Jump to content

Το πρώτο μου κινητό


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.mobilegazette.com/handsets/motorola/motorola-startac/motorola-startac-closed.jpg

To πρωτο μου κινητό ήταν το πρωτοποριακό τότε σταρτακ .

Θυμάστε πάντως την πράσινη οθόνη, την κεραία και πόσο σημασία δίναμε στο κινητό?

Τωρα πάνε αυτά. Τότε ηταν πεσμου το κινητο σου να σου πω ποιος εισαι....

 

Όντως έτσι ήταν.. Τώρα πλέον βλέπεις παιδιά δημοτικού με τα καλύτερα κινητά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 375
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 1997 το εκπληκτικο befree alcatel one touch easy με τηλεσκοπικη κεραια που επαιρνε και αλκαλικες μπαταριες απο περιπτερο:tease:

http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_easy-34.php

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχ τι μου θιμήσατε τώρα!!!Νόκια 3210!:love:Το πρώτο θηρίο μου και ακόμα λειτουργεί σαν καινούργιο!!!:D
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

αχ..ιστορικές στιγμές..ένα ericsson T10 είχα

 

Το 1997 το εκπληκτικο befree alcatel one touch easy με τηλεσκοπικη κεραια που επαιρνε και αλκαλικες μπαταριες απο περιπτερο:tease:

http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_easy-34.php

 

πωπω το είχε η γιαγιά μου..μάλλον ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΕΧΕΙ :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το πρώτο μου κινητό πρέπει να το είχα πάρει όταν είμουν 2α-3η δημοτικού (τώρα θα πάω 3η γυμνασίου) και ήταν το Nokia 3310. Ήταν αυτό που άλλαζαν και οι προσόψεις... Αν θυμάμε καλά είχα μία με τον Ταζ. Είχα ποροθεί και με το φιδάκι τότε :p.

Μετά, στην 5η δημοτικού νομίζω, μου πήραν δώρο το Nokia 3220 που ήταν από τα πρώτα έγχρωμα και με κάμερα παρακαλώ :p. Είχε και κάτι φωτάκια στο πλάι και όταν σε έπερναν τηλέφωνο αναβόσβηναν. Φάση είχε πάντως. Μην νομίζετε ότι το πετάξαμε... ο παππούς μου το έχει τώρα !!

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου κινητό πρέπει να το είχα πάρει όταν είμουν 2α-3η δημοτικού (τώρα θα πάω 3η γυμνασίου) και ήταν το Nokia 3310. Ήταν αυτό που άλλαζαν και οι προσόψεις... Αν θυμάμε καλά είχα μία με τον Ταζ. Είχα ποροθεί και με το φιδάκι τότε :p.

Μετά, στην 5η δημοτικού νομίζω, μου πήραν δώρο το Nokia 3220 που ήταν από τα πρώτα έγχρωμα και με κάμερα παρακαλώ :p. Είχε και κάτι φωτάκια στο πλάι και όταν σε έπερναν τηλέφωνο αναβόσβηναν. Φάση είχε πάντως. Μην νομίζετε ότι το πετάξαμε... ο παππούς μου το έχει τώρα !!

 

χεχε μετά το 3210 αυτή ήταν η δεύτερη συσκευή μου!!!:D

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ηταν Αυγουστος του 1998 που μου εδωσε ο θειος μου ενα Mitsubishi με πορτακι (οχι ενεργο, απλα εκρυβε τα πληκτρα) το οποιο του το ειχε κανει δωρο ενας φιλος του που δουλευε στη panafone και ειχε μεσα 24.000 δωρεαν χρονο ομιλιας!!! απιστευτο ε?! κι ομως αληθινο! μετα μολις κυκλοφορησε το 3210 και ειχαμε ψαρωσει ολοι με τα κινουμενα εικονιδια του και με το οτι δεν ειχε κεραια, κυριως, και εδωσε ο ταλαιπωρος ο πατερας μου 80 χιλιαρικα και μου το πηρε! τα εβγαλε ομως τα λεφτα του! και με το παραπανω! 4 χρονια το ειχα! και ακομη το εχω αλλα δεν το χρησιμοποιω παρολο που δουλευει κανονικοτατα!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
siemens m65 οταν ημουν 11 χρονων,2004 το καλοκαιρι αν θυμαμε καλα!Παντως ηταν φοβερο κινητο...Τι κτυπηματα,τι νερο αυτο δεν καταλαμβαινε απο τετοια!

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Νοκια 3210 ειχα λιωσει στο φιδακι:lol:
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Νοκια 3210 ειχα λιωσει στο φιδακι:lol:

Κι εγώ στο 3310 :). Μεγάλη πόροση αυτό το παιχνιδάκι !!!

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το 1ο κινητο μου ηταν κλασσικά, το 3310.Απο τοτε εχω εθιστει για τα καλά, εχω αλλαξει σχεδον 15 συσκευες σε 7 χρονια.(τα περισσοτερα βεβαια τα παιρνω μεταχειρισμενα).

 

Παιδια, δεν θα ηταν φοβερη ιδεα να κυκλοφορησουν καποια ιστορικα κινητα με νεες δυνατοτητες ενσωματωμενες?

 

Πχ στο 3310 πιστευω πλεον θα μπορουσαν να χωρεσουν ενα καρο καλουδια, καμερα, mp3, κτλ.

 

3310, 8210, 6510 κτλ θα πουλαγαν σαν τρελά ειμαι σιγουρος.

 

ΥΓ. ΚΑνεις, με ακρες στην nokia να ριξει ιδεα? χαχα

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλοκαίρι του 2000,τελειώνοντας την 6η δημοτικού!!Το nokia 3210!

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το πρωτο μου ηταν ενα Siemens S55 καλοκαιρι 2004 και μετα αλλαξα και πηρα το P900 θα πηγαινα γυμνασιο

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...