Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά θέλει σκάλισμα το κινητάκι μας. Απενεργοποιεί εφαρμογές κι ειδοποιήσεις (viber, NoLed, messenger) παρόλο που τις έχω προσθέσει στη λίστη ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Performance mode. Επίσης απενεργοποιεί συνεχώς την εφαρμογή NoLed στο OTHER SYSTEM SETTINGS - ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟΤΗΤΑ - ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ - NoLed ___Ανενεργή. Θα δοκιμάσω και άλλο launcher όπως έγραψαν κάποια παιδιά πιο πάνω.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε για βάλε τον καιρό XL
Μολις τον δοκιμασα και παλι τα ιδια...ενω εχει την επιλογη η εφαρμογη για ενδειξη της θερμοκρασιας...αυτο δειχνει το εικονιδιο της εφαρμογης.καταλαβαινω οτι δεν το επιτρεπει το UI της ZTE.

 

Sent from my NX551J using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να έρχονται οι ειδοποιήσεις σε οποιαδήποτε εφαρμογή θέλετε πρέπει αφού την έχετε ανοίξει να πατήσετε την άριστη τέλεια που δείχνει της εφαρμογές που τρέχουν στο κινητό και να την σύρετε προς τα κάτω για να κλείδωσει. Θα εμφανιστεί ένα λουκέτο δίπλα στην εφαρμογή. Έτσι δεν κλείνει ποτέ και έρχονται οι ειδοποιήσεις πάντα. Λίστα αποκλεισμού για αριθμούς εγώ δεν βρήκα να έχει κατέβασα μια εφαρμογή και με τον ίδιο τρόπο δουλεύει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να έρχονται οι ειδοποιήσεις σε οποιαδήποτε εφαρμογή θέλετε πρέπει αφού την έχετε ανοίξει να πατήσετε την άριστη τέλεια που δείχνει της εφαρμογές που τρέχουν στο κινητό και να την σύρετε προς τα κάτω για να κλείδωσει. Θα εμφανιστεί ένα λουκέτο δίπλα στην εφαρμογή. Έτσι δεν κλείνει ποτέ και έρχονται οι ειδοποιήσεις πάντα. Λίστα αποκλεισμού για αριθμούς εγώ δεν βρήκα να έχει κατέβασα μια εφαρμογή και με τον ίδιο τρόπο δουλεύει μια χαρά.

 

Ωραίος φίλε, νά σαι καλά. Το μόνο που μένει να δούμε είναι πόσο θα επηρεαστεί η διάρκεια της μπαταρίας τώρα.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ο καθένας παίρνει μια βιντεοκάμερα και ανεβάζει στο YouTube ότι ******* του έρθει στο μυαλό και γίνεται reviewer. Ότι να νάναι.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Την σύσταση που κάνει στο βίντεο για την οθόνη ( αυτόματη απενεργοποίηση τουλάχιστον μετά από 30 s ) την προτείνετε και εσείς ?

 

( τι λέει !!!! η οθόνη τρεμοπαίζει ? )

Edited by Devote
Link to comment
Share on other sites

Την σύσταση που κάνει στο βίντεο για την οθόνη ( αυτόματη απενεργοποίηση τουλάχιστον μετά από 30 s ) την προτείνετε και εσείς ?

 

( τι λέει !!!! η οθόνη τρεμοπαίζει ? )

 

******** λεει,μην ασχολειστε

Link to comment
Share on other sites

Την σύσταση που κάνει στο βίντεο για την οθόνη ( αυτόματη απενεργοποίηση τουλάχιστον μετά από 30 s ) την προτείνετε και εσείς ?

 

( τι λέει !!!! η οθόνη τρεμοπαίζει ? )

Ούτε τρεμοπαιζει ούτε τίποτα. Μάλλον το μυαλό του τρεμοπαιζει. Και γω την έχω να απενεργοποιηται στα 30 δευτερόλεπτα αλλά μόνο για λόγους εξοικονόμησης μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση η αναμονη της οθόνης με το εαν σου βγάλει θέμα μια οθόνη ή όχι.

ΚΑΜΙΑ.

Οσες amoled εχουν περάσει απο το περίγυρο μου δεν έχουν βγάλει θέματα.

Επίσης για αυτό ανέβασα το βίντεο διότι ειναι ημιμαθείς ο φίλος και για κάποιο λόγο έβγαλε εμπάθεια για την συσκευή.

Εαν πχ δε σου αρέσει το στυλ της εικόνας απλά μπαίνεις στις ρυθμίσεις και το αλλάζεις.

Πολύ πρόχειρο review και όχι επειδή ειπε σκουπιδι την οθόνη,που δεν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση η αναμονη της οθόνης με το εαν σου βγάλει θέμα μια οθόνη ή όχι.

ΚΑΜΙΑ.

Οσες amoled εχουν περάσει απο το περίγυρο μου δεν έχουν βγάλει θέματα.

Επίσης για αυτό ανέβασα το βίντεο διότι ειναι ημιμαθείς ο φίλος και για κάποιο λόγο έβγαλε εμπάθεια για την συσκευή.

Εαν πχ δε σου αρέσει το στυλ της εικόνας απλά μπαίνεις στις ρυθμίσεις και το αλλάζεις.

Πολύ πρόχειρο review και όχι επειδή ειπε σκουπιδι την οθόνη,που δεν ειναι.

Δεν είναι εμπαθής ο τύπος, απλά προωθεί κάτι άλλο και του κάνει ζημιά το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή απαντήσεις δεν μπορώ να βρω στα θέματα που εντόπισα ώς τώρα, έστειλα ερώτηση στο support της Nubia και ελπίζω να απαντήσουν. Συνοπτικά, ρώτησα πώς γίνεται να βάλουμε αριθμό σε λίστα ανεπιθύμητων ώστε να τους μπλοκάρει χωρίς να χτυπήσει το τηλέφωνο, αν γίνεται να μην πηγαίνει στο μέγιστο η φωτεινότητα της οθόνης όταν ανοίγουμε την εφαρμογή της κάμερας (το κάνει και σε τρίτες εφαρμογές, π.χ. Open Camera), και πώς ρίχνουμε τα megapixel στην μαμά εφαρμογή της κάμερας. Επίσης, ένα εκνευριστικό που έκανε με το Greenify ήταν ότι όλο «ξεχνούσε» την επιλογή στην προσβασιμότητα και έπρεπε να την κάνω συνέχεια «Ενεργή». Φαίνεται να λύθηκε με το «κλείδωμα» της εφαρμογής, όπως και το Viber.

 

Τους ρώτησα και για το θέμα της μετάφρασης, έχουμε ελληνικά και πολλά είναι αγγλικά. Βρήκα κι ένα λαθάκι ακόμα, την ώρα της κλήσης στο εικονίδιο του μεγαφώνου γράφει "hands free" αντί του σωστού "Speaker phone". Τους έστειλα screenshot μαζί με το "Natual" στα χρώματα. Για να δούμε. Το καλό που τους θέλω είναι να βγάλουν μια έκδοση που να τα διορθώνει αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή απαντήσεις δεν μπορώ να βρω στα θέματα που εντόπισα ώς τώρα, έστειλα ερώτηση στο support της Nubia και ελπίζω να απαντήσουν. Συνοπτικά, ρώτησα πώς γίνεται να βάλουμε αριθμό σε λίστα ανεπιθύμητων ώστε να τους μπλοκάρει χωρίς να χτυπήσει το τηλέφωνο, αν γίνεται να μην πηγαίνει στο μέγιστο η φωτεινότητα της οθόνης όταν ανοίγουμε την εφαρμογή της κάμερας (το κάνει και σε τρίτες εφαρμογές, π.χ. Open Camera), και πώς ρίχνουμε τα megapixel στην μαμά εφαρμογή της κάμερας. Επίσης, ένα εκνευριστικό που έκανε με το Greenify ήταν ότι όλο «ξεχνούσε» την επιλογή στην προσβασιμότητα και έπρεπε να την κάνω συνέχεια «Ενεργή». Φαίνεται να λύθηκε με το «κλείδωμα» της εφαρμογής, όπως και το Viber.

 

Τους ρώτησα και για το θέμα της μετάφρασης, έχουμε ελληνικά και πολλά είναι αγγλικά. Βρήκα κι ένα λαθάκι ακόμα, την ώρα της κλήσης στο εικονίδιο του μεγαφώνου γράφει "hands free" αντί του σωστού "Speaker phone". Τους έστειλα screenshot μαζί με το "Natual" στα χρώματα. Για να δούμε. Το καλό που τους θέλω είναι να βγάλουν μια έκδοση που να τα διορθώνει αυτά.

 

κι εγω τους ανεφερα το παρακατω θεμα που κανενας δεν εδωσε καν μια απαντηση εδω

 

το θεμα που μου εβγαλε εμενα με λεπτομερειες

Πηγα ν ανοιξω το κινητο απο το fingerprint το οποιο ηταν αψογο εως εκεινη την στιγμη

Ανοιξε το κινητο (ηδη ανοιγμενο)με το μοτινο της μουσικης με τις φωτο που εχει στην αρχη,ξαφνιαστηκα γιατι δεν το ειχα κλεισει,δεν μου ζητησε πιν για τις σιμ,πηγα να το ανοιξω ξανα με το fingeprint αλλα δεν δουλευε,δοκιμασα 4-5 φορες αλλα ανοιγε μονο με τον τετραψηφιο κωδικο,

Στις ρυθμισεις δεν υπηρχε πουθενα το fingerprint η οι ρυθμισεις του,ειχαν χαθει κοιταξα μεσα σε αλλες ρυθμισεις αλλα τιποτα.

Αναγκαστηκα και εκανα εργοστασιακη επαναφορα και ως εκ θαυματος ξανα εμφανιστηκαν οι ρυθμισεις που ειχαν εξαφανιστει

Εχει κανεις καποια λογικη εξηγηση για αυτο? Δεν μου εχει ξανατυχει ποτέ

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν υφίσταται "οπίσθιος φωτισμός" στις amoled!Αυτή ακριβώς είναι η χαρακτηριστική διαφορά μεταξύ IPS και amoled! Το κάθε pixel της amoled είναι αυτόνομο και αυτόφωτο. Άκυρο λοιπόν το σχόλιο περί αυξομείωσης του οπίσθιου φωτισμού στο βίντεο.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

κι εγω τους ανεφερα το παρακατω θεμα που κανενας δεν εδωσε καν μια απαντηση εδω

 

το θεμα που μου εβγαλε εμενα με λεπτομερειες

Πηγα ν ανοιξω το κινητο απο το fingerprint το οποιο ηταν αψογο εως εκεινη την στιγμη

Ανοιξε το κινητο (ηδη ανοιγμενο)με το μοτινο της μουσικης με τις φωτο που εχει στην αρχη,ξαφνιαστηκα γιατι δεν το ειχα κλεισει,δεν μου ζητησε πιν για τις σιμ,πηγα να το ανοιξω ξανα με το fingeprint αλλα δεν δουλευε,δοκιμασα 4-5 φορες αλλα ανοιγε μονο με τον τετραψηφιο κωδικο,

Στις ρυθμισεις δεν υπηρχε πουθενα το fingerprint η οι ρυθμισεις του,ειχαν χαθει κοιταξα μεσα σε αλλες ρυθμισεις αλλα τιποτα.

Αναγκαστηκα και εκανα εργοστασιακη επαναφορα και ως εκ θαυματος ξανα εμφανιστηκαν οι ρυθμισεις που ειχαν εξαφανιστει

Εχει κανεις καποια λογικη εξηγηση για αυτο? Δεν μου εχει ξανατυχει ποτέ

Πολύ παράξενο να φύγει από το μενού των ρυθμίσεων η συγκεκριμένη επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενο να φύγει από το μενού των ρυθμίσεων η συγκεκριμένη επιλογή...

 

τα ψιλοεχασα να σου πω την αληθεια,ανοιξα ολες τις ρυθμισεις δεν υπηρχε πουθενα,εν τω μεταξυ το δακτυλικο αποτυπωμα δεν ανταποκρινοταν με τιποτα,μετα τις εργοστασιακες ρυθμισεις ξανα βρεθηκε,δεν το εβαλα παλι φυσικα το αποτυπωμα,το εχω ετσι

Link to comment
Share on other sites

Δεν υφίσταται "οπίσθιος φωτισμός" στις amoled!Αυτή ακριβώς είναι η χαρακτηριστική διαφορά μεταξύ IPS και amoled! Το κάθε pixel της amoled είναι αυτόνομο και αυτόφωτο. Άκυρο λοιπόν το σχόλιο περί αυξομείωσης του οπίσθιου φωτισμού στο βίντεο.

Πολύ σωστό. Επίσης, γράφει -σε δικό μου σχόλιο ότι ο χαρακτηρισμός «για πέταμα» είναι τουλάχιστον υπερβολικός αναφορικά με την οθόνη- ότι τις κιτρινίλες τις εμφανίζουν όλες οι οθόνες των M2 και έχει μιλήσει με χρήστες που έχουν το M2 και γνωρίζουν και 2 πράγματα παραπάνω (sic).

Link to comment
Share on other sites

Επειδή απαντήσεις δεν μπορώ να βρω στα θέματα που εντόπισα ώς τώρα, έστειλα ερώτηση στο support της Nubia και ελπίζω να απαντήσουν. Συνοπτικά, ρώτησα πώς γίνεται να βάλουμε αριθμό σε λίστα ανεπιθύμητων ώστε να τους μπλοκάρει χωρίς να χτυπήσει το τηλέφωνο, αν γίνεται να μην πηγαίνει στο μέγιστο η φωτεινότητα της οθόνης όταν ανοίγουμε την εφαρμογή της κάμερας (το κάνει και σε τρίτες εφαρμογές, π.χ. Open Camera), και πώς ρίχνουμε τα megapixel στην μαμά εφαρμογή της κάμερας. Επίσης, ένα εκνευριστικό που έκανε με το Greenify ήταν ότι όλο «ξεχνούσε» την επιλογή στην προσβασιμότητα και έπρεπε να την κάνω συνέχεια «Ενεργή». Φαίνεται να λύθηκε με το «κλείδωμα» της εφαρμογής, όπως και το Viber.

 

Τους ρώτησα και για το θέμα της μετάφρασης, έχουμε ελληνικά και πολλά είναι αγγλικά. Βρήκα κι ένα λαθάκι ακόμα, την ώρα της κλήσης στο εικονίδιο του μεγαφώνου γράφει "hands free" αντί του σωστού "Speaker phone". Τους έστειλα screenshot μαζί με το "Natual" στα χρώματα. Για να δούμε. Το καλό που τους θέλω είναι να βγάλουν μια έκδοση που να τα διορθώνει αυτά.

Όταν έχεις απαντήσεις ανέβασε τες και από εδώ!!!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η noled φαίνεται να δημιουργεί κάποια θέματα στην συσκευή, δεν αφήνει με λίγα λόγια να ΄΄κοιμηθεί΄΄ η οθόνη με αποτέλεσμα το δαχτυλικό να μην λειτουργεί ομαλά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ουφ, κι άλλη παράλειψη... το μέγιστο πλήθος χαρακτήρων στα sms γράφοντας ελληνικά είναι 72 και δεν βρίσκω πώς αυξάνονται. Θα μου πείτε ποιος στέλνει sms αλλά...
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό τώρα επειδή του έτυχε πρόβλημα στην οθόνη δεν σημαίνει ότι υπάρχει πρόβλημα στα υπόλοιπα.Απο ότι κατάλαβα προτείνει να μην μένει η οθόνη ακίνητη και αναμμένη πάνω από 30 δευτερόλεπτα,όχι μόνο στο κλείσιμο.Αρα όταν βλέπουμε κάτι στατικό να μετράμε 30 δευτερόλεπτα. θα μας φάει το άγχος και για την οθόνη τώρα?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή απαντήσεις δεν μπορώ να βρω στα θέματα που εντόπισα ώς τώρα, έστειλα ερώτηση στο support της Nubia και ελπίζω να απαντήσουν. Συνοπτικά, ρώτησα πώς γίνεται να βάλουμε αριθμό σε λίστα ανεπιθύμητων ώστε να τους μπλοκάρει χωρίς να χτυπήσει το τηλέφωνο, αν γίνεται να μην πηγαίνει στο μέγιστο η φωτεινότητα της οθόνης όταν ανοίγουμε την εφαρμογή της κάμερας (το κάνει και σε τρίτες εφαρμογές, π.χ. Open Camera), και πώς ρίχνουμε τα megapixel στην μαμά εφαρμογή της κάμερας. Επίσης, ένα εκνευριστικό που έκανε με το Greenify ήταν ότι όλο «ξεχνούσε» την επιλογή στην προσβασιμότητα και έπρεπε να την κάνω συνέχεια «Ενεργή». Φαίνεται να λύθηκε με το «κλείδωμα» της εφαρμογής, όπως και το Viber.

 

Τους ρώτησα και για το θέμα της μετάφρασης, έχουμε ελληνικά και πολλά είναι αγγλικά. Βρήκα κι ένα λαθάκι ακόμα, την ώρα της κλήσης στο εικονίδιο του μεγαφώνου γράφει "hands free" αντί του σωστού "Speaker phone". Τους έστειλα screenshot μαζί με το "Natual" στα χρώματα. Για να δούμε. Το καλό που τους θέλω είναι να βγάλουν μια έκδοση που να τα διορθώνει αυτά.

Φιλε μου επειδή κι εγω ρωτησα αλλα δεν πήρα απαντηση περι πως απενεργοποιουμε την μεγιστη φωτεινοτητα οταν μπαινουμε στην εφαρμογη της μαμας καμερας,οταν σου απαντησουν απ την ZTE ανεβασε την απαντηση σε παρακαλω.

ΥΓ επειδη αναφερθηκες στην open camera να γνωριζεις οτι στις ρυθμισεις της εχει να απενεργοποιεις την μεγιστη φωτεινοτητα.

 

Sent from my NX551J using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα την flyme δεν κρατηθηκα!Καλη φαίνεται πιο ολοκληρωμένη και παντού ελληνικα συν οτι εχει 2-3 πραγματακια παρα πανω περνει και κανονικά playstore μέσω apk για οποιον θελει.Τα υπόλοιπα ειδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα την flyme δεν κρατηθηκα!Καλη φαίνεται πιο ολοκληρωμένη και παντού ελληνικα συν οτι εχει 2-3 πραγματακια παρα πανω περνει και κανονικά playstore μέσω apk για οποιον θελει.Τα υπόλοιπα ειδωμεν...

 

χρειαστηκε να το ρουταρεις?και αν ναι πως το εκανες?υη καμερα ειναι καλη με αυτη την ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από σχεδόν 4 μέρες χρήσης του κινητού έχω να πω το εξής :

 

Είναι αρκετά καλό κινητό με καλή κάμερα, απίστευτη μπαταρία (μου βγάζει 2 μέρες εμένα και το χρησιμοποιώ συνέχεια για WhatsApp, browsing, Facebook, Instagram), και οθόνη που παραπέμπει σε κινητό άλλης κατηγορίας..

 

 

Δυστυχώς αυτό το γαματο που έχει η xiaomi που σου δινει ένα λειτουργικό που τα έχει όλα, και δεν χρειάζεται να βάλεις 3rd party εφαρμογές, δεν θα το βρείτε στο Nubia... Και εκεί είναι που πατάει η xiaomara.

 

Αλλά δυστυχώς σε αυτή την κατηγορία τιμής η xiaomi δεν κάνει καμία υπέρβαση, ούτε σε κάμερα ούτε σε οθόνη και ανακυκλώνει τα ίδια specs.

 

Αυτά από εμένα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...