Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε και το tempered https://www.aliexpress.com/item/Tsimak-M2-Lite-Tempered-Glass-For-ZTE-Nubia-M2-Lite-Screen-Protector-Film-Full-Cover-Anti/32824080695.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.TAVujy σε 38 ημέρες.

Εφάρμοσε απόλυτα, δεν αφήνει κενά περιμετρικά και οι τρύπες ακουστικού, home buton κλπ έπεσαν just, η αίσθηση της αφής σαν να άλλαξε λίγο προς το χειρότερο .........

 

Tελικά τζίφος.....δεν κάθεται καλά ή μάλλον επειδή έχει κόλλα μόνο περιμετρικά στο μαύρο πλαισιο δεν πιάνει σωστά στην οθόνη και με ελάχιστη πίεση φεύγει από την θέση του.....

Πάμε για άλλο με λίγα λόγια, για πείτε τι έχετε πάρει και στέκεται σωστά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tελικά τζίφος.....δεν κάθεται καλά ή μάλλον επειδή έχει κόλλα μόνο περιμετρικά στο μαύρο πλαισιο δεν πιάνει σωστά στην οθόνη και με ελάχιστη πίεση φεύγει από την θέση του.....

Πάμε για άλλο με λίγα λόγια, για πείτε τι έχετε πάρει και στέκεται σωστά ?

Ρε συ σου λέω μην βάζεις τζαμακι δεν χρειάζεται. Δεν χαραζεται, έχει gorilla glass συν ότι χάνεις την αίσθηση.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ σου λέω μην βάζεις τζαμακι δεν χρειάζεται. Δεν χαραζεται, έχει gorilla glass συν ότι χάνεις την αίσθηση.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

επέτρεψε μου να έχω διαφορετική άποψη, έχουν περάσει 10δες συσκευές από τα χέρια μου χρόνια τώρα , καμία δεν έχω αφήσει χωρίς προστασία ακόμα και με γορίλα 5 οθόνη :)

Η διαφορά της αίσθησης είναι από μηδενική έως απειροελάχιστη, στην συγκεκριμένη συσκευή όμως πρώτη φορά που συνάντησα κάτι τέτοιο, δηλαδή να μην κολλάει καθόλου το tempered

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Άντε γεια banggood. Ακύρωσα την παραγγελία, πήρα άμεσα refund και προχωράω σε παραγγελία από γερμανική αποθήκη geekbuying με επιπλέον 15€ και 2 μέρες παράδοση ups express..
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Σαν ποιοτητα κατασκευης δεν εχουν καμμια σχεση μεταξυ τους. Το nubia ειναι σαφως καλυτερο. Τωρα αν βαλεις amoled, type c, διπλες καμερες κλπ υπερτερει το nubia. Στις ενημερωσεις λογισμικου ναι ειναι καλυτερα τα xiaomi. Οσο αναφορα για τα προβληματα που αναφερονται απο ορισμενους δεν λεω οτι δεν υπαρχουν αλλα αν μπεις στα θεματα του forum για την xiaomi θα δεις οτι και εκει υπαρχουν αντιστοιχα θεματα. Εδω παρουσιαζουν οι ναυαρχιδες των εταιρειων που ειναι πανακριβες. Στο κατω κατω λιγοτερα απο 140 ευρω δωσαμε.

Και μην ξεχναμε το κοροιδιλικι της xiaomi για το redmi note 4 που ξεκινησε με καμερα sony και κατεληξε με samsung χωρις να ενημερωσει κανενα ενω το διαφημιζε με sony. Παρ'ολα αυτα συμπαθω ιδιαιτερα και την xiaomi αλλα και την meizu η οποια ειναι ιδιαιτερα ποιοτικη, αλλα η πρωτη τις κανει τις κουτσουκελες της.

 

Τι λετε ρε παιδια;δεν ερχονται ειδοποιησεις σε viber και messenger ειμαι σε μια εφαρμογη και με πεταει ξαφνικα στην αρχικη οθονη υποστηριξη για κανενα update δεν βλεπω να υπαρχει με τους φαρτιστες λες αντε οκ δεν πειραζει και στο τελος τοσο ευκολα τα εχετε τα 140 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

επέτρεψε μου να έχω διαφορετική άποψη, έχουν περάσει 10δες συσκευές από τα χέρια μου χρόνια τώρα , καμία δεν έχω αφήσει χωρίς προστασία ακόμα και με γορίλα 5 οθόνη :)

Η διαφορά της αίσθησης είναι από μηδενική έως απειροελάχιστη, στην συγκεκριμένη συσκευή όμως πρώτη φορά που συνάντησα κάτι τέτοιο, δηλαδή να μην κολλάει καθόλου το tempered

 

Δεν εχεις και πολυ αδικο σε αυτο που λες αλλα παιρνουμε ενα κινητο που μας αρεσει εμφανισιακα, και αντι να το χαρουμε οπως ειναι, το φασκιωνουμε με θηκες και τζαμακια. Τελος παντων περι ορεξεως....:)

Για πες μου, το τζαμακι ειναι ολοσωμο δηλ. με μαυρα πλαισια πανω - κατω ή διαφανες?

Link to comment
Share on other sites

Κόψε κάτι φίλε γιατί όλοι έχουμε το xiaomi redmi note 4x κ υπερβαλεις.

Και εγω xiaomi εχω φιλε και δεν υπερβαλω καθολου ειμαι αντικειμενικος απλα.Τι θες ενα smartphone οταν δεν σε ειδοποιει για viber messenger κτλ.Επαναφορα το εχω κανει 3 φορες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα, κάτοχος και εγώ εδώ και μια βδομάδα τοι κινητού και αρκετά ικανοποιημένος. Όντως είδα και εγώ ότι κάποια πράγματα δεν λειτουργούν σωστά τα οποία θεωρώ ότι έχουν να κάνουν με τη ROM. Για παράδειγμα το gesture που μπορεί να κλείνει το κινητό με το χέρι ή τα notification badges δεν λειτουργούσαν για κάποιες εφαρμογές όπως το gmail ή το viber. Θεωρώ όμως ότι σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να μείνω σε αυτές τις λεπτομέρειες αφού υπάρχει λύση. Με το Evie launcher έλυσα το θέμα των ειδοποιήσεων καθώς και χρήση gesture που κλείνει το κινητό σαφώς πιο γρήγορα και όλα μια χαρά. Το κινητό θεωρώ μέχρι στιγμής ότι είναι η πιο συμφέρουσα λύση και πραγματικά φαίνεται αρκετά γρήγορο. Απο θέμα σήματος σήμερα τσέκαρα και το 4g το οποίο είδε αμέσως και απο θέμα σήματος wifi όλα άψογα. Ο φορτιστής σε μένα ήρθε ο απλός αλλά το κινητό φορτίζει αρκετά γρήγορα (2 - 2,5 ώρες) και δεν θεωρώ ότι αποτελεί πρόβλημα. Η γενική είκονα του κινητού πάντως αρκετά καλή και αξίζει σίγουρα η αγορά του στα χρήματα αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα, κάτοχος και εγώ εδώ και μια βδομάδα τοι κινητού και αρκετά ικανοποιημένος. Όντως είδα και εγώ ότι κάποια πράγματα δεν λειτουργούν σωστά τα οποία θεωρώ ότι έχουν να κάνουν με τη ROM. Για παράδειγμα το gesture που μπορεί να κλείνει το κινητό με το χέρι ή τα notification badges δεν λειτουργούσαν για κάποιες εφαρμογές όπως το gmail ή το viber. Θεωρώ όμως ότι σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να μείνω σε αυτές τις λεπτομέρειες αφού υπάρχει λύση. Με το Evie launcher έλυσα το θέμα των ειδοποιήσεων καθώς και χρήση gesture που κλείνει το κινητό σαφώς πιο γρήγορα και όλα μια χαρά. Το κινητό θεωρώ μέχρι στιγμής ότι είναι η πιο συμφέρουσα λύση και πραγματικά φαίνεται αρκετά γρήγορο. Απο θέμα σήματος σήμερα τσέκαρα και το 4g το οποίο είδε αμέσως και απο θέμα σήματος wifi όλα άψογα. Ο φορτιστής σε μένα ήρθε ο απλός αλλά το κινητό φορτίζει αρκετά γρήγορα (2 - 2,5 ώρες) και δεν θεωρώ ότι αποτελεί πρόβλημα. Η γενική είκονα του κινητού πάντως αρκετά καλή και αξίζει σίγουρα η αγορά του στα χρήματα αυτά.

 

Συγγνώμη φίλε μου δηλαδή με τον Evie launcher έλυσες το πρόβλημα τον ειδοποιήσεων και πλέον όλα δουλεύουν σωστά σου έρχονται κ τα email?

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά τα 2 που ανάφερα παραπάνω

 

Ευχαριστώ φίλε βοήθησες πολύ. Δείχνει πρόβλημα της rom .αν ανακαλύψεις τίποτα καινούριο γράψε να σε συμβουλευτουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ σου λέω μην βάζεις τζαμακι δεν χρειάζεται. Δεν χαραζεται, έχει gorilla glass συν ότι χάνεις την αίσθηση.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παιδιά πάνω σε αυτό να αναφέρω τι έπαθα εγώ. Εχθές παρέλαβα από Banggood , σήμερα μου έπεσε απο την τσέπη όπως καθόμουν σε καρέκλα και ράγισε το εξωτερικό (?) τζαμί πάνω δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάνω σε αυτό να αναφέρω τι έπαθα εγώ. Εχθές παρέλαβα από Banggood , σήμερα μου έπεσε απο την τσέπη όπως καθόμουν σε καρέκλα και ράγισε το εξωτερικό (?) τζαμί πάνω δεξιά.

 

Stavros 1, θήκη φορούσες ή ήταν τελείως γυμνό?

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε βοήθησες πολύ. Δείχνει πρόβλημα της rom .αν ανακαλύψεις τίποτα καινούριο γράψε να σε συμβουλευτουμε.

Στο δικο μου εβαλα απο την αρχη gmail, outlook για τα προσωπικα και επαγγελματικα εμαιλ και ερχονται ολες οι ειδοποιησεις κανονικα με την δικη του ρομ. Το viber οντως πρεπει να το φορτωμενο στα παρασκηνια για να σου ερχονται ειδοποιησεις, αλλα αυτο συμβαινει και στης κορης μου σ'ενα leagoo.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα, κάτοχος και εγώ εδώ και μια βδομάδα τοι κινητού και αρκετά ικανοποιημένος. Όντως είδα και εγώ ότι κάποια πράγματα δεν λειτουργούν σωστά τα οποία θεωρώ ότι έχουν να κάνουν με τη ROM. Για παράδειγμα το gesture που μπορεί να κλείνει το κινητό με το χέρι ή τα notification badges δεν λειτουργούσαν για κάποιες εφαρμογές όπως το gmail ή το viber. Θεωρώ όμως ότι σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να μείνω σε αυτές τις λεπτομέρειες αφού υπάρχει λύση. Με το Evie launcher έλυσα το θέμα των ειδοποιήσεων καθώς και χρήση gesture που κλείνει το κινητό σαφώς πιο γρήγορα και όλα μια χαρά. Το κινητό θεωρώ μέχρι στιγμής ότι είναι η πιο συμφέρουσα λύση και πραγματικά φαίνεται αρκετά γρήγορο. Απο θέμα σήματος σήμερα τσέκαρα και το 4g το οποίο είδε αμέσως και απο θέμα σήματος wifi όλα άψογα. Ο φορτιστής σε μένα ήρθε ο απλός αλλά το κινητό φορτίζει αρκετά γρήγορα (2 - 2,5 ώρες) και δεν θεωρώ ότι αποτελεί πρόβλημα. Η γενική είκονα του κινητού πάντως αρκετά καλή και αξίζει σίγουρα η αγορά του στα χρήματα αυτά.

 

Τον εγκατεστησα κ παλι δεν ερχονται οι ειδοποιησεις. Σ'εσενα πως λυθηκε δηλαδη το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Stavros 1, θήκη φορούσες ή ήταν τελείως γυμνό?

 

Όχι δεν έχω βάλει τίποτα, οπότε προτείνω οποίος θέλει να βάλει μιας και μπροστά είναι όλο τζάμι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Με την μεταφραση των μενου τι κανουμε? Θελω να το δωσω σε καποιον και δεν ξερω αν θα τα βγαλει περα..
Link to comment
Share on other sites

επέτρεψε μου να έχω διαφορετική άποψη, έχουν περάσει 10δες συσκευές από τα χέρια μου χρόνια τώρα , καμία δεν έχω αφήσει χωρίς προστασία ακόμα και με γορίλα 5 οθόνη :)

Η διαφορά της αίσθησης είναι από μηδενική έως απειροελάχιστη, στην συγκεκριμένη συσκευή όμως πρώτη φορά που συνάντησα κάτι τέτοιο, δηλαδή να μην κολλάει καθόλου το tempered

Πρέπει να σου έτυχε γιατί παρόμοιο tempered έχω βάλει και εγώ και δεν έχει θέμα. Προσωπικά το μόνο που με ενοχλήσει είναι ότι μένει η λιπαρότητα των χεριών

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά διαβάζω όλα αυτά που έχετε γράψει και δεν αντιλέγω ότι με έχετε τρομοκράτηση και όχι και τίποτα άλλο το περιμένω απο εβδομάδα και δεν ξερώ τι θα αντικρίσω. βλέπω αν όχι η περισσότερη γκρινιάζετε για το οτι δεν έχει κάνει αναβαθμίσιμη το κινητό παιδιά μάλλον δεν έχετε πάρει LG και ποιο συγκεκριμένα κάτοχος του LG G4 σας λέω ότι μια φορά έκανε το κινητό αναβάθμιση και από τότε δεν έχει ξανά ασχοληθεί ούτε για διόρθωση bug ούτε τίποτα, όποτε εμένα δεν θα με πειράξει καθόλου στο να παραμένει έτσι όπως είναι. μια ερώτηση που θέλω να κάνω είναι μπορούμε κάπως να βάλουμε μενού στο κινητό και να μην είναι όλες η εφαρμογές στην επιφάνεια κινητού? επίσης η μπαταρια του διαρκή δεν είδα κανένας να ανεφερει κάτι σε αυτό
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θανάση για τα λεφτά του είναι δύναμη .Η μπαταρία είναι αρκετά ικανοποιητική ,βγάζει ημέρα άνετα κ με βαριά χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπιζεται από ότι καταλαβαίνω είναι στις ειδοποιήσεις με το viber κ τα email που ακόμα δεν έχουμε βρει λύση Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπιζεται από ότι καταλαβαίνω είναι στις ειδοποιήσεις με το viber κ τα email που ακόμα δεν έχουμε βρει λύση
Εγώ με τα mail δεν είχα ποτέ θέμα, τώρα όσο αφορά το viber πιστεύω ότι το πρόβλημα είναι στο viber και όχι στο κινητό μιας και με την τελευταία αναβάθμιση του αφαίρεσαν το status icon και δεν ξέρεις πότε είναι ανοικτό ή όχι

 

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τα mail δεν είχα ποτέ θέμα, τώρα όσο αφορά το viber πιστεύω ότι το πρόβλημα είναι στο viber και όχι στο κινητό μιας και με την τελευταία αναβάθμιση του αφαίρεσαν το status icon και δεν ξέρεις πότε είναι ανοικτό ή όχι

 

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μακάρι να είναι όπως τα λες γιατί το περιμένω από αυτή την εβδομάδα κ έχω αγχωθει. Αλλά στο samsung που έχω δεν έχω τέτοια προβλήματα που γράφουν εδώ για το viber

Link to comment
Share on other sites

Tελικά τζίφος.....δεν κάθεται καλά ή μάλλον επειδή έχει κόλλα μόνο περιμετρικά στο μαύρο πλαισιο δεν πιάνει σωστά στην οθόνη και με ελάχιστη πίεση φεύγει από την θέση του.....

Πάμε για άλλο με λίγα λόγια, για πείτε τι έχετε πάρει και στέκεται σωστά ?

 

Εγώ έχω πάρει για τον φίλο μου αυτό από Banggood και είναι χάλια. Αν και πιο μαζεμένο λόγω κυρτότητας της οθόνης και πάλι στις άκρες δεν κολλάει με τίποτα. Ίσως το αφήσουμε χωρίς προστασία λόγω gorilla

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,το ίδιο tenpered glass περιμένω κ των,συγκεκριμένα παραγγειλα 2.

Είναι σίγουρο πως με το Γκοριλα που έχει το m2 γλυτώνεις τις γρατσουνιές?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...