Jump to content

[OnePlus 5T] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κ.τ.λ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 0.33 που έχω εγώ είναι εξαιρετικο, θέλει προσοχή στην τοποθέτηση και δεν θα καταλάβεις ότι φοράς γυαλί... Ούτε οθόνη κόβει ούτε ανάλυση...

 

Είναι το ίδιο μέγεθος και τα δύο οπότε γιατί να μην κόβει το μεγάλο και το λεπτό να κόβει.. μια χαρά το τοποθέτησα και ναι κάποια χιλιοστά ήταν πιο μέσα κι από τις δύο πλευρές.. Δηλαδή θες να μου πεις ότι σε φωτεινή οθόνη δεν βλέπεις τις άκρες του πιο μέσα; Δε νομίζω, εκτός αν μιλάμε για κάτι άλλο.

Ίσως εσύ να μη του δίνεις τοσο σημασία και να μη σε ενοχλεί.

 

Και καλό θα είναι όταν προτείνουμε κάτι να είμαστε λίγο πιο κατατοπιστικοί γιατί μας διαβάζει κόσμος που μπορεί να επηρεαστεί. Δεν έχουμε όλοι € για πέταμα!

Φιλικά πάντα.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 599
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι το ίδιο μέγεθος και τα δύο οπότε γιατί να μην κόβει το μεγάλο και το λεπτό να κόβει.. μια χαρά το τοποθέτησα και ναι κάποια χιλιοστά ήταν πιο μέσα κι από τις δύο πλευρές.. Δηλαδή θες να μου πεις ότι σε φωτεινή οθόνη δεν βλέπεις τις άκρες του πιο μέσα; Δε νομίζω, εκτός αν μιλάμε για κάτι άλλο.

Ίσως εσύ να μη του δίνεις τοσο σημασία και να μη σε ενοχλεί.

 

Και καλό θα είναι όταν προτείνουμε κάτι να είμαστε λίγο πιο κατατοπιστικοί γιατί μας διαβάζει κόσμος που μπορεί να επηρεαστεί. Δεν έχουμε όλοι € για πέταμα!

Φιλικά πάντα.

Όταν μπορεσω θα ανεβασω φωτογραφιες για να δεις πως εχει τοποθετηθει, εαν κανεις εναν κοπο και διαβασεις τις προηγουμενες σελιδες ειμαι κατατοπιστικότατος και μαλιστα αναφερω και τροπο για να εξαλειφθεί το οποιο halo effect δημιουργηθει κατα την τοποθετηση του γυαλιού. Δεν εχω σκοπο να επηρεάσω κανενα μεγαλα παιδια ειμαστε και οι επιλογες ειναι δικες μας. ;)

Edited by em_seven
Link to comment
Share on other sites

Όταν μπορεσω θα ανεβασω φωτογραφιες για να δεις πως εχει τοποθετηθει, εαν κανεις εναν κοπο και διαβασεις τις προηγουμενες σελιδες ειμαι κατατοπιστικότατος και μαλιστα αναφερω και τροπο για να εξαλειφθεί το οποιο halo effect δημιουργηθει κατα την τοποθετηση του γυαλιού. Δεν εχω σκοπο να επηρεάσω κανενα μεγαλα παιδια ειμαστε και οι επιλογες ειναι δικες μας. ;)

 

Αυτό σκεφτόμουν και γω, να ανεβάσω φωτογραφίες αλλά το έχω βγάλει. Τις έχω διαβάσει τις σελίδες ποιο πίσω και είναι ο λόγος που μπήκα στη διαδικασία να το αγοράσω.

Μεγάλα παιδιά είμαστε και οι επιλογές είναι δικές μας, άλλα όταν ψωνίζουμε διαδικτυακά επηρεαζόμαστε από τους άλλους.

Δεν είπα ότι είναι ένα δάκτυλο πιο μέσα αλλά λίγο από αριστερά και λίγο από δεξιά. Που είναι πάρα πολύ ενοχλητικό στα μάτια μου.

 

Εσύ με λίγα λόγια θεωρείς ότι το τελείωμα του τζαμιού είναι πάνω στο μαύρο πλαίσιο?

Αν ναι τότε έχεις άλλο.

 

Περιμένουμε λοιπόν τις φωτογραφίες σου!

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκεφτόμουν και γω, να ανεβάσω φωτογραφίες αλλά το έχω βγάλει. Τις έχω διαβάσει τις σελίδες ποιο πίσω και είναι ο λόγος που μπήκα στη διαδικασία να το αγοράσω.

Μεγάλα παιδιά είμαστε και οι επιλογές είναι δικές μας, άλλα όταν ψωνίζουμε διαδικτυακά επηρεαζόμαστε από τους άλλους.

Δεν είπα ότι είναι ένα δάκτυλο πιο μέσα αλλά λίγο από αριστερά και λίγο από δεξιά. Που είναι πάρα πολύ ενοχλητικό στα μάτια μου.

 

Εσύ με λίγα λόγια θεωρείς ότι το τελείωμα του τζαμιού είναι πάνω στο μαύρο πλαίσιο?

Αν ναι τότε έχεις άλλο.

 

Περιμένουμε λοιπόν τις φωτογραφίες σου!

Όχι, το τελειωμα του τζαμιου ειναι ισα ισα με την οθονη, γιαυτο θελει πολυ προσοχη στην τοποθετηση και υπομονη. Θα ανεβασω φωτο ομως να δεις οτι εχει τοποθετηθει μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το τελειωμα του τζαμιου ειναι ισα ισα με την οθονη, γιαυτο θελει πολυ προσοχη στην τοποθετηση και υπομονη. Θα ανεβασω φωτο ομως να δεις οτι εχει τοποθετηθει μια χαρα!

 

Φίλε ή έχεις άλλο τζάμι ή το τράβηξες να μεγαλώσει!!! :wacko: Σε καμιά περίπτωση δεν είναι ίσα ίσα με το μαύρο πλαίσιο!

 

Αν βρώ χρόνο θα το βάλω ξανά πρόχειρα για να δεις και το δικό μου.

Βάλε μας και ένα link, από που το πήρες?

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ή έχεις άλλο τζάμι ή το τράβηξες να μεγαλώσει!!! :wacko: Σε καμιά περίπτωση δεν είναι ίσα ίσα με το μαύρο πλαίσιο!

 

Αν βρώ χρόνο θα το βάλω ξανά πρόχειρα για να δεις και το δικό μου.

Βάλε μας και ένα link, από που το πήρες?

συγγνωμη λαθος μου! ισα ισα με την οθονη!

Link to comment
Share on other sites

Είναι το ίδιο μέγεθος και τα δύο οπότε γιατί να μην κόβει το μεγάλο και το λεπτό να κόβει.. μια χαρά το τοποθέτησα και ναι κάποια χιλιοστά ήταν πιο μέσα κι από τις δύο πλευρές.. Δηλαδή θες να μου πεις ότι σε φωτεινή οθόνη δεν βλέπεις τις άκρες του πιο μέσα; Δε νομίζω, εκτός αν μιλάμε για κάτι άλλο.

Ίσως εσύ να μη του δίνεις τοσο σημασία και να μη σε ενοχλεί.

 

Και καλό θα είναι όταν προτείνουμε κάτι να είμαστε λίγο πιο κατατοπιστικοί γιατί μας διαβάζει κόσμος που μπορεί να επηρεαστεί. Δεν έχουμε όλοι € για πέταμα!

Φιλικά πάντα.

 

 

Έτσι την πάτησα και γω φίλε, όλο διάβαζα για Nilkin, και το κορυφαίο screen protector, και το ένα και το άλλο...Το παρήγγειλα και μου ρθε προχτες (0.22mm) και μολις το εβαλα λιγο απο πανω απο την οθόνη για να δω πως θα κουμπώσει, βλέπω τις άκρες να πέφτουν μες στην οθόνη.. Μια ******* και μισή δηλαδή. Πήγε άπατο εννοείται και δν πρόκειται να το βάλω.

 

To screen protector απο μαμά που χε ειναι 10 φορες καλύτερο.

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύεις κάτι... Με την καμπυλότητα που κάνουν όλες οι οθόνες των smartphones τα τελευταία χρόνια είναι αδύνατο να κάτσει το γυαλί σε όλη την επιφάνεια της οθόνης... Προσωπικά χίλιες φορές να κόβει λίγο παρά να μένει στον αέρα (halo effect) και να αχρηστευτεί σε λίγο καιρό το γυαλί....

 

Η OnePlus παρέχει ζελατίνα που αυτό είναι άλλη ιστορία... Δεν φταίει η Nilkin σε αυτό και αν κοιτάξεις εκεί που το αγόρασε το γράφει από κατω ότι έχει αυτό το κενό...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύεις κάτι... Με την καμπυλότητα που κάνουν όλες οι οθόνες των smartphones τα τελευταία χρόνια είναι αδύνατο να κάτσει το γυαλί σε όλη την επιφάνεια της οθόνης... Προσωπικά χίλιες φορές να κόβει λίγο παρά να μένει στον αέρα (halo effect) και να αχρηστευτεί σε λίγο καιρό το γυαλί....

 

Η OnePlus παρέχει ζελατίνα που αυτό είναι άλλη ιστορία... Δεν φταίει η Nilkin σε αυτό και αν κοιτάξεις εκεί που το αγόρασε το γράφει από κατω ότι έχει αυτό το κενό...

Η Samsung πώς έχει καταφέρει και έχει βγάλει tempered glasses για edge οθόνες και οι υπόλοιποι δεν μπορούν να βγάλουν τζαμακι για 2,5D οθόνες?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύεις κάτι... Με την καμπυλότητα που κάνουν όλες οι οθόνες των smartphones τα τελευταία χρόνια είναι αδύνατο να κάτσει το γυαλί σε όλη την επιφάνεια της οθόνης... Προσωπικά χίλιες φορές να κόβει λίγο παρά να μένει στον αέρα (halo effect) και να αχρηστευτεί σε λίγο καιρό το γυαλί....

 

Η OnePlus παρέχει ζελατίνα που αυτό είναι άλλη ιστορία... Δεν φταίει η Nilkin σε αυτό και αν κοιτάξεις εκεί που το αγόρασε το γράφει από κατω ότι έχει αυτό το κενό...

 

Και ποιος φταιει εγω?

Βασικά δεν ξέρω γιατί η Nilkin εχει γινει τοσο μόδα... Οτι έχω πάρει και πιο παλιά απο αυτήν δν έμεινα ευχαριστημένος....και φυσικά τώρα με το Tempered Glass μου το επιβεβαίωσε. Φαίνεται απο το πακετάρισμα κι ολας που το στέλνουν...Κουτί μες στο κουτί (χοντρό χαρτόνι κι ολας), απο μέσα πλαστική θήκη, και πιο μέσα σε ναιλον προστασία...Φανφάρες δηλαδή για να δικαιολογήσει την τιμή γιατί το αποτέλεσμα θα ναι μουφα..

Ούτε το OnePlus τέτοια συσκευασία...

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

Α) Δεν τα βγάζει η Σαμμυ

 

Β) είναι πολύ πιο εύκολο να φτιάξουν tempered σε μια Edge οθόνη... Είναι μεγάλη η απόσταση που διανύει για να κουμπώσει... Ενώ είναι αδύνατο να προσαρμόσουν το γυαλί στο χιλιοστό ώστε να κούμπωσει με αποτέλεσμα να δημιουργεί halo effect

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σας είπα η λύση είναι μία ζελατίνες υγρής τοποθέτησης καλύπτουν περισσότερα ακόμα και από την μαμά ζελατίνα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α) Δεν τα βγάζει η Σαμμυ

 

Β) είναι πολύ πιο εύκολο να φτιάξουν tempered σε μια Edge οθόνη... Είναι μεγάλη η απόσταση που διανύει για να κουμπώσει... Ενώ είναι αδύνατο να προσαρμόσουν το γυαλί στο χιλιοστό ώστε να κούμπωσει με αποτέλεσμα να δημιουργεί halo effect

Ωραία. Ευχαριστώ για την απάντηση, γιατί πάντα το είχα απορία.

 

Οπότε δεν υπάρχει ελπίδα για κάτι που να κάθεται καλύτερα στις οθόνες με αποτέλεσμα να μην τις καλύπτουν πλήρως και σε ενδεχόμενη πτώση της συσκευής, να μαζεύεις την οθόνη με το κουτάλι :p

 

Κάτι που είχα δοκιμάσει παλιότερα στο OnePlus 5 αλλά ήταν απογοητευτικό για δύο λόγους, ήταν ένα full tempered glass από Κίνα που είχα παραγγείλει, το οποίο ουσιαστικά ήταν σαν τα χρωματισμένα τζαμια με τα πλαίσια γύρω γύρω, μόνο που αυτό ήταν όλο διαφανές. Το απογοητευτικό ήταν ότι μάζευε πολλές σκόνες στις άκρες του και ότι δεν είχε κόλλα σε όλη του την επιφάνεια, παρά μόνο περιμετρικά. Κατά τ άλλα εκτός ότι δεν το έβρισκες πουθενά αλλού παρά μόνο σε κινεζομαγαζα, ήταν αρκετά πιο όμορφο από ότι άλλο κυκλοφορεί.

 

1f3fbe4a8cb7bb29cb052ccaf7d5d960.jpg

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος φταιει εγω?

Βασικά δεν ξέρω γιατί η Nilkin εχει γινει τοσο μόδα... Οτι έχω πάρει και πιο παλιά απο αυτήν δν έμεινα ευχαριστημένος....και φυσικά τώρα με το Tempered Glass μου το επιβεβαίωσε. Φαίνεται απο το πακετάρισμα κι ολας που το στέλνουν...Κουτί μες στο κουτί (χοντρό χαρτόνι κι ολας), απο μέσα πλαστική θήκη, και πιο μέσα σε ναιλον προστασία...Φανφάρες δηλαδή για να δικαιολογήσει την τιμή γιατί το αποτέλεσμα θα ναι μουφα..

Ούτε το OnePlus τέτοια συσκευασία...

 

Το μόνο που φταις είναι ότι θα έπρεπε να είχες διαβάσει από εκεί που το αγόρασες ότι είναι μικρότερο... Αν δεν το έγραφε μπορείς να ζητήσεις τα χρήματα σου πίσω...

 

Η Nillkin είναι με διαφορά κατά τη γνώμη μου ότι κορυφαίο υπάρχει σε προστασία... Έχω βάλει και σε δικά μου και σε φίλων μου... Μόνο κινητό που δεν έβαλα είναι το OP3 για αυτότ ο λόγο.... Τώρα έχω ένα για το 5Τ και θα το βάλω τις επόμενες μέρες...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει κανένας dbrand skin και άλλα αξεσουάρ που δεν χρειάζεται είμαι από Θεσσαλονίκη

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έστω και με καθυστέρηση ανεβάζω τις φωτογραφίες από το γυαλί της nillkin 0.33mm

https://ibb.co/iKGMdS

https://ibb.co/nmmhk7

https://ibb.co/fSuDsn

https://ibb.co/m3djyS

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρουμε κάποιο power bank με ενσωματωμένο καλώδιο USB c πάνω από 4.000mah της προκοπής;

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
εχω βαλει ενα γυαλι προσωρινα που αγορασα απο σκρουτζομαγαζο στα 4 ευρω μεχρι να μου ερθει το nillkin γιατι η ζελατινα που ειχε απο την μανα του μια χαρα ηταν απο εφαρμογη αλλα κολαγε το δαχτυλο,βεβαια το γυαλι που περασα ειναι αστα να πανε!!!μιλαμε για πατρινο καρναβαλι για παντα:p θελω να πιστευω οτι το nillkin θα ειναι καπως καλυτερο,οκ με 4 ευρω δεν περιμενα και κατι καλυτερο αλλα λεμε τωρα
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει ενα γυαλι προσωρινα που αγορασα απο σκρουτζομαγαζο στα 4 ευρω μεχρι να μου ερθει το nillkin γιατι η ζελατινα που ειχε απο την μανα του μια χαρα ηταν απο εφαρμογη αλλα κολαγε το δαχτυλο,βεβαια το γυαλι που περασα ειναι αστα να πανε!!!μιλαμε για πατρινο καρναβαλι για παντα:p θελω να πιστευω οτι το nillkin θα ειναι καπως καλυτερο,οκ με 4 ευρω δεν περιμενα και κατι καλυτερο αλλα λεμε τωρα

Δες τις φωτο που εχω ανεβάσει:

https://ibb.co/iKGMdS

https://ibb.co/nmmhk7

https://ibb.co/fSuDsn

https://ibb.co/m3djyS

Για εμένα το γυαλί της nillkin είναι σχεδόν τέλειο!

Link to comment
Share on other sites

Πριν παραγγειλω το κινητο, ειχα αγορασει απο aliexpress 2 tempered glass. Το Nillkin μου ηρθε γρηγορα και σημερα εφτασε αυτο -> https://www.aliexpress.com/item/LEPHEE-For-One-Plus-5T-Tempered-Glass-for-OnePLus-5T-Screen-Protector-2-5D-Full-Cover/32841125241.html

 

Καταλαμβανει πολυ περισσοτερη οθονη απο το Nillkin, οσο δλδ η μεμβρανη που φοραει το κινητο απο το κουτι.

 

Το προτεινω για οσους ακομα ψαχνονται. Θα παραγγειλω παντως άλλο ενα να υπαρχει, γιατι το Nillkin λιγο με απογοητευσε.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλημέρα, έστω και με καθυστέρηση ανεβάζω τις φωτογραφίες από το γυαλί της nillkin 0.33mm

https://ibb.co/iKGMdS

https://ibb.co/nmmhk7

https://ibb.co/fSuDsn

https://ibb.co/m3djyS

μολις μου ηρθε,απλα βλεπω οτι ειναι το 0,25 τι διαφορες εχει με το δικο σου;την πατησα;αυτο πηρα https://www.ebay.com/itm/Nillkin-9H-PRO-2-5D-0-2-mm-Tempered-Glass-Phone-Screen-Protectors-For-OnePlus-5T/162794421328?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649 Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κάθεται το 0.2 εγώ το έβαλα είμαι υπέρ ευχαριστημένος... Βέβαια περιμένω και ένα δεύτερο γιατί αυτό που φοράει τώρα το έσπασα :p
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρηγγειλα το κινητο και το tempered glass που προτεινε η mary19. Απο θηκη εχουμε τιποτα αξιολογο(να μην κανει πολυ βαρυ το κινητο)? Αυτα τα dbrand skins που γραφετε δεν ειναι θηκη απο οτι καταλαβε, κατι σαν αυτοκολλητο ειναι? Edited by ZAMPON7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κ.τ.λ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...