Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει προβλημα αν το αφηνω μετα το 100% στη μπριζα; επισης μηπως να μην το αφηνω να φτάνει στο 100 και να το βαζω απο 40 μεχρι 90;

Το βραδύ οταν γυρίζω εχει κοντα στα 40% μπαταρια.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λενε ότι κάλο είναι να μην το αφήνεις 100% εγώ πιστεύω πως δεν έχει θέμα ./

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το απλό s8..εξαιρετικά τηλέφωνα και τα 2.. Αλλά είναι τόσο μεγάλη η διαφορά σε μπαταρία που δεν το συζητώ..

Υπέροχη οθόνη το s8 αλλά το 5.8 είναι ψέμα.. Νιώθω ότι έχω διπλάσια οθόνη με το mate..

Η κάμερα του s8 είναι ανώτερη μόνο στο αυτόματο.. Αν παίξεις με το mate μπορείς να βγάλεις καλύτερες φώτο..

 

Στο αυτόματο καλύτερη;;; Οχι ρε φίλε και μόλις επέλεξα να πάρω το mate 10 ακριβώς για τον λόγο που λες. Η οθόνη του S8 μου φάνηκε πολύ μικρή (και βασικό κριτήριο μου είναι η κάμερα... στο αύτοματο). :worry::)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!Γνωρίζει κανείς ενα πάρω ευρωπαϊκή συσκευή π.χ απο Γερμανία εννοείται unbranded θα εχω πρόβλημα με volte-wifi call απο cosmote??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Κανένα απολύτως. Στέλνεις τα SMS και είσαι κομπλέ.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κανένα απολύτως. Στέλνεις τα SMS και είσαι κομπλέ.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου

 

Στάλθηκε από το GT-I9060 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

To WIFICALL το χρησιμοποιήτε; Προσωπικά παλαιότερα με το Ρ9 που είχα, κατέβαζα φουλ και όταν με κάλεσαν με άκουγαν με διακοπές και από τότε το κατάργησα. Ήταν λέτε τυχαίο; Μα το ενεργοποιήσω τώρα στο mate;
Link to comment
Share on other sites

Παίζει μια χαρά.

Σ' αυτό που σου έκανε στο P9 δεν έφταιγε το τηλέφωνο αλλά το ρουτερακι.

Στο ADSL το uplink είναι μολις 1024 kbps, επόμενο είναι να έχεις θεματακια αν έχεις αρκετή κίνηση στο δίκτυό σου.

Με vdsl, που είσαι στα 5mbps, δεν υπάρχει θέμα (συνήθως).

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παίζει μια χαρά.

Σ' αυτό που σου έκανε στο P9 δεν έφταιγε το τηλέφωνο αλλά το ρουτερακι.

Στο ADSL το uplink είναι μολις 1024 kbps, επόμενο είναι να έχεις θεματακια αν έχεις αρκετή κίνηση στο δίκτυό σου.

Με vdsl, που είσαι στα 5mbps, δεν υπάρχει θέμα (συνήθως).

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Εκτός και τύχει και είμαι κάπου έξω μπω σε κάνα δημόσιο wifi και κάνει τα ίδια... Μάλλον δε θα το ξαναενεργοποιησω... Ευχαριστώ για την απάντηση! :-)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά στα free hotspot εγώ θα απεφευγα να συνδεομαι.

Εκτός αυτού τα περισσότερα είναι χάλια μαύρα.

 

 

PS: Δεν ήξερα ότι και το Ρ9 υποστηρίζει vowifi. Νόμιζα απο το Ρ10 και μετά.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε

Ειδα μεσω του firmware findercοτι βγηκε η 432B115a

Μηπως την δοκιμασε καποιος? Να μας πει τι περιεχει?

 

Λάθος είναι...Η 115 είναι αναβάθμιση του 17. Η τελευταία για το δικό μας είναι η 145. Αν πατήσεις να την κατεβάσεις θα σε βγάλει στην 145 (από ότι διάβασα στο XDA)

Αυτό που είδα όμως είναι ότι στην συγκεκριμένη δεν έχει Ελληνική μετάφραση και έχει mk !!!! Σκοπιανοί που έγιναν Μακεδονία....Μάλλον έκαναν την αλλαγή στην χώρα και γι'αυτό ανέβηκε επάνω....

Link to comment
Share on other sites

Λάθος είναι...Η 115 είναι αναβάθμιση του 17. Η τελευταία για το δικό μας είναι η 145. Αν πατήσεις να την κατεβάσεις θα σε βγάλει στην 145 (από ότι διάβασα στο XDA)

Αυτό που είδα όμως είναι ότι στην συγκεκριμένη δεν έχει Ελληνική μετάφραση και έχει mk !!!! Σκοπιανοί που έγιναν Μακεδονία....Μάλλον έκαναν την αλλαγή στην χώρα και γι'αυτό ανέβηκε επάνω....

 

Ωραιος ;-)

Ειδα και την 145

Να την κατεβασω λες η να περιμενω να ερθει απο μονη της σαν ειδοποιηση μηπως ειναι πιο πληρες?

Link to comment
Share on other sites

Και να την κατεβάσεις τπτ δεν θα γίνει, δεν θα στην κάνει εγκατάσταση.

Πρέπει να γίνει approved πρώτα. :)

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο , παρεπιπτόντως, κάνει δουλειά...Υπόψιν ότι αποφεύγω τις νυχτερινές λόγω μη σταθερού χεριού...Και πριν την 145 έβγαιναν κουνημενες μέχρι να τελειώσει ο χρόνος στο nightmode...

e492ce4d2929eac2bb1981781879416d.jpg98f2ce46a92cf210e29563c65eed56a2.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ανέβασε λίγο στο Flickr ότι night mode έχεις με την 145 να τις μελετήσω λίγο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Λάθος είναι...Η 115 είναι αναβάθμιση του 17. Η τελευταία για το δικό μας είναι η 145. Αν πατήσεις να την κατεβάσεις θα σε βγάλει στην 145 (από ότι διάβασα στο XDA)

Αυτό που είδα όμως είναι ότι στην συγκεκριμένη δεν έχει Ελληνική μετάφραση και έχει mk !!!! Σκοπιανοί που έγιναν Μακεδονία....Μάλλον έκαναν την αλλαγή στην χώρα και γι'αυτό ανέβηκε επάνω....

 

Μία χαρά έχει και τα ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ανέβασε λίγο στο Flickr ότι night mode έχεις με την 145 να τις μελετήσω λίγο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Mate the 10 pro be with you

 

Καλησπέρα...Δεν το χρησιμοποιώ....αλλά όταν μπορέσω θα το κάνω και θα σου στείλω...

 

Μία χαρά έχει και τα ελληνικά...

 

Για την 115 λέω που εμφανίστηκε πρώτη (ξαφνικά ) στο FF...Δεν βρήκα ελληνικά στην παρουσίαση του τι έχει αυτή η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Για την 115 λέω που εμφανίστηκε πρώτη (ξαφνικά ) στο FF...Δεν βρήκα ελληνικά στην παρουσίαση του τι έχει αυτή η αναβάθμιση.

 

Για αυτήν λέω και εγώ. Εμένα μου βγάζει μια χαρά την επιλογή στα ελληνικά. Αλλά λεπτομέρεια μιας και δεν μπορούμε να την κατεβάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί δεν το βρίσκω (αν υπάρχει).

Υπάρχει επιλογή να κάνω απόρριψη κλήσης σε νούμερο που ξεκινάει από κάποιους συγκεριμένους αριθμούς; (πχ ότι ξεκιναει απο 6991234)

μέχρι τώρα βάζω σε μια επαφή ότι κλήσεις γίνονται από εταιρίες για προώθηση αλλά η cosmote πλέον έχει ένα νούμερο κινητό το οποίο αλλάζει συνέχεια τα 3 τελευταία νούμερα (έχω φτάσει στα 8+ διαφορετικά)

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο , παρεπιπτόντως, κάνει δουλειά...Υπόψιν ότι αποφεύγω τις νυχτερινές λόγω μη σταθερού χεριού...Και πριν την 145 έβγαιναν κουνημενες μέχρι να τελειώσει ο χρόνος στο nightmode...

e492ce4d2929eac2bb1981781879416d.jpg98f2ce46a92cf210e29563c65eed56a2.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάρκο μας έστειλες...

 

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί δεν το βρίσκω (αν υπάρχει).

Υπάρχει επιλογή να κάνω απόρριψη κλήσης σε νούμερο που ξεκινάει από κάποιους συγκεριμένους αριθμούς; (πχ ότι ξεκιναει απο 6991234)

μέχρι τώρα βάζω σε μια επαφή ότι κλήσεις γίνονται από εταιρίες για προώθηση αλλά η cosmote πλέον έχει ένα νούμερο κινητό το οποίο αλλάζει συνέχεια τα 3 τελευταία νούμερα (έχω φτάσει στα 8+ διαφορετικά)

Αν πας στον Dialer->Κάτω Δεξιά είναι 3 τελείες->Blocked->Settings->Numbers Blacklist->Add->Match Prefix μπορείς να βάλεις αριθμό όσα ψηφία γνωρίζεις και τα υπόλοιπα με αστεράκι

πχ 6991234***

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στον Dialer->Κάτω Δεξιά είναι 3 τελείες->Blocked->Settings->Numbers Blacklist->Add->Match Prefix μπορείς να βάλεις αριθμό όσα ψηφία γνωρίζεις και τα υπόλοιπα με αστεράκι

πχ 6991234***

 

Ευχαριστώ.

Δεν θα το έβρισκα με τίποτα. Έχω συνηθίσει με τα lg που είχα τόσα χρόνια και το έψαχνα στις ρυθμίσεις κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Δεν θα το έβρισκα με τίποτα. Έχω συνηθίσει με τα lg που είχα τόσα χρόνια και το έψαχνα στις ρυθμίσεις κλήσεων.

Χαίρομαι που βοήθησα.

Να ενημερώσω μόνο ότι το δοκίμασα σε ένα αριθμό φίλου μου να δω πως δουλεύει και έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις:

1. Οταν δίνεις τον αριθμό, μέχρι το ψηφίο που θέλεις, δεν μπορείς να βάλεις τα αστεράκια. Βάζεις μέχρι εκεί που ξέρεις και αποθηκεύεις. Θα μπει αστερίσκος στο τέλος μόνος του.

2. Ο αριθμός που προσπάθησα να κάνω block ξεκινούσε από 6937. Εβαλα σαν match prefix λοιπό 6937* και δεν έκανε block. Μετά δοκίμασα +306937* και πάλι δεν έκανε. Οταν όμως είχα και τα δύο, και 6937* και +306937* τότε έκανε block όπως έπρεπε. Να προσθέσω ότι το τηλέφωνό μου είναι dual sim και έχω κάνει προώθηση από την μία γραμμή στην άλλη. Μπορεί λοιπόν στην μία να βγαίνει το νούμερο με το +30 και στην άλλη χωρίς, έτσι να χρειάζεται και τις 2 μορφές.

Απλά το λέω να το έχεις υπόψη σου.

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2018/06/30/huawei-mate-10-eftase-soyper-charaktiristiko/

Αίτηση που κάνεις δεν το βρίσκω αυτό που λέει το έχει δοκιμάσει κανείς ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...