Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και με ποια να ασχοληθουμε?

υπαρχει κατι?

 

από την στιγμή που δεν υπάρχουν gapps είναι μη λειτουργική για εμάς. Tώρα αν θες εσύ να μπλέξεις δεν σου απαγορεύει κανένας να την περάσεις.

Αναμένουμε από 4pda or xda ξεκλείδωμα και πέρασμα twrp

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

από την στιγμή που δεν υπάρχουν gapps είναι μη λειτουργική για εμάς. Tώρα αν θες εσύ να μπλέξεις δεν σου απαγορεύει κανένας να την περάσεις.

Αναμένουμε από 4pda or xda ξεκλείδωμα και πέρασμα twrp

 

δεν ειπα οτι θελω να μπλεξω...εννοειται πως δεν θελω να ασχοληθω με κατι που που δεν ειναι λειτουργικο...απλα ρωτησα αν υπαρχει κατι αλλο στον οριζοντα

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι θελω να μπλεξω...εννοειται πως δεν θελω να ασχοληθω με κατι που που δεν ειναι λειτουργικο...απλα ρωτησα αν υπαρχει κατι αλλο στον οριζοντα

 

Αρα , μένεις ως έχει μέχρι νεωτέρας :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για roms υπάρχει υλικό στο gizchina. It αλλά έχει παίδεμα να ξεκλειδώσει ο bootloader στα global μοντέλα για να τις περάσεις.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εαν δουλευουν ολα καλα γιατι να ψαχνουμε για νεα ρομ .Εαν ηθελες τηλεφωνο για σκαλισμα μαλλον εκανες λαθος που πηρες αυτο

Δεν είναι το σκάλισμα για παιχνίδι μονο. Το δικο μου έχει ενημέρωση ασφαλείας 1 Ιουλίου. Δε μένει πισω μόνο σε έκδοση Android μένει κ σε βασικά πράγματα που καλό είναι να υπάρχουν

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή.πριν λίγο καιρο την σεντραρανε την συσκευή.

Αναμένεται για τα ξεκλειδωματα και μετα τις rom και τα mods.

Ακομα στο xda εχει σπαριλα και πιστεύω απο 4pda των Ρώσων θα δούμε πράγματα.

Απο εκει και πέρα custom βασισμένη στην zte δύσκολα θα δούμε αφού πρέπει να βρεθεί μοντέλο να κάνουν port με μεγαλύτερη έκδοση για να αξίζει να πας.

Αυτο που θα αξίζει τον πειραματισμό θα ειναι σαφώς μια lineage για αυτή την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το τσιμπησα το κινητο και δυο μερες τωρα που το δουλευω μια χαρα το βρισκω, εχω δυο σιμ και πηγαινει μπαλα :) μπαταρια εξαιρετικη, στα αρνητικα ο αδυναμος ηχος και μια δυσκολια στο να ερχονται εγκαιρα οι ειδoποιησεις. Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή.πριν λίγο καιρο την σεντραρανε την συσκευή.

Αναμένεται για τα ξεκλειδωματα και μετα τις rom και τα mods.

Ακομα στο xda εχει σπαριλα και πιστεύω απο 4pda των Ρώσων θα δούμε πράγματα.

Απο εκει και πέρα custom βασισμένη στην zte δύσκολα θα δούμε αφού πρέπει να βρεθεί μοντέλο να κάνουν port με μεγαλύτερη έκδοση για να αξίζει να πας.

Αυτο που θα αξίζει τον πειραματισμό θα ειναι σαφώς μια lineage για αυτή την συσκευή.

 

Lineage ressurection η καμία μαγειρεμένη απο mi A1 που φοράει ίδιο επεξεργαστή και νομίζω ιδια κάρτα γραφικών.

Link to comment
Share on other sites

Lineage ressurection η καμία μαγειρεμένη απο mi A1 που φοράει ίδιο επεξεργαστή και νομίζω ιδια κάρτα γραφικών.

Κάτι θα βγεί αλλά δίνω 90% απο Ρωσία και 10% απο xda.

Απο Ρωσία εχω βαλει πλήρως λειτουργική cyanogenmod 5αρα στο ΣΚΟΥΠΙΔΙ homtom ht7 που έχω μόνο για να κάνω cast στην tv κανένα βίντεο παιδικό να φανταστείς.

Edited by georgerapp
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το tempered https://www.aliexpress.com/item/Tsimak-M2-Lite-Tempered-Glass-For-ZTE-Nubia-M2-Lite-Screen-Protector-Film-Full-Cover-Anti/32824080695.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.TAVujy σε 38 ημέρες.

Εφάρμοσε απόλυτα, δεν αφήνει κενά περιμετρικά και οι τρύπες ακουστικού, home buton κλπ έπεσαν just, η αίσθηση της αφής σαν να άλλαξε λίγο προς το χειρότερο .........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το tempered https://www.aliexpress.com/item/Tsimak-M2-Lite-Tempered-Glass-For-ZTE-Nubia-M2-Lite-Screen-Protector-Film-Full-Cover-Anti/32824080695.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.TAVujy σε 38 ημέρες.

Εφάρμοσε απόλυτα, δεν αφήνει κενά περιμετρικά και οι τρύπες ακουστικού, home buton κλπ έπεσαν just, η αίσθηση της αφής σαν να άλλαξε λίγο προς το χειρότερο .........

Παιδια sorry για το offtopic....απ το AliExpress δεχονται paypal;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sorry για το offtopic....απ το AliExpress δεχονται paypal;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι,δεν δεχοντουσαν ποτέ

Link to comment
Share on other sites

οχι,δεν δεχοντουσαν ποτέ
Σ ευχαριστω φιλε!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το tempered https://www.aliexpress.com/item/Tsimak-M2-Lite-Tempered-Glass-For-ZTE-Nubia-M2-Lite-Screen-Protector-Film-Full-Cover-Anti/32824080695.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.TAVujy σε 38 ημέρες.

Εφάρμοσε απόλυτα, δεν αφήνει κενά περιμετρικά και οι τρύπες ακουστικού, home buton κλπ έπεσαν just, η αίσθηση της αφής σαν να άλλαξε λίγο προς το χειρότερο .........

Το ειπα και πιο πριν οτι δεν αξιζει να χασεις αυτη την αισθηση αφου εχει gorilla glass και δεν γρατζουνιεται το τζαμι. Για την θηκη ναι. Αν σου πεσει κατω δεν σε σωνει το tempered.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όπως έχω πει το είχα παραγγείλει για φίλο και το παρέλαβα σήμερα.

Δεν πρόλαβα να δω πολλά αλλά η ποιότητα κατασκευής του φυσάει, τα Ελληνικά του όμως είναι άθλια

Μου άρεσαν τα χρώματα της Amoled αλλά παρατήρησα κάτι. Όταν κοιτάς την οθόνη απ' ευθείας μπροστά σου, κάθετα δηλαδή έχει πιο θερμή απόχρωση. Και αν το γυρίσεις λίγο πάνω ή κάτω, ακόμα και λίγο πιο αριστερά η δεξιά αλλάζει η απόχρωση και γίνεται πιο ψυχρή, νομίζω προς το κανονικό.

Έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όπως έχω πει το είχα παραγγείλει για φίλο και το παρέλαβα σήμερα.

Δεν πρόλαβα να δω πολλά αλλά η ποιότητα κατασκευής του φυσάει, τα Ελληνικά του όμως είναι άθλια

Μου άρεσαν τα χρώματα της Amoled αλλά παρατήρησα κάτι. Όταν κοιτάς την οθόνη απ' ευθείας μπροστά σου, κάθετα δηλαδή έχει πιο θερμή απόχρωση. Και αν το γυρίσεις λίγο πάνω ή κάτω, ακόμα και λίγο πιο αριστερά η δεξιά αλλάζει η απόχρωση και γίνεται πιο ψυχρή, νομίζω προς το κανονικό.

Έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο;

 

Αν δεν το ελεγες δεν θα το προσεχα. Ειναι λιγο προς το μπλε στο πλαι. Προφανως επειδη ειναι amoled.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το ελεγες δεν θα το προσεχα.... Προφανως επειδη ειναι amoled.

 

Έτσι θέλω και εγώ να πιστεύω αλλά το λευκό το προτιμώ πιο ψυχρό, σαν αυτό στο πλάι που λες

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα settings - notification center - application notification κι εδωσα ολα τα δικαιωματα και breath light στο viber και messenger αλλα και παλι οταν μου ερχονται μηνυματα και σβηνει η οθονη χωρις να τα εχω διαβασει δεν μου λειτουργεί το led notification.Υπαρχει κατι αλλο που παρελειψα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα settings - notification center - application notification κι εδωσα ολα τα δικαιωματα και breath light στο viber και messenger αλλα και παλι οταν μου ερχονται μηνυματα και σβηνει η οθονη χωρις να τα εχω διαβασει δεν μου λειτουργεί το led notification.Υπαρχει κατι αλλο που παρελειψα;

Τι είναι το breath light?

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το breath light?
Αν καταλαβα καλα...ειναι ο φωτισμος στα led αριστερα και δεξια απ το home button.Viber,messenger σου δουλευουν κανονικα τα led notifications;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα...ειναι ο φωτισμος στα led αριστερα και δεξια απ το home button.Viber,messenger σου δουλευουν κανονικα τα led notifications;

 

Δεν τα έχω περάσει ακόμα. Άλλωστε έιναι για φίλο και θα τα περάσει αυτός

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι με το δάχτυλο στην σκανδάλη να το παραγγείλω. Διάβασα όλο το thread και δεν είδα να σχολιάζει κανείς την κεραία του κινητού. Έχει καλή λήψη σε σύγκριση με τις προηγούμενες συσκευές σας? Εννοώ και τηλεφωνία και εμβέλεια Wi-Fi.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι με το δάχτυλο στην σκανδάλη να το παραγγείλω. Διάβασα όλο το thread και δεν είδα να σχολιάζει κανείς την κεραία του κινητού. Έχει καλή λήψη σε σύγκριση με τις προηγούμενες συσκευές σας? Εννοώ και τηλεφωνία και εμβέλεια Wi-Fi.

 

Μια χαρα ειναι ολα. Εχω ανοιξει και το Volte. Ακουγεται καμπανα. Εγω παντως εκεινο που παρατηρησα ειναι οτι ο ηχος ειναι και αρκετα δυνατος και ποιοτικος. Τωρα γιατι καποιοι βρισκουν οτι ειναι χαμηλος, δεν το καταλαβαινω.

Παραγγειλε το αφοβα. Θα το ευχαριστηθεις πολυ.:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...