( και μιλάω για αυτούς που η κατάσταση γύρισε σε back order ). H πλάκα είναι πως "έφυγαν" οι θήκες αλλά το κινητό άφαντο ( και μετά τις δύο αναφορές για προβλήματα δεν κρύβω ότι πανικοβλήθηκα ).

 

300 πεντάστερα και 5 τετράστερες κριτικές .... όλο το internet μιλάει για note 4 killer .... τα unboxing και review βιντεο είναι σχεδον αποθεωτικά ( για την τιμή του ) ......... τι στα διάλα ...

 

Όταν έκανα την παραγγελία έγραφε ότι αναμένεται από τις 9 /02. Για να δούμε πόσο τυχεροί θα φανούμε..

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Για την κάλυψη μπορώ να πω και εγώ πλέον ότι δεν είναι ιδιαίτερα καλή.. Εκεί που είχα φουλ 4g σε ημιυπόγειο χώρο με το mi4c με αυτό έχω 1 γραμμή 2g η κ καθόλου... Το σήμα του WiFi επίσης δεν είναι τόσο δυνατό.. Το χειρότερο όμως είναι αυτό με το touch.. Μάλλον θα το δουλέψω όσο γίνεται κ μετα πέταμα..το να υο στείλω Κίνα θεωρώ κοστίζει + θα φάω κανα 3μηνο με τα πέρα δώθε.
Link to comment
Share on other sites

Για την κάλυψη μπορώ να πω και εγώ πλέον ότι δεν είναι ιδιαίτερα καλή.. Εκεί που είχα φουλ 4g σε ημιυπόγειο χώρο με το mi4c με αυτό έχω 1 γραμμή 2g η κ καθόλου... Το σήμα του WiFi επίσης δεν είναι τόσο δυνατό.. Το χειρότερο όμως είναι αυτό με το touch.. Μάλλον θα το δουλέψω όσο γίνεται κ μετα πέταμα..το να υο στείλω Κίνα θεωρώ κοστίζει + θα φάω κανα 3μηνο με τα πέρα δώθε.

 

Aυτο με την οθονη στο κανει συνεχεια; ή οποτε του ρθει; σταματα απο μονο του να το κανει;

 

Το παρηγγειλα κι εγω 29/1, κι ακομα ειναι...pre-advised...

Bεβαια αν ειχα διαβασει τις 'πραγματικες' δοκιμες των παιδιων που ηδη το εχουν και δεν το τεσταρουν για μιση ωρα, για τις αναγκες ενος βιντεο, φυσικα δεν θα το παραγγελνα...

Και μην πιστευετε βρε παιδια ο,τι γραφει στο banggood...

Edited by lionor
Link to comment
Share on other sites

Χτες ειδικά το έκανε σχεδόν συνέχεια.. Σταματάει μόνο του μετά πάλι τσ ίδια.. Σμρ το κάνει λίγο πιο αραιά αλλά κ πάλι είναι πολύ ενοχλητικό..
Link to comment
Share on other sites

Χτες ειδικά το έκανε σχεδόν συνέχεια.. Σταματάει μόνο του μετά πάλι τσ ίδια.. Σμρ το κάνει λίγο πιο αραιά αλλά κ πάλι είναι πολύ ενοχλητικό..
Εγώ πάντως δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα ούτε στο σήμα ούτε στο wifi. Βέβαια δεν λέω μεγάλες κουβέντες γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου ξημερώσει. Μήπως αυτή η παρτίδα έφαγε τίποτα κλωτσιές από κανένα ζοχαδιασμενο τελωνειακό?

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα.... Είχα δει ένα τύπο που έβγαζε το τσιπ της SIM και το κόλλαγε πάνω στην sd ώστε ναι δουλεύουν όλα. Τελικά γίνεται και σε εμάς. Όπως φαίνεται στην φώτο δουλεύει δικαρτο και με sd 23128ac3c18e6d961bc75cf56aacd905.jpg

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας στειλεις το βιντεο???

 

Τελικά δεν άντεξα.... Είχα δει ένα τύπο που έβγαζε το τσιπ της SIM και το κόλλαγε πάνω στην sd ώστε ναι δουλεύουν όλα. Τελικά γίνεται και σε εμάς. Όπως φαίνεται στην φώτο δουλεύει δικαρτο και με sd
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...