Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παιζει να κανει factory για τον καιρο και μονο. Ανοιξα τα δικαιοματα στο google app και launcher για τοποθεσια, εκανα ενημερωση την εφαρμογη, μου βγηκε κανονικα ο καιρος μπροστα...αλλα απο τις 4 το απογευμα χθες μεχρι τις 12 το βραδυ που γυρισα σπιτι και ημουν με δεδομενα, δεν εμφανιστηκε...και μολις μπηκα σπιτι και συνδεθηκε με το wifi μου βγηκε κανονικα διπλα απο την ημερομηνια στην αρχικη.

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω. Κανένα πρόβλημα εδώ

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω. Κανένα πρόβλημα εδώ

 

Στις ρυθμισεις του google app στην προσαρμογη εχεις ανοιχτες τις επιλογες του καιρου + gps + δικαιομα τοποθεσιας σε google & launcher και δουλευει οκ?

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις του google app στην προσαρμογη εχεις ανοιχτες τις επιλογες του καιρου + gps + δικαιομα τοποθεσιας σε google & launcher και δουλευει οκ?

 

Δεν ξέρω που είναι αυτό που λες. Αν έχεις αγγλικό path ΟΚ, να το βρω που είναι να το κοιτάξω. Δεν χρησιμοποιώ ελληνικά ποτέ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να βοηθησει τι γινεται με την esim? Ξερω οτι μονο η κοσμοτε εχει προς το παρον, αλλα, θα ηθελα να ξερω τι ειναι και τι ρολο παιζει.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να βοηθησει τι γινεται με την esim? Ξερω οτι μονο η κοσμοτε εχει προς το παρον, αλλα, θα ηθελα να ξερω τι ειναι και τι ρολο παιζει.
Σαν SIM αλλά ηλεκτρονική. Αυτό είναι όλο. Για να σε προλάβω σε περίπτωση που το ρωτήσεις. Όχι δεν κάνει το κινητό dual SIM. Απλώς μπορείς να επιλέξεις ποια από τις 2 θα λειτουργήσει. Σε κάθε περίπτωση λοιπόν δεν αλλάζει κάτι δραματικό ούτε κερδίζεις πολλά. Επίσης η κοσμοτε έχει αλλά δεν υποστηρίζει το ίδιο όλες τις συσκευές που το υποστηρίζουν. Νομίζω είχα διαβάσει και για θέματα που είχε σε 3XL. Αλλά έτσι και αλλιώς δεν βρίσκω τον λόγο. Καθώς αν κάνεις format χάνεται για πάντα και πρέπει να πας πάλι σε κατάστημα να σου δώσουν νέο barcode για να την ξαναβάλεις

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μαύρη εγώ έχω την Spiegen. Γενικά πολύ καλή και στο κράτημα και στην προστασία απλά το μεγαλώνει κλασικά σε όγκο.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Μιας και πιάσατε θέμα θήκης, εάν κάποιος έχει fabric case και θέλει να την δώσει ας μου στείλει μνμ.

Είμαι Θεσσαλονίκη.

Ευχαριστώ

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαν την γνήσια fabric case δεν έχει στην αίσθηση για εμένα .έχω και της spigen αλλά πολύ όγκο δίνει .αναλόγως τι θέλει ο καθένας

 

Την fabric σκεφτομαι να την παρω κι εγω τωρα που επεσε 10 ευρω ειδα, αλλα, με χαλαει που ειναι ανοιχτη απο κατω...

Τι ποιοτητας υλικου ειναι? πχ στην σιλικονη αμα πεσει, ισως και να μην παθει και τιποτα λογω υλικου, η fabric πως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Που την έχουν 10€?

 

Sent from my Pixel 2 XL

 

Επεσε ειπα βρε, οχι, εχει 10 ευρω. :p

Θεωρησα ηξερες την τιμη της που ηταν στα 50 ευρω κοντα και τωρα ειναι στα 35-40 περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Επεσε ειπα βρε, οχι, εχει 10 ευρω. :p

 

Θεωρησα ηξερες την τιμη της που ηταν στα 50 ευρω κοντα και τωρα ειναι στα 35-40 περιπου.

Άμα παραγγείλεις θέλω και εγώ μία.

 

Από που σκέφτεσαι?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα παραγγείλεις θέλω και εγώ μία.

 

Από που σκέφτεσαι?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο amazon.co.uk οι 2 βγαινουν 67

Απο amazon.de οι 2 βγαινουν 64

 

Αν παραγγειλουμε μαζι, τι ακριβως κερδιζουμε? Γιατι στο co.uk η 1 βγαινει 36,26 και στο .de 34,45

Link to comment
Share on other sites

Σαν SIM αλλά ηλεκτρονική. Αυτό είναι όλο. Για να σε προλάβω σε περίπτωση που το ρωτήσεις. Όχι δεν κάνει το κινητό dual SIM. Απλώς μπορείς να επιλέξεις ποια από τις 2 θα λειτουργήσει. Σε κάθε περίπτωση λοιπόν δεν αλλάζει κάτι δραματικό ούτε κερδίζεις πολλά. Επίσης η κοσμοτε έχει αλλά δεν υποστηρίζει το ίδιο όλες τις συσκευές που το υποστηρίζουν. Νομίζω είχα διαβάσει και για θέματα που είχε σε 3XL. Αλλά έτσι και αλλιώς δεν βρίσκω τον λόγο. Καθώς αν κάνεις format χάνεται για πάντα και πρέπει να πας πάλι σε κατάστημα να σου δώσουν νέο barcode για να την ξαναβάλεις

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Δηλαδή εγώ που σκέφτομαι να την πάρω και να την χρησιμοποιήσω σαν έλεγχο που είναι το αυτοκίνητό μου σαν gps tracker θα λειτουργεί ?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που σκέφτομαι να την πάρω και να την χρησιμοποιήσω σαν έλεγχο που είναι το αυτοκίνητό μου σαν gps tracker θα λειτουργεί ?
Δεν σε πιάνω. Τι εννοείς? Θα αχρηστεύσεις ένα κινητό για να το κάνεις gps? Και για ποιο λόγο θες να είναι e-sim.? Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ότι θες να κάνεις

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή εγώ που σκέφτομαι να την πάρω και να την χρησιμοποιήσω σαν έλεγχο που είναι το αυτοκίνητό μου σαν gps tracker θα λειτουργεί ?

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι είναι η e-sim. Πρόκειται για ηλεκτρονική sim που θα έχεις στο κινητό σου αντί της φυσικής sim.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα GPS tracker τοποθετουνται στο αμαξι και με μία sim μαζι

Αυτή σου στέλνει μυν στο κινητό σου αν κάτι συμβεί αλλά μπορείς να βλέπεις ανά πάσα στιγμή που είναι το αμάξι σου .

Απ΄ότι κατάλαβα αυτή δεν λειτουργεί έτσι ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα GPS tracker τοποθετουνται στο αμαξι και με μία sim μαζι

Αυτή σου στέλνει μυν στο κινητό σου αν κάτι συμβεί αλλά μπορείς να βλέπεις ανά πάσα στιγμή που είναι το αμάξι σου .

Απ΄ότι κατάλαβα αυτή δεν λειτουργεί έτσι ...

 

H e-sim δεν διαφέρει σε τίποτα από την κανονική sim που βάζεις στο κινητό σου με ότι παροχές και περιορισμούς αυτό συνεπάγεται. Απλά δεν βάζεις το πλαστικό κομμάτι στη σχετική θύρα αλλά την ενεργοποιείς με έναν κωδικό QR που σου δίνει ο provider.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα GPS tracker τοποθετουνται στο αμαξι και με μία sim μαζι

Αυτή σου στέλνει μυν στο κινητό σου αν κάτι συμβεί αλλά μπορείς να βλέπεις ανά πάσα στιγμή που είναι το αμάξι σου .

Απ΄ότι κατάλαβα αυτή δεν λειτουργεί έτσι ...

 

Θα πρέπει να υποστηρίζει η gps tracker συσκευή, e-sim. Όπως σου λέει και ο athanaso77 είναι ηλεκτρονική sim στην συσκευή. Δεν είναι κάτι που υπάρχει αλλού. Πάλι στο κινητό είναι απλώς είναι μέσω software και όχι hardware. Και προς το παρόν στην Cosmote υπάρχει και το μειονέκτημα ότι αν κάνεις reset στην συσκευή την έχασες για πάντα και πρέπει να πας στο κατάστημα να εκδόσεις καινούρια. Το barcode που σου δίνουν είναι για μία φορά.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους 2 . ΘΑ μείνω με το Pixel 2XL 128GB που έχω και θα πάω σε δίκαρτο κανονικό όταν δεήσει η Google και βγάλει...
Link to comment
Share on other sites

...και θα πάω σε δίκαρτο κανονικό όταν δεήσει η Google και βγάλει...

 

Μάλλον... σύντομα! Στο Pixel 4! https://9to5google.com/2019/02/11/google-pixel-4-dual-sim/

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον... σύντομα! Στο Pixel 4! https://9to5google.com/2019/02/11/google-pixel-4-dual-sim/

Very good news !!!

Link to comment
Share on other sites

Very good news !!!

 

Το δίκαρτο πάντως τι σχέση έχει με τον gps tracker που ανέφερες παραπάνω?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...