Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι φίλε μου είναι αγορασμένο από κωτσοβολο. Ίσως με ενεργοποιησαν την υπηρεσία επειδή τους είπα ότι έχω 3 συνδέσεις κινητής τηλεφωνίας, cosmote tv και fiber 100.

 

Στάλθηκε από το Huawei mate 10 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βλέπεις εγώ απο τη μεριά μου διαθέτω μόνο ένα 50άρι VDSL, δορυφορική Cosmote καθώς και 3 καρτοκινητά δικά τους στο σπίτι, χωρίς ουσιαστικά να έχω σήμα λόγω κατεβασμένης κεραίας.

Τους τα έχω πει όλα αυτά αλλά δεν κανουν τίποτα και έτσι δεν βλέπω να μένω πολύ ακόμα στην εταιρία τους.

Σε ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια και τις άμεσες απαντήσεις.

Καλή Πρωτοχρονιά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους, επειδή ειμαι σε σκέψη για την αγορά του κινητού για την γυναίκα μου, τι γνώμη έχετε απο φώτο οθόνη μπαταρία.... το display always on υπάρχει ? Η γυναίκα μου έχει στο s5 plus.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by giannismal
Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα και εγω και το περιμενω μεσα στην εβδομαδα... εχω δει ενα δυο unbox στο youtube και ειδα οτι περιεχει στο κουτι του θηκη διαφανη και μεμβρανη προστασιας...ισχυει;Ελπιζω να.με βολεψει σαν κινητο...προερχομαι απο ενα samsung note 4 που το εχω πιει το αιμα...Εχει η γυναικα.μου το p9 και εχω να πω τα καλυτερα...ελπιζω να.μην απογοητευτω...!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τώρα που παρατηρούσα το μενού είδα ότι και στο δικό μου έχουν ενεργοποιηθεί οι υπηρεσίες volte & WiFi calling χωρίς να έχω κάνει κάτι εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το χτύπησα από Κωτσόβολο με το παζάρι στα 318€, με το y6 φυσικά!!!

Εντελώς vfm, πιο vfm πεθαίνεις!!! Όποιος το σκέφτεται τώρα είναι η στιγμή!!

:food: www.chefsunderground.gr
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά σε αυτή τη τιμή είναι τζάμπα, πουλάς το Y6 70-80 € και σου βγαίνει πραγματικό κόστος 240€.

Θα γράψω review σε λίγες μέρες, το έχω 10 μέρες στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το χτύπησα από Κωτσόβολο με το παζάρι στα 318€, με το y6 φυσικά!!!

Εντελώς vfm, πιο vfm πεθαίνεις!!! Όποιος το σκέφτεται τώρα είναι η στιγμή!!

Απο'τι είδα το κατεβάζει στα 318 για το μαύρο

Το μπλέ λίγο πιο ακριβά ..

Ερώτηση στις τιμές παζαριού , ισχύουν οι άτοκες δόσεις ;;;

( Θα ήταν καλή φάση π.χ 3 άτοκες.. )

 

για δώρο στην Κυρά μου το σκέφτομαι.

Προς αντικατάσταση το P9 lite από τα πρώτα , άψογο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα για τον μικρό μου με παζάρια 40 ευρώ από γερμανό για μεταφορά από άλλη εταιρία στην cosmote. Πολύ καλή συσκευή για μεσαία κατηγορία κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Απο'τι είδα το κατεβάζει στα 318 για το μαύρο

Το μπλέ λίγο πιο ακριβά ..

Ερώτηση στις τιμές παζαριού , ισχύουν οι άτοκες δόσεις ;;;

( Θα ήταν καλή φάση π.χ 3 άτοκες.. )

 

για δώρο στην Κυρά μου το σκέφτομαι.

Προς αντικατάσταση το P9 lite από τα πρώτα , άψογο.

 

Δόσεις κανονικά.

:food: www.chefsunderground.gr
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το "παζάρι" το έκοψαν από τον Κωτσόβολο

Από χθες που προσπαθούσα έβγαζε ότι δε το έχουν και καλά σε κανένα μαγαζί

Κρίμα..

Γύρισε στην αρχική τιμη.

Βέβαια το δωρακι huawei Y6 παίζει ακομη μέχρι 07/01

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναέβαλε ο κοτσοβολος στο παζάρι, σκέφτομαι και μάλλον θα το πάρω για την γυναίκα και εγώ.

Με προβληματίζει που ο βλαχακης στο techblog λέει ότι η οθόνη είναι κάπως θολή, εσείς τι λέτε για αυτό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης κάτι άλλο που σας προβληματίζει?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Το mate 10 lite δεν είναι στο παζάρι :worry: Edited by msarig
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναέβαλε ο κοτσοβολος στο παζάρι, σκέφτομαι και μάλλον θα το πάρω για την γυναίκα και εγώ.

Με προβληματίζει που ο βλαχακης στο techblog λέει ότι η οθόνη είναι κάπως θολή, εσείς τι λέτε για αυτό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης κάτι άλλο που σας προβληματίζει?

 

Δεν ξερω τι λεει ο βλαχακης αλλα η οθονη ειναι σουπερ....αρκει να το δεις πο κοντα και τοτε καταλαβαινεις πως μερικα σχολια ειναι....Δεν ειναι τοσο φωτεινη οσο τα samsung αλλα εξακολουθει να ειναι υπεροχη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λεει ο βλαχακης αλλα η οθονη ειναι σουπερ....αρκει να το δεις πο κοντα και τοτε καταλαβαινεις πως μερικα σχολια ειναι....Δεν ειναι τοσο φωτεινη οσο τα samsung αλλα εξακολουθει να ειναι υπεροχη...

 

Η οθόνη είναι εξαιρετική και καθαρή αλλά έχει περιορισμένες γωνίες θέασης. Αν την παρατηρείς υπό μεγάλη γωνία τότε ναι, αρχίζει και θαμπώνει ή, ορθότερα, περιορίζεται φαινομενικά η ευκρίνεια της - σε σχέση πάντα με τις κορυφαίες άλλες οθόνες. Δεν το θεωρώ σοβαρό μειονέκτημα.

Edited by plin
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το απέρριψα αμέσως όταν είδα ότι δεν έχει NFC. απαραίτητο για μένα για πληρωμές με το κινητό και φόρτιση κάρτας συγκοινωνιών...

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναέβαλε ο κοτσοβολος στο παζάρι, σκέφτομαι και μάλλον θα το πάρω για την γυναίκα και εγώ.

Με προβληματίζει που ο βλαχακης στο techblog λέει ότι η οθόνη είναι κάπως θολή, εσείς τι λέτε για αυτό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης κάτι άλλο που σας προβληματίζει?

να μην σε προβληματίζει κανένας Βλαχάκης.καλυτερα να πας από κοντά να το δεις με τα δικά σου μάτια.θα διαπιστώσεις πως η οθόνη του είναι μια χαρά.παρα πολύ καλή για μένα.
Link to comment
Share on other sites

να μην σε προβληματίζει κανένας Βλαχάκης.καλυτερα να πας από κοντά να το δεις με τα δικά σου μάτια.θα διαπιστώσεις πως η οθόνη του είναι μια χαρά.παρα πολύ καλή για μένα.
Θα συμφωνήσω με τον φίλο.. Η οθόνη είναι πολύ καλή ακόμα και κάτω από συνθήκες έντονης ηλιοφάνειας ανταποκρίνεται πολύ καλά.

 

Στάλθηκε από το Huawei mate 10 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε παρατηρήσει καθόλου προβλήματα με τις ειδοποιήσεις;; τυχαίνει να μου στέλνουν μήνυμα στο viber και να μη χτυπάει καθόλου το κινητό. Αν τύχει κ το ανοίξω εγώ κάποια στιγμή τότε θα δω τα μηνύματα να έχουν έρθει. Επίσης και με αναπάντητη κλήση έτυχε. Ούτε το σηματάκι της αναπάντητη έχει. Ούτε τον αριθμό π. χ. 1 στο εικονίδιο του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα καταστήματα το έχουν. Είναι προσφορά της Huawei

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος για ξεκλείδωμα με double tap?

Επίσης υπάρχει κάτι σαν το always on display που να μη καταπίνει την μπαταρία?

Ευχαριστώ και συγνώμη αν έχουν χιλιοειπωθεί. Μόλις παρέλαβα και δεν γίνεται να διαβάσω όλα τα ποστ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε παρατηρήσει καθόλου προβλήματα με τις ειδοποιήσεις;; τυχαίνει να μου στέλνουν μήνυμα στο viber και να μη χτυπάει καθόλου το κινητό. Αν τύχει κ το ανοίξω εγώ κάποια στιγμή τότε θα δω τα μηνύματα να έχουν έρθει. Επίσης και με αναπάντητη κλήση έτυχε. Ούτε το σηματάκι της αναπάντητη έχει. Ούτε τον αριθμό π. χ. 1 στο εικονίδιο του τηλεφώνου.
Για εφαρμογές τύπου viper κλπ για να μην έχεις πρόβλημα με ειδοποιήσεις θα πρέπει να να επιλέξεις κάποιες ρυθμίσεις ώστε να μην κλείνουν και να μένουν στη μνήμη.

1. Από τις ρυθμίσεις->μπαταρία θα πρέπει να ορίσεις να μην κλείνουν οι εφαρμογές που σε ενδιαφέρουν όταν κλείνει η οθόνη.

2. Θα πρέπει να μένουν ανοικτές στη μνήμη οι εφαρμογές όταν μπαίνει το κινητό σε doze mode: πας ρυθμίσεις-> εφαρμογές-κατω αριστερά επιλέγεις ρυθμισεις->ειδική πρόσβαση-->παράλειψη βελτιστοποιησεων και επιλέγεις "επιτρέπεται" στις εφαρμογές που θες.

3. Για να αποφεύγεις να τις κλείνεις όταν κάνεις καθαρισμό μνήμης και ενεργοβόρων εφαρμογών, επιλέγεις: ρυθμίσεις-> εφαρμογές->επιλέγεις την εφαρμογή που θες-> μπαταρία και απενεργοποιείς την υψηλή κατανάλωση.

 

Κάνε τα παραπάνω και δεν θα έχεις θέμα με ειδοποιήσεις.

Τώρα για το άλλο που αναφέρεις με την απώλεια κλήσης, εκτός και αν χρησιμοποιείς κάποιον άλλο launcher, μάλλον ήταν τυχαίο.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

το έχω 2 εβδομάδες το κινητό και ενώ το έχω σε θήκη και το προσέχω όσο γίνεται ήδη διαπίστωσα πίσω στο τζαμακι της κάμερας 2 ωραιότατες γραμμές-γρατσουνιες.δυσκολα φαινονται βεβαια,μόνο υπό γωνία σε φως.προσέξτε το σημείο αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές τύπου viper κλπ για να μην έχεις πρόβλημα με ειδοποιήσεις θα πρέπει να να επιλέξεις κάποιες ρυθμίσεις ώστε να μην κλείνουν και να μένουν στη μνήμη.

1. Από τις ρυθμίσεις->μπαταρία θα πρέπει να ορίσεις να μην κλείνουν οι εφαρμογές που σε ενδιαφέρουν όταν κλείνει η οθόνη.

2. Θα πρέπει να μένουν ανοικτές στη μνήμη οι εφαρμογές όταν μπαίνει το κινητό σε doze mode: πας ρυθμίσεις-> εφαρμογές-κατω αριστερά επιλέγεις ρυθμισεις->ειδική πρόσβαση-->παράλειψη βελτιστοποιησεων και επιλέγεις "επιτρέπεται" στις εφαρμογές που θες.

3. Για να αποφεύγεις να τις κλείνεις όταν κάνεις καθαρισμό μνήμης και ενεργοβόρων εφαρμογών, επιλέγεις: ρυθμίσεις-> εφαρμογές->επιλέγεις την εφαρμογή που θες-> μπαταρία και απενεργοποιείς την υψηλή κατανάλωση.

 

Κάνε τα παραπάνω και δεν θα έχεις θέμα με ειδοποιήσεις.

Τώρα για το άλλο που αναφέρεις με την απώλεια κλήσης, εκτός και αν χρησιμοποιείς κάποιον άλλο launcher, μάλλον ήταν τυχαίο.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Καλημέρα... Σ'ευχαριστω πολύ για την απάντηση. Λογικά κάτι από αυτά θα δημιουργεί το πρόβλημα!!

 

Edit: Τελικά μόνο το πρώτο είχα κάνει...

Edited by DjHoya
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...