Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ, αυτό ακολουθούσα κι εγώ. Δυστυχώς μου βγάζει ένα error message στην διαδικασία. Υπάρχουν και κάποια σχόλια από άλλους χρήστες για το ίδιο error. (mfc100u.dll)

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

A new system update is available: Oxygen OS 9.0.6 System .Updated Android security patch to 2019.5 General fixes and system improvements Bluetooth Supported Quick Pairing of Bullets Wireless 2 Fixed issue with automatic answering failing while connected to Bluetooth headset
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω που φαίνεται συγκεντρωτικά ώστε να μπορούμε να την καθαρίσουμε η κρυφή μνήμη στην pie? Στην oreo όταν πήγαινες διαχείριση αρχείων- αποθηκευτικος χώρος είχε κρυφή μνήμη και έκανες εκκαθάριση, στην pie υπάρχει κάτι αντίστοιχο? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Είδατε κάποια διαφορά με την 9.0.6;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει κάνει κάποιος την αναβάθμιση σε 9.0.6 να μας πει εντυπώσεις; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ αναβάθμισα σε 9.0.6. Από ότι είδα ξεκλειδώνει πιο γρήγορα με το Touch ID και γενικά έχει μια πιο ομαλή αίσθηση στο scrolling και το multitasking.

 

Απλά ήθελα να ρωτήσω πια είναι η τελευταία έκδοση στην εφαρμογη Camera της Oneplus με την τελευταία αναβάθμιση 9.0.6?

Μπορεί να πει κάποιος που την έβαλε? Εγώ πάντα δοκίμαζα το τελευταίο APK που έβγαζε η Oneplus αλλά απο ότι διάβασα δεν είναι για όλες τις συσκευές

 

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-camera/

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση στην OxygenOS Open Beta 34/32 έγινε με ΟΤΑ και όλα συνεχίζουν να δουλεύουν άψογα....

Fnatic Mode σούπερ....Digital WellBeing και το patch ασφαλείας του Ιουνίου 2019 έγιναν και αυτά μαζί και η ζωή συνεχίζεται απροβλημάτιστα...

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση στην OxygenOS Open Beta 34/32 έγινε με ΟΤΑ και όλα συνεχίζουν να δουλεύουν άψογα....

Fnatic Mode σούπερ....Digital WellBeing και το patch ασφαλείας του Ιουνίου 2019 έγιναν και αυτά μαζί και η ζωή συνεχίζεται απροβλημάτιστα...

 

Για εμένα δε δουλεύουν όλα άψογα.

 

1) Όταν έχω συνδεμένο bluetooth όλες οι ειδοποιήσεις (εκτός από τις κλήσεις) πάνε σε αυτό. Δεν ακούγεται τίποτα από το κινητό, μόνο δονείται.

 

2) Στο gaming mode οι ειδοποιήσεις δε χτυπάνε καθόλου. Χάνονται στο background παρότι το έχω βάλει να τις δείχνει.

 

Δε θυμάμαι αυτήν την στιγμή κάτι άλλο, αλλά αυτό με το bluetooth σέρνεται στις τελευταίες εκδόσεις beta και είναι πολύ εκνευριστικό καθώς το χρησιμοποιώ πολύ.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα δε δουλεύουν όλα άψογα.

 

1) Όταν έχω συνδεμένο bluetooth όλες οι ειδοποιήσεις (εκτός από τις κλήσεις) πάνε σε αυτό. Δεν ακούγεται τίποτα από το κινητό, μόνο δονείται.

 

2) Στο gaming mode οι ειδοποιήσεις δε χτυπάνε καθόλου. Χάνονται στο background παρότι το έχω βάλει να τις δείχνει.

 

Δε θυμάμαι αυτήν την στιγμή κάτι άλλο, αλλά αυτό με το bluetooth σέρνεται στις τελευταίες εκδόσεις beta και είναι πολύ εκνευριστικό καθώς το χρησιμοποιώ πολύ.

 

Sound, earphone phone, notification

ringtone in earphones, select never.

 

Να υποθέσω έχεις επιλέξει τη σωστή ρύθμιση ανωτέρω και πάλι δε δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

Sound, earphone phone, notification

ringtone in earphones, select never.

 

Να υποθέσω έχεις επιλέξει τη σωστή ρύθμιση ανωτέρω και πάλι δε δουλεύει?

 

Καινούριο πάλι αυτο;; Δεν το είχα υπόψιν μου. Το άλλαξα σε never απο ring και φαίνεται να δουλεύει σωστά για τις ειδοποιήσεις. Εγώ το έβαζα από τις ρυθμίσεις του bluetooth και αυτόματα το έθετε εκτός. Είναι bug που δεν υπήρχε παλιότερα. Ευχαριστώ.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καινούριο πάλι αυτο;; Δεν το είχα υπόψιν μου. Το άλλαξα σε never απο ring και φαίνεται να δουλεύει σωστά για τις ειδοποιήσεις. Εγώ το έβαζα από τις ρυθμίσεις του bluetooth και αυτόματα το έθετε εκτός. Είναι bug που δεν υπήρχε παλιότερα. Ευχαριστώ.

 

Δεν είναι bug, σου το έκανε επειδή οι ρυθμίσεις του Bluetooth αφορούν την εκάστοτε συσκευή Bluetooth και γίνονταν override από την ανωτέρω ρύθμιση, η οποία είναι γενική του system και υπερισχύει.

 

Ελπίζω να λυθεί με αυτό το θέμα σου και να μην ταλαιπωρείσαι άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι bug, σου το έκανε επειδή οι ρυθμίσεις του Bluetooth αφορούν την εκάστοτε συσκευή Bluetooth και γίνονταν override από την ανωτέρω ρύθμιση, η οποία είναι γενική του system και υπερισχύει.

 

Ελπίζω να λυθεί με αυτό το θέμα σου και να μην ταλαιπωρείσαι άλλο!

 

Οι ειδοποιησεις χτυπανε. Ο ηχος απο τα βιντεο μένει στο bluetooth...

 

Για να σε προλαβω! Αν μπω στις ρυθμίσεις του bluetooth, τα media ειναι απενεργοποιημένα. Αν το κανω ΟΝ/ΟFF, θα πανε στο τηλέφωνο αλλά δε θα με ακούει ο συνομιλιτής στο τηλέφωνο. Είναι μπέρδεμα.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες, μετά από περισσότερο του ενός χρόνου με BETA, γύρισα στην stable. Η αίσθησή μου είναι ότι η μπαταρία είναι ένα κλικ καλύτερη αλλά μου φαίνεται ότι λαγκάρει :blink:

Πρώτη φορά μου φαίνεται ότι το κινητό είναι τόσο αργό...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στον dialer, πηγαίνω στα speed dial και κάποιες επαφές δεν τις καλεί.

Μιλάμε μετέπειτα στις επαφές μου, χρησιμοποιώ σαν default το Google Contacts, και πατάω την ίδια επαφή καλεί κανονικά.

Έχει κανείς αυτό το bug;

Oxygen 9.0.6

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο θέμα πάντως με τη μετάβαση σε pie το ότι το κινητό πέφτει σε κατάσταση αδράνειας μετά από κάποιο χρονικό διάστημα και επανέρχεται μόνο με πάτημα του power button, καθώς και το ότι το wifi αποσυνδέεται ανά διαστήματα. Σημειωτέον έχω και το deep και το sleep standby optimisation απενεργοποιημένα. Με 9.0.5. Με την τελευταία stable ή καποια beta υπάρχουν αυτά τα θέματα;
Link to comment
Share on other sites

Εγω με την τελευταια stable(κυριως, μπορει και απο την προηγουμενη εκδοση και να μην το θυμαμαι τωρα) εχω θεμα με την οθονη. Καμια φορα οπως σκρολλαρω κολλαει και δεν υπακουει ουτε πανω ουτε κατω και πρεπει να βγω απο τη σελιδα και να ξαναμπω.

Νομιζα οτι μπορει να φταιει το tempered glass επειδη εχει σπασει σε 2-3 σημεια και το εβγαλα αλλα κ παλι μου κολλαει μερικες φορες, ισως πιο αραια.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι να πω αλλά ώρες ώρες καταντάει εκνευριστικο. Και δε ξέρω αν είναι θέμα της pie γενικά ( γιατί έχω διαβάσει και τέτοιες αναφορές) ή του oxygen
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο θέμα πάντως με τη μετάβαση σε pie το ότι το κινητό πέφτει σε κατάσταση αδράνειας μετά από κάποιο χρονικό διάστημα και επανέρχεται μόνο με πάτημα του power button, καθώς και το ότι το wifi αποσυνδέεται ανά διαστήματα. Σημειωτέον έχω και το deep και το sleep standby optimisation απενεργοποιημένα. Με 9.0.5. Με την τελευταία stable ή καποια beta υπάρχουν αυτά τα θέματα;

 

Θυμάμαι αρκετά παλιότερα είχα αυτό το θέμα με την αδράνεια αλλά εδώ και πολλές beta δεν μου έχει ξανατυχει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Στο telegram διάβασα την παρακάτω ανακοίνωση ότι η παρακάτω θα είναι η τελευταία open beta για την συσκευή μας

Final Oxygen OS Open Beta builds for the OP5/5T

 

Details

• Version: OB35 (OP5) / OB33 (OP5T)

• Type: #rom

• Build: #beta

• Devices: #OP5 #OP5T

 

Notes

Please note that this is the last open beta for OnePlus 5 and OnePlus 5T, to move back to official Mp stream use the rollback builds at the bottom of this post (this will wipe your data) for the OnePlus 5 and OnePlus 5T.

 

Changelog

 

System

• General bug fixes and stability improvements

 

Weather

• Improved scrolling experience for switching between pages

• Weather cards for multiple cities can now be rearranged or deleted by tapping and holding on them

• Optimized user experience by allowing you to use this app while app permission to access GPS location is disabled

 

Phone

• Improved animation effects when switching between pages

• Improved experience with searching for contacts

• Optimized Quick Responses for declined calls and supported editing Quick Responses

 

Zen Mode

• Added Zen Mode helping you keep away from the screen and back to life for 20 minutes

 

Links

• ROM: OP5 Official (http://otafsg1.h2os.com/patch/amazone2/GLO/OnePlus5Oxygen/OnePlus5Oxygen_23.T.54_GLO_054_1906241442/OnePlus5Oxygen_23_OTA_054_all_1906241442_56ce41005.zip) | OP5T Official

(https://otafsg1.h2os.com/patch/amazone2/GLO/OnePlus5TOxygen/OnePlus5TOxygen_43.T.54_GLO_054_1906241434/OnePlus5TOxygen_43_OTA_054_all_1906241434_15cbb014579a206.zip) • Rollback (Data will be wiped): OP5 (https://oxygenos.oneplus.net/fulldowngrade_MSM_16859_190527_1736_user_MP4_release.zip) | OP5T

(https://oxygenos.oneplus.net/fulldowngrade_MSM_17801_190527_1747_user_MP4_release.zip) • Thread: Forums (https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-open-beta-35-for-the-oneplus-5-and-open-beta-33-for-oneplus-5t.1063328/)

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Aπό την τελευταία beta για 5t είναι απαραίτητο να πάμε στην σταθερή έκδοση;

Μπορώ να έχω την beta μέχρι την open beta για q; Θα έχουμε beta Q?

Εάν μείνω με την τελευταία beta μέχρι την q, χάνω όλα τα security path?

Γιατί ενώ μας είχαν τάξει αναβαθμίσεις μέχρι 2 χρόνια, τις σταματούν αυτές στον 1,5 χρόνο? (ευτυχώς μεταπήδησα σε σοβαρότερη εταιρία με το Note 9)

Το Rollback αξίζει να γίνει τώρα ή να γίνει αυτό όταν πάρει η σταθερή έκδοση όλα τα νέα χαρακτηριστικά της τελευταίας beta?

To Rollback στο ΟP5Τ έτσι γίνεται?

Γίνεται λήψη του αρχείου rollback που αναγράφεται πιο πάνω

Τοποθετήστε το στο εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο (Ή εάν το κατεβάσετε απευθείας από κινητό, μετακινήστε το από "λήψεις" σε "εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο")

Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας της συσκευής σας, επειδή θα τη μορφοποιήσετε

Μεταβείτε στις ρυθμίσεις, Σύστημα, Ενημερώσεις

Κάντε κλικ στο εικονίδιο ρυθμίσεων στη δεξιά γωνία

Επιλέξτε τοπική αναβάθμιση

Επιλέξτε το αρχείο zip από την εσωτερική αποθήκευση

Αφήστε το να ενημερωθεί και καλή επιτυχία ή αρχαία τραγωδία??????

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Aπό την τελευταία beta για 5t είναι απαραίτητο να πάμε στην σταθερή έκδοση;

Μπορώ να έχω την beta μέχρι την open beta για q; Θα έχουμε beta Q?

Εάν μείνω με την τελευταία beta μέχρι την q, χάνω όλα τα security path?

Γιατί ενώ μας είχαν τάξει αναβαθμίσεις μέχρι 2 χρόνια, τις σταματούν αυτές στον 1,5 χρόνο? (ευτυχώς μεταπήδησα σε σοβαρότερη εταιρία με το Note 9)

 

Καλημέρα! Ολοκλήρωσαν τις open beta μόνο, τα stable builds θα συνεχίσουν κανονικά μέχρι τη διετία. Μάλιστα, ήδη επιβεβαίωσαν ότι θα δώσουν και Android Q (αν και σίγουρα θα αργήσουν).

Επομένως, όχι απλώς κράτησαν τις υποσχέσεις τους,αλλά τις υπερέβησαν κιόλας.

Open beta για Q δεν θα υπάρξει, μόνο κάποιες community betas και αμέσως stable build. Όπως εκαναν και στο OP3 δηλαδή.

 

Εγώ στη θέση σου θα εμένα στην τελευταία open beta μέχρι να βγει το επόμενο stable build που να περιλαμβάνει αυτά τα παραπάνω που έχει η open beta μέχρι στιγμής.

 

Ασχετη ερώτηση: Πώς σου φάνηκε η μετάβαση σε βαρύτερο και μεγαλύτερο κινητό? Το συνηθισες εύκολα ή σε ζόρισε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...