Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις ρυθμισεις του κινητου σου πηγαινε

 

Για να του γράφει "Δεν υπαρχουν διαθεσιμες ενημερωσεις", προφανώς και κοίταξε στις ρυθμίσεις του κινητού του...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να του γράφει "Δεν υπαρχουν διαθεσιμες ενημερωσεις", προφανώς και κοίταξε στις ρυθμίσεις του κινητού του...

 

Χαχαχαχα εχεις απολυτο δικιο τωρα το προσεξα

Link to comment
Share on other sites

Εκει πηγαινω....

 

Και δεν σου το βγαζει στην ενημερωση συστηματος?

Απ οτι βλεπω τη δινει τμηματικα

Link to comment
Share on other sites

Έκανε μια αναβάθμιση ασφαλείας αλλά ακόμα την 9.1 δεν την έχουμε δει στο κινητό μας οπότε θα περιμένουμε.
Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταία αναβάθμιση κάθε 30λεπτά περίπου, ανάβει η οθόνη και μετά σβήνει. Σαν να έρχεται ειδοποίηση ένα πράμα.Μπορει κάνεις να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

εσπασε το τζαμακι στο τηλεφωνο του μικρου

κατα τα αλλα δουλευει καλα!

 

υπαρχει καπου καποιος με καλο κοστος να κανουμε αντικατασταση?

 

ευχαριστω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταία αναβάθμιση κάθε 30λεπτά περίπου, ανάβει η οθόνη και μετά σβήνει. Σαν να έρχεται ειδοποίηση ένα πράμα.Μπορει κάνεις να βοηθήσει;

Το εκανε και σε εμένα 2-3 φορες και σταμάτησε.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα, στο κινητό της συζηγου έχει βγει στην οθόνη μια κιτρινίλα στην άκρη και έχω την εντύπωση πως γίνεται και πιο έντονη με τον καιρό.

Υπάρχει εγγύηση; υπάρχει σέρβις για να το στείλω;

Το έχει το κινητό έναν χρόνο.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στο κινητό της συζηγου έχει βγει στην οθόνη μια κιτρινίλα στην άκρη και έχω την εντύπωση πως γίνεται και πιο έντονη με τον καιρό.

Υπάρχει εγγύηση; υπάρχει σέρβις για να το στείλω;

Το έχει το κινητό έναν χρόνο.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα απευθυνθείτε στο κατάστημα από όπου το αγοράσατε.

Ανάλογα με την περίπτωση θα έχει ένα ή δύο έτη εγγύηση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα απευθυνθείτε στο κατάστημα από όπου το αγοράσατε.

 

Ανάλογα με την περίπτωση θα έχει ένα ή δύο έτη εγγύηση.

Από σκρουτζ ήταν.... Πφφ ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σήμερα παρατήρησα ότι όταν πατάω πλέον απενεργοποίηση, το τηλ κάνει επανεκκίνηση. Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο πώς μπορώ να σβήσω το τηλέφωνο; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο το power button για 10-15 δευτερόλεπτα και δες αν σβήνει τελείως.

 

Το κάνω αλλά αντί να σβήσει κάνει επίσης επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω whats up στο κινητό αλλά ακόμα δεν έχει καμία αναβάθμιση στην 9.0 μήπως γνωρίζουμε γιατί υπάρχει τόση πολύ καθυστέρηση για το λειτουργικό?
Link to comment
Share on other sites

Θα την πάρουμε την 9 τελικά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα την πάρουμε την 9 τελικά;

Το κινητό βγήκε με Nougat, πήρε την Oreo, πήρε όμως και το Miui 10.

Για την Xiaomi είναι δύο μεγάλες αναβαθμίσεις.

Διαβάζω ότι σκοπεύει να δώσει την 9... Προσωπικά πιστεύω ότι δε θα δώσει. Μακάρι να πέσω έξω διότι εάν την πάρει θα γίνει ακόμα καλύτερο. Έχει περιθώρια βελτίωσης.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό διάβασα ότι θα την πάρει και μου έκανε μεγάλη εντύπωση, πολύ θετική εννοείται εντύπωση.

Για να δούμε...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Έπεσε στα χέρια μου ένα Redmi 5 plus το οποίο μετά από το τελευταίο update, λειτουργεί για λίγες μέρες και μετά κολλάει απίστευτα (ή πέφτει σε boot loop). To έχει συναντήσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε redmi 5 plus δεν με αφήνει να προσθέσω δεύτερο λογαριασμό gmail. Όταν κάνω προσθήκη λογαριασμού μου βγάζει λάθος τον κωδικό. Έχει συμβεί και σε άλλον? Ξέρουμε καμία λύση?
Link to comment
Share on other sites

Η Project Zero ομάδα της Google αποτελείται από κορυφαίους ερευνητές ασφαλείας οι οποίοι ψάχνουν ευπάθειες και αδυναμίες σε εφαρμογές και συσκευές με σκοπό να μας κρατούν λίγο πιο ασφαλείς. Η ομάδα δημοσιεύει τα ευρήματά της στο κοινό για χάρη διαφάνειας, πολλοί θα περίμεναν όμως πως θα ήταν ίσως πιο επιεικείς απέναντι στους συναδέλφους τους στην Google. Κάτι τέτοιο δε συμβαίνει και η ομάδα έδωσε στη δημοσιότητα την ανακάλυψη ενός zero-day exploit στο Android, τηρώντας την ουδετερότητά τους.

 

Η ευπάθεια επηρεάζει αρκετές δημοφιλείς Android συσκευές όπως:

 

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S9

Huawei P20

Xiaomi Redmi 5A

Xiaomi Redmi Note 5

Xiaomi A1

Oppo A3

Moto Z3

Pixel 2

LG τηλέφωνα με Android Oreo

 

Το παράξενο με τη συγκεκριμένη ευπάθεια είναι πως το bug είχε διορθωθεί το Δεκέμβριο του 2017, αλλά για κάποιο λόγο το fix δε συμπεριλήφθηκε σε νεότερες εκδόσεις του Android. Έτσι, το Android 8 και οι μεταγενέστερες ήταν ανοιχτά για το exploit. Το θετικό είναι πως δεν ήταν ευπάθεια την οποία μπορούσε να εκμεταλλευτεί κάποιος απομακρυσμένα (RCE) και χωρίς την αλληλεπίδραση του χρήστη. Πηγή: https://unboxholics.com/news/tech/68564-zero-day-efpatheia-vrethike-sto-android-apotin-google

 

Την κάτσαμε;

Link to comment
Share on other sites

Όποιος Δεν Χρησιμοποιεί τον chrome δεν υπάρχει πρόβλημα. Ο Firefox για μένα είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή, επίσης patchαρουν τις ευπάθειες ρε παιδιά μην ψαρώνετε όλοι κατευθείαν. Θα βγει το νέο update του chrome θα επιδιορθωθεί η ευπάθεια, και τελείωσε. Στην τελική αγοράστε ένα iPhone να πούμε χαχαχαχαχχαχχαχα
80
Link to comment
Share on other sites

Όποιος Δεν Χρησιμοποιεί τον chrome δεν υπάρχει πρόβλημα. Ο Firefox για μένα είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή, επίσης patchαρουν τις ευπάθειες ρε παιδιά μην ψαρώνετε όλοι κατευθείαν. Θα βγει το νέο update του chrome θα επιδιορθωθεί η ευπάθεια, και τελείωσε. Στην τελική αγοράστε ένα iPhone να πούμε χαχαχαχαχχαχχαχα

 

Έχουμε και από αυτό.. αλλά και αυτό ευπάθειες έχει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...