Jump to content

[OnePlus 5T] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κ.τ.λ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ! Για μεταφορα δεδομενων κανουν; Εχεις χρησιμοποιησει ανταπτορα για συνδεση με υπολογιστη και μεταφορα αρχειων;

Ναι μια χαρά κάνουν και για μεταφορά αρχείων σε υπολογιστή!

Νομίζω μια φορά τα δοκίμασα! Απλά επειδή το καλώδιο που έβαλα ήταν από τα lenovo tablet των παιδιών μου, η μεταφορά ήταν πιο αργή σχετικά με το "μαμά" κόκκινο καλώδιο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 599
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάγκες καλησπέρα,

θα παραγγείλω κάποια πράγματα από το επίσημο site και είμαι κοντά στα 100 ευρω.

Αν θέλει κάποιος κάτι να πάρει και είναι από Αθήνα ας μου στείλει μήνυμα.

Μες στην βδομάδα θα γίνει η παραγγελία.

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Τι ακουστικά έχετε να προτείνετε για την συσκευή μας?

Ευχαριστώ

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενδιαφέρεται κανείς για τα ορίτζαναλ ακούστικα σφραγισμένα στο κουτί τους (bullets v2); Ο κολλητός παρήγγειλε λίγο απ'όλα πάνω στον ενθουσιασμό του και αποφάσισε να δώσει κάποια :lol: Ίσως υπάρξει και carbon bumper case ή carbon protective case. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει ένα πμ. Περιοχή Θεσσαλονίκης
Φιλαράκι τα έχεις ακόμα τα ακουστικά?

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να παραλάβω κι εγώ κι ετοιμάζομαι. Θέλω να βάλω nilkin για την οθόνη και dbrand skin. Να παραγγείλω το μεγάλο τζαμάκι ή αυτό που αφήνει περιθώριο για θήκες;

Επίσης αν έχει δοκιμάσει κάποιος slickwraps αντί για dbrand ας γράψει απόψεις. Μου αρέσει που μπορώ να τυπώσω δική μου εικόνα στο skin

Edited by pantelos
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να παραλάβω κι εγώ κι ετοιμάζομαι. Θέλω να βάλω nilkin για την οθόνη και dbrand skin. Να παραγγείλω το μεγάλο τζαμάκι ή αυτό που αφήνει περιθώριο για θήκες;

Επίσης αν έχει δοκιμάσει κάποιος slickwraps αντί για dbrand ας γράψει απόψεις. Μου αρέσει που μπορώ να τυπώσω δική μου εικόνα στο skin

Παντελη καλως να σου ερθει,εχουμε ξεχωριστο τοπικ για θηκες/σκινς/κλπ ρωτησε εκει καλυτερα. Εγω εχω βαλει dbrand και ειμαι ευχαριστημενος πολυ.

Link to comment
Share on other sites

σημερα η dbrand εχει 25% εκπτωση σε ολα για να προωθησει το skin παραλλαγης.
Link to comment
Share on other sites

Μετά ένα δίμηνο με copper skin ήρθε δυναμικά η Lava Red να κάνε γερό μπάσιμο :lol::p

 

7b7b99b6fb88a54063d19a18fc573ea0.jpg

 

ae7d9ba54983e628fe3a297a7f152bc2.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά ένα δίμηνο με copper skin ήρθε δυναμικά η Lava Red να κάνε γερό μπάσιμο :lol::p

 

7b7b99b6fb88a54063d19a18fc573ea0.jpg

 

ae7d9ba54983e628fe3a297a7f152bc2.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Άσχετη ερώτηση , πόσες μέρες κάνουν να σου έρθουν; Ρωτάω γιατί ξέρω πως έχεις παραγγείλει πολλές φορές από αυτούς !

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άσχετη ερώτηση , πόσες μέρες κάνουν να σου έρθουν; Ρωτάω γιατί ξέρω πως έχεις παραγγείλει πολλές φορές από αυτούς !

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

2 εβδομάδες συνήθως.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ποίημα με το κόκκινο κουστούμι! :hypno:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος bumper case που δεν χρειάζεται είμαι από Θεσσαλονίκη και κανένα skin θα με ενδιέφερε

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζω τζαμακια 0,26 πάχος. ( https://olla.gr/mobile-accessories/screen-protector/tempered-glass-film/for-oneplus/10-pcs-oneplus-5t-0.26mm-9h-surface-hardness-2.5d-explosion-proof-tempered-glass-non-full-screen-film/?sef_rewrite=1&ref=bestprice.gr ) Εχω εννεα κομματια απο τα δεκα που ειχα παρει αρχικα και το καθενα ειναι σε ξεχωριστη συσκευασια με τα πανακια του . Μπορω να δινω σε οποιον θελει απο ενα αρκει να ερθει απο σπιτι (Αθηνα) να το παρει. Απο τον συγκεκριμενο κατασκευαστη ειχα παρει παλι δεκαδα παλαιοτερα για το προηγουμενο κινητο μου και ειχα μεινει ευχαριστημενος καθως με ειχαν σωσει απο σκληρη χρηση που εκανα και απο πολλα πεσιματα. Όμως τα συγκεκριμενα δεν θα τα χρησιμοποιησω γιατι αν και και εγκαθιστανται τελεια και καλυπτουν ισα - ισα το φωτεινο μερος της οθονης, αφηνουν ενα ασχημο περιθωριο στο πλαι (οπως ολα τα τζαμακια για edge οθονες) μεχρι την ακρη. Σε οσους χρησιμοποιουν θηκη δεν φαινεται πολυ, αλλα σε οσουςς το εχουν γυμνο ή με σκιν φαινεται αρκετα και αυτο ειναι και το κολλημα μου. Εγω χρησιμοποιω πλεον nano liquid protection και ειμαι υπερσουπερ ευχαριστημενος. Οποιος θελει στελνει pm Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζω τζαμακια 0,26 πάχος. ( https://olla.gr/mobile-accessories/screen-protector/tempered-glass-film/for-oneplus/10-pcs-oneplus-5t-0.26mm-9h-surface-hardness-2.5d-explosion-proof-tempered-glass-non-full-screen-film/?sef_rewrite=1&ref=bestprice.gr ) Εχω εννεα κομματια απο τα δεκα που ειχα παρει αρχικα και το καθενα ειναι σε ξεχωριστη συσκευασια με τα πανακια του . Μπορω να δινω σε οποιον θελει απο ενα αρκει να ερθει απο σπιτι (Αθηνα) να το παρει. Απο τον συγκεκριμενο κατασκευαστη ειχα παρει παλι δεκαδα παλαιοτερα για το προηγουμενο κινητο μου και ειχα μεινει ευχαριστημενος καθως με ειχαν σωσει απο σκληρη χρηση που εκανα και απο πολλα πεσιματα. Όμως τα συγκεκριμενα δεν θα τα χρησιμοποιησω γιατι αν και και εγκαθιστανται τελεια και καλυπτουν ισα - ισα το φωτεινο μερος της οθονης, αφηνουν ενα ασχημο περιθωριο στο πλαι (οπως ολα τα τζαμακια για edge οθονες) μεχρι την ακρη. Σε οσους χρησιμοποιουν θηκη δεν φαινεται πολυ, αλλα σε οσουςς το εχουν γυμνο ή με σκιν φαινεται αρκετα και αυτο ειναι και το κολλημα μου. Εγω χρησιμοποιω πλεον nano liquid protection και ειμαι υπερσουπερ ευχαριστημενος. Οποιος θελει στελνει pm
Η nano liquid protection, προστατεύει όντως όμως; Πόσο καιρό διαρκεί; Μπορείς να την κάνεις και μόνος σου;
Link to comment
Share on other sites

Χαρίζω τζαμακια 0,26 πάχος. ( https://olla.gr/mobile-accessories/screen-protector/tempered-glass-film/for-oneplus/10-pcs-oneplus-5t-0.26mm-9h-surface-hardness-2.5d-explosion-proof-tempered-glass-non-full-screen-film/?sef_rewrite=1&ref=bestprice.gr ) Εχω εννεα κομματια απο τα δεκα που ειχα παρει αρχικα και το καθενα ειναι σε ξεχωριστη συσκευασια με τα πανακια του . Μπορω να δινω σε οποιον θελει απο ενα αρκει να ερθει απο σπιτι (Αθηνα) να το παρει. Απο τον συγκεκριμενο κατασκευαστη ειχα παρει παλι δεκαδα παλαιοτερα για το προηγουμενο κινητο μου και ειχα μεινει ευχαριστημενος καθως με ειχαν σωσει απο σκληρη χρηση που εκανα και απο πολλα πεσιματα. Όμως τα συγκεκριμενα δεν θα τα χρησιμοποιησω γιατι αν και και εγκαθιστανται τελεια και καλυπτουν ισα - ισα το φωτεινο μερος της οθονης, αφηνουν ενα ασχημο περιθωριο στο πλαι (οπως ολα τα τζαμακια για edge οθονες) μεχρι την ακρη. Σε οσους χρησιμοποιουν θηκη δεν φαινεται πολυ, αλλα σε οσουςς το εχουν γυμνο ή με σκιν φαινεται αρκετα και αυτο ειναι και το κολλημα μου. Εγω χρησιμοποιω πλεον nano liquid protection και ειμαι υπερσουπερ ευχαριστημενος. Οποιος θελει στελνει pm
Καλησπέρα στελνω πμ αν έχεις ακομα

 

Στάλθηκε από το F5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πάρει το tempereg glass της nillkin ποιο ειναι καλύτερο και ταιριάζει άψογα στην οθόνη το 0.2 η το 0.33? Γιατί βλέπω 2 στο banggood..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πάρει το tempereg glass της nillkin ποιο ειναι καλύτερο και ταιριάζει άψογα στην οθόνη το 0.2 η το 0.33? Γιατί βλέπω 2 στο banggood..

 

Και τα δύο είναι χάλια. Δεν καλύπτουν πλήρως την οθόνη αριστερά και δεξιά. Το 0.2 είναι ακόμα χειρότερο γιατί παραμορφώνει το χρωματισμό σε εκείνα τα σημεία και χτυπάει άσχημα στο μάτι. Είναι σαν να έχει πέσει μια σταγόνα νερό επάνω για να το περιγράψω καλύτερα.

Το 0.33 είναι πιο ανεκτό.

Με λίγα λόγια, η γνώμη μου είναι: πεταμένα λεφτά

Έτυχε να τα δω και τα δύο λόγο λάθους στην παραγγελία μου.

Τελικά έβαλα το 0.33 και άντεξα κάποιες ώρες μόνο να το βλέπω.. Πήρε πόδι!

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Άρα τι κάνουμε δηλαδή μένουμε με αυτό που έχει η εταιρία πάνω? Καμία εναλλακτική δεν έχουμε?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα υγρής τοποθέτησης zagg από τα mediamarkt εγώ έβαλα και είναι πολύ καλή μιλάμε για το καινούριο μοντέλο ultra hd

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα τι κάνουμε δηλαδή μένουμε με αυτό που έχει η εταιρία πάνω? Καμία εναλλακτική δεν έχουμε?

 

Είναι μια καλή λύση η ζελατίνα της εταιρείας..

Εγώ την έβγαλα γιατί γενικά προσέχω πάρα πολύ και δε συγκρίνεται η αίσθηση της αφής και η ευκρίνεια της οθόνης χωρίς τίποτα. Είναι σαν να έχεις άλλο τηλέφωνο.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Η nano liquid protection, προστατεύει όντως όμως; Πόσο καιρό διαρκεί; Μπορείς να την κάνεις και μόνος σου;
Aπο γρατζουνιες και μικροφθορες σιγουρα προστατευει. Εχουν βγει βιντεο να χαρασουν κινητα με μαχαιρια και διαφορα αιχμηρα αντικειμενα (ακομα και να τα ριχνουν στο πατωμα) και να μην παθαινουν τιποτα. Απο πεσιμο εγω δεν εχει χρειαστει να το τεσταρω ακομα (και ελπιζω να μην χρειαστει ποτε...:p). Εγω θα το κατετασσα σε αντοχη πολυ κοντα στο tempered glass, γιατι υποτιθεται οτι δημιουργει επιστρωση με βαθμο σκληρότητας 9h όπως του tempered glass. Σε αισθηση - εμφανιση μακραν καλύτερο απο οποαδήποτε άλλη λύση (να μην σου πω οτι ειναι καλυτερο και από σκέτη την οθονη γιατι η επιστρωση καλύπτει ολα τα κενα της οθονης κανοντας την εντελως λεία).

Το εβαλα μονος μου (ειναι πανευκολο) πριν 2,5 μηνες περιπου και κραταει εναν χρονο τουλαχιστον απο οτι λενε (η εταιρία λέει 2 χρόνια).

Το μονο αρνητικο που συναντησα πριν δύο μερες ειναι μια μικρη θαμπαδα σε καποιο σημειο ψηλα στην οθονη, όπου βεβαια πολυ δυσκολα μπορουσε να την παρατηρησει κανεις και μονο απο συγκεριμενη γωνια.. Προσπαθουσα να την καθαρισω αλλα δεν.... Τρόμαξα λίγο και εβαλα και δευτερη επιστρωση απο πανω με την δευτερη εφαρμογη που ειχε μεσα η συσκευασια και μετα εφυγε... Αυτο που ξεχασα να κανω βεβαια πριν ξοδεψω την δευτερη εφαρμογη ηταν να τριψω την θαμπαδα με το πανακι μικροινων που εχει η συσκευασια. Πιθανοτατα να εφευγε ετσι.. Τεσπα δεν πειραζει. Εξτρα προστασια...

ΥΓ. Τζαμακια υπαρχουν πολλά ακομα, οποιος θελει pm

Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα υγρής τοποθέτησης zagg από τα mediamarkt εγώ έβαλα και είναι πολύ καλή μιλάμε για το καινούριο μοντέλο ultra hd

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα.Να σε ρωτήσω. Είχα βάλει σε 2 προηγούμενα κινητά Samsung (s7, s8) αλλά γενική μου την πέταγε η θήκη. Με ποια θήκη είσαι;; έχεις θέμα;; πόσο καιρό την έχεις; ;Εμένα μετά 1 μηνα συνήθως μου την πέταγε!

Link to comment
Share on other sites

Την έχω μερικές μέρες, είναι καινούρια και με την μαμά θήκη δεν την ακουμπάει καθόλου άρα δεν μπορεί να την πετάξει,να ξέρεις πρέπει να ζητήσεις να σου βάλουν τον καινούριο κωδικό ultra HD που κοστίζει 18 ευρώ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έχω μερικές μέρες, είναι καινούρια και με την μαμά θήκη δεν την ακουμπάει καθόλου άρα δεν μπορεί να την πετάξει,να ξέρεις πρέπει να ζητήσεις να σου βάλουν τον καινούριο κωδικό ultra HD που κοστίζει 18 ευρώ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ, σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο είναι χάλια. Δεν καλύπτουν πλήρως την οθόνη αριστερά και δεξιά. Το 0.2 είναι ακόμα χειρότερο γιατί παραμορφώνει το χρωματισμό σε εκείνα τα σημεία και χτυπάει άσχημα στο μάτι. Είναι σαν να έχει πέσει μια σταγόνα νερό επάνω για να το περιγράψω καλύτερα.

Το 0.33 είναι πιο ανεκτό.

Με λίγα λόγια, η γνώμη μου είναι: πεταμένα λεφτά

Έτυχε να τα δω και τα δύο λόγο λάθους στην παραγγελία μου.

Τελικά έβαλα το 0.33 και άντεξα κάποιες ώρες μόνο να το βλέπω.. Πήρε πόδι!

Το 0.33 που έχω εγώ είναι εξαιρετικο, θέλει προσοχή στην τοποθέτηση και δεν θα καταλάβεις ότι φοράς γυαλί... Ούτε οθόνη κόβει ούτε ανάλυση...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κ.τ.λ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...