Jump to content

[OnePlus 5T] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κ.τ.λ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι κάτι πήγε πολύ στραβά από την αρχή με την κόλλα που είχε και δεν της έδωσα σημασία.

Δοκίμασα με αυτοκόλλητα κι εγώ αλλά δεν έφτασα σε σημείο να μην έχει κανέναν κόκκο. Κόλλα σε κόλλα δεν πάει καλά.

Μόλις επικοινώνησα με το chat μαζί τους ρωτώντας αν υπάρχει τρόπος να καθαρίσει τελείως το γυαλί πριν ξαναδοκιμάσω. Ζήτησαν αριθμό παραγγελίας και φωτογραφία και θα περιμένω απάντηση. Κρίμα γιατί το γυαλί φαίνεται πολύ καλό (20Ε) και δεν είναι πολύ δύσκολο τελικά να μπει. Αν ήταν μόνο φουσκάλες αέρα παλευόταν.

 

Ναι, το γυαλί δεν έχει σχέση με τη ζελατίνη. Η συσκευή είναι super και αισθητικά οπότε αδικείται από αυτό το παρατράγουδο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 599
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως η αλήθεια είναι ότι με το τζάμι δεν είναι τόσο άμεσο το touch στην οθόνη

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η αλήθεια είναι ότι με το τζάμι δεν είναι τόσο άμεσο το touch στην οθόνη

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προφανώς παιδιά γιατί δεν έχει Κόλλα σε όλη την επιφάνεια, παρά μόνο περιμετρικά.

Με άλλα λόγια, υπάρχει κανονικά αέρας μεταξύ tempered glass και οθόνης. Είναι δεδομένο ότι χάνεται μέρος της ευαισθησίας της οθόνης.

Όσοι πετάτε με συνοπτικές τη μαμά ζελατίνα για το γυαλί αυτό, σκεφτείτε το διπλά...

Link to comment
Share on other sites

Αναμονή να βγάλει κάνα τζαμι η nillkin και μετά ακόμα λίγη αναμονή να έρθει απο Κίνα γιατί μ αυτά που διαβάζω για το τζαμακι της oneplus δε με βλέπω να το εφαρμόσω άψογα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα παράπονο με το touch. Ούτε κάποιο άλλο παράπονο γενικώς (από τη στιγμή που κατάφερα και έβγαλα τις φουσκάλες).
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα παράπονο με το touch. Ούτε κάποιο άλλο παράπονο γενικώς (από τη στιγμή που κατάφερα και έβγαλα τις φουσκάλες).
Θα συμφωνήσω και εγώ το touch είναι άψογο με το τζαμακι .

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάντως, όσοι ψάχνετε για τζαμακι, κάντε μια έρευνα γενικότερα μήπως εφαρμόζουν και τζαμακια άλλων κινητων με παρόμοια οθόνη και παρόμοια κοψίματα για τους αισθητήρες. Τώρα ειδικά που οι οθόνες είναι όλες πανομοιότυπες με μικρά bezels, ίσως να υπάρχει κάτι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς παιδιά γιατί δεν έχει Κόλλα σε όλη την επιφάνεια, παρά μόνο περιμετρικά.

Με άλλα λόγια, υπάρχει κανονικά αέρας μεταξύ tempered glass και οθόνης. Είναι δεδομένο ότι χάνεται μέρος της ευαισθησίας της οθόνης.

Όσοι πετάτε με συνοπτικές τη μαμά ζελατίνα για το γυαλί αυτό, σκεφτείτε το διπλά...

Αν υπάρχει αέρας μεταξύ tempered glass και οθόνης πως κολλάει;

Πώς σχηματίζονται οι φουσκάλες που λέει ο φίλος παραπάνω; Πώς αντιδρά η οθόνη;

Πρώτη φορά το ακούω αυτό για tempered glass!! Να μην υπάρχει άμεση επαφή μεταξύ τους...

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει αέρας μεταξύ tempered glass και οθόνης πως κολλάει;

Πώς σχηματίζονται οι φουσκάλες που λέει ο φίλος παραπάνω; Πώς αντιδρά η οθόνη;

Πρώτη φορά το ακούω αυτό για tempered glass!! Να μην υπάρχει άμεση επαφή μεταξύ τους...

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Κολλάει με την Κόλλα περιμετρικά του tempered glass (στο μαύρο πλαίσιο του tempered).

Οι φουσκάλες είναι ακριβώς αυτό. Εγκλωβισμένος αέρας..

Το 99% των γυαλιών του εμπορίου σε συσκευές με edge η μικρό curve (όπως του oneplus) είναι έτσι φίλε μου. Έχουμε πετάξει μερικές εκατοντάδες ευρώ αναζητώντας λύσεις σε άλλες συσκευές με τέτοιες οθόνες... Στο note 8 πλήρωσα πανάκριβα ένα tempered που είχε Κόλλα σε όλη την επιφάνεια του, γιατί όλα τα υπόλοιπα οδηγούσαν σε απώλεια touch sensitivity

Link to comment
Share on other sites

Κολλάει με την Κόλλα περιμετρικά του tempered glass (στο μαύρο πλαίσιο του tempered).

Οι φουσκάλες είναι ακριβώς αυτό. Εγκλωβισμένος αέρας..

Το 99% των γυαλιών του εμπορίου σε συσκευές με edge η μικρό curve (όπως του oneplus) είναι έτσι φίλε μου. Έχουμε πετάξει μερικές εκατοντάδες ευρώ αναζητώντας λύσεις σε άλλες συσκευές με τέτοιες οθόνες... Στο note 8 πλήρωσα πανάκριβα ένα tempered που είχε Κόλλα σε όλη την επιφάνεια του, γιατί όλα τα υπόλοιπα οδηγούσαν σε απώλεια touch sensitivity

 

Πολύ πονεμένη ιστορία αυτή με τα tempered glass screen protector κτλ.

Γι αυτό και στην oneplus καλύτερα να κρατάμε την εργοστασιακή μεμβράνη.

Ακόμα δεν έχουν βγάλει ένα προϊόν που είχα δοκιμάσει στο 3T και ήταν αρκετά καλό.

Το μεμρβρανοτζαμο 3mk 7H όπως το λέω.

https://plusmobi.net/3MK-Γυαλί-προστασίας-για-ONEPLUS-3-tempered-glass-7H-FLEXIBLE-GLASS?tag=OnePlus

Αυτό.

Δεν χάνεις σχεδόν καθόλου από χρώματα απόκριση, και συνεργάζεται με θήκες.

Αν μείνω με oneplus θα περιμένω αυτή τη μάρκα για αντικατάσταση της εργοστασιακής μεμβράνης.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πονεμένη ιστορία αυτή με τα tempered glass screen protector κτλ.

Γι αυτό και στην oneplus καλύτερα να κρατάμε την εργοστασιακή μεμβράνη.

Ακόμα δεν έχουν βγάλει ένα προϊόν που είχα δοκιμάσει στο 3T και ήταν αρκετά καλό.

Το μεμρβρανοτζαμο 3mk 7H όπως το λέω.

https://plusmobi.net/3MK-Γυαλί-προστασίας-για-ONEPLUS-3-tempered-glass-7H-FLEXIBLE-GLASS?tag=OnePlus

Αυτό.

Δεν χάνεις σχεδόν καθόλου από χρώματα απόκριση, και συνεργάζεται με θήκες.

Αν μείνω με oneplus θα περιμένω αυτή τη μάρκα για αντικατάσταση της εργοστασιακής μεμβράνης.

 

Νικόλα ύποπτος. :lol:

Τι κάνεις εδώ; πήρες 5t?

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα ύποπτος. :lol:

Τι κάνεις εδώ; πήρες 5t?

 

Καλημέρα.

Ακόμα όχι, αν όλα πάνε καλά σε λίγες ώρες θα το έχω. :)

Αλλιώς αύριο. :(

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

παιδια δινω της protective case karbon η την ανταλλασω με την karbon bumber case οποιος ενδιαφερεται ας στειλει pm . ειμαι απο θεσσαλονικη
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς τον φορτιστή αυτοκινήτου? Τον έβαλα στην παραγγελία μαζί με καλώδιο 1.5m για να φτάνει άνετα στη βάση αυτοκινήτου.

 

Επίσης, έχεις κανείς να μου προτείνει μαύρο καλώδιο (1.2-1.5m) που θα "σηκώνει" το dash charge ? Ωραίο το κόκκινο αλλά για το αυτοκίνητο θα ήθελα κάτι πιο διακριτικό για διάφορους λόγους.

Edited by octap79
Link to comment
Share on other sites

Θα τον βάλω εγώ στην επόμενη τον φορτιστή αυτοκινήτου....

 

Σήμερα παρέλαβα τα αξεσουάρ.

 

Η κόκκινη θήκη σιλικόνης πολύ καλή, το μονο που είδα είναι ότι γλιστράει λίγο παραπάνω από την sandstone (λογικό βέβαια) αλλά είναι πολύ όμορφη... Το ίδιο και το USB OTG

 

Επίσης το backpack είναι κουκλί:

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/961e3bc1-fdf3-4b00-8674-edd7c9d3e7e3_zpsqxjluida.jpg

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θα τον βάλω εγώ στην επόμενη τον φορτιστή αυτοκινήτου....

 

Σήμερα παρέλαβα τα αξεσουάρ.

 

Η κόκκινη θήκη σιλικόνης πολύ καλή, το μονο που είδα είναι ότι γλιστράει λίγο παραπάνω από την sandstone (λογικό βέβαια) αλλά είναι πολύ όμορφη... Το ίδιο και το USB OTG

 

Επίσης το backpack είναι κουκλί:

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/961e3bc1-fdf3-4b00-8674-edd7c9d3e7e3_zpsqxjluida.jpg

 

Καλημέρα, επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την τσάντα, Μπορείς να βάλεις μερικές φώτο ακόμα;

Έχει προστασία για λαπτοπ εσωτερικά;

Είναι ποιοτική;

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Για λαπτοπ έχει ξεχωριστή θέση στο πίσω μέρος με πολύ καλή προστασία...

Για περισσότερα δες εδώ

Ή κάποιο άλλο review στο youtube. Πιστεύω θα σε βοηθήσουν περισσότερο από φώτο αλλά αν χρειαστείς κάποιο σημείο συγκεκριμένα πες μου να σου βγάλω....

 

Στην πρώτη μέρα που την χρησιμοποιώ:

Εξαιρετική κατανομή βάρους. Δεν την καταλαβαίνεις καθόλου στον ώμο σου...

Τα προστατευτικά είναι πολύ σκληρά. Προστατεύει εξαιρετικά όχι μόνο το λαπτοπ αλλά και περιμετρικά του backpack

Πολλές θέσεις αποθήκευσης και γενικά με βόλεψε απίστευτα... Την συστήνω σε όλους...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Για λαπτοπ έχει ξεχωριστή θέση στο πίσω μέρος με πολύ καλή προστασία...

Για περισσότερα δες εδώ

Ή κάποιο άλλο review στο youtube. Πιστεύω θα σε βοηθήσουν περισσότερο από φώτο αλλά αν χρειαστείς κάποιο σημείο συγκεκριμένα πες μου να σου βγάλω....

 

Στην πρώτη μέρα που την χρησιμοποιώ:

Εξαιρετική κατανομή βάρους. Δεν την καταλαβαίνεις καθόλου στον ώμο σου...

Τα προστατευτικά είναι πολύ σκληρά. Προστατεύει εξαιρετικά όχι μόνο το λαπτοπ αλλά και περιμετρικά του backpack

Πολλές θέσεις αποθήκευσης και γενικά με βόλεψε απίστευτα... Την συστήνω σε όλους...

 

καλοριζικη. Την παρηγγειλα κι εγω σε μαυρο.

Πες μου κατι, το slot στο πισω μερος για την αποθηκευση λαπτοπ εχει εσωτερικα μαλακο υφασμα / επενδυση, για να γλυτωσουμε πιθανες γρατζουνιες απο το καθημερινο βαλε / βγαλε και την τριβη στη μεταφορα? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει μαλακό ύφασμα και στις δύο πλευρές και από μέσα έχει πάλι και στις δύο πλευρές πολύ παχιά επένδυση για την αποφυγή χτυπημάτων...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα πριν το s8 και ειχα βάλει μια πολύ καλή μεμβράνη στα mediamarkt Αγίας Παρασκευής Αθήνα με μηχάνημα ZAGG. ΞΈΡΕΙ κάποιος αν παίζει και στο κινητό μας;; Op5t!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Σε δύο μέρες θα παραγγείλω το 5Τ και σκέφτομαι τι αξεσουάρ να αγοράσω. Σχεδόν καταστάλαξα στο OnePlus 5T Take Cover Bundle. Αυτό (για επιβεβαίωση), αν δεν κάνω λάθος περιέχει δύο θήκες; Μία εκ των karbon και Sandstone και την Flip Cover; Διάβασα πολύ καλά λόγια και πολλούς να θέλουν να πάρουν την karbon. Είναι τόσο ωραία και πιάνει (αγκαλιάζει) καλά το κινητό; Flip cover δεν είχα ποτέ και σκέφτομαι τώρα να πάρω την πρώτη μου. Σίγουρα προφυλάσσει πολύ καλά το κινητό αλλά είναι λειτουργική (σε αυτό τη φοβάμαι λίγο);

Έχετε μήπως να μου προτείνετε κάτι άλλο σε θήκη;

Βλέπω ότι κοστίζουν 41,70€. Αν χρησιμοποιήσω το referral θα χρεωθώ 21,70€;

Τέλος, υποθέτω ότι υποστηρίζει φλασάκι otg. Έχετε κάποια εμπειρία και προτείνετε κάποιο;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Αν θες για ολική κάλυψη θα πάρεις την bumper case.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Σε δύο μέρες θα παραγγείλω το 5Τ και σκέφτομαι τι αξεσουάρ να αγοράσω. Σχεδόν καταστάλαξα στο OnePlus 5T Take Cover Bundle. Αυτό (για επιβεβαίωση), αν δεν κάνω λάθος περιέχει δύο θήκες; Μία εκ των karbon και Sandstone και την Flip Cover; Διάβασα πολύ καλά λόγια και πολλούς να θέλουν να πάρουν την karbon. Είναι τόσο ωραία και πιάνει (αγκαλιάζει) καλά το κινητό; Flip cover δεν είχα ποτέ και σκέφτομαι τώρα να πάρω την πρώτη μου. Σίγουρα προφυλάσσει πολύ καλά το κινητό αλλά είναι λειτουργική (σε αυτό τη φοβάμαι λίγο);

Έχετε μήπως να μου προτείνετε κάτι άλλο σε θήκη;

Βλέπω ότι κοστίζουν 41,70€. Αν χρησιμοποιήσω το referral θα χρεωθώ 21,70€;

Τέλος, υποθέτω ότι υποστηρίζει φλασάκι otg. Έχετε κάποια εμπειρία και προτείνετε κάποιο;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Ναι θα χρεωθείς 21,7ευρώ με τη χρήση του voucher

Φλασακι μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποίο θέλεις με τον αντίστοιχο otg adaptor

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος πουλάει ή ανταλλάξει τη sandstone ας στείλει πμ.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κ.τ.λ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...