Jump to content

Vodafone VoLTE/voWiFi


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μίλησα και εγώ μέσω του live chat και μου είπαν ότι για τα καρτοκινητα δεν είναι διαθέσιμη η υπηρεσία γιατί πρέπει να γίνουν ορισμένοι "έλεγχοι" κτλ

Οπότε για συμβόλαιο είναι κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Το app δεν υπάρχει ακόμα.

Επίσης μπορεί να έφυγαν τα κόκκινα γράμματα, αλλά η σελίδα όπως λέει βρίσκεται στο "Αρχική>Εξυπηρέτηση >Υπηρεσίες>wifi calling" και αν πάς "Αρχική>Εξυπηρέτηση >Υπηρεσίες" wifi calling δεν έχει.

Αρα η σελίδα όπως και η υπηρεσία δεν έχει λανσαρηστεί ακόμα.

Το οτι εμείς έχουμε στη ζούλα ένα απευθείας link μιας σελίδας που δεν έχει μπει ως σύνδεσμος στο επίσημο site, δεν λέει τίποτα.

Προφανώς την είχαν ετοιμάσει και όταν έβγαινε η υπηρεσία θα κόλλαγαν το λινκ στο site.

Κάποιος τη βρήκε και αναγκάστηκαν αντι να την κατεβάσουν (κρίμα τον κόπο τους) να προσθέσουν το "συντομα διαθέσιμο" για να μην γίνονται παρεξηγήσεις.

Το οτι αυτό το μήνυμα έχει φύγει σημαίνει πως είμαστε στην τελική ευθεία. Όχι στο τέρμα όμως.

Edited by Theiosbill
Link to comment
Share on other sites

χθες το ενεργοποίησα και το απενεργοποίησα την ίδια ημέρα.έχω εταιρικό συμβόλαιο και ενώ έγινε κανονικά ενεργοποίηση δεν είχα αναμομονή κλήσεων και σε επικοινωνία μαζι τους,μου είπαν λόγω τεχνικών θεμάτων οτι ούτε σε εταιρικούς πελάτες δεν δουλεύει.όσoν αφορά τις συσκευές μου είπαν σε iphone 5s και μεταγενέστερα και σε κάποια huawei αν δεν κάνω λάθος ανέφερε την σειρά p.τέλος μου είπαν ότι σύντομα θα τρέξει σε samsung και επίσης θα προστεθεί το volte που το έχουν έτοιμο αλλά ακόμη κάνουν δοκιμές.
Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό Huawei P Smart 2019 της αδερφής μου με Dual SIM η Cosmote κάρτα ενεργοποιημένα και κομπλέ VoLTE και WiFi Calling, άρα ισχύει ότι ακόμη και αν δεν αναφέρεται σε λίστα ή/και δεν έχει λογισμικό COSMOTE μπορεί να δουλέψει.

 

Αναμένουμε Vodafone, μοιάζει να είναι κοντά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με P20 pro δεν βλέπω τίποτα. Μίλησα εχθές στο LIVE CHAT μαζί τους και μου είπαν ότι λόγω αναβάθμισης στα συστήματα της Vodafone δεν είναι δυνατή αυτήν την στιγμή η ενεργοποίηση του.
Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποιούν πλεον και στα καρτοκινητά :D
εγω τωρα καλεσα και μου ειπαν οτι σε cu δε γινεται ακομα
Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα καλεσα και μου ειπαν οτι σε cu δε γινεται ακομα

 

Μίλα μαζί τους από το τσατ στο vodafone.gr και όχι στο VodafoneCU.gr.. θα σε συνδέσουν με την ομάδα ίντερνετ και το ενεργοποιούν σε 30'

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου ήρθε και sms

 

H YΠHPEΣIA VODAFONE WIFI CALLING ENEPΓOΠOIHΘHKE ΔΩPEAN ΣTO KINHTO ΣOY! ΓIA NA TH XPHΣIMOΠOIHΣEIΣ, PYΘMIΣE TH ΣYΣKEYH ΣOY AKOΛOYΘΩNTAΣ TA BHMATA EΔΩ: https://vodafonecu.gr/wifi-calling

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/wifi-calling/

 

 

Άνοιξε και voLTE

 

Screenshot-20190418-153746.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το volte κόβει την κλήση στα 7 δευτερόλεπτα!!

Edited by guzel
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα την κόβει. Επίσης δεν μπορώ να καλέσω το κινητό μου, βγαίνει ένα μήνυμα ότι η κλήση μου προωθείται και να περιμένω (πεντακάθαρα ακούγεται) και κλείνει.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης με voLTE όταν καλώ το 1252 βγαίνει η υπηρεσία ανανέωσης της Vodafone και όχι το μενού του CU!

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά ο ήχος δεν υπάρχει!!!! Κρύσταλλο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω μίλησα μαζι τους και μου είπαν οτι ακομα δεν μπορούν να το ενεργοποιήσουν παρόλο που εχω συμβατό κινητό (S9+).
Link to comment
Share on other sites

Επίσης με voLTE όταν καλώ το 1252 βγαίνει η υπηρεσία ανανέωσης της Vodafone και όχι το μενού του CU!

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά ο ήχος δεν υπάρχει!!!! Κρύσταλλο!!!!!!

Τα ίδια και σε εμένα με το Vodafone International

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιήσα το wifi calling στην γραμμη μου μεσω του live chat και ήρθε και το volte και το vowifi

για οσους ενδιαφέρονται, λειτουργεί και στο oneplus 6 με την ενεργοποίηση του UK-VOLTE-Vodafone (ή του H3G_Denmark_Commercial για να λειτουργει και το volte/vowifi της cosmote)

 

EDIT

Δεν μπορεις να κρατησεις κληση στο Volte για πανω απο 7 δευτερολεπτα

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη επικοινωνία με το chat μου στάλθηκε το μήνυμα ότι η υπηρεσία ενεργοποιηθηκε ψάχνω μενού τίποτα πάω στη εφαρμογή πάλι τίποτα ξανά επικοινωνώ και μου λέει η συσκευή σας δεν γίνεται ακόμη huawei-p20-lite δηλ έλεος
Link to comment
Share on other sites

Το voLTE δεν πρέπει να είναι ετοιμο και μάλλον κακώς το δίνουν. Ο ήχος είναι φοβερός όμως δε δουλεύει σωστά, κλείνει κλήσεις στα 7-30 δευτερόλεπτα και κάτι γίνεται με τη δρομολόγηση των κλησεων, πχ εγώ που έχω cu μου βγάζει τις υπηρεσίες της Vodafone καρτοκινητης!!
Link to comment
Share on other sites

Το voLTE δεν πρέπει να είναι ετοιμο και μάλλον κακώς το δίνουν. Ο ήχος είναι φοβερός όμως δε δουλεύει σωστά, κλείνει κλήσεις στα 7-30 δευτερόλεπτα και κάτι γίνεται με τη δρομολόγηση των κλησεων, πχ εγώ που έχω cu μου βγάζει τις υπηρεσίες της Vodafone καρτοκινητης!!
Υπηρεσίες συμβολαιου βγάζει. Αν καλέσεις το 1252 παίζει το μήνυμα που ακούγεται στα συμβόλαια όταν καλούν το 1252 για ανανέωση καρτοκινητου Vodafone. Εγώ κλήσεις ακόμα δεν μπορώ να δεχτώ, πρέπει να είναι γυρισμένο σε 2G/3G.
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη επικοινωνία με το chat μου στάλθηκε το μήνυμα ότι η υπηρεσία ενεργοποιηθηκε ψάχνω μενού τίποτα πάω στη εφαρμογή πάλι τίποτα ξανά επικοινωνώ και μου λέει η συσκευή σας δεν γίνεται ακόμη huawei-p20-lite δηλ έλεος

 

Οτι να νε.....

Σε εμενα στο τσατ μου είπαν......

 

 

 

X09IyZ1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποια θεματάκια με το 1252 κλπ. Πιθανότατα από αύριο να αρχίσει να ανοίγει ευρύτερα. Ή από βδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

Το 1252 λειτουργεί κανονικά πλέον και από το Wi-Fi calling (Vodafone International) Edited by simos_s
Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα καλεσα και μου ειπαν οτι δε μπορουν ακομα να ενεργοποιησουν γιατι εχουν καποια θεματα και συντομα θα με καλεσουν κτλ κτλ
Link to comment
Share on other sites

απλά ρεζίλι

 

Τι εννοείς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιβεβαιώνω έφτιαξε το 1252

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...