Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή είναι για φίλο δεν έχω ενεργοποιήσει το viber, θα το κάνει μόνος του, αλλά δεν διάβασα κάποιος άλλος να έχει πρόβλημα όπως λες.

Δοκίμασες απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση;

 

Κάτοχος και εγώ από εχθές του m2 και αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα με το viber αν το κλείσω από το παρασκήνιο δεν έρχονται μηνύματα του έχω δώσει άδεια για autostart αλλά διάφορα δεν βλέπω .....καμία ιδεα? Έκανα απεγκατασταση εγκατάσταση αλλά και πάλι τπτ:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sensor

Gravity Sensor Yes

Light Sensor Yes

Distance Sensor Yes

Electronic compass Yes

Gyroscope Yes

Hall Sensor Yes

 

Λιγη βοηθεια παιδια ,αυτα που βρισκονται ?

 

για πάτησε *#*#4636#*#*

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει ...

Πληροφοριες τηλεφωνου

στατιστικη χρηση

WI-FI information

 

αν δεν έχει εκεί στις πληροφορίες τηλ κάποια ένδειξη, κάνε εγκατάσταση αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?hl=en&id=com.vriew.vrchecker&pcampaignid=APPU_1_cdVIWL3dMMj3vATSpqf4BQ&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dvr+checker

 

edit

ή βάλε ένα video 360 από το youtube να παίξει

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχει εκεί στις πληροφορίες τηλ κάποια ένδειξη, κάνε εγκατάσταση αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?hl=en&id=com.vriew.vrchecker&pcampaignid=APPU_1_cdVIWL3dMMj3vATSpqf4BQ&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dvr+checker

 

edit

ή βάλε ένα video 360 από το youtube να παίξει

 

ok σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όντως παιδιά με το viber κάτι παίζει. Όταν κλείνει από το παρασκήνιο δεν έρχονται τα μηνύματα. Να είναι bug? Είναι σοβαρό αυτό.. Έστειλα mail στο support της Nubia, να δούμε αν και τι θα απαντήσουν... Edited by pangousis
Link to comment
Share on other sites

παντως παρατηρω οτι το σημα κινητης ειναι ασθενεστερο απο το leeco x620 k x626

 

Πφφφφ... Είναι ένας από τους κυριότερους λόγους που το παρήγγειλα λόγω ασθενούς κεραίας του Le pro 1 X800 μου..

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Πφφφφ... Είναι ένας από τους κυριότερους λόγους που το παρήγγειλα λόγω ασθενούς κεραίας του Le pro 1 X800 μου..

 

ουτε τις μισες γραμμες στις ιδιες συνθηκες,το Ζ7 μαξ δεν το ειχε αυτο,θα δω αν φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σημερα μου ηρθε το τηλεφωνο από bangood.όταν το αναψα μου μου εβγαλε μια κιτρινη γραμμη στην αριστερη πλευρα της οθονησ.μπορει καπιοσ να μου πει τι είναι και αν φτιαχνετε
Link to comment
Share on other sites

Τόσα κουσούρια σε τόσο μικρή ομάδα και μόνο 5άστερες βαθμολογίες στο banggood? Κάτι δε μου κολλάει..
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σημερα μου ηρθε το τηλεφωνο από bangood.όταν το αναψα μου μου εβγαλε μια κιτρινη γραμμη στην αριστερη πλευρα της οθονησ.μπορει καπιοσ να μου πει τι είναι και αν φτιαχνετε

 

Το έκλεισες και το ξανά άνοιξες? Εμφανίζεται παντού ακόμα και στα βίντεο μήπως έβαλες κανένα wallpapers?

Link to comment
Share on other sites

Τόσα κουσούρια σε τόσο μικρή ομάδα και μόνο 5άστερες βαθμολογίες στο banggood? Κάτι δε μου κολλάει..

 

εγω εκτος απο το σημα κινητης δεν εχω αλλο προβλημα,ειχα παλια το Nubia z7 max ,καταπληκτικο τηλεφωνο εως οτου μια μερα ξαφνικα σταματησε να λειτουργει το ενα απο τα τρια κατω κουμπια,δεν επανηλθε,σαν εγκεφαλικο να επαθε,εκ τοτε λειτουργει στα χερια της ξαδερφης μου,και εκανε και 259 ευρω,ελπιζω να μην παθει κι αυτο το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να δει καποιος κατοχος αν δεχεται αλλον launcher?2 εχω βαλει αλλαγή δεν τους κραταει default
Εγώ + κουμπάρος μου έχουμε τον nova χωρίς κανένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τόσα κουσούρια σε τόσο μικρή ομάδα και μόνο 5άστερες βαθμολογίες στο banggood? Κάτι δε μου κολλάει..

 

Θα σου πω χαρακτηριστικά, ότι είχα γράψει αξιολόγηση με 1 αστέρι για το Xiaomi redmi note 4X (όχι για την αξία του κινητού αλλά για άλλους λόγους), και δεν εμφανίστηκε ΠΟΤΕ η αξιολόγηση μου δημόσια. Από κει και πέρα βγάλε τα συμπεράσματα σου. Βέβαια, δεν θέλω να είμαι ισοπεδωτικός, γιατί έχουν εμφανιστεί και με 1 αστέρι αξιολογήσεις σε άλλα κινητά, αλλά απ' οτι φαίνεται είτε περνάνε αυτά που θέλουν, είτε άλλαξαν πολιτική τελευταία.

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΗΡΘΕ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΥΤΙ ΑΠΟ ΤΑ REVIEW ΚΑΙ ΜΕ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ QUICK CHARGE 3.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.XIAOMI MONO TEΛΟΣ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ + κουμπάρος μου έχουμε τον nova χωρίς κανένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το βρηκα,εφαρμογες,πανω δεξια τελιτσες και επιλεγεις ποιον θα εχεις default launcher

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια απο οποιον ξερει

Κατεβασα τις εφαρμογες που χρειαζομουν και το σεταρισα,παω να κατεβασω μερικες ακομα και ενω φτανουν στο 100% και λεει εγκατασταση παραμενει εκει το google play και δεν τις εγκαθιστα δλδ στο 100% αλλα οχι εγκατεστημενες,τι γινεται?

edit

τις κατεβασε και τις εγκατεστησε τελικα αλλα πολυ αργα

 

Αυτό μου έκανε και εμένα όπως και στο Lenovo tab P8.

Κανε αυτό που θα σου πω και θα λυθεί το πρόβλημα.

Την όλη ιστορία την δημιουργεί μια νέα αναβάθμιση στην εφαρμογή Google! (Διάβασε τα σχόλια και στο Play Store)

Οπότε θα πας και θα την απενεργοποιήσεις ή θα κάνεις απεγκατάσταση των τελευταίων ενημερώσεων και θα είσαι κομπλέ ;)

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 μήνα και παρέλαβα και εγώ εχτές.2 σε μεγάλη συσκευασία με ταχυφορτιστές.Μου άφησε καλές εντυπώσεις,αν και δεν το έψαξα και πολλή λόγω δουλειάς:rolleyes::D
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΗΡΘΕ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΥΤΙ ΑΠΟ ΤΑ REVIEW ΚΑΙ ΜΕ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ QUICK CHARGE 3.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.XIAOMI MONO TEΛΟΣ.

 

εισαι πολυ υπερβολικος

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΗΡΘΕ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΥΤΙ ΑΠΟ ΤΑ REVIEW ΚΑΙ ΜΕ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ QUICK CHARGE 3.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.XIAOMI MONO TEΛΟΣ.

 

Σαν ποιοτητα κατασκευης δεν εχουν καμμια σχεση μεταξυ τους. Το nubia ειναι σαφως καλυτερο. Τωρα αν βαλεις amoled, type c, διπλες καμερες κλπ υπερτερει το nubia. Στις ενημερωσεις λογισμικου ναι ειναι καλυτερα τα xiaomi. Οσο αναφορα για τα προβληματα που αναφερονται απο ορισμενους δεν λεω οτι δεν υπαρχουν αλλα αν μπεις στα θεματα του forum για την xiaomi θα δεις οτι και εκει υπαρχουν αντιστοιχα θεματα. Εδω παρουσιαζουν οι ναυαρχιδες των εταιρειων που ειναι πανακριβες. Στο κατω κατω λιγοτερα απο 140 ευρω δωσαμε.

Και μην ξεχναμε το κοροιδιλικι της xiaomi για το redmi note 4 που ξεκινησε με καμερα sony και κατεληξε με samsung χωρις να ενημερωσει κανενα ενω το διαφημιζε με sony. Παρ'ολα αυτα συμπαθω ιδιαιτερα και την xiaomi αλλα και την meizu η οποια ειναι ιδιαιτερα ποιοτικη, αλλα η πρωτη τις κανει τις κουτσουκελες της.

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω χαρακτηριστικά, ότι είχα γράψει αξιολόγηση με 1 αστέρι για το Xiaomi redmi note 4X (όχι για την αξία του κινητού αλλά για άλλους λόγους), και δεν εμφανίστηκε ΠΟΤΕ η αξιολόγηση μου δημόσια. Από κει και πέρα βγάλε τα συμπεράσματα σου. Βέβαια, δεν θέλω να είμαι ισοπεδωτικός, γιατί έχουν εμφανιστεί και με 1 αστέρι αξιολογήσεις σε άλλα κινητά, αλλά απ' οτι φαίνεται είτε περνάνε αυτά που θέλουν, είτε άλλαξαν πολιτική τελευταία.

 

Έχεις δίκιο.. Τώρα που το θυμάμαι πριν από καμιά 5ετία είχα πάρει απο banggood ένα φτηνό doogee και είχα γράψει αρνητική αξιολόγηση. Δεν εμφανίστηκε ποτέ. Άρα δεν σοβαρεύτηκαν σαν επιχείρηση.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΗΡΘΕ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΥΤΙ ΑΠΟ ΤΑ REVIEW ΚΑΙ ΜΕ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ QUICK CHARGE 3.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.XIAOMI MONO TEΛΟΣ.

Κόψε κάτι φίλε γιατί όλοι έχουμε το xiaomi redmi note 4x κ υπερβαλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...