Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος advanced γνώστης να μου πει αν έχει δοκιμάσει κάποια άλλη ROM σε xiaomi 5 rosy ή 5 plus και είναι ευχαριστημένος? Επίσης, επειδή δεν είναι official build αυτές οι custom Rom, όπως η LineageOS κτλπ του xda, ΠΩΣ ξέρουμε ότι δεν έχουν μέσα το οτιδήποτε κακόβουλο...??? Μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει αν θέλει είναι σοβαρό ερώτημα.
80
Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό. Μπορείς να την χτίσεις μόνος σου κοιτώντας τον κώδικα.

Είναι Open-source.

Η Pixel Experience 9.0 είναι ότι πιο official custom rom θα βρεις με updates.

μεταμορφώνει το κινητό σε ένα μικρό Pixel.

 

Σε λίγο θα έχουμε και Android 10. Ήδη το τρέχω σε LineageOS 17

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Κλασικά μπήκες XDA και φόρεσες την PORTED ROM απο GSI? LineageOs 17. Λένε ότι έχει κάποια πολύ καλά Privacy tweaks η Lineage αλλά δεν την έχω ψάξει. Εγώ φοράω το παρακάτω Firewall:https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3504117&d=1444656303

Είναι το μόνο που δουλεύει αδιάκοπα( αν το κλείδώσεις και βάλεις No Restrictions στο Battery Saver). και έχει πολύ καλό GUI. Όλα τα άλλα που δοκίμασα όλο κάτι δεν μου άρεσε. Βέβαια είναι παλιά version έχει σταματήσει να αναπτύσεται αλλά είναι πολύ καλό.

80
Link to comment
Share on other sites

Όχι υπάρχει και custom ROM κανονική, και όχι GSI-based.

Απλά δεν στην προτείνω γιατί εσύ θες κάτι stable. Pixel Experience λοιπόν την Plus έκδοση.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Όχι υπάρχει και custom ROM κανονική, και όχι GSI-based.

Απλά δεν στην προτείνω γιατί εσύ θες κάτι stable. Pixel Experience λοιπόν την Plus έκδοση.

 

Και τι παραπάνω προσφέρει privacy wise η Pixel Experience? Μπορείς να εξηγήσεις? Αναλυτικά όμως όχι γενικότητες. Δηλαδή ας πούμε κάποιος έχεις την Miui 10.3.2 και έχει ξηλώσει με ADB όλα τα περιτά, δίχως root , δέχεται κανονικά updates κτλπ. Για ποιον λόγο να βάλει custom rom???

80
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε παιδιά έχω μια απορία βλέποντας την επερχόμενη αναβάθμιση, δεν θα πάει ούτε στην 9 ούτε στην 10 το redmi 5 plus που έχουμε και έχει μείνει στην 8 ακόμα, τι να φταίει ακόμα?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε παιδιά έχω μια απορία βλέποντας την επερχόμενη αναβάθμιση, δεν θα πάει ούτε στην 9 ούτε στην 10 το redmi 5 plus που έχουμε και έχει μείνει στην 8 ακόμα, τι να φταίει ακόμα?

Το σχεδιάγραμμα των αναβαθμίσεων στη Xiaomi είναι διαφορετικό λόγω της MIUI που εκεί δίνουν το βάρος.

Μπορεί να αφήσει ορισμένες συσκευές με 'παλιά' έκδοση Android, θα αναβαθμίσει όμως τη MIUI έκδοση.

Με τη μικρή μου εμπειρία στα Xiaomi έχω καταλάβει ότι είναι πιο σημαντικό να δέχεσαι αναβαθμίσεις στη MIUI παρά στην εκάστοτε έκδοση Android.

Δε βγάζω λάδι τη Xiaomi που δε θα δώσει την Pie, είναι μικρό το κακό διότι θα πάρουμε τη MIUI 11.

Έχει χάσει τη μπάλα με τις εκατοντάδες τηλέφωνα που βγάζει και είναι μεγάλο μείον διότι κάθε έξι μήνες βγάζει νέο Redmi. Οκ, marketing αλλά δημιουργείται τεράστιο θέμα με τις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε παιδιά έχω μια απορία βλέποντας την επερχόμενη αναβάθμιση, δεν θα πάει ούτε στην 9 ούτε στην 10 το redmi 5 plus που έχουμε και έχει μείνει στην 8 ακόμα, τι να φταίει ακόμα?
Στα redmi συνήθως δίνει μία αναβάθμιση σε Android. Το δικό μας βγήκε με nougat και πήρε oreo, οπότε λογικά δεν θα πάρει άλλη έκδοση Android παρά μόνο MIUI.
Link to comment
Share on other sites

Απο custom rom εγω προσωπικα δοκιμασα aosp extented με android 9 και nitrogen os με android 10. Και οι 2 πηγαιναν σφαιρα (αισθητη διαφορα με το miui) και δουλευαν σχεδον αψογα. Τα μονα οταν δουλευαν ταυτοχρονα wifi+bluetotth+location η ταχυτητα στο wifi ηταν τραγικη(αυτος ηταν ο λογος που γυρισα σε miui) και η διαρκεια μπαταριας που sot εβγαζα ~5-6 ωρες (σε συγκριση με τις 8-10 ωρες του miui) βεβαια κραταγε και πολυ περισσοτερες εφαρμογες στο background πραγμα που εκανε την συνολικη εμπειρια πολυ καλυτερη.
Link to comment
Share on other sites

Οταν αναβαθμίζεται η Miui καλό είναι να κάνεις στα καπάκια και μια εργοστασιακή επαναφορά. Γιατί για κάποιο λόγο όταν το κάνεις αυτό έχεις καλύτερη απόδοση ενώ όταν κάνει update επειδή κρατάει τις ρυθμισεις τα apps κτλπ δεν δίνει το 100% για κάποιο λόγο. Εγώ μόλις φόρεσε την 10.3.2 σε redmi 5 rosy έκανα επαναφορά ολική σβήστηκαν όλα και μετά όμως πήγαινε σφεντόνα. Miui και είναι ότι καλύτερο φίλε.

 

Απενεργοποιούμε:

Disabled gapps

Disabled animations ( Dev.options)

Disabled Xiaomi apps

Disabled gboard (google keyboard)

 

Κάνουμε εγκατάσταση:

Nova Launcher με One UI Pixel Icon pack.

Simple Keyboard

Bromite Browser για enhanced Privacy...!!!

Offline Maps

FileManager+

Skype Lite

Maki (για ολα τα social accounts)

 

Και πάει σφεντόνα!!!

Edited by LuCuMaS
80
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είναι λύση να τα απενεργοποιήσουμε όλα ειδικά όταν χρησιμοποιούμε πολλές από αυτές τις εφαρμογές. Επίσης η ταχύτητα δεν είναι τόσο μεγάλο θέμα (για εμένα τουλάχιστον) . Το πρόβλημα είναι με το ram Management που κλείνει τις εφαρμογές πολύ aggressive. Π.χ ακούω Spotify και ταυτόχρονα χρησιμοποιώ 2-3 άλλες εφαρμογές σίγουρα κάποια στιγμή θα κλείσει το Spotify. Με την aosp δεν το ειχα αυτό το θέμα. Παρόλα αυτά εντάξει δεν έχω πολλές απαιτήσεις. Αν ήθελα κάτι παραπάνω θα πήγαινα σε smartphone άλλης κατηγορίας.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αδελφέ, όποιο background app ΔΕΝ ΘΕΣ να κλείσει οταν το χρησιμοποιείς, παρατεταμένη πίεση στην καρτέλα του app στο recent apps και λοκάρεις πατώντας την κλειδαριά. Done.vsvNxhg
80
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήλθε η 11ρα MIUI Version σε Redmi 5 rosy και είναι όλα τα λεφτά ΕΚΤΟΣ από την ******* το Mi Docs, που θέλει σύνδεση στο ιντερνετ για να ανοίξει ενα έγγραφο, {ΕΛΕΟΣ} Για office βάλτε το Mobile Office της Microsoft 16.12 που είναι όλα τα λεφτά. Επίσης καλό είναι να κάνετε Update και μετά Backup όλα τα δεδομένα σας και Reset όλα σβήσιμο για να για να "πάρει" καλά την 11ρα. Διότι έχω δει ότι έτσι πάντοτε είναι καλύτερα για να αποφεύγει κάποιος τυχόν μικροθεματάκια τα οποίο προκύπτουν μετά το Update.

1.Κάνουμε backup τα πάντα όλα.

2. Κάνουμε το update στην 11ρα MIUI

3. Ξεκινάμε το αρχικό setup

4. Συνδεόμαστε σε υψηλής ταχύτητας σύνδεση στο ιντερνετ για να αναβαθμιστούν όλα.

5.Κάνουμε επανεκκίνηση.

6. Enjoy MIUI 11.

80
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήλθε η 11ρα MIUI Version σε Redmi 5 rosy και είναι όλα τα λεφτά ΕΚΤΟΣ από την ******* το Mi Docs, που θέλει σύνδεση στο ιντερνετ για να ανοίξει ενα έγγραφο, {ΕΛΕΟΣ} Για office βάλτε το Mobile Office της Microsoft 16.12 που είναι όλα τα λεφτά. Επίσης καλό είναι να κάνετε Update και μετά Backup όλα τα δεδομένα σας και Reset όλα σβήσιμο για να για να "πάρει" καλά την 11ρα. Διότι έχω δει ότι έτσι πάντοτε είναι καλύτερα για να αποφεύγει κάποιος τυχόν μικροθεματάκια τα οποίο προκύπτουν μετά το Update.

1.Κάνουμε backup τα πάντα όλα.

2. Κάνουμε το update στην 11ρα MIUI

3. Ξεκινάμε το αρχικό setup

4. Συνδεόμαστε σε υψηλής ταχύτητας σύνδεση στο ιντερνετ για να αναβαθμιστούν όλα.

5.Κάνουμε επανεκκίνηση.

6. Enjoy MIUI 11.

 

Εμένα δε μου ήρθε κάτι.. έρχεται σταδιακά; Τι είναι το Rosy?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήλθε η 11ρα MIUI Version σε Redmi 5 rosy .....

Συμπεριλαμβάνεται η λειτουργία “συρταριού των εφαρμογών” στην αρχική οθόνη ?

 

Στα "plus" πότε θα έρθει η 11αρα γνωρίζει κάποιος ?

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας. Αξίζει λέτε η αγορά του redmi 5 3/32 αυτή τη στιγμή στα 99 ευρώ από Γερμανό (infoquest) η να κοιτάξω για κάτι πιο καινούργιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας. Αξίζει λέτε η αγορά του redmi 5 3/32 αυτή τη στιγμή στα 99 ευρώ από Γερμανό (infoquest) η να κοιτάξω για κάτι πιο καινούργιο;

 

Xiaomi Mi A2 lite κατά τη γνώμη μου. Ίδιος επεξεργαστής, μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης (όπου μαζί με το ελάχιστα μικρότερο μέγεθος της οθόνης του σημαίνει μεγαλύτερο ppi), ίδια κάμερα συν ακόμα μια για bokeh effect και το καλύτερο από όλα, καθαρό Android

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο το Redmi 5 με κλειστά μάτια:

 

1) είναι notchless (αυτά τα νοτσ...)

2)η οθόνη είναι οθονάρα ακόμα και με αυτήν την ανάλυση ειναι πιο crisp sharp και γενικά τα πιξελ ΔΕΝ φαίνονται καθόλου παίζει τα πάντα ολα σε φοβερά χρώματα και contrast, Άψογη φωτεινότητα ντάλα ήλιο τα βλέπεις όλα.

3) δώσε ΒΑΣΗ: είναι σπάνιο που έχει ομοιόμορφη κατασκευή, πάνω και κάτω αυτό σημαίνει φιλαράκι όχι μόνο ομορφιά, αλλά καλύτερη πιο στιβαρή κατασκευή. Ο νοών νοείτω.

4) μόλις το αναβαθμίσεις το MIUI 11 θα κάνει το κινητό σου να είναι λες και έχεις Flagship. PS: Σιγά με αυτό το android One αυτά τα AI που έχει μόνο spywarιές είναι και τίποτα άλλο.

5) έχει μπροστινό flash ;-)

6) led για να αναβοσβήνει για αναπαντητες ή αδιάβαστα μηνύματα

7) Η μπαταρία του μην σε απασχολεί.

8) Το μέγεθος είναι ΒΟΛΙΚΟ. δεν ειναι καμιά παντόφλα αλλά ούτε και μικρό.

9) Ο Snapdragon που έχει δεν κολλαει πουθενά είναι απίστευτος επεξεργαστής.

Έχω 600 εφαρμογες δεν καταλαβαινει τίποτα. Και η Ραμ 3Gb ειναι υπεραρκετή.

10) Για κάποιον λόγο το redmi 5 βγήκε πολύ ισσοροπημένο και ζυγισμένο απο κάθε άποψη κινητό, το touch responce είναι άψογο..... ο fingerprint σενσορας ειναι αστραπή, γενικά φοράει μια πιο ελαφριά έκδοση MIUI 11 από την κανονική και το κινητό πετάει.

 

Τώρα εφοσον θα το παρεις απο τον γερμανο, θα εχεις την εγγυηση του οτι κι αν παθει. Οποτε μην μασας αδελφέ προχώρα και αστους να λένε. Στειλε μου pm να σου πω τι θα κανεις μετά να το κάνεις ακόμη πιο γαμάτο. Να λες δεν το πιστευω.

80
Link to comment
Share on other sites

Πάρτο το Redmi 5 με κλειστά μάτια:

 

1) είναι notchless (αυτά τα νοτσ...)

2)η οθόνη είναι οθονάρα ακόμα και με αυτήν την ανάλυση ειναι πιο crisp sharp και γενικά τα πιξελ ΔΕΝ φαίνονται καθόλου παίζει τα πάντα ολα σε φοβερά χρώματα και contrast, Άψογη φωτεινότητα ντάλα ήλιο τα βλέπεις όλα.

3) δώσε ΒΑΣΗ: είναι σπάνιο που έχει ομοιόμορφη κατασκευή, πάνω και κάτω αυτό σημαίνει φιλαράκι όχι μόνο ομορφιά, αλλά καλύτερη πιο στιβαρή κατασκευή. Ο νοών νοείτω.

4) μόλις το αναβαθμίσεις το MIUI 11 θα κάνει το κινητό σου να είναι λες και έχεις Flagship. PS: Σιγά με αυτό το android One αυτά τα AI που έχει μόνο spywarιές είναι και τίποτα άλλο.

5) έχει μπροστινό flash ;-)

6) led για να αναβοσβήνει για αναπαντητες ή αδιάβαστα μηνύματα

7) Η μπαταρία του μην σε απασχολεί.

8) Το μέγεθος είναι ΒΟΛΙΚΟ. δεν ειναι καμιά παντόφλα αλλά ούτε και μικρό.

9) Ο Snapdragon που έχει δεν κολλαει πουθενά είναι απίστευτος επεξεργαστής.

Έχω 600 εφαρμογες δεν καταλαβαινει τίποτα. Και η Ραμ 3Gb ειναι υπεραρκετή.

10) Για κάποιον λόγο το redmi 5 βγήκε πολύ ισσοροπημένο και ζυγισμένο απο κάθε άποψη κινητό, το touch responce είναι άψογο..... ο fingerprint σενσορας ειναι αστραπή, γενικά φοράει μια πιο ελαφριά έκδοση MIUI 11 από την κανονική και το κινητό πετάει.

 

Τώρα εφοσον θα το παρεις απο τον γερμανο, θα εχεις την εγγυηση του οτι κι αν παθει. Οποτε μην μασας αδελφέ προχώρα και αστους να λένε. Στειλε μου pm να σου πω τι θα κανεις μετά να το κάνεις ακόμη πιο γαμάτο. Να λες δεν το πιστευω.

 

1. Έχεις δίκιο σε αυτό

2. Το ίδιο ισχύει και για την οθόνη του Mi A2 lite η οποία μάλιστα είναι στα 432 ppi έναντι των 403 ppi του 5 plus (πιο crisp και sharp)

3. Η διαφορά τους στο βάρος είναι 2 γραμμάρια. Είναι εξίσου στιβαρή κατασκευή

4. Το ότι έχει MIUI ειναι αρνητικό και όχι θετικό. Αυτό το "spywerιες" δεν ισχύει περισσότερο στα Android one από ότι μπορεί να ισχύει σε άλλα Android κινητά

5. Σε αυτό έχεις δίκιο

6. Και το mi A2 lite έχει LED, κάτω αριστερά

7. Έχουν την ίδια μπαταρία

8. Το Mi A2 lite είναι ελάχιστα μικρότερο

9. Έχουν ακριβώς τον ίδιο επεξεργαστή

10. Έχουν ακριβώς την ίδια κάμερα (και μπροστά και πίσω) απλά το A2 lite έχει μια κάμερα παραπάνω

11. Έχεις σίγουρη αναβάθμιση μέχρι Android 10 και μηνιαίες ενημερώσεις ασφαλείας

12. Η έκδοση 4/64 έχει 150€, ενώ του 5 plus 190€

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Φίλος, το MIUI για ποιον λόγο ειναι αρνητικό??? Επειδή έχει cloud sync? Βαζεις ένα firewall τα μπλοκάρεις ολα, και το msa που ειναι οι διαφημίσεις και ότι άλλο θες το κάνεις και Disable άμα θες. Το κουμπιουτεράκι είναι τέλειο, το Gallery είνσι τέλειο, τα μενού και οι λειτουργίες είναι όλα τέλεια, ΔΕΝ ΖΩ χωρίς το Mi Sound Enhancer είναι θείλα, τα themes, τέλεια, to performance θεικό, εγώ προσωπικά έκανα disable όλα αυτά που θα δεις στο screenshot με αυτό το app: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.learnpainless.system

 

ossbN4B_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης όσο πιο πολλά ppi μην νομίζεις ότι ντε και καλά ειναι πιο sharp και καθαρή η εικόνα, ίσα ίσα το Redmi 5 Rosy 3/32 που θέλει να πάρει το παλικάρι έχει 282 ppi και άμα βάλεις δίπλα δίπλα με το Plus τις οθόνες τα 282 ppi φαίνονται πιο καθαρά... διότι τα pixel δεν ειναι μινιατούρες και δεν στριμώχνονται. Αυτό το κατάλαβε η Apple και εβγαλε το iPhone Xr με 326ppi και κράζανε ολοι αλλά μετά όποιοι το αγοράζανε βλέπανε ότι είναι οθονάρα.

Edited by LuCuMaS
80
Link to comment
Share on other sites

Φίλος, το MIUI για ποιον λόγο ειναι αρνητικό??? Επειδή έχει cloud sync? Βαζεις ένα firewall τα μπλοκάρεις ολα, και το msa που ειναι οι διαφημίσεις και ότι άλλο θες το κάνεις και Disable άμα θες. Το κουμπιουτεράκι είναι τέλειο, το Gallery είνσι τέλειο, τα μενού και οι λειτουργίες είναι όλα τέλεια, ΔΕΝ ΖΩ χωρίς το Mi Sound Enhancer είναι θείλα, τα themes, τέλεια, to performance θεικό, εγώ προσωπικά έκανα disable όλα αυτά που θα δεις στο screenshot με αυτό το app: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.learnpainless.system

 

ossbN4B_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης όσο πιο πολλά ppi μην νομίζεις ότι ντε και καλά ειναι πιο sharp και καθαρή η εικόνα, ίσα ίσα το Redmi 5 Rosy 3/32 που θέλει να πάρει το παλικάρι έχει 282 ppi και άμα βάλεις δίπλα δίπλα με το Plus τις οθόνες τα 282 ppi φαίνονται πιο καθαρά... διότι τα pixel δεν ειναι μινιατούρες και δεν στριμώχνονται. Αυτό το κατάλαβε η Apple και εβγαλε το iPhone Xr με 326ppi και κράζανε ολοι αλλά μετά όποιοι το αγοράζανε βλέπανε ότι είναι οθονάρα.

 

Δε νοείται κινητό με διαφημίσεις! Δε θα πρέπει εγώ είτε να τις συνηθίσω είτε να βάλω κι άλλη εφαρμογή, που ενδεχομένως μπορεί να βαρύνει το κινητό μου, για να τις μπλοκάρει. Και ακριβώς επειδή το MIUI είναι βαρύ, τα κινητά με stock Android έχουν καλύτερη απόδοση.

Αυτό γράφεις με το ppi, ίσως να έχεις και δίκιο....

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Το msa (δηλαδή τις διαφημίσεις) για να το μπλοκάρεις απλά κάνεις revoke access. Δεν βάζεις πρόσθετο πρόγραμμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιος σου είπε ότι το Miui είναι βαρύ??? Αδελφέ πριν μιλησεις την επόμενη φορά κανε καμια ερευνα.

80
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου είπε ότι το Miui είναι βαρύ??? Αδελφέ πριν μιλησεις την επόμενη φορά κανε καμια ερευνα.

 

Έχω και το Mi A2 lite (3/32) και το Redmi 5 plus (4/64)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το msa (δηλαδή τις διαφημίσεις) για να το μπλοκάρεις απλά κάνεις revoke access. Δεν βάζεις πρόσθετο πρόγραμμα.

 

Δε θα έπρεπε καν να έχει διαφημίσεις...!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...