Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που είδα εγώ, ειναι το link από xda..

 

Ο χρήστης zaras27 ανέφερε το εξής:

 

 

2. αφού εγκατασταθεί στις επιλογές για προγραμματιστές/επισημάνσεις λειτουργιών πρέπει να επιλεγούν οι ρυθμίσεις settings _moble_network_v2 και settings _network_and_inernet_v2. Ουσιστικά αυτές οι ρυθμίσεις ενεργοποιούν το DSD

 

Αυτό που θέλω από σένα να με βοηθήσεις είναι να δεις αν υπάρχουν οι συγκεκριμένες ρυθμίσεις στο pixel 2xl με beta 2. Τα υπόλοιπα θα τα κάνω εγώ και θα σας ενημερώσω.

992
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορια και μονο, πως γινεται 29 του μηνα να εχει βγει η εκδοση της καμερας και στο store μεχρι σημερα να μην εχει βγει? Σαν οτα δουλευουν και οι ενημερωσεις? Σιγα σιγα και σταδιακα?
Link to comment
Share on other sites

Και στο πίξελ 3 χτες πάντως που έκανα καθαρή εγκατάσταση δεν ήρθε την επόμενη μια ώρα, οπότε τη πέρασα χειροκίνητα.

Θα έπρεπε να το έχουν στην αναβάθμιση του Απριλίου,δεν ήταν όμως!

Link to comment
Share on other sites

Και στο πίξελ 3 χτες πάντως που έκανα καθαρή εγκατάσταση δεν ήρθε την επόμενη μια ώρα, οπότε τη πέρασα χειροκίνητα.

Θα έπρεπε να το έχουν στην αναβάθμιση του Απριλίου,δεν ήταν όμως!

 

Ναι, θα επρεπε.

Η ενημερωση κυκλοφορησε 29/03 παντως.

Link to comment
Share on other sites

Ο χρήστης zaras27 ανέφερε το εξής:

 

 

2. αφού εγκατασταθεί στις επιλογές για προγραμματιστές/επισημάνσεις λειτουργιών πρέπει να επιλεγούν οι ρυθμίσεις settings _moble_network_v2 και settings _network_and_inernet_v2. Ουσιστικά αυτές οι ρυθμίσεις ενεργοποιούν το DSD

 

Αυτό που θέλω από σένα να με βοηθήσεις είναι να δεις αν υπάρχουν οι συγκεκριμένες ρυθμίσεις στο pixel 2xl με beta 2. Τα υπόλοιπα θα τα κάνω εγώ και θα σας ενημερώσω.

 

Το είδα, δεν υπάρχουν τα παραπάνω στο 2 XL.. Επίσης, το είδα ΚΑΙ σε ένα 3, όχι XL, και ούτε εκεί..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Το είδα, δεν υπάρχουν τα παραπάνω στο 2 XL.. Επίσης, το είδα ΚΑΙ σε ένα 3, όχι XL, και ούτε εκεί..

 

Ευχαριστώ! Ας ελπίσουμε ότι θα εμφανιστούν στην beta 3.

992
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα ας ελπίσουμε να την δώσει την επιλογή έστω και στην κανονική. Γιατί διαφορετικά θα πρέπει να περιμένεις custom rom για αυτά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα ας ελπίσουμε να την δώσει την επιλογή έστω και στην κανονική. Γιατί διαφορετικά θα πρέπει να περιμένεις custom rom για αυτά.

 

Εγω πιστευω δεν θα την δωσει στο 2 & 2xl καθαρα και μονο απο θεμα μαρκετινγκ. Γιατι να την δωσει αυτη την δυνατοτητα σε μια συσκευη πιο οικονομικη και παλια και να μην σε "αναγκασει" αν το θελεις τοσο πολυ, παρε το 3 xl.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω δεν θα την δωσει στο 2 & 2xl καθαρα και μονο απο θεμα μαρκετινγκ. Γιατι να την δωσει αυτη την δυνατοτητα σε μια συκευη πιο οικονομικη και παλι και να μην σε "αναγκασει" αν το θελεις τοσο πολυ, παρε το 3 xl.

 

Συμφωνώ μαζί σου γιατί έρχεται και το 4!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου γιατί έρχεται και το 4!!!!

 

Κακα τα ψεματα και εγω το ιδιο θα εκανα. Γιατι να δωσω μια τοσο καλη δυνατοτητα σε συσκευη 2017 και να μην σε "αναγκασω" να παρεις το νεο μου μοντελο 3-4-5 που ειναι και πιο ακριβο αλλα και πιο καινουργιο?

 

Ειναι σαν να δινεις android 9 σε nexus 6p και οχι στο pixel 2 xl πχ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι δεν θα το δώσει. Με την ίδια λογική του μάρκετινγκ να πάρεις το νέο μοντέλο δεν θα έδινε πλέον 3 χρόνια νέα έκδοση αλλά θα το κρατούσε στα 2 χρόνια ή θα το έκανε από 2 χρονια, 1 χρόνο (δηλαδή μία έκδοση παραπάνω) και μετά μόνο security updates.

Και ειδικά σε ένα κινητό που το να βάλεις custom rom είναι εύκολο δεν ξέρω γιατί να κόψεις features που μπορούν να γίνουν. Εκτός και η υλοποίηση hardware είναι διαφορετική στο 2 από το 3.

 

Θα μάθουμε σίγουρα σε ~5 μήνες

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι δεν θα το δώσει. Με την ίδια λογική του μάρκετινγκ να πάρεις το νέο μοντέλο δεν θα έδινε πλέον 3 χρόνια νέα έκδοση αλλά θα το κρατούσε στα 2 χρόνια ή θα το έκανε από 2 χρονια, 1 χρόνο (δηλαδή μία έκδοση παραπάνω) και μετά μόνο security updates.

Και ειδικά σε ένα κινητό που το να βάλεις custom rom είναι εύκολο δεν ξέρω γιατί να κόψεις features που μπορούν να γίνουν. Εκτός και η υλοποίηση hardware είναι διαφορετική στο 2 από το 3.

 

Θα μάθουμε σίγουρα σε ~5 μήνες

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Αν εκανε αυτο με τις ενημερωσεις, δεν θα πουλουσε ουτε 1 κομματι για google κινητο.

Το να το παρεις και στην συνεχεια να σου "σηκωθει" να φτιαξεις ενα feature για το λογισμικο σου, δεν ακυρωνει την υποστηριξη, αλλα, κατι που δεν θα το εχεις...δηλαδη, πουλησε οτι πουλησε το 2αρι, τωρα αμα θελεις νεα features, πανε στο 3.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Αν εκανε αυτο με τις ενημερωσεις, δεν θα πουλουσε ουτε 1 κομματι για google κινητο.

Το να το παρεις και στην συνεχεια να σου "σηκωθει" να φτιαξεις ενα feature για το λογισμικο σου, δεν ακυρωνει την υποστηριξη, αλλα, κατι που δεν θα το εχεις...δηλαδη, πουλησε οτι πουλησε το 2αρι, τωρα αμα θελεις νεα features, πανε στο 3.

 

Κοντός ψαλμός... Θα μάθουμε. Δική μου αίσθηση είναι ότι θα το δώσει και στα 2αρια. Επίσης όπως είπε ο Shuffle παραπάνω οι επιλογές δεν υπάρχουν ούτε στο 3. Που εκεί και αν δεν παίζει να το μην το δώσει. Θεωρώ ότι επειδή είναι tests όλα αυτά, τα κρατάει μόνο σε μία συσκευή, στην τωρινή ναυαρχίδα. Στην τελική έκδοση όμως θεωρώ πως θα το δώσει σε όλες τις συσκευές που το υποστηρίζουν. Όπως λέω όμως και στην αρχή. Κοντος ψαλμός. Δεν αργεί η ώρα να μάθουμε. Εγώ έτσι και αλλιώς έχω βάλει στο μάτι το 4αρι οπότε θα το έχω. Δε το χρησιμοποιώ βέβαια αλλά θα έχω την δυνατότητα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν λίγες μέρες σταμάτησε επίσημα να πουλάει τα Pixel 2 και 2XL.

Οπότε δεν νομίζω ότι είναι θέμα μην "κόψει" πωλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ο χρήστης zaras27 ανέφερε το εξής:

 

 

2. αφού εγκατασταθεί στις επιλογές για προγραμματιστές/επισημάνσεις λειτουργιών πρέπει να επιλεγούν οι ρυθμίσεις settings _moble_network_v2 και settings _network_and_inernet_v2. Ουσιστικά αυτές οι ρυθμίσεις ενεργοποιούν το DSD

 

Αυτό που θέλω από σένα να με βοηθήσεις είναι να δεις αν υπάρχουν οι συγκεκριμένες ρυθμίσεις στο pixel 2xl με beta 2. Τα υπόλοιπα θα τα κάνω εγώ και θα σας ενημερώσω.

ναι υπαρχουν οι ρυθμισεις αυτες στο pixel 2 xl anroid q

Edited by TheWizard
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχουν οι ρυθμησεις αυτες στο pixel 2 xl anroid q
Εσύ έχεις 2 SIM ενεργές. Γιατί προηγούμενος χρήστης είπε ότι δεν υπάρχουν στο 2XL αλλά ούτε και στο 3. Μήπως εμφανίζονται μόνο αν υπάρχουν 2 SIM ενεργές.

 

Βέβαια σημασία έχει ότι αν τις έχει τότε θα το δώσει λογικά και επίσημα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις 2 SIM ενεργές. Γιατί προηγούμενος χρήστης είπε ότι δεν υπάρχουν στο 2XL αλλά ούτε και στο 3. Μήπως εμφανίζονται μόνο αν υπάρχουν 2 SIM ενεργές.

 

Βέβαια σημασία έχει ότι αν τις έχει τότε θα το δώσει λογικά και επίσημα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

οχι οι ρυθμισεις υπαρχουν αλλα 2 σιμ δεν υπαρχει τροπος να ενεργοποιησεις ..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως, ηδη εχει αρχισει και μου αρεσει αυτη η δυνατοτητα αν την εχουμε στο pixelακι μας.

Θα με βοηθησει αρκετα, 1 το εταιρικο και 2 προσωπικα εχω να κουβαλαω τις περισσοτερες φορες μαζι μου τωρα.

3 συσκευες, δηλαδη. :cry:

Link to comment
Share on other sites

οχι οι ρυθμισεις υπαρχουν αλλα 2 σιμ δεν υπαρχει τροπος να ενεργοποιησεις ..
Η 2η e-sim εννοείται αφού δεν υπάρχει δεύτερη θύρα για SIM. Τώρα πως σε σένα υπάρχουν και στο άλλο παιδί δεν υπάρχουν δεν ξέρω. Σημασία έχει ότι υπάρχουν άρα λογικά θα το δώσει και εδώ όπως και στο 3.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά όμως στην beta 2 μπήκαν αυτές οι επιλογές.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι θα πει. Από την άλλη περίεργο να άφησαν κάτι για δοκιμή τόσο λίγο. Τι να πω. Άβυσσος η ψυχή της Google

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...