Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Να ρωτήσω ποια εφαρμογή φωτογραφικής μηχανής είναι η καλύτερη για το redmi 5plus?Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Στο system update πατάς τις τρεις τελείες πάνω αριστερά και επιλέγεις το choose update package και μετά το αρχείο που έχεις κατεβάσει. Εγώ έκανα την αναβάθμιση σήμερα το πρωί και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στο system update πατάς τις τρεις τελείες πάνω αριστερά και επιλέγεις το choose update package και μετά το αρχείο που έχεις κατεβάσει. Εγώ έκανα την αναβάθμιση σήμερα το πρωί και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

 

ευχαριστω παρα πολυ,την εκανα ολα καλα μεχρις στιγμης

Link to comment
Share on other sites

Τι ακουστικά να πάρω για να ακούω στερεοφωνικά τους ραδιοφωνικούς σταθμούς στο 5 plus?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Να ρωτήσω ποια εφαρμογή φωτογραφικής μηχανής είναι η καλύτερη για το redmi 5plus?Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Αν έχεις ενεργοποιήσει το camera2api η gcam δίνει εκπληκτικά αποτελέσματα. Από τις υπόλοιπες δεν ξέρω δεν έχω δει κάποια μεγάλη διαφορά οπότε φαντάζομαι η στοκ είναι η επόμενη καλύτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παιδιά κάποιος τρόπος να ενεργοποιηθεί ένα dark mode χωρίς να χρειαστεί να αλλάξω region κλπ; Με έχει ξενερώσει αυτή η ασπριλα
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενεργοποιήσει το camera2api η gcam δίνει εκπληκτικά αποτελέσματα. Από τις υπόλοιπες δεν ξέρω δεν έχω δει κάποια μεγάλη διαφορά οπότε φαντάζομαι η στοκ είναι η επόμενη καλύτερη επιλογή.

 

Πως το ενεργοποιώ το camera2api στην συσκευή μου? Ευχαριστώ και καλή χρονιά να έχεις.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι.

 

Κρίμα... Δηλαδή η μόνη λύση είναι να εφαρμόσεις θέματα αλλάζοντας region? και επειδή δεν μπορώ να ψάχνω αν ξέρει κάποιος τι πρόβλημα μπορεί να δημιουργηθεί με την αλλαγή region?

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... Δηλαδή η μόνη λύση είναι να εφαρμόσεις θέματα αλλάζοντας region? και επειδή δεν μπορώ να ψάχνω αν ξέρει κάποιος τι πρόβλημα μπορεί να δημιουργηθεί με την αλλαγή region?

 

Κανένα πρόβλημα δεν δημιουργεί η αλλαγή περιοχής, στο redmi 5 της συζύγου έχω βάλει ως region την Ελβετία και έχει τα θέματα αλλά και στην εφαρμογή καιρού ενημερώνεται η τοποθεσία.

Εννοείται ότι δεν επιλέγουμε region καμιά χώρα της ευρωπαϊκής Ένωσης.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα δεν δημιουργεί η αλλαγή περιοχής, στο redmi 5 της συζύγου έχω βάλει ως region την Ελβετία και έχει τα θέματα αλλά και στην εφαρμογή καιρού ενημερώνεται η τοποθεσία.

Εννοείται ότι δεν επιλέγουμε region καμιά χώρα της ευρωπαϊκής Ένωσης.

 

Αυτό που δεν ενεργοποιείται είναι το face unlock (δοκίμασα ινδία και το έχει)

Link to comment
Share on other sites

Πως το ενεργοποιώ το camera2api στην συσκευή μου? Ευχαριστώ και καλή χρονιά να έχεις.

 

Πρέπει σίγουρα να ξεκλειδώσεις τον bootloader πρώτα. Μετά μπορεις να το κάνεις είτε μέσω twrp ή με κάποιον άλλο τρόπο αν δεν θες custom recovery(δες εδώ http://en.miui.com/thread-2356017-1-1.html)

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει νά τό κάνεις αυτό γιά τά θέματα?? Υπάρχει κάποιο αξιόλογο?? Αν ναί... μπορεί κάποιος νά μάς καθοδηγήσει βήμα βήμα εμάς τούς άσχετους?? Πρέπει νά κάνουμε διαγραφή καί ξεκίνημα από από τήν αρχή??
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει νά τό κάνεις αυτό γιά τά θέματα?? Υπάρχει κάποιο αξιόλογο?? Αν ναί... μπορεί κάποιος νά μάς καθοδηγήσει βήμα βήμα εμάς τούς άσχετους?? Πρέπει νά κάνουμε διαγραφή καί ξεκίνημα από από τήν αρχή??

 

Λοιπόν άκου. Το δοκίμασα. Άλλαξα για λίγο την περιοχή σε "Ελβετία" (Μπαίνεις στο Ρυθμίσεις --> Σύστημα και Συσκευή Περισσότερα --> Περιοχή)

 

Μετά σου ανοιγει η εφαρμογή "Θέματα" κάπου στο desktop

 

Κατεβάζεις όποιο θέμα θέλεις και όταν τα κάτεβάσεις όλα που θέλεις, επιστρέφεις στην περιοχή ελλάδα και έχει κρατήσει τα θέματα (βέβαια έχει απεγκαταστήσει την εφαρμογή αλλά μπορείς να αλλάξεις θέμα από τις ρυθμίσεις.

 

Μια χαρά. Όταν βαρεθώ αυτό που κατέβασα θα κάνω το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυει και αν αλλαξω την περιοχη σε ι δια?δλδ να εχω face unlock λεω για το redmi 5!!επισης να ρωτησω,εχω στο redmi 5 την ορεο αλλα δεν εχει την λειτουργια app in app,θα ερθει καθολου αυτη η δυνατοτητα?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!!! Τό δοκίμασα καί έμεινα άφωνος .Απίστευτη ποικοιλία θεμάτων καί όχι μόνο. Γιατί δέν τά δίνουν καί σέ εμάς?? Κρίμα. Νά ρωτήσω βρέ παιδιά τί θά γίνει εάν αφήσω τήν περιοχή Ελβετία ?? θά υπάρχει κάποιο πρόβλημα?? Αρα η εφαρμογή αυτή υπάρχει στό κινητό καί δέν τήν εμφανίζει?? Υπάρχει κάπου γιά νά τήν κατεβάσουμε?? πχ.play store?? Μήπως η συγκεκριμένη είναι γιά τά xiaomi κατάληλη καί άλλες ίσως δημιουργήσουν πρόβλημα στήν λειτουργία του??:O:wacko::cry::worry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χτυπήστε στήν αναζήτηση τών θεμάτων ( περιοχής ελβετία) metal καί 3D. Πολύ ωραία θέματα.Αξίζει νά τά κατεβάσεις. Τέλεια:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!!! Τό δοκίμασα καί έμεινα άφωνος .Απίστευτη ποικοιλία θεμάτων καί όχι μόνο. Γιατί δέν τά δίνουν καί σέ εμάς?? Κρίμα. Νά ρωτήσω βρέ παιδιά τί θά γίνει εάν αφήσω τήν περιοχή Ελβετία ?? θά υπάρχει κάποιο πρόβλημα?? Αρα η εφαρμογή αυτή υπάρχει στό κινητό καί δέν τήν εμφανίζει?? Υπάρχει κάπου γιά νά τήν κατεβάσουμε?? πχ.play store?? Μήπως η συγκεκριμένη είναι γιά τά xiaomi κατάληλη καί άλλες ίσως δημιουργήσουν πρόβλημα στήν λειτουργία του??:O:wacko::cry::worry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χτυπήστε στήν αναζήτηση τών θεμάτων ( περιοχής ελβετία) metal καί 3D. Πολύ ωραία θέματα.Αξίζει νά τά κατεβάσεις. Τέλεια:rolleyes::rolleyes:

δεν υπαρχει κανενα προβλημα το αφηνεις μονιμα ελβετια

Link to comment
Share on other sites

πολύ χρήσιμα παίδες όλα αυτά που αναφέρετε εδώ ... :rolleyes:

Ευχαριστούμε

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω ένα πρόβλημα στην συσκευή μου.Redmi 5 plus.Στους browser που εχω χρησιμοποιήσει για αρκετό καιρό, αν μπαίνω στο facebook για αρκετή ώρα, μετά από κάποια ώρα αρχίζει να κολλάει.Είναι το μοναδικό πρόβλημα στην συσκευή μου.Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος στην συσκευή του? Και πώς μπορούμε να το λύσουμε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω ένα πρόβλημα στην συσκευή μου.Redmi 5 plus.Στους browser που εχω χρησιμοποιήσει για αρκετό καιρό, αν μπαίνω στο facebook για αρκετή ώρα, μετά από κάποια ώρα αρχίζει να κολλάει.Είναι το μοναδικό πρόβλημα στην συσκευή μου.Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος στην συσκευή του? Και πώς μπορούμε να το λύσουμε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δεν είναι θέμα συσκευής αλλά browser φίλε μου, δοκίμασε με άλλον.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν τον Poco Launcher, βγήκε update. Μπορείς με double tap στην αρχική οθόνη να κλειδώσεις τη συσκευή (βλέπε LG).

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...