Jump to content

[OnePlus 5T] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κ.τ.λ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά η απορία μου με τα tempered glass κτλ είναι ότι υποτίθεται ότι περνουμε μια συσκευή με gorilla glass οπότε για ποιο λόγο εφόσον το gorilla glass όπου τόσα χρόνια διαφημίζεται είναι για προστασία της οθόνης κάτω από οποιαδήποτε συνθήκη ποιος ο λόγος για κάτι έξτρα στην οθόνη; υποτίθεται ότι πληρώνουμε gorilla glass έτσι δεν είναι;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 599
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά η απορία μου με τα tempered glass κτλ είναι ότι υποτίθεται ότι περνουμε μια συσκευή με gorilla glass οπότε για ποιο λόγο εφόσον το gorilla glass όπου τόσα χρόνια διαφημίζεται είναι για προστασία της οθόνης κάτω από οποιαδήποτε συνθήκη ποιος ο λόγος για κάτι έξτρα στην οθόνη; υποτίθεται ότι πληρώνουμε gorilla glass έτσι δεν είναι;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν όχι όλα, τα περισσότερα gorilla 5 έχουν σκληρότητα ~5.5-6 στη κλίμακα του 9.

Οτιδήποτε πάνω από αυτό το 5.5-6 έρθει σε επαφή με το τζαμί με κάποια σχετική δύναμη θα επιφέρει μία γρατζουνιά. Έτσι δουλεύει η τριβή...

Ένας κόκκος σκόνης από υλικό που έχει σκληρότητα μεγαλύτερη ή ίση του 6, θα κάνει τη ζημιά.

Κάποια σωματίδια σκόνης μπορεί να προέρχονται λοιπόν από πετρώματα ή υλικά που είναι που σκληρά (>6). Το ίδιο και η άμμος της παραλίας.

Ένας κόκκος σκόνης σε μία θήκη, σε μία τσέπη, σε μία τσάντα, ακόμα και σε μία επιφάνεια (πχ ένα τραπέζι) κτλ κάνει άνετα ζημιά...

Αυτό που κάνουν λοιπόν οι κατασκευαστές είναι να βάζουν τζάμια που είναι όσο πιο ανθεκτικά γίνεται.

 

Κι θα ρωτήσει κάποιος, γιατί δεν βάζουν ένα τζαμί κλίμακας 9 να μην μπορεί γρατζουνιστεί με τίποτα;

Πρώτον είναι πανάκριβο και δεύτερον αν είναι σούπερ σκληρό τείνει να είναι εξαιρετικά ευάλωτο στις τυχόν πτώσεις.

 

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η απορία μου με τα tempered glass κτλ είναι ότι υποτίθεται ότι περνουμε μια συσκευή με gorilla glass οπότε για ποιο λόγο εφόσον το gorilla glass όπου τόσα χρόνια διαφημίζεται είναι για προστασία της οθόνης κάτω από οποιαδήποτε συνθήκη ποιος ο λόγος για κάτι έξτρα στην οθόνη; υποτίθεται ότι πληρώνουμε gorilla glass έτσι δεν είναι;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όσα είπε ο από πάνω αληθεύουν

Επίσης μπορεί να τύχει η συσκευή με κλειδιά μέσα σε τσάντα

Μπορεί από χίλια δυο αντικείμενα να αποκτήσει γρατζουνιές.

Ειδικά με τον καιρό πιάνει αράχνη από τις πολλές γρατζουνιές και γίνεται κάπως άσχημο το όλο θέμα.

Εγώ βέβαια δεν βάζω τίποτα στις συσκευές μου. Προσέχω όσο μπορώ και τις χαίρομαι χωρίς θήκες και ζελατίνες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι της προκοπής σε tempered glass και θήκες δεν έχει βγει ακόμη εκτός από τα επίσημα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σκεφτομαι να παραγγείλω το black dragon από εδώ https://dbrand.com/shop/oneplus-5t-skins . Αν κάποιος αλλος απο αθηνα θέλει skin μπορουμε να τα βαλουμε στην ιδια παραγγελια γιατι από 20 ευρω και πανω έχει δωρεαν μεταφορικα (χρειάζεται 3 skins minimum-εγω θα μπορουσα μέχρι 2 να παρω) Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι της προκοπής σε tempered glass και θήκες δεν έχει βγει ακόμη εκτός από τα επίσημα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω πάρει ένα τζαμάκι και κάνει ένα τραγικό oily effect στη μέση της οθόνης. Όχι συνέχεια, όποτε του κάνει κέφι. Μου έστειλαν δωρεάν ακόμα ένα σετ μόνο και μόνο για να τους γράψω καλά σχόλια στο Amazon αλλά πραγματικά είναι τραγικό... Φαίνεται βέβαια καλή ποιότητα αλλά αυτό το effect είναι αποκρουστικότατον!

 

Ορίστε και το λινκ

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0779WYK2R/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα το γνησιο τζαμακι το ειχα παρει μαζι με τηλεφωνο. Μετα απο 3 προσπαθειες εκατσε στο τηλεφωνο αψογα χωρις φουσκαλες . Η αισθηση στο touch αριστη πολυ καλυτερη απο την εργοστασιακη ζελατινα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άτομα από Θεσσαλονίκη που θα ψήνονταν για ομαδική παραγγελία αξεσουάρ από την επίσημη ιστοσελίδα; :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παλικαρια,

ερωτηση πρωτάρη σε τζαμακια...

Τι προστατευει το εξτρα τζαμακι...ρωτάω γιατι...

1ον γιατι δεν εχω δοκιμάσει ποτε...

2ον γιατι εχοντας στην κατοχη μου εδω και 3+ χρονια πλεον το oneplus 1, και εχοντας το κακομεταχειριστει αρκετα (με αρκετες πτωσεις) και τελευταια η κορη μου του εχει αλλαξει τον αδοξαστο στις πτωσεις το τζάμι δεν εχει παθει τιποτα (το υπολοιπο πολλα και γθα αυτο θελω να το αλλαξω πλεον το κινητο)...

3ον γρατζουνιες δεν εχει και δεν ειναι gorilla 5 οπως στο νεοτερο μοντελο

 

τι θα προσφερει το τζαμι παραπανω...???

Link to comment
Share on other sites

κυρίως ψυχολογική ηρεμία προσφέρουν. για να μην έχεις το άγχος.

εγώ προσωπικά προτιμώ να μην έχω ποτέ στα κινητά μου. Στο note 4 μετά από 2μιση χρόνια δεν είχα ούτε τρίχα, όχι γραντσουνιά.

Απ'την άλλη όμως φίλος με s6 edge με θήκη clear view του είχε γίνει γεμάτο γρατζουνιές, δεν ξέρω φυσικά αν έφταιγε η συγκεκριμένη θήκη...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Edited by salmp7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατά τη γνώμη μου ένα τζαμακι χρειάζεται, εγώ που το s7 edge το πρόσεχα πάρα πολύ είχα κάτι αράχνες που φυσικά φαίνονται με το ζόρι... Προσωπικά χαίρομαι που το κινητό δεν ναι edge και σε λίγες μέρες θα βγάλω τη ζελατίνα και θα περάσω τζαμακι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο...
Link to comment
Share on other sites

Το τζαμάκι μπαίνει εύκολα; Όπως όλα τα τζαμάκια;

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Λιγο πιο δύσκολο ήταν για μένα. Έχω γράψει στην προηγούμενη σελίδα..... Είναι άψογο όμως μετά.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Λιγο πιο δύσκολο ήταν για μένα. Έχω γράψει στην προηγούμενη σελίδα..... Είναι άψογο όμως μετά.

Το διάβασα, να σαι καλά.

Οπότε από πάνω προς τα κάτω με κάτι να πιέζουμε για να βγει ο αέρας...

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα, να σαι καλά.

Οπότε από πάνω προς τα κάτω με κάτι να πιέζουμε για να βγει ο αέρας...

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Ναι. Παιδευτηκα για να βγουν όλες οι φουσκάλες. Στο V10 είχα βάλει ένα τζαμακι της Nillkin. Απλά πιέζοντας στο κέντρο και κόλλησε ολόκληρο. Αυτό, καμία σχέση. Σιγά σιγά και με πίεση προς μια κατεύθυνση.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε 2 που θέλουμε να παραγγείλουμε από ένα dbrand skin. Θέλουμε άλλον έναν που να θέλει ένα skin τουλάχιστον για να κάνουμε παραγγελία και να μην πληρώσουμε μεταφορικά. Όποιος ενδιαφέρεται ας στειλει pm

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

50% μείον στο bundle

https://oneplus.net/gr/winter-holiday-gift-bundle

Γράψτε λάθος!!!!!! Τελείωσε ήδη.........

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα σήμερα το travel backpack (space black), την θήκη σιλικόνης (κόκκινη) και το USB OTG Cable.

 

Την θήκη σιλικόνης την έχει κανείς? Είναι ωραία? Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν θα την κρατήσω, την έβαλα για να περάσω τα 100€ και να έχω free shipping...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και η κρίσιμη ερώτηση, sandstone ή carbon;

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Γούστα είναι αυτά!

Εγώ πήρα carbon και μου άρεσε πολύ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Και η κρίσιμη ερώτηση, sandstone ή carbon;

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Εγώ τη sandstone. Επίσης μου αρέσει πολύ. Τις πρώτες μέρες τη φοβόμουν και είχα βάλει αυτή που είχε μέσα η συσκευασία. Αλλά τώρα τη ευχαριστιεμαι πολύ!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα τη μία με το bundle και την άλλη τζάμπα με ένα voucher.

Why not both?

Θα γράψω εντυπώσεις μόλις έρθουν και οι δύο

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχει προμηθευτεί κάποιος το OTG USB καλώδιο το επίσημο?

Κάνει ίδια δουλειά με ένα απλό OTG (όχι της OnePlus) ή είναι πιο γρήγορο λόγω καλωδίου?

Αξίζει να το πάρουμε?

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κ.τ.λ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...