Jump to content

Vodafone VoLTE/voWiFi


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα καινούργια Nokia είναι πλέον στο ίδιο επίπεδο με τα iPhone στο carrier configuration.

Βάζεις την καρτούλα και παίζουν όλα, ούτε φλασάρισμα ούτε τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μαζί τους και μου είπαν, αφού με σύνδεσαν με άλλο τμήμα από την εξυπηρέτηση, ότι voWifi και voLTE θα ενεργοποιηθούν την ίδια ημέρα... Την ημέρα δεν την ξέρουν ακομα, μου είπαν όμως ότι γίνονται δοκιμές και είναι όλα έτοιμα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχουν freeze λόγω Πάσχα. Who knows.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Vodafone: Η υπηρεσία wifi calling είναι σε δοκιμή από τις εσωτερικές μας ομάδες και απαιτείται λίγος χρόνος ακόμα για να ολοκληρωθούν κάποιες τελευταίες ενέργειες που αφορούν το τεστ των λειτουργιών της υπηρεσίας.
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα και εγώ χθες μαζί τους, η υπηρεσία αναμένεται να ενεργοποιηθεί μέχρι το τέλος Μαΐου.

 

Και που σαι ακόμα.

 

Εταιρεία με τέτοιες συνεχείς καθυστερήσεις στην υιοθέτηση νέων τεχνολογιών εγώ δεν έχω ξαναδεί.

Link to comment
Share on other sites

Και που σαι ακόμα.

 

Εταιρεία με τέτοιες συνεχείς καθυστερήσεις στην υιοθέτηση νέων τεχνολογιών εγώ δεν έχω ξαναδεί.

 

Καλά για να λέμε την αλήθεια όμως, η Vodafone θα φέρει την εξελιγμένη μορφή της τεχνολογίας αυτής καθώς θα το παρέχει για όλους και όχι για 5-10 συσκευές όπως άλλοι... Οπότε ίσως τελικά να αξίζει η αναμονή..

Link to comment
Share on other sites

Καλά για να λέμε την αλήθεια όμως, η Vodafone θα φέρει την εξελιγμένη μορφή της τεχνολογίας αυτής καθώς θα το παρέχει για όλους και όχι για 5-10 συσκευές όπως άλλοι... Οπότε ίσως τελικά να αξίζει η αναμονή..

 

Δίκιο έχεις δεν αντιλέγω αλλά είμαστε όλη την ώρα "και άιντε, και άιντε, και άιντε, και άιντε, και άιντε,.. "

 

Θα είναι σωτήρια η λύση για περιοχές με ασθενές σήμα παρόχου γιαυτό και επιμένω

Link to comment
Share on other sites

Καλά για να λέμε την αλήθεια όμως, η Vodafone θα φέρει την εξελιγμένη μορφή της τεχνολογίας αυτής καθώς θα το παρέχει για όλους και όχι για 5-10 συσκευές όπως άλλοι... Οπότε ίσως τελικά να αξίζει η αναμονή..

 

μέσω application θα έχει για όλους το οποίο είναι για ανάγκη και δεν νομίζω ότι έχει κανείς την διάθεση να παίρνει τηλέφωνα μέσω application.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε σε Χρήστες με Iphone & Huwaei P20/30 με συμβόλαιο πιλοτικά σε ιδιώτες

oi υπολοιποι σταδιακά θα γινουν role out!

Edited by poseidon2004
updated

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχουν προστεθεί και οι όροι:

 

https://www.vodafone.gr/files/1490656327593-wifi-calling-terms--conditions-Conditions.pdf

 

Οι όροι υπήρχαν από πριν

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε παίδες ....

 

Όχι όμως volte mono WiFi call

 

Καλησπέρα παίδες

Παρακολουθώ την συζήτηση απο την αρχή, επειδή έχω και γω πρόβλημα με το σήμα στην δουλειά

Δεν ξέρω όμως την διαφορά απο το Volte και το WiFi call

ποια η διαφορά δηλαδή αν έχει το ένα η και τα δύο ?

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε παίδες ....

 

 

 

Όχι όμως volte mono WiFi call

 

 

 

Πρέπει να καλέσουμε Vodafone για να το ενεργοποιήσουν ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να καλέσετε στην εξυπηρέτηση μου ήρθε μνμ από την Vodafone ότι ενεργοποιήθηκε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To volte είναι όταν κανείς κλήσεις μέσω 4G .

Το WiFi calling είναι να κανείς κλείσει μέσω WiFi .

Αν δεν έχει το volte και κανείς κλήσεις μέσω WiFi και απομακρυνθείς τερματίζεται η κλήση, ενώ αν υπήρχε και το volte δεν. Θα τερματιζόταν

Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγιες στο site δεν αναφερει πουθενα απολυτως οτι πρεπει να παρεις τηλ στη Vodafone για ενεργοποιηση παρα μονο μεσα απο το μενου του κινητου. Στο iphone που εχω δεν ενεργοποιειται παντως...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έκανα live chat από την εφαρμογή Vodafone και από εκεί μου το ενεργοποίησαν ,μετά έκανα μια επανεκκίνηση στην συσκευή και δούλεψε .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...