Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και να συμπληρώσω ότι αν η εταιρεία το υποστηρίξει όπως του αξίζει και με τα καλούδια που βλέπουμε ότι θα προσθέσει και δεν αρχίσει να γίνεται χειρότερο με κάθε update, τότε δεν υπάρχει λόγος για κάποιον που θέλει ένα μαζεμένο κινητό πάρα πολύ καλό σε όλους τους τομείς και εξαιρετικό σε κάποιους, να το αλλάξει. Ειδικά αν κρίνω από την τάση της αγοράς με πανάσχημα νοτς και καθόλου περιθώρια. Δεν λέω, ωραία τα μπεζελ-λες αλλά να μπορούμε να το κρατάμε κιόλας.

 

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

Από την εμπειρία μου με mate 8 και κυρίως με mate 9, οι αναβαθμίσεις της Huawei ήταν πάντα προς το καλύτερο... Ειδικά στο 9, τον Δεκέμβρη που το έδωσα για να πάρω το 10, κράταγα στα χέρια μου την πιο ολοκληρωμένη συσκευή που είχα για χρόνια... Με κάθε update γινόταν συνέχεια καλύτερο (όχι σαν κάτι άλλες εταιρείες που με το χρόνο γίνονται χειρότερα, ονόματα δε λέμε υπολήψεις δε θίγουμε), ελπίζω το ίδιο να συμβεί και στο 10.
Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία μου με mate 8 και κυρίως με mate 9, οι αναβαθμίσεις της Huawei ήταν πάντα προς το καλύτερο... Ειδικά στο 9, τον Δεκέμβρη που το έδωσα για να πάρω το 10, κράταγα στα χέρια μου την πιο ολοκληρωμένη συσκευή που είχα για χρόνια... Με κάθε update γινόταν συνέχεια καλύτερο (όχι σαν κάτι άλλες εταιρείες που με το χρόνο γίνονται χειρότερα, ονόματα δε λέμε υπολήψεις δε θίγουμε), ελπίζω το ίδιο να συμβεί και στο 10.
Ισχύει αυτό που λες. Είχα και το 8 (τι υπέροχο) αλλά και το 9 και το χε αναβαθμισει πολύ σωστά. Το θέμα είναι ότι ακόμα δεν είχε πάρει την άνοδο και τη θέση που έχει τώρα. Φοβάμαι, λοιπόν, μην ακολουθήσει άλλες πρακτικές... Των... "μεγάλων" τώρα που γλυκαθηκε

 

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία μου με mate 8 και κυρίως με mate 9, οι αναβαθμίσεις της Huawei ήταν πάντα προς το καλύτερο... Ειδικά στο 9, τον Δεκέμβρη που το έδωσα για να πάρω το 10, κράταγα στα χέρια μου την πιο ολοκληρωμένη συσκευή που είχα για χρόνια... Με κάθε update γινόταν συνέχεια καλύτερο (όχι σαν κάτι άλλες εταιρείες που με το χρόνο γίνονται χειρότερα, ονόματα δε λέμε υπολήψεις δε θίγουμε), ελπίζω το ίδιο να συμβεί και στο 10.
Επιβεβαιώνω και εγώ το συγκεκριμένο από την εμπειρία μου από Ρ8/Ρ9/10.

Κανένα από τα update που πήραν δεν τα πήγε προς την αντίθετη πλευρά.

Πάντα βελτιώνονταν και κάποιες φορές προσθετονταν και features.

Η αλήθεια είναι ότι ακούγονται (και γράφονται) διάφορα με τις αναβαθμίσεις συγκεκριμένων εταιριών. Δεν γνωρίζω αν ισχύουν, έχω κάμποσα χρόνια που δεν έχω συσκευή τους.

Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά, στα Huawei που είχα και έχω, ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα.

 

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε βάλει tempered glass nillkin είναι καλή η ποιότητα αλλοιώνει καθόλου την εικόνα; Θέλω να βάλω κάποιο που εχει καλή ποιότητα στην εικόνα και στην αφή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα προσφατα εναν 3 σε 1 ανταπτορα για το τηλεφωνο και ενω το pc mode δουλευει κανονικα δεν δουλευει το otg.Μου βγαζει συνεχεια την επιλογη της αντιστροφης φορτισης και δεν με αφηνει να τσεκαρω τις αλλες επιλογες.Ξερει κανεις τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε βάλει tempered glass nillkin είναι καλή η ποιότητα αλλοιώνει καθόλου την εικόνα; Θέλω να βάλω κάποιο που εχει καλή ποιότητα στην εικόνα και στην αφή.
Άριστη εικόνα, ποιότητα αίσθηση αφής, απλά δεν καλύπτει όλη την οθόνη. Και καθαρίζει πανεύκολα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείται κάποιον άλλο launcher ?Εγώ κατά καιρούς έβαζα τον Nova αλλά όλο μου έκανε νούμερα και ειδικά με το widget του καιρού!Ξέρει κάνεις αν έχει διορθωθεί;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ Nova αλλά δουλεύω το today weather και όχι το στοκ.

Δεν μπορώ τους stock launchers με τπτ...

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ Nova αλλά δουλεύω το today weather και όχι το στοκ.

Δεν μπορώ τους stock launchers με τπτ...

 

Mate the 10 pro be with you

 

Αυτό δουλεύει κανονικά ε;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δουλεύει κανονικά ε;
Ναι φυσικά φίλε μου. 8ebce62ffb155571fa233c876cff3266.jpg878c8db1ee4f910e7ce279a36783a5d4.jpg

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά φίλε μου. 8ebce62ffb155571fa233c876cff3266.jpg878c8db1ee4f910e7ce279a36783a5d4.jpg

 

Mate the 10 pro be with you

 

Και από αξιοπιστία;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το καλύτερο είναι. Διαλέγεις και πηγη δεδομένων.

 

2f8bd5927ab73ac442843f559a5c6d3f.jpg

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το καλύτερο είναι. Διαλέγεις και πηγη δεδομένων.

 

2f8bd5927ab73ac442843f559a5c6d3f.jpg

 

Mate the 10 pro be with you

 

Το κατέβασα! Έχεις δίκιο είναι πολύ καλή εφαρμογή!Επίσης κάτι άλλο,στον launcher δεν γίνεται να προσθέσεις και πέμπτη εφαρμογή στις 4 κάτω που έχει στην αρχική οθόνη;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα! Έχεις δίκιο είναι πολύ καλή εφαρμογή!Επίσης κάτι άλλο,στον launcher δεν γίνεται να προσθέσεις και πέμπτη εφαρμογή στις 4 κάτω που έχει στην αρχική οθόνη;
Στο είπα είναι πολύ καλή! Στον στοκ δεν γίνετε δυστυχώς..

Nova λέμε και ξερό ψωμί.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η οθόνη το mate 10 pro είναι ποίο πλατια από το P20 pro ? Αναφέρουμε καθαρα στην οθόνη, οχι μαζί με το πλαστικό

 

Ναι και όταν το διαπίστωσα χάρηκα πολύ γιατί αυτό το πλάτος που έχουμε μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μοιραστω κατι μαζι σας και να ρωτησω αν το εχει προσεξει και κανενας αλλος. Ειμαι με την 137 και εδω και 5 μερες βλεπω οτι υπαρχει καλυτερη διαχειριση της αυτονομιας. Με την ιδια χρηση το βραδυ ημουν περιπου 50%-60%. Τωρα ειμαι τουλαχιστον 10% με 15% περισσοτερο
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα το mate 10 pro..δυστυχώς.

Ερχόμενος από Samsung το emui είναι τουλάχιστον προχειρογραμμενο και απαράδεκτο για τόσο ακριβό κινητό. Σαν κακογραμμενη Rom του xda.

 

1. Το always on display δεν υποστηρίζει third party εφαρμογές

2. Τα settings του κινητού είναι λες και τα έχει πετάξει κάποιος βιαστικά σε διάφορες θεματολογίες και πολλά από αυτά υπάρχουν σε δύο μέρη ταυτόχρονα

3. Έχουν βάλει τόσο bloatware και δεν έχουν ένα equalizer για τα ηχεία

4. Το auto mode της κάμερας ειδικά το βράδυ είναι πολύ κακό σε σχέση με τους αλγόριθμους της κάμερας της Apple και της Samsung

5. Τα στερεο ηχεία εκτός του ότι είναι μέτρια, παίζουν στερεο μόνο σε landscape και μόνο όταν είναι ανοιχτή η οθόνη

 

Ξέρω ότι αν ψάξω θα βρω και άλλα. Η μπαταρία καταπληκτική από την πρώτη φορτιση αλλά τι να το κάνεις..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα το mate 10 pro..δυστυχώς.

Ερχόμενος από Samsung το emui είναι τουλάχιστον προχειρογραμμενο και απαράδεκτο για τόσο ακριβό κινητό. Σαν κακογραμμενη Rom του xda.

 

1. Το always on display δεν υποστηρίζει third party εφαρμογές

2. Τα settings του κινητού είναι λες και τα έχει πετάξει κάποιος βιαστικά σε διάφορες θεματολογίες και πολλά από αυτά υπάρχουν σε δύο μέρη ταυτόχρονα

3. Έχουν βάλει τόσο bloatware και δεν έχουν ένα equalizer για τα ηχεία

4. Το auto mode της κάμερας ειδικά το βράδυ είναι πολύ κακό σε σχέση με τους αλγόριθμους της κάμερας της Apple και της Samsung

5. Τα στερεο ηχεία εκτός του ότι είναι μέτρια, παίζουν στερεο μόνο σε landscape και μόνο όταν είναι ανοιχτή η οθόνη

 

Ξέρω ότι αν ψάξω θα βρω και άλλα. Η μπαταρία καταπληκτική από την πρώτη φορτιση αλλά τι να το κάνεις..

Ότι; φορά το soft εγώ είμαι ακριβός της αντιθετης άποψης της Samsung το θεορω Χαλί και της Huawei αρκετά ποιο εργονομικό. Όσο αφορά την Camera ναι σε auto δεν πολλές φορές το βράδυ ευτιχος και στο note και στο mate ευτιχος δεν χρησιμοποιώ ποτέ auto
Link to comment
Share on other sites

Την 145 την έχει περάσει κανένας μέσω FF;

δεν μου την βρίσκει όταν πατάω έλεγχο ενημέρωσης από το μενού.

Link to comment
Share on other sites

Την 145 την έχει περάσει κανένας μέσω FF;

δεν μου την βρίσκει όταν πατάω έλεγχο ενημέρωσης από το μενού.

 

Ακομη ειναι not approved!Λογικα τελη ιουνιου θα γινει approved!! :)

 

Edit:Εχει καποιος απο εδω λογαριασμο funkyhuawei?

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Άριστη εικόνα, ποιότητα αίσθηση αφής, απλά δεν καλύπτει όλη την οθόνη. Και καθαρίζει πανεύκολα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ψάχνοντας αρκετά βλέπω ότι σε κάποιους δεν πατάει σωστά γύρο γύρο και φοβάμαι να το παρωτ γιατί με τα μεταφορικά ανεβαίνει λίγο και είναι κρίμα να πάει στα σκουπίδια.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας αρκετά βλέπω ότι σε κάποιους δεν πατάει σωστά γύρο γύρο και φοβάμαι να το παρωτ γιατί με τα μεταφορικά ανεβαίνει λίγο και είναι κρίμα να πάει στα σκουπίδια.
Ότι νομίζεις φίλε μου, πάντως η οθόνη είναι σαν να μην φοράει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ θα το ψάξω και άλλο να δω .

 

Απο ebay το έχω παραγγείλει 5 ευρώ, απλά θα το περιμένεις για κάνα μηνα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...