Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[/color]Δυστυχώς την AOD την χαλάσανε και εξηγούμαι: όταν σε παίρνουν και έχεις αναπάντητες κλήσεις ή μηνύματα δεν γράφει τον αριθμό των αναπάντητων ή τον αριθμό των μηνυμάτων όπως πριν απλά δείχνει ότι έχεις αναπάντητη ή ότι έχεις μήνυμα τίποτα άλλο. Θετικό ότι έχουν προσθέσει ενδείξεις και από άλλες εφαρμογές αλλά δυστυχώς δεν δείχνουν τον αριθμό.

 

Θα πας 1. ρυθμίσεις /ειδοποιήσεις/σήματα εικονιδίων εφαρμογών και θα το κάνεις "αριθμοί"

2. ειδοποιήσεις κλειδώματος οθόνης να το έχεις "εμφάνιση"

3. περισσότερες ρυθμίσεις ειδοποιήσεων /μέθοδος ειδοποιήσεων "εμένα μου αρέσει εικονίδια" παίξε με αυτό και αποφάσισε.

Link to comment
Share on other sites

[/color]Δυστυχώς την AOD την χαλάσανε και εξηγούμαι: όταν σε παίρνουν και έχεις αναπάντητες κλήσεις ή μηνύματα δεν γράφει τον αριθμό των αναπάντητων ή τον αριθμό των μηνυμάτων όπως πριν απλά δείχνει ότι έχεις αναπάντητη ή ότι έχεις μήνυμα τίποτα άλλο. Θετικό ότι έχουν προσθέσει ενδείξεις και από άλλες εφαρμογές αλλά δυστυχώς δεν δείχνουν τον αριθμό.

 

Θα πας 1. ρυθμίσεις /ειδοποιήσεις/σήματα εικονιδίων εφαρμογών και θα το κάνεις "αριθμοί"

2. ειδοποιήσεις κλειδώματος οθόνης να το έχεις "εμφάνιση"

3. περισσότερες ρυθμίσεις ειδοποιήσεων /μέθοδος ειδοποιήσεων "εμένα μου αρέσει εικονίδια" παίξε με αυτό και αποφάσισε.

 

Ευχαριστώ αλλά αυτά που μου γράφεις τα έχω κάνει ακριβώς και εγώ αλλά αφορούν τα εικονίδια των εφαρμογών. Εγώ εννοώ τα εικονίδια που έχει στην οθόνη γρήγορης Ματιάς όταν το κινητό είναι εντελώς κλειστό και στη μαύρη οθόνη σου δείχνει το σηματάκι για τα μηνύματα ή τις αναπάντητες κλήσεις εκεί δεν γράφει αριθμό όπως πριν. Αυτό εννοώ AOD

Link to comment
Share on other sites

Όποτε ξεκινάω μια συνομιλία στο τηλέφωνο, ακούγεται ένας ήχος και επίσης βγάζει μια ειδοποίηση για συγχρονισμό των επαφών.. Με την 9.1 όλα αυτά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μόλις ήρθε η 9.1.0.300 μέσω hisuite, από την 9.0.0.249.

Προς το παρόν δεν έκανα επαναφορά, θα την δοκιμάσω έτσι και βλέπουμε.

Για τα καλά της και τα προβλήματά της, θα ενημερώνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μόλις ήρθε η 9.1.0.300 μέσω hisuite, από την 9.0.0.249.

 

Προς το παρόν δεν έκανα επαναφορά, θα την δοκιμάσω έτσι και βλέπουμε.

 

Για τα καλά της και τα προβλήματά της, θα ενημερώνω.

Καλησπέρα. Αντε ωραία να περιμένουμε και εμείς με 249..

Έχεις και patch της cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μου ήρθε κι εμένα πριν 3-4 μέρες η 9.1 ota, έκανα clean install, και να πω την αλήθεια μου φαίνεται ένα τακ πιο αργό στην πλοήγηση στο μενού πιο πολύ.. Όχι τόσο στο άνοιγμα των εφαρμογών. Πήγα να μειώσω τα εφέ από τις επιλογές για προγραμματιστες, αλλά στο 0.5 που τα έβαλα όλα μου φαίνεται αρκετά απότομο! Γρήγορο μεν, αλλά αρκετά τραχύ κι απότομο αν μπορώ να το περιγράψω σωστά έτσι.. Παίζει να μην έχει κάτσει καλά κάτι ή οκ είναι και λίγο λογικό μετά κι από αυτή την αναβάθμιση να αρχίζει να κόβει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μου ήρθε κι εμένα πριν 3-4 μέρες η 9.1 ota, έκανα clean install, και να πω την αλήθεια μου φαίνεται ένα τακ πιο αργό στην πλοήγηση στο μενού πιο πολύ.. Όχι τόσο στο άνοιγμα των εφαρμογών. Πήγα να μειώσω τα εφέ από τις επιλογές για προγραμματιστες, αλλά στο 0.5 που τα έβαλα όλα μου φαίνεται αρκετά απότομο! Γρήγορο μεν, αλλά αρκετά τραχύ κι απότομο αν μπορώ να το περιγράψω σωστά έτσι.. Παίζει να μην έχει κάτσει καλά κάτι ή οκ είναι και λίγο λογικό μετά κι από αυτή την αναβάθμιση να αρχίζει να κόβει;

 

Και δω τα ίδια. Επίσης η μπαταρία μου φαίνεται λίγο χειρότερη. Ίσως πρέπει να στρώσει λίγο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αντε ωραία να περιμένουμε και εμείς με 249..

Έχεις και patch της cosmote;

 

Καλημέρα.

Ναι έχω το patch 9.0.0.6, BLA-L29, αγορασμένο από Γερμανό τον ΔΕΚ18.

Μέχρι τώρα όλα καλά, πιο smooth η αίσθηση σε όλα, η μπαταρία κρατάει λιγότερο, είναι νωρίς όμως ακόμη, πιστεύω θα στρώσει, τώρα του κάνω την πρώτη φόρτιση. Τα λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Με την 9.1. έχω ένα θέμα. Δεν μου έρχονται καθόλου οι ειδοποιήσεις στα sms

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Με την 9.1. έχω ένα θέμα. Δεν μου έρχονται καθόλου οι ειδοποιήσεις στα sms

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα antogr.

Εμένα μου έρχονται κανονικά, δοκίμασα από ebanking και μου έβγαλε κανονικά ένδειξη (συννεφάκι) επάνω και ηχητική ειδοποίηση.

Πως έκανες αναβάθμιση? Εγώ μέσω hicare, χωρίς επαναφορά, για την ώρα.

 

Επίσης μια διαφορά που πρόσεξα είναι ότι επάνω αριστερά με ενεργοποιημένο το volte (sim1) μου βγάζει τον αριθμό 1(πιθανό από ποια sim είναι ενεργοποιημένο το volte).

Πάντως και να ενεργοποιήσω το volte στη κάρτα sim2 (ειτε ταυτόχρονα είτε μόνο από sim2) δεν μου βγάζει τον αριθμό 2, ούτε και το volte δίπλα στην 2η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Android pay παίζει Ελλάδα?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

όχι ακόμα

 

Να ρωτήσω κάτι και εγώ, VoWiFi σε Vodafone παίζει; Αν ναι, χρειάζεται ρύθμιση ή απλά ενεργοποιείς τη λειτουργία;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα με τη νέα αναβάθμιση σε 9.1 η μπαταρία στην αρχή φεύγει σαν νερό εσείς τι έχετε καταλάβει;;; Ή κάνω εγώ κάποιο λάθος;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα με τη νέα αναβάθμιση σε 9.1 η μπαταρία στην αρχή φεύγει σαν νερό εσείς τι έχετε καταλάβει;;; Ή κάνω εγώ κάποιο λάθος;;;

Εμένα είναι πάνω κάτω τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και γω τελικά την 9.1 μέσω hisuite γιατί δεν την εμφάνιζε πουθενά αλλού.

Πρώτες εντυπώσεις καλύτερη κύλιση παντού μενού εφαρμογές κλπ. Ίσως μία επίπτωση στην μπαταρία.

Μια ερώτηση. Επειδή πρώτη φορά έκανα update μέσω hisuite. Δεν μου εμφανίζει καθόλου στις πληροφορίες τις αλλαγές που φέρνει. Με τι τρόπο γίνεται η αναβάθμιση στο hisuite; Απλή αναβάθμιση ή με πιο "καθαρό" τρόπο φλασαρει την πλήρη rom;

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και γω τελικά την 9.1 μέσω hisuite γιατί δεν την εμφάνιζε πουθενά αλλού.

Πρώτες εντυπώσεις καλύτερη κύλιση παντού μενού εφαρμογές κλπ. Ίσως μία επίπτωση στην μπαταρία.

Μια ερώτηση. Επειδή πρώτη φορά έκανα update μέσω hisuite. Δεν μου εμφανίζει καθόλου στις πληροφορίες τις αλλαγές που φέρνει. Με τι τρόπο γίνεται η αναβάθμιση στο hisuite; Απλή αναβάθμιση ή με πιο "καθαρό" τρόπο φλασαρει την πλήρη rom;

 

Το Hisuite κατεβαζει την πληρη ΟΤΑ στον Η/Υ και υστερα την στελνει στο κινητο, ειναι οτι κανει το ΟΤΑ απλα πρωτα κατεβαινει στον Η/Υ.

Το οτι δεν σου εμφανιζει το changelog δεν ειναι κατι γιατι το ιδιο γινεται αν κανεις επαναφορα εργοστασιακων, το αρχειο xml φαινεται δεν αποθηκευεται στο συστημα.

Φλασαρισμα ολοκληρης της rom απο το "μηδεν" γινεται μονο με την μεθοδο "dload".

 

Γενικα δεν αλλαζει τιποτα αν το κανεις μεσω HiSuite ή μεσω της συσκευης, εκτος απο κατι πλαγιους μεθοδους που χρησιμοποιουν το HiSuite.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα με τη νέα αναβάθμιση σε 9.1 η μπαταρία στην αρχή φεύγει σαν νερό εσείς τι έχετε καταλάβει;;; Ή κάνω εγώ κάποιο λάθος;;;

 

Ναι φαίνεται να την "τρώει" γρήγορα για αρχή. Τώρα έκανα την 2η φόρτιση. Ας κάνουμε υπομονή κάνα 2-3 φορτίσεις ακόμη μπας και στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα με τη νέα αναβάθμιση σε 9.1 η μπαταρία στην αρχή φεύγει σαν νερό εσείς τι έχετε καταλάβει;;; Ή κάνω εγώ κάποιο λάθος;;;

 

Ισχύει και σε μένα το ίδιο. Το πρώτο 20% φεύγει γρηγορότερα από πριν. 10 + φορτίσεις και δεν είδα βελτίωση.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους! Έχει παρατηρήσει κανένας από εσάς την ποιότητα της φωτογραφικής να έχει πέσει; Σε εμένα οι φωτογραφίες ιδίως σε night mode έχουν πέσει σε ποιότητα ασύλληπτα πολύ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους! Έχει παρατηρήσει κανένας από εσάς την ποιότητα της φωτογραφικής να έχει πέσει; Σε εμένα οι φωτογραφίες ιδίως σε night mode έχουν πέσει σε ποιότητα ασύλληπτα πολύ..

Μόλις το δοκίμασα σε ίδιες συνθήκες που το δοκιμάζω κάθε φορά το τηλέφωνο δεν είδα καμία διαφορά. Σε night mode εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους! Έχει παρατηρήσει κανένας από εσάς την ποιότητα της φωτογραφικής να έχει πέσει; Σε εμένα οι φωτογραφίες ιδίως σε night mode έχουν πέσει σε ποιότητα ασύλληπτα πολύ..

 

Οχι, εγω βλεπω βελτιωση στις νυχτερινες

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους! Έχει παρατηρήσει κανένας από εσάς την ποιότητα της φωτογραφικής να έχει πέσει; Σε εμένα οι φωτογραφίες ιδίως σε night mode έχουν πέσει σε ποιότητα ασύλληπτα πολύ..

Μπορω να πω πως ειναι καλυτερες απο πριν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...