Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εντάξει, και γω δουλευω στην Xiaomi σαν product manager, άσε μας ρε φίλε που εντελώς τυχαία τα χεις και τα δύο, πάνε αλλού να πουλησεις τρέλα, και στην τελική δεν μας νοιάζει η απόψη σου ασχετούμπας είσαι κλασικός " τα ξέρω όλα" τυπας είσαι και εκτός αυτού είσαι έξτρα άσχετος. Τελος συζητησεως.
80
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι εντάξει, και γω δουλευω στην Xiaomi σαν product manager, άσε μας ρε φίλε που εντελώς τυχαία τα χεις και τα δύο, πάνε αλλού να πουλησεις τρέλα, και στην τελική δεν μας νοιάζει η απόψη σου ασχετούμπας είσαι κλασικός " τα ξέρω όλα" τυπας είσαι και εκτός αυτού είσαι έξτρα άσχετος. Τελος συζητησεως.

 

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί κανείς επίθεση. Για να γράφω στο συγκεκριμένο νήμα προφανώς έχω και τις 2 συσκευές αλλιώς δε θα έγραφα. Όταν κάτι δε ξέρω το παραδέχομαι όπως πριν που σου έγραψα για τα ppi. Για να θυμώνεις έτσι μάλλον εσύ έχεις συμφέροντα από τη Xiaomi. Το αν είμαι άσχετος ή όχι έχει να κάνει με το πόσο "σχετικός" είναι αυτός που κρίνει...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το MIUI 11 στο plus , global stable.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα πάντως ακόμα τίποτα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάνεις οθόνη σε Redmi 5 plus; Μου έχει σπάσει (δουλεύει κανονικά όμως), θέλω να την αλλάξω αλλά σε 2 μαγαζιά που ρώτησα μου είπαν 50€. Ξέρει κανείς πουθενά φθηνότερα; Για Αθήνα πάντα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το MIUI 11 στο plus , global stable.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχουμε λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάνεις οθόνη σε Redmi 5 plus; Μου έχει σπάσει (δουλεύει κανονικά όμως), θέλω να την αλλάξω αλλά σε 2 μαγαζιά που ρώτησα μου είπαν 50€. Ξέρει κανείς πουθενά φθηνότερα; Για Αθήνα πάντα...

 

Λογικη τιμη ειναι, αμα σκεφτεις οτι η οθονη κανει 21ε αγορα χονδρικη και θελει κολλες, λυσιμο ολο το τηλεφωνο, μεταφορα μεσαιου πλαισιου και ξαναδεσιμο.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

MIUI 11 έχει έρθει σε όλους παίδες ?

εμένα στο "έλεγχος για ενημερώσεις" δεν μου έχει κάτι ...

Είναι θέμα χρόνου ?

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Λογικη τιμη ειναι, αμα σκεφτεις οτι η οθονη κανει 21ε αγορα χονδρικη και θελει κολλες, λυσιμο ολο το τηλεφωνο, μεταφορα μεσαιου πλαισιου και ξαναδεσιμο.

 

21€ η οθόνη και 29€ τα εργατικά; Πολλά μου φαίνονται. Αξίζει λες...;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

21€ η οθόνη και 29€ τα εργατικά; Πολλά μου φαίνονται. Αξίζει λες...;

 

Κοιτα 21 κανει χονδρικη, σε ιδιωτες θα την χρεωνουν κανα 35αρι min.

Οσο για την εργασια, ο καθενας αξιολογει τη δουλεια του οσο νομιζει, αλλα εν προκειμενω η διαδικασια αντικαταστασης εχει ως εξης:

Ανοιγουμε το πισω καπακι, ξεσυνδεουμε κ αφαιρουμε μπαταρια, μητρικη, καμερες και ολα τα παρελκομενα ωστε να μεινει μονο το μεσαιο πλαισιο, μετα θελει θερμοπιστολο για να ξεκολλησει η παλια οθονη, μετα καθαρισμα του πλαισιου και κολλα για να μπει η καινουρια στο πλαισιο και μετα συναρμολογηση ολο το κινητο.

Εγω οπως σου ειπα θεωρω την τιμη καλη για την ολη διαδικασια - καποιοι χρεωνουν 50ε μονο τα εργατικα.

Τωρα αν το συγκεκριμενο κινητο τα αξιζει για σενα ή ειναι ευκαιρεια να πας σε κανα Mi A3/Note 8 καινουριο με 140/150ε αυτο ειναι καθαρα δικη σου αποφαση.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα η miui 11 στο redmi 5 plus μου.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα η miui 11 στο redmi 5 plus μου.

 

Και μένα ακόμα τίποτα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βαρέθηκα να περιμένω και την πέρασα από το downmi απ'το play store, έκδοση 11.0.2.0. Έκανα και επαναφορά συστήματος, αλλά η rom έχει κάποια κολλήματα και λίγο lag. Από μπαταρία σχεδόν το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το πρωί μου ήρθε στο κινητό να κάνω αναβάθμιση στο miui 11. Μου ζητούσε wifi για να την κάνω. Εκεί που ήμουν δεν είχε wifi. Το απόγευμα που πήγα σπίτι δεν μου έβγαζε για αναβάθμιση. Την απέσυρε η εταιρεία. Μάλλον υπάρχουν προβλήματα με την miui 11, και η εταιρεία τα διορθώνει για να μας δώσει την αναβάθμιση. Το έχει κάνει στο παρελθόν αυτό, και μάλλον το ίδιο κάνει πάλι. Αυτό σημαίνει ότι σέβεται τους πελάτες της. Μπράβο στην εταιρεία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Το πρωί μου ήρθε στο κινητό να κάνω αναβάθμιση στο miui 11. Μου ζητούσε wifi για να την κάνω. Εκεί που ήμουν δεν είχε wifi. Το απόγευμα δεν μου έβγαζε για αναβάθμιση. Την απέσυρε η εταιρεία. Μάλλον υπάρχουν προβλήματα με την miui 11, και η εταιρεία τα διορθώνει για να μας δώσει την αναβάθμιση. Το έχει κάνει στο παρελθόν αυτό, και μάλλον το ίδιο κάνει πάλι. Αυτό σημαίνει ότι σέβεται τους πελάτες της. Μπράβο στην εταιρεία.Η πιο vfm εταιρεία.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το πρωί μου ήρθε στο κινητό να κάνω αναβάθμιση στο miui 11. Μου ζητούσε wifi για να την κάνω. Εκεί που ήμουν δεν είχε wifi. Το απόγευμα που πήγα σπίτι δεν μου έβγαζε για αναβάθμιση. Την απέσυρε η εταιρεία. Μάλλον υπάρχουν προβλήματα με την miui 11, και η εταιρεία τα διορθώνει για να μας δώσει την αναβάθμιση. Το έχει κάνει στο παρελθόν αυτό, και μάλλον το ίδιο κάνει πάλι. Αυτό σημαίνει ότι σέβεται τους πελάτες της. Μπράβο στην εταιρεία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Το πρωί μου ήρθε στο κινητό να κάνω αναβάθμιση στο miui 11. Μου ζητούσε wifi για να την κάνω. Εκεί που ήμουν δεν είχε wifi. Το απόγευμα δεν μου έβγαζε για αναβάθμιση. Την απέσυρε η εταιρεία. Μάλλον υπάρχουν προβλήματα με την miui 11, και η εταιρεία τα διορθώνει για να μας δώσει την αναβάθμιση. Το έχει κάνει στο παρελθόν αυτό, και μάλλον το ίδιο κάνει πάλι. Αυτό σημαίνει ότι σέβεται τους πελάτες της. Μπράβο στην εταιρεία.Η πιο vfm εταιρεία.

 

Εγώ από χθες το απόγευμα που ελέγχω για την αναβάθμιση μέχρι σήμερα το πρωί δε μου έχει έρθει τίποτα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν μ 11 αν έρθει θα έχει dark mode?

 

Επίσης ξέρει κανείς αν θα έχει app drawer;;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν μ 11 αν έρθει θα έχει dark mode?
Όχι δεν εχει

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέρει κανείς αν θα έχει app drawer;;
Σε επόμενο update στον launcher θα έρθει.

Το ανακοίνωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δοκιμάσετε έναν άλλο launcher, πχ nova που έχει app drawer.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το πρωί ήρθε στης γυναίκας μου miui 11.

11.0.2 dark theme δεν έχει.

 

Εμένα, μέχρι τις 10:00 που έφυγα από το σπίτι (γιατί δε το έχω μαζί μου λόγω σπασμένης οθόνης), δεν είχε έρθει... Με τη πρώτη ευκαιρία θα το ξανά τσεκαρω. Εντυπώσεις από την 11;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μόλις έκανα την αναβάθμιση. Ευτυχώς που δε το χρησιμοποιώ σαν βασικό μου κινητό. Δεν έχει συρτάρι εφαρμογών ακόμα, δε βρίσκω πλέον πως να αλλάξω (δε ξέρω καν αν γίνεται) τα κουμπιά back και recent apps (το back αριστερά και το recent apps δεξιά όπως θα έπρεπε να είναι) και το βασικότερο, είναι ακόμα στην 8.1. Απογοήτευση για μένα. Το 8T που έλεγα να πάρω φεύγει από το πλάνο...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Είναι η χειρότερη αναβάθμιση σε κινητό Xiaomi που έχω δει.

Ακόμα και στο ταπεινό 4Α που είχαν δώσει την MIUI 10, ήταν πολύ πολύ καλύτερη.

Εδώ μιλάμε για πολύ lag.

Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...