Jump to content

[OnePlus 5T] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κ.τ.λ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δοκίμασα χθες βράδυ και μετέφερε δεδομένα με 25MB/s. Δεν ξέρω αν είναι καλή ταχύτητα, εμένα καλή μου φάνηκε.

Το flashακι αναγνωρίστηκε άμεσα και από τον file manager του 5T και από το es file explorer pro.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 599
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελλάδα δεν υπάρχει τίποτα. Εγώ έχω παραγγείλει από το eBay.co.uk που έρχονται σχετικά γρήγορα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω..

Ίδια ταχύτητα με ένα usb 3 otg που είχα..

Φαίνεται πιο ποιοτικό βέβαια αλλά διαφορά σε ενα nandroid back up που πήρα και σε μια ταινιουλα που μετέφερα,οχι δεν είχε.

Μετέφερε με 35mb/s και στις 2 περιπτώσεις.

Το στικάκι παίζει ρόλο εκτός απο τον ανταπτορα στη ταχύτητα εγγραφής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω..

Ίδια ταχύτητα με ένα usb 3 otg που είχα..

Φαίνεται πιο ποιοτικό βέβαια αλλά διαφορά σε ενα nandroid back up που πήρα και σε μια ταινιουλα που μετέφερα,οχι δεν είχε.

Μετέφερε με 35mb/s και στις 2 περιπτώσεις.

Το στικάκι παίζει ρόλο εκτός απο τον ανταπτορα στη ταχύτητα εγγραφής.

 

Κατάλαβα,

Οποτε και με ενα απλό των 2-3 ευρώ κάνεις μια χαρά δουλειά. Μην παραγγέλνω τώρα το άλλο που χει 10 ευρω + 6 μεταφορικά.

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έτυχε και μετέφερα μια ταινιουλα 1gb σε ενα πιο παλιό usb 2 στικακι και μετέφερε με 10mb/s αντι 35mb/s του πιο γρήγορου.

Οπότε εκεί είναι οι διαφορές οι μεγαλες.

Link to comment
Share on other sites

Την έχει ενας φίλος μου τη κόκκινη και λέει οτι είναι απίστευτη!!

Το otg το πήρα και'γω, πολύ ποιοτικό!

 

Μου φαίνεται λίγο χοντρή αλλά πρέπει να προστατεύει πολύ καλά το τηλέφωνο...

 

Ακόμα σε σκέψη είμαι αν θα την πουλήσω ή όχι. Δευτέρα πρωί θα έρθει και θα την δω.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται λίγο χοντρή αλλά πρέπει να προστατεύει πολύ καλά το τηλέφωνο...

 

Ακόμα σε σκέψη είμαι αν θα την πουλήσω ή όχι. Δευτέρα πρωί θα έρθει και θα την δω.

αν εχεις πιασει ποτε iphone με γνησια σιλικονης ειναι ακριβως ετσι.το μονο που με χαλαει ειναι το κενο που αφηνει κατω και γι αυτο δε τη πηρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα εν τέλει και πήρα και τη carbon θήκη αλλά την bumper. δε μου αρέσει καθόλου που η άλλη θήκη αφήνει εκτεθειμένο το τηλέφωνο πλάγια και πάνω κάτω. πήρα και το τζαμάκι αν και προβληματίστηκα με κάποια σχόλια για την τοποθέτηση. για να δούμε..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις πιασει ποτε iphone με γνησια σιλικονης ειναι ακριβως ετσι.το μονο που με χαλαει ειναι το κενο που αφηνει κατω και γι αυτο δε τη πηρα.

 

Να σου πω την αλήθεια για την ποιότητα δεν έχω κανένα ενδοιασμό.... Το παχος με φοβίζει λίγο που μπορεί να δώσει στην συσκευή...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και εγω την περιμένω απο δευτέρα την κόκκινη αλλα απο βιντεακια που ειδα δεν λέγανε κατι για το πάχος. Όταν έρθει θα γράψω εντυπώσεις..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα εν τέλει και πήρα και τη carbon θήκη αλλά την bumper. δε μου αρέσει καθόλου που η άλλη θήκη αφήνει εκτεθειμένο το τηλέφωνο πλάγια και πάνω κάτω. πήρα και το τζαμάκι αν και προβληματίστηκα με κάποια σχόλια για την τοποθέτηση. για να δούμε..

Πολύ ωραία η bumper carbon! Αυτή πήρα και 'γω. Πίστευα ότι θα παχαίνει αρκετά το τηλέφωνο αλλά είναι περίπου σαν την θήκη σιλικόνης που έχει στη συσκευασία!

Link to comment
Share on other sites

Εχθές έβαλα το επίσημο tempered glass σήμερα ωστόσο μου πέταξε μια φουσκαλα επάνω αριστερά... Λέτε να το βγάλω και να ξανακάνω προσπάθεια ξανά ή θα τα κάνω χειρότερα τα πράγματα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εχθές έβαλα το επίσημο tempered glass σήμερα ωστόσο μου πέταξε μια φουσκαλα επάνω αριστερά... Λέτε να το βγάλω και να ξανακάνω προσπάθεια ξανά ή θα τα κάνω χειρότερα τα πράγματα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ξεκινά να την σπρώχνεις στην ακρη χωρίς να έχεις θήκη. Εγώ έλεγα ότι δεν μου έφευγαν ποτέ τρεις που είχα αλλά τα κατάφερα. Έβγαλα τη θήκη που είχε η συσκευασίας και έβαλα τη sandstone. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα πιέζω προς τα πάνω για να φύγει αλλά τίποτα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεκινά να την σπρώχνεις στην ακρη χωρίς να έχεις θήκη. Εγώ έλεγα ότι δεν μου έφευγαν ποτέ τρεις που είχα αλλά τα κατάφερα. Έβγαλα τη θήκη που είχε η συσκευασίας και έβαλα τη sandstone. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο....
Δεν γίνεται τίποτα πιέζω προς τα πάνω αλλά τίποτα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα πιέζω προς τα πάνω για να φύγει αλλά τίποτα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν γίνεται τίποτα πιέζω προς τα πάνω αλλά τίποτα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η φουσκάλα δε σημαίνει απαραίτητα πως είναι απλά ένα μικρο κενό αέρος, μπορεί να είναι κάποιος κόκκος σκόνης ή οτιδήποτε. Οπότε δεν θα βγει έτσι απλά αν είναι κάποιο σκουπιδακι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια λέω ότι κατάφερα να τις βγάλω μετά από δύο μέρες και με πολύ πίεση. Δες αν φαίνεται σκόνη..... Αν γίνεται...
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια λέω ότι κατάφερα να τις βγάλω μετά από δύο μέρες και με πολύ πίεση. Δες αν φαίνεται σκόνη..... Αν γίνεται...
Αν την τραβήξω λίγο σε εκείνο το σημείο λες να το κάνω χειρότερο;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν την τραβήξω λίγο σε εκείνο το σημείο λες να το κάνω χειρότερο;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Sorry τώρα το είδα... Την πρώτη μέρα που το έβαλα ήταν χάλια... Τη δεύτερη το ξεκολλησα και το ξαναεβαλα. Τι να σου πω;;;;;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Οι προσπάθειες μου με το tempered glass έφτασαν στο τέλος. 4 μικρές φουσκάλες έμειναν - οι δύο ίσως φύγουν γιατί μοιάζουν με αέρα, οι άλλες δύο μάλλον είναι κόκκοι σκόνης.

Γενικά βγαίνει και ξανά μπαίνει εύκολα το γυαλί αλλά σίγουρα δεν είναι απόλυτα καθαρό από τη μεριά που έχει αυτή την ηλίθια κόλλα. Το πλύσιμο το φοβάμαι οπότε...

Αν κάποιος μάθει ή ακόμη καλύτερα εφαρμόσει κάποιο άλλο γυαλί κατά προτίμηση από Ελλάδα ας μην ντραπεί να γράψει μια κουβέντα :-)

Σε όποιο μαγαζί δοκίμασα να βρω στην Αθήνα μου είπαν για παραλαβές μετά τις γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Οι προσπάθειες μου με το tempered glass έφτασαν στο τέλος. 4 μικρές φουσκάλες έμειναν - οι δύο ίσως φύγουν γιατί μοιάζουν με αέρα, οι άλλες δύο μάλλον είναι κόκκοι σκόνης.

Γενικά βγαίνει και ξανά μπαίνει εύκολα το γυαλί αλλά σίγουρα δεν είναι απόλυτα καθαρό από τη μεριά που έχει αυτή την ηλίθια κόλλα. Το πλύσιμο το φοβάμαι οπότε...

Αν κάποιος μάθει ή ακόμη καλύτερα εφαρμόσει κάποιο άλλο γυαλί κατά προτίμηση από Ελλάδα ας μην ντραπεί να γράψει μια κουβέντα :-)

Σε όποιο μαγαζί δοκίμασα να βρω στην Αθήνα μου είπαν για παραλαβές μετά τις γιορτές.

 

Εγω το εβγαλα 3 φορες. Τι εκανα την τριτη πηρα ενα αυτοκολλητο οχι το δικο του απο καποιο αλλο μου που ειχε μεινει απο tempered glass και περασα με το αυτοκολλητο το τηλεφωνο αλλα και το τζαμακι αρκετες φορες για να φυγει σκονη και τριχες που μπορει να μαζευτηκαν και μετα το τοποθετησα . Μου εβγαλε αρκετες φουσκαλες αλλα καθολου σκονη ή τριχες και σιγα σιγα και για αρκετη ωρα καταφερα και το περασα αριστα χωρις να μεινει καμια φουσκαλα.

Link to comment
Share on other sites

Mε την ζελατινα ομως το touch δεν ειναι και τοσο καλο με το τζαμακι η αισθηση στο touch ειναι πολυ καλυτερη και το πιο βασικο η ασφαλεια που προσφερει στην οθονη σε καποιο πιθανο πεσιμο ειναι σαφως μεγαλυτερη απο οτι η ζελατινα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κ.τ.λ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...