Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα δυο θήκες Ringke από το επίσημο κατάστημά τους στο Αλι και είναι εξαιρετικές.

Και η τιμή -20,5€ μου βγήκαν-μια χαρά.Τωρα πρεπει να ναι 1€ παραπάνω.

Τις πήρα ξεχωριστά για να μην μπλέξω με τελωνείο (έχουν δωρεάν μεταφορικά).

Η διαφανής ιδιαίτερα η Smoke Black,που φαίνεται και η όμορφη πλάτη του κινητού,είναι σούπερ.

Αν θέλει κάποιος να δει πως φαίνονται,τις χαζεύει στο βιντεάκι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το τηλέφωνο για κάποιο λόγο έκανε χθες μόνο του update και έβαλε την 9.

2 θέματα.

1ον. Δεν βλέπω σε ποια σιμ είμαι όταν κανω κλήση η έχει κάποια ρύθμιση;

2ον. Οι δίδυμες εφαρμογές δεν δουλεύουν; η το ενεργοποιώ από κάπου;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το τηλέφωνο για κάποιο λόγο έκανε χθες μόνο του update και έβαλε την 9.

2 θέματα.

1ον. Δεν βλέπω σε ποια σιμ είμαι όταν κανω κλήση η έχει κάποια ρύθμιση;

2ον. Οι δίδυμες εφαρμογές δεν δουλεύουν; η το ενεργοποιώ από κάπου;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η κληση γίνεται από την καρτα που ειναι επιλεγμένη στα dual sim settings.

Για το άλλο στο apps ενεργοποιησε ποιες εφαρμογες θες στο app twin

(Δικτυα-Ρυθμισεις διπλης sim και Εφαρμογες-Διδυμη εφαρμογη)

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι από τους τελευταίους που έχουν μείνει στην 8 και 158, υπάρχει περίπτωση να μην πάρουμε καθόλου αναβάθμιση;;; Θεωρώ πως όχι αλλά μάλλον θα αργήσουμε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δοκιμάστε με αλλαγή κάρτας (με άλλο πάροχο εννοώ)!

Με Vodafone CU είστε?? Βρείτε κάποιον που έχει συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βάλεις την κάρτα που θες να είναι σε 2g στην θέση 1 και την άλλη στην θέση 2. Μετά να επιλέξεις από τις ρυθμίσεις διπλής κάρτας ως προεπιλεγμενη για κλήσεις και για data την κάρτα 2.

 

Αν βάλω όμως προεπιλογή την 2 δεν θα με αφήνει να καλώ από την 1 ενώ εγώ θέλω να καλώ κατά βούληση από όποια θελήσω. Αν βάλω χειροκίνητα την αναζήτηση δικτύου στη sim2 κ επιλέξω το wind 2g θα μένει μόνιμα σε gsm? (Έχω wind στη 2)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη! Με την 9ρα βασικά μια απορία.. Στην 8ρα υπήρχε αν θυμάμαι καλά, στο μενού κάπου όπου ρυθμίζεις να μένει το WiFi πάντα ανοιχτό κι όταν κλείνει η οθόνη.. Εδώ δεν το βλέπω κάπου! Υπάρχει κάπου ή είναι από προεπιλογή πάντα ενεργό;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη! Με την 9ρα βασικά μια απορία.. Στην 8ρα υπήρχε αν θυμάμαι καλά, στο μενού κάπου όπου ρυθμίζεις να μένει το WiFi πάντα ανοιχτό κι όταν κλείνει η οθόνη.. Εδώ δεν το βλέπω κάπου! Υπάρχει κάπου ή είναι από προεπιλογή πάντα ενεργό;

Το εχει ακομα αλλα στην 8 ειχες ξερχωριστη για τα δεδομενα και ξεχωριστη για το wifi ενω στην 9 τα εβαλαν και τα 2 σε μια ρυθμιση και ειναι στο μενου μπαταρια στα περισσοτερα

 

Αν βάλω όμως προεπιλογή την 2 δεν θα με αφήνει να καλώ από την 1 ενώ εγώ θέλω να καλώ κατά βούληση από όποια θελήσω. Αν βάλω χειροκίνητα την αναζήτηση δικτύου στη sim2 κ επιλέξω το wind 2g θα μένει μόνιμα σε gsm? (Έχω wind στη 2)

Χαθηκα αλλα μπορεις να πειραματιστεις και να βρεις αυτο που δουλευει για σενα

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το WiFi, κάνει reboot το κινητό.

Πριν από δύο βδομάδες χάλασε η γρήγορη φόρτιση, δεν αναγνώριζε το κινητό το pc και δε δούλευαν τα ακουστικά. (ήμουν με την 9)

Το στέλνω service και γυρνάει μετά απο δύο εβδομάδες με ένδειξη εργασιών, αλλαγή πλακέτας.

Περασμενο rom 8.

Το δουλεύω 2 εβδομάδες (έγινε αναβάθμιση σε 9 αυτόματα) και την Δευτέρα αρχίζει τα reboot το κινητό. Μη τα πολυλογώ, διαπίστωσα πως με WiFi και blu crashaρει. Έκανα 2 φορές factory reset soft reset ΚΑΙ μάλιστα χωρίς να περάσω τίποτα πάλι τα ίδια. Το WiFi κλείνει μόνο του, παρουσιάζει αδυναμία στη σύνδεση και κάνει reboot το κινητό.

Κάνω downgrade στην 8, και το κηνιτο στρώνει.

Τη νύχτα κάνει μόνο του upgrade στην 9 και το μεσημέρι και μετά αν έχω WiFi ανοιχτό chrashαρει, όχι όμως με το blu προς το παρών.

Ερώτημα #1 Hard ή soft το πρόβλημα;

#2 πως γίνεται disable το autoupdate χωρίς root και bootloader ξεκλείδωτο;

Τελικά είναι hardware. Αποκόλληση του IC του wifi από την πλακέτα. Φαίνεται όταν έγινε το service με την αλλαγή της, την ζεστάνανε και έχασε επαφή. Service ξανά γιατί είναι μέσα στην εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Το εχει ακομα αλλα στην 8 ειχες ξερχωριστη για τα δεδομενα και ξεχωριστη για το wifi ενω στην 9 τα εβαλαν και τα 2 σε μια ρυθμιση και ειναι στο μενου μπαταρια στα περισσοτερα

 

ook!Σ ευχαριστω πολυ το βρηκα...

Link to comment
Share on other sites

Η κληση γίνεται από την καρτα που ειναι επιλεγμένη στα dual sim settings.

Για το άλλο στο apps ενεργοποιησε ποιες εφαρμογες θες στο app twin

(Δικτυα-Ρυθμισεις διπλης sim και Εφαρμογες-Διδυμη εφαρμογη)

 

Και εγώ έχω αυτό το πρόβλημα, και δεν είναι μόνο από ποια SIM πραγματοποιείς μία κλήση αλλά και σε ποια δέχεσαι. Με την 8 τουλάχιστον έβλεπες από ποια SIM γινόταν/δεχόσουν μία κλήση.

Στα dual sim settings το έχω "Not Set" επειδή κάποιες κλήσεις πρέπει να γίνονται από την προσωπική SIM και κάποια από την εταιρική.

 

Η μόνη λύση που βρήκα είναι να εγκαταστήσω το Google Phone το οποίο αλλάζει και την Incoming Call screen και δίνει αυτή την πληροφορία σε ποια SIM δέχεσαι ή κάνεις κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Απο 161 OTA σε 197 να υποθέσω ουτε λόγος ε? Μαρη ρουφχιάνα Χαβάη μπάχαλο τα έκανες :lol::lol::lol::lol:
Μπάαα! Ξέχνα την 197.

 

Όσοι πήραν 161 θα περιμένουν να βγάλει το πρώτο update στο 9αρι. Όποιο θα είναι αυτό, που θα ενσωματώνει φυσικά και το τελευταίο security patch. Αυτό θα πάρουν.

 

Και εγώ με 161 ήμουν, βαρέθηκα όμως με τα χαζό-bug τους και γύρισα στη 157. Θα κάτσω εδώ και θα περιμένω να βγάλουν κάποια 9αρα της προκοπής και τότε θ' αναβαθμίσω.

 

Τώρα γιατί τα έκαναν έτσι μπαχαλο με software δύο ταχυτήτων, μόνον αυτοί το γνωρίζουν. Μέχρι τώρα κρατούσαν ανά region μια ομοιογένεια, εδώ μας τα χάλασαν.

 

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ... εγώ είμαι με την 158 ακόμα ...

Μια από τα ίδια!!! Αγορασμένο από Πλαίσιο ακριβώς ένα χρόνο πριν. Με ασφάλεια 01/12/18.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω αυτό το πρόβλημα, και δεν είναι μόνο από ποια SIM πραγματοποιείς μία κλήση αλλά και σε ποια δέχεσαι. Με την 8 τουλάχιστον έβλεπες από ποια SIM γινόταν/δεχόσουν μία κλήση.

Στα dual sim settings το έχω "Not Set" επειδή κάποιες κλήσεις πρέπει να γίνονται από την προσωπική SIM και κάποια από την εταιρική.

 

Η μόνη λύση που βρήκα είναι να εγκαταστήσω το Google Phone το οποίο αλλάζει και την Incoming Call screen και δίνει αυτή την πληροφορία σε ποια SIM δέχεσαι ή κάνεις κλήση.

Και με διαφορετικο ηχο κλησης λυνεται αυτο στις εισερχομενες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα την 197 σήμερα. Εχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τις εισερχόμενες κλήσεις. Πάντα μου δείχνει ότι με κάλεσαν στην δεύτερη και ας με πάρουν στην πρώτη. Υπάρχει κάποια λύση ή είναι κάποιο bug?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι βασικά δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το δίδυμες εφαρμογές στην 197.

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κανείς γιατί όταν έχω ρυθμίσει τη φωτογραφία στη μέγιστη ανάλυση (20mp) οι φωτογραφίες δεν βγαίνουν πάνω από 3mp?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και με διαφορετικο ηχο κλησης λυνεται αυτο στις εισερχομενες

 

Καλημέρα, ναι το γνωρίζω και έτσι το έχω, αλλά θα προτιμούσα μια ολοκληρωμένη λύση, σε περίπτωση που πχ έχω σίγαση (όταν είμαι σε συνάντηση). Δεν θεωρώ σωστή κίνηση από την Huawei να αφαιρέσει αυτή την πληροφορία από την Incoming Screen (την είχε στην 8). Αναμονή λοιπόν μέχρι να την επαναφέρει, ή αλλιώς θα προχωρήσουμε με ότι έχουμε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...