Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει. Αυτά που κυκλοφορούν είναι μικρότερα της οθόνης. Οπότε η θήκη ταιριάζει μια χαρά μεν αλλά το τζάμι δεν καλύπτει 100% την οθόνη. Ένα είχε βρεθεί από κάποιο μέλος αλλά απ' όσο θυμάμαι κάποιο πρόβλημα αντικατοπτρισμού έχει, κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ήξερα με τι κριτήρια δίνει την αναβάθμιση αυτή η εταιρία. Είναι κουραστικό να περιμένεις έστω τα βασικά σε θέμα ασφαλείας. Δεν βλέπω να το κρατώ για πολύ. Θα το ξεφορτωθώ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρι μου σορρυ κιόλας αλλά για ποιο πράγμα ακριβώς διαμαρτυρεσαι; Για το ότι κάποιο πήραμε την αναβάθμιση και εσύ όχι ακόμα; Είχες συσκευές άλλων εταιρειών για να δεις ότι ΠΑΝΤΑ συμβαίνει το ίδιο πράγμα; Οι αναβαθμίσεις δίνονται κατά "κύματα" και συνήθως παίζει ρόλο και ο παροχος. Σε κάθε περίπτωση ΔΕΝ δίνεται ταυτόχρονα σε όλους, ούτε καν εντός του ίδιου παροχου. Αυτό μου συνέβαινε πάντοτε. Τελευταια είχα s8 και S6 και έχει τύχει να έχουν πάρει σχεδόν όλοι και εμένα να έρθει μετά από 2 εβδομάδες. Αν θεωρείς πως σε αυτό φταίει η Huawei και η κάθε Huawei και μάλιστα το θεωρείς τόσο σημαντικό ώστε να επισκιάζει πραγματικά πλεονεκτήματα ή τις θετικές (αν υπάρχουν) εντυπώσεις σου από την συσκευή τι να σου πω , ξεφορτωσου το.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρι μου σορρυ κιόλας αλλά για ποιο πράγμα ακριβώς διαμαρτυρεσαι; Για το ότι κάποιο πήραμε την αναβάθμιση και εσύ όχι ακόμα; Είχες συσκευές άλλων εταιρειών για να δεις ότι ΠΑΝΤΑ συμβαίνει το ίδιο πράγμα; Οι αναβαθμίσεις δίνονται κατά "κύματα" και συνήθως παίζει ρόλο και ο παροχος. Σε κάθε περίπτωση ΔΕΝ δίνεται ταυτόχρονα σε όλους, ούτε καν εντός του ίδιου παροχου. Αυτό μου συνέβαινε πάντοτε. Τελευταια είχα s8 και S6 και έχει τύχει να έχουν πάρει σχεδόν όλοι και εμένα να έρθει μετά από 2 εβδομάδες. Αν θεωρείς πως σε αυτό φταίει η Huawei και η κάθε Huawei και μάλιστα το θεωρείς τόσο σημαντικό ώστε να επισκιάζει πραγματικά πλεονεκτήματα ή τις θετικές (αν υπάρχουν) εντυπώσεις σου από την συσκευή τι να σου πω , ξεφορτωσου το.

 

Είναι η πρώτη μου εμπειρία με την Huawei. Δεν ξέρω πως τα κάνει. Σαν συσκευή είναι τέλεια δεν έχω λόγο να πω κάτι άσχημο. Όμως οι αναβαθμίσεις μου θυμίζουν Samsung που ειμουν χρόνια κολλημένος. Είπα να αλλάξω για κάτι καλύτερο. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ήξερα με τι κριτήρια δίνει την αναβάθμιση αυτή η εταιρία. Είναι κουραστικό να περιμένεις έστω τα βασικά σε θέμα ασφαλείας. Δεν βλέπω να το κρατώ για πολύ. Θα το ξεφορτωθώ.
Δώσε το & πάρε το 3310 που δεν έχει αναβαθμίσεις. Θα καταλάβαινα αν η 127 ήταν προβληματική version & ήθελες διακαώς να την αλλάξεις. Από τη στιγμή που τα προβλήματα τής 127 παραμένουν & στην 129 τι τρελαίνεσαι? Υπομονή από στιγμή σε στιγμή θα την πάρεις.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που τα προβλήματα τής 127 παραμένουν & στην 129 τι τρελαίνεσαι? Υπομονή από στιγμή σε στιγμή θα την πάρεις.

 

Υπενθυμίζω ότι είναι πλέον σίγουρο ότι απελευθερώνονται περίπου 10 γίγα και πολλοί ισχυρίζονται ότι υπάρχει καλύτερη διαχείριση της ram με την 129.Οπότε κάτι πήραμε από αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι νσ φτιάξουν αν γίνεται με κάποια αναβάθμιση το βίντεο. Αυτό για μένα είναι το πρόβλημα. Ελπίζω να γίνει κάτι γιατί τέτοια αυτονομία δύσκολα βλέπω να την αφήνω.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι νσ φτιάξουν αν γίνεται με κάποια αναβάθμιση το βίντεο. Αυτό για μένα είναι το πρόβλημα. Ελπίζω να γίνει κάτι γιατί τέτοια αυτονομία δύσκολα βλέπω να την αφήνω.

 

Τι ακριβώς σε ενοχλεί στο video ?:):D

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς σε ενοχλεί στο video ?:):D

 

Δεν είμαι ευχαριστημένος. Εσύ είσαι; Μπορεί να είναι ιδέα μου αλλά ότι έχω τραβήξει μέχρι τώρα μου φαίνεται κακό ποιοτικά σε σχέση με άλλες ναυαρχίδες ή και μη μερικές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ευχαριστημένος. Εσύ είσαι; Μπορεί να είναι ιδέα μου αλλά ότι έχω τραβήξει μέχρι τώρα μου φαίνεται κακό ποιοτικά σε σχέση με άλλες ναυαρχίδες ή και μη μερικές φορές.

 

Οι 2 πρωτες αναλυσεις του video δεν υποστηριζουν σταθεροποιητή εικονας.δοκιμασε την 3 αναλυση που τον υποστηριζει.εκει είμαι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Οι 2 πρωτες αναλυσεις του video δεν υποστηριζουν σταθεροποιητή εικονας.δοκιμασε την 3 αναλυση που τον υποστηριζει.εκει είμαι εγω.

 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά χωρίς ικανοποιητικό αποτέλεσμα. Άσε που με τον σταθεροποιητή νομίζω ότι είναι χειρότερα μερικές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ήξερα με τι κριτήρια δίνει την αναβάθμιση αυτή η εταιρία. Είναι κουραστικό να περιμένεις έστω τα βασικά σε θέμα ασφαλείας. Δεν βλέπω να το κρατώ για πολύ. Θα το ξεφορτωθώ.
Άμα σου αρέσουν οι συνεχείς κ χωρίς σκοπό αναβαθμίσεις πας σε oneplus ,Xiaomi . Κάθε εβδομάδα χτυπάει κ μια ενημέρωση έτσι χωρίς λόγο . Εδώ έχεις Oreo . Το note κλπ ακόμα δεν έχουν καν πάρει . Αφού σου λειτουργεί άψογα η συσκευή κακώς ζητάς διακαώς ενημέρωση .

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι είναι πλέον σίγουρο ότι απελευθερώνονται περίπου 10 γίγα και πολλοί ισχυρίζονται ότι υπάρχει καλύτερη διαχείριση της ram με την 129.Οπότε κάτι πήραμε από αυτήν.
Δεν πήρες & τίποτα τραγικό. Τα 10 gb δεν με σώνουν. Εντάξει για την ram OK αλλά ήταν πολλά υποσχόμενη η 129 & εδώ ίσχυσε ο κανόνας όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

IMAP τα έχεις ρυθμίσει; (hotmail.com & outlook.com είναι το ίδιο)

 

Απλά έκανα σύνδεση με τα στοιχεία των λογαριασμών μου και επέλεξα αν θα συχρονίζει κτλ, δεν έκανα κάτι άλλο μετά μέσα στις ρυθμίσεις. Από που ρυθμίζω το IMAP και τι ρυθμίσεις πρέπει να έχω;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Έχω αναβαθμιστεί στην 129 και για καλό κακό έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Καμία απολύτως διαφορά με την 127 πλην της απελευθέρωσης των 10 gb που αναφέρετε και οι άλλοι...

Ούτε καλύτερη διαχείριση της Ram δε βλέπω ούτε καμία επιπλέον σβελτάδα...

Αντιθέτως, νομίζω ότι η μπαταρία έχει χειροτερεύσει ελαφρώς, το navigation dock που είναι πολύ χρήσιμο feature για εμένα πλέον λόγω προφανώς κάποιου bug εξαφανίζεται μετά από κάποια χρήση και απαιτείται επανεκκίνηση για να φτιάξει, ενώ και η stock εφαρμογή των emails μου βγάζει συνέχεια να κάνω sign in στο gmail μου γιατί προφανώς από bug χάνει τα permissions.

Απογοήτευση και περίμενα πολλά περισσότερα από πρώιμες αναβαθμίσεις της oreo...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Οι 2 πρωτες αναλυσεις του video δεν υποστηριζουν σταθεροποιητή εικονας.δοκιμασε την 3 αναλυση που τον υποστηριζει.εκει είμαι εγω.

Αν δεν κάνω λάθος, OIS υποστηρίζεται παντού, ενώ EIS δεν υποστηρίζεται στα 4Κ και στα 1080p 60fps...

 

Δεν είμαι ευχαριστημένος. Εσύ είσαι; Μπορεί να είναι ιδέα μου αλλά ότι έχω τραβήξει μέχρι τώρα μου φαίνεται κακό ποιοτικά σε σχέση με άλλες ναυαρχίδες ή και μη μερικές φορές.

 

Κι εγώ αυτό που έχω δει είναι

στο βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Απλά έκανα σύνδεση με τα στοιχεία των λογαριασμών μου και επέλεξα αν θα συχρονίζει κτλ, δεν έκανα κάτι άλλο μετά μέσα στις ρυθμίσεις. Από που ρυθμίζω το IMAP και τι ρυθμίσεις πρέπει να έχω;

 

Δεν την χρησιμοποίησα καθόλου τη μαμίσια εφαρμογή, σε άλλες που έχω δει όταν συγχρονίζεις IMAP έχει επιλογή συγκεκριμένα όταν διαγράφεις κάτι να διαγράφεται και από τον server... για ψάξε λίγο!

ΥΓ αφού έχεις hotmail / outlook γιατί δεν κοιτάς και την αντίστοιχη εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Έχω αναβαθμιστεί στην 129 και για καλό κακό έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Καμία απολύτως διαφορά με την 127 πλην της απελευθέρωσης των 10 gb που αναφέρετε και οι άλλοι...

Ούτε καλύτερη διαχείριση της Ram δε βλέπω ούτε καμία επιπλέον σβελτάδα...

Αντιθέτως, νομίζω ότι η μπαταρία έχει χειροτερεύσει ελαφρώς, το navigation dock που είναι πολύ χρήσιμο feature για εμένα πλέον λόγω προφανώς κάποιου bug εξαφανίζεται μετά από κάποια χρήση και απαιτείται επανεκκίνηση για να φτιάξει, ενώ και η stock εφαρμογή των emails μου βγάζει συνέχεια να κάνω sign in στο gmail μου γιατί προφανώς από bug χάνει τα permissions.

Απογοήτευση και περίμενα πολλά περισσότερα από πρώιμες αναβαθμίσεις της oreo...

Αναβαθμιστηκα χθες και δεν έχω τίποτα από όσα ανέφερες. Ούτε πριν τα είχα βέβαια. Τα ίδια όλα μου φαίνονται. Ram δε παρατηρώ ποτέ. Είμαι νέος χρήστης android και με κουράζουν όλα αυτα. Στο δια ταύτα κάνω αυτά που θέλω εύκολα και γρήγορα.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με το navigation dock δεν έχω κάποιο πρόβλημα ούτε με την 127 ούτε με την 129.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους αρέσει ο εναλλακτικός τρόπος πλοήγησης δοκιμάστε j touch από playstore. Απλά πολύ καλύτερο!

Για τις σπαστικές ειδοποιήσεις του συστήματος που δεν απενεργοποιούνται NCleaner.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους αρέσει ο εναλλακτικός τρόπος πλοήγησης δοκιμάστε j touch από playstore. Απλά πολύ καλύτερο!

Για τις σπαστικές ειδοποιήσεις του συστήματος που δεν απενεργοποιούνται NCleaner.

Δε θυμάμαι αν ήσουν εσύ ή κάποιος άλλος εδώ μέσα που το είχε αναφέρει το jtouch, αλλά συμφωνώ και επαυξάνω! Το έβαλα και μου έλυσε τα χέρια! Καμία σχέση με το βασικό dock! Από τα must have apps από εδώ και πέρα!
Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι αν ήσουν εσύ ή κάποιος άλλος εδώ μέσα που το είχε αναφέρει το jtouch, αλλά συμφωνώ και επαυξάνω! Το έβαλα και μου έλυσε τα χέρια! Καμία σχέση με το βασικό dock! Από τα must have apps από εδώ και πέρα!
Ναι αλλά είναι ενεργοβόρο άραγε; Οχι ότι έχει θέμα το θηρίο σε αυτόν τον τομέα αλλά έχω καλομαθει στις 4 (!!!) ημέρες που μου βγάζει και δεν θέλω να πέσω. :p

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι ενεργοβόρο άραγε; Οχι ότι έχει θέμα το θηρίο σε αυτόν τον τομέα αλλά έχω καλομαθει στις 4 (!!!) ημέρες που μου βγάζει και δεν θέλω να πέσω. :p

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω φίλε μου, από το mate 9 έχω σταματήσει να τα κοιτάω αυτά... Έχω όλες τις εφαρμογές να τρέχουν στο φουλ, δεν κλείνω καμία, δεν καθαρίζω τίποτα και δεν έχω κανένα άγχος... 8+ ώρες οθόνη μόνιμα... Οπότε δεν τα ψάχνω πια και δεν μπορώ να σε βοηθήσω...
Link to comment
Share on other sites

Πάλι σε προσφορά η συσκευή με δώρο το Ρ9 lite (2017) σε όλες τις γνωστές μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έγινε έχουν πάρει όλοι το update και εγώ τίποτα να ανησυχώ για την συσκευή μου;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...