Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεις να μας στειλεις το βιντεο???
Δυστυχώς δεν το βρίσκω το συγκεκριμένο που είχα δει αλλά και το λινκ που ανέβασε ο φίλος κάνει δουλειά. Ένα ελαφρύ ζέσταμα και τσιπακι βγαίνει

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το βρίσκω το συγκεκριμένο που είχα δει αλλά και το λινκ που ανέβασε ο φίλος κάνει δουλειά. Ένα ελαφρύ ζέσταμα και τσιπακι βγαίνει

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να σημειώσουμε εδώ ότι η sim και η sd ουσιαστικά είναι άχρηστες μετά από την μοντίφα αυτή.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσουμε εδώ ότι η sim και η sd ουσιαστικά είναι άχρηστες μετά από την μοντίφα αυτή.
Η SIM ναι. Δεν παίζει να βγάλεις το τσιπακι και να το βάλεις αλλού αλλά η sd δεν έχει κανένα θέμα.

Εναλλακτικα παίζεις εδώ

 

Hybrid Double Dual SIM Card Micro SD Adapter for Android Extender 2 Nano Micro SIM Adapter FOR XIAOMI REDMI NOTE 3 4 3s PRO Max

http://s.aliexpress.com/uQBzMjeI?fromSns=Copy to Clipboard

(from AliExpress Android)

Δεν το έχω δοκιμάσει όμως

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις παρέλαβα (αγοράστηκε για τη μητέρα μου)

Το κινητό, ήταν στη μεγάλη-τετράγωνη συσκευασία, αλλά παρόλα αυτά είχε φορτιστή qc3.

Λίγο που το είδα, η κάμερα είναι νορμάλ (σε σχέση με το galaxy s7 που έχω )

Η οθόνη καλή. νομίζω ότι χρειάζεται λίγο περισσότερη πίεση το touch σε σχέση με το s7.

Σε ότι πατούσα θα έλεγα ότι είχε άμεση απόκριση χωρίς κάποιο lag

Δυνατό flash-φακός

Δυνατό μεγάφωνο

Σήμα δε δοκίμασα, γιατί δεν είχα MicroSim και όχι NanoSim

Δεν είχε κάποια ενημέρωση λογισμικού

 

2 θήκες που πήρα κάθονται πολύ ωραία

1)https://www.banggood.com/Bakeey-Ultra-Slim-Shockproof-Soft-Silicone-Case-for-Nubia-M2-Global-Rom-Nubia-M2-p-1245017.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

2)https://www.banggood.com/Bakeey-Ultra-Thin-Anti-Scratch-Pudding-TPU-Soft-Scrub-Back-Case-For-Nubia-M2-Global-RomNubia-M2-p-1240619.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

Το tembered glass άθλιο

https://www.banggood.com/Bakeey-Ultra-Thin-Anti-Scratch-Pudding-TPU-Soft-Scrub-Back-Case-For-Nubia-M2-Global-RomNubia-M2-p-1240619.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

 

Ελπίζω να βγει καλό, γιατί πριν από αυτό είχε η μητέρα μου το xiaomi note4 και την έπεισα να πάρει αυτό για αλλαγή , (το Note 4 της έπεσε σε νερό και ενώ λειτουρούσε κανονικά, δεν αναγνώρισε ποτέ ξανά τη Sim ).

Link to comment
Share on other sites

Λόγω δουλειάς έχω χαθεί λίγο.

 

Να πω ότι το έκανα παραγγελία από τις πρώτες παρτίδες γύρω στις 22/12 και το παρέλαβα στις 18/1.

Βρήκα λίγο χρόνο και μπήκα και διάβασα κάποια ποστ οπότε κάνω και εγώ το ποστ αυτό γιατί βλέπω πολλά άτομα έχουν μεγάλο άγχος με την παραγγελία τους.

 

Μέχρι στιγμής δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα πουθενά. Να πω εδώ ότι εγώ το συγκρίνω με την προηγούμενη μου συσκευή

που ήταν LeS1 X500 (νομίζω σωστά το γράφω). Μένω σχετικά κέντρο σε επαρχία και στο σπίτι μου με το προηγούμενο το σήμα μου παιζόταν σε Η+ και 4g. Με το Μ2 πιάνω μόνο 4g και έχω Cosmote. Σχετικά με το Wifi πάλι κανένα πρόβλημα σε Nova αλλά επειδή έχω το πιο σάπιο ρούτερ (το default μικρό που δίνει η nova) στο δωμάτιο μου δεν πιάνω ίσως το καλύτερο σήμα αλλά το ίδιο θέμα είχα και με το LeTV οπότε είμαι με τα mbs που πιάνω 4g τις περισσότερες φορές.

 

Αυτό που με κάνει τεράστια εντύπωση με το κινητό (αλλά παίζει ρόλο και οι συσκευές που είχα παλιότερα) είναι ότι δεν το έχω νιώσει ποτέ μέχρι στιγμής να ζεσταίνεται... τι σκατά ρε ****το !! :lol::lol: Και να πω ότι λόγω δουλειάς αρκετές φορές κάνω και χρήση και το feature Split Screen που έχει οπότε το δουλεύω καλά νομίζω.

 

Το μοναδικό "κόλλημα" που με έκανε, αλλά δεν ξέρω μήπως φταίω και εγώ σε κάτι, είναι στο keyboard. Έβαλα το googleboard και δεν μπορούσα να πάω στην επιλογή με τα emoticons. Αναγκάστηκα να βάλω το Kika Keyboard που έχει το οποίο πλέον το έχω συνηθίσει χωρίς πρόβλημα.

 

Για μένα:

+μπαταρία απίστευτη

+φωτογραφία την σελφιε η κοπέλα μου την έχει αγαπήσει και εγώ την πίσω στην Pro μορφή της κάνω τη δουλεία για το μαγαζί πάρα πολύ καλά.

 

Δεν ξέρω τι άλλο να πω, τα 138€ που έδωσα νομίζω ότι έχω κλέψει κόσμο και έχω κάνει την καλύτερη αγορά σε κινητό που έχω κάνει ποτέ.

Έχω αναφέρει και πιο πριν ότι δεν γνωρίζω πολλά οπότε μη με φάτε :p

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά, καλύτερα πήγαινε σε Cool1 . O Snapdragon υπερτερει

καλησπέρα, παιδιά. Έχει πάρει κάποιος το ΝUBIA M2 lite να πει κάποια γνώμη...??
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα χθες, δεν έχω βάλει ακόμα SIM, τώρα φορτίζει την 1η φόρτιση.

 

Έχω το redmi 4x note global 3/32.

 

Πήρα το Μ2, λόγω:

-- 4/64

-- Amoled

-- Gorilla glass

-- Διπλής 13ρας κάμερας Sony

-- Εμφάνισης

-- Θεωρώντας ότι η μπαταρία του, αν και μικρότερη απ του redmi, θα δίνει καλή αυτονομία

-- Γλυκοκοιταζονας την 16ρα selfy

-- Είχα την ελπίδα να μη με χαλάσει και πολύ το nubia UI σε σχέση με το MIUI.

 

Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι καλές, αλλά όχι ενθουσιώδεις (συγκρίνοντάς το με το redmi).

Έχουμε και λέμε :

-- Η Amoled είναι εντυπωσιακή. Πολύ καλή ευκρίνεια, θέλει λίγο ψάξιμο με τη θερμοκρασία χρώματος. Το redmi σαφώς μένει πίσω, αλλά εξακολουθεί να έχει μια καλή οθόνη.

-- Εμφανισιακά είναι επίσης εντυπωσιακό. Βέβαια δείχνει πιο μεγάλο από το redmi, αλλά και πιο λεπτό.

-- Το nubia UI είναι μια κατηγορία κάτω από το MIUI. Το MIUI τελικά είναι ατού για το Xiaomi.

-- Η φωτογραφία, παρολες τις 2 Sony δεν είναι καλύτερη από του redmi. Θα έλεγα ότι σε χαμηλό φωτισμό προτιμώ το redmi (και δεν πιστεύω ότι το λέω!!).

 

Σα πρώτη εντύπωση λοιπόν, αν και καλό, δε με πείθει για ν αφήσω το redmi.

Θα επανέλθω.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα χθες, δεν έχω βάλει ακόμα SIM, τώρα φορτίζει την 1η φόρτιση.

 

Έχω το redmi 4x note global 3/32.

 

Πήρα το Μ2, λόγω:

-- 4/64

-- Amoled

-- Gorilla glass

-- Διπλής 13ρας κάμερας Sony

-- Εμφάνισης

-- Θεωρώντας ότι η μπαταρία του, αν και μικρότερη απ του redmi, θα δίνει καλή αυτονομία

-- Γλυκοκοιταζονας την 16ρα selfy

-- Είχα την ελπίδα να μη με χαλάσει και πολύ το nubia UI σε σχέση με το MIUI.

 

Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι καλές, αλλά όχι ενθουσιώδεις (συγκρίνοντάς το με το redmi). Έχουμε και λέμε :

-- Η Amoled είναι εντυπωσιακή. Πολύ καλή ευκρίνεια, θέλει λίγο ψάξιμο με τη θερμοκρασία χρώματος. Το redmi σαφώς μένει πίσω, αλλά εξακολουθεί να έχει μια καλή οθόνη.

-- Το nubia UI είναι μια κατηγορία κάτω από το MIUI. Το MIUI τελικά είναι ατού για το Xiaomi.

-- Η φωτογραφία, παρολες τις 2 Sony δεν είναι καλύτερη από του redmi. Θα έλεγα ότι σε χαμηλό φωτισμό προτιμώ το redmi (και δεν πιστεύω ότι το λέω!!).

 

Σα πρώτη εντύπωση λοιπόν, δε με πείθει για ν αφήσω το redmi.

Θα επανέλθω.

Επειδη κι εγω κατοχος 4/64 redmi note 4 global....Συμφωνω στα περισσοτερα που προανεφερες αλλα σ αυτο που δεν συμφωνω ειναι στην καμερα κι ιδιαιτερα φιλε μου στο βιντεο σε χαμηλο φωτισμο.Δυστυχως αυτο ειναι το μελανο σημειο του redmi note 4 με drops fps αντιθετα στο nubia m2 ειναι σταθερα τα fps ακομη και σε χαμηλο φωτισμο.Ειλικρινα αν δεν ειχε αυτο το θεμα το redmi δεν θα το αλλαζα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι με βίντεο δεν ασχολήθηκα, οπότε μίλησα για φωτογραφίες και μόνο.

Αυτό που λες για το βίντεο, συμφωνώ ότι είναι μεγάλο μείον για το redmi.

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου κάνει πρόβλημα σε στερεοφωνικά ακουστικά bluetooth

Τελικά δοκίμασα σε awai στερεό Bluetooth και ο ήχος είναι άψογος όπως και σε xiaomi mono Αντίθετα ο μεταλλικός ήχος ακούγεται σε Sony sbh80 και σε lg hbs800 τώρα τι πρόβλημα συμβατότητας υπάρχει άγνωστο.Παντως οι εντυπώσεις μου από το τηλέφωνο είναι εξαιρετικές εκτός από το θέμα με τα Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνει τόσες μέρες εντός Ελλάδος το δέμα με ξεπερνά!

 

bjqP8Q7.png

 

Και εμένα κολλημένο στο Κ.Δ. Αττικής από προχτές είναι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κολλημένο στο Κ.Δ. Αττικής από προχτές είναι :lol:

 

και σε μενα,μιλησα σε αλλη παραλαβη με το κεντρο διαλογης,δεν εχουν ατομα,τα διαλυουν τα ελτα και σε λιγο ιδιωτικα μονο

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και όλα είναι οκ εκτός από ένα bug μάλλον. Όταν πάω να προσθέσω και άλλη γλώσσα στο πληκτρολόγιο, με πετάει πάλι πίσω στην επιλογή γλώσσας. Καμμία ιδέα??
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Δοκίμασες κανενα άλλο πληκτρολόγιο πέρα απο google keyboard?

Μόλις παρέλαβα και όλα είναι οκ εκτός από ένα bug μάλλον. Όταν πάω να προσθέσω και άλλη γλώσσα στο πληκτρολόγιο, με πετάει πάλι πίσω στην επιλογή γλώσσας. Καμμία ιδέα??
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Δοκίμασες κανενα άλλο πληκτρολόγιο πέρα απο google keyboard?

 

Όχι ακόμα. Θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω.. Δοκίμασα με άλλο και δουλεύει. Μάλλον πρόβλημα με Google keyboard.

Edited by telnet05
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα. Θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω.. Δοκίμασα με άλλο και δουλεύει. Μάλλον πρόβλημα με Google keyboard.

Μαλλον ολοι το εχουμε αυτο το θεμα!!

Εγω κατεβασα swiftkeyboard που το εχω συνηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Ξανα-αναφέρθηκε αυτό το issue. Καλή ευκαιρία να δοκιμάσεις το Swiftkey keyboard!

Δοκίμασα με άλλο και δουλεύει. Μάλλον πρόβλημα με Google keyboard.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και όλα είναι οκ εκτός από ένα bug μάλλον. Όταν πάω να προσθέσω και άλλη γλώσσα στο πληκτρολόγιο, με πετάει πάλι πίσω στην επιλογή γλώσσας. Καμμία ιδέα??

Για να βρεις όλες τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου επειδή από ρυθμίσεις επιλογή γλώσσας κτλ δεν τις εμφανίζει όλες κάνε ότι θες να γράψεις οπουδήποτε για να βγάλει το πληκτρολόγιο και στη συνέχεια πάτα πάνω αριστερά στο βελάκι και στη συνέχεια τις τελίτσες και ρυθμίσεις και εμφανίζει το κλασσικό μενού ρυθμίσεων του Gboard.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα.Ηρθε στο μεγάλο κουτί αλλά με τον ταχυφορτιστή.Το τηλέφωνο είναι για την γυναίκα μου οπότε παραπάνω δεν ξέρω να σας πω γιατί αυτή θα το δουλεύει .Από το λίγο που το έπιασα στα χέρια μου μου φάνηκε πολύ ποιοτική κατασκευή για τα χρήματα που κοστίζει.
Link to comment
Share on other sites

Για να βρεις όλες τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου επειδή από ρυθμίσεις επιλογή γλώσσας κτλ δεν τις εμφανίζει όλες κάνε ότι θες να γράψεις οπουδήποτε για να βγάλει το πληκτρολόγιο και στη συνέχεια πάτα πάνω αριστερά στο βελάκι και στη συνέχεια τις τελίτσες και ρυθμίσεις και εμφανίζει το κλασσικό μενού ρυθμίσεων του Gboard.

 

Ναι ξέρω ότι το κάνει αυτό. Σε εμενα απλά με πετάει πάλι στις ρυθμίσεις γλώσσας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω ότι το κάνει αυτό. Σε εμενα απλά με πετάει πάλι στις ρυθμίσεις γλώσσας.

Δοκίμασε να σβήσεις το update του Gboard και ξανά κάντο κάπως έτσι διορθώθηκε σε μένα

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα και εγώ σήμερα.Ηρθε στο μεγάλο κουτί αλλά με τον ταχυφορτιστή.Το τηλέφωνο είναι για την γυναίκα μου οπότε παραπάνω δεν ξέρω να σας πω γιατί αυτή θα το δουλεύει .Από το λίγο που το έπιασα στα χέρια μου μου φάνηκε πολύ ποιοτική κατασκευή για τα χρήματα που κοστίζει.

Μα τι στο καλό μόνο σε μένα ήρθε χωρίς ταχυφορτιστή.... παράξενο!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχουμε μαθει κατι για αναβαθμιση σε Nougat μετα την δευτερη καριερα του τηλεφωνου? Απ' οτι βλεπω πωλειται και απο αλλα site σε αντιστοιχη τιμη παγκοσμιως, οποτε καλο θα ηταν να δειξει καλο προσωπο η nubia για την υποστηριξη των συσκευων της.:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...