Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως αλλαζεις χρωμα στο led ειδοποιησεων???

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρκετά χειρότερη θα έλεγα τελικά. Ειδικά στο standby σε 7 ώρες το βράδυ έχασε πάνω από 10% τη στιγμή που έχανε γύρω στο 3-4%

 

Αδερφε μαλλον εχεις καποια εφαρμογη που σου κανει drain... με κλειστα ολα το βραδυ απο τη 1 μεχρι τις 9 το πρωι ειναι ακομα στο 100% το δικο μου... και πριν αλλα και μετα την αναβαθμιση...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελάτε να παίξουμε λίγο... Η ερώτηση είναι "ποια είναι τα 3 πράγματα που θέλουμε να φτιαχτούν με επόμενο update"

Για μένα 1)όταν μιλάω με κάποιον μετά το πέρας της κλήσης,πολλές φορές η οθόνη είναι μαύρη δηλαδή δεν εμφανίζεται το κόκκινο τερματισμού της κλήσης 2)Μετά την αποστολή μηνύματος θα ήθελα να έχει και ηχητική ειδοποίηση παραλαβής του 3)θα ήθελα να ξεκλείδωνε και διπλό χτύπημα εκτός από δακτυλικό αποτύπωμα(οδηγώ το κινητό είναι pair με το ηχοσύστημα και για να παρω τηλέφωνο πρέπει να βάλω το δάκτυλο μου να βρω την θέση δακτυλικού αποτυπώματος)

 

Να εχει ξεχωριστη ενταση ηχου κλησης και ξεχωριστη για ειδοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επιβεβαιώνω πως ο πάροχος παίζει ρόλο στην διανομή της αναβάθμισης. Με τα δεδομένα γυρισμένα στην cosmote, δεν εμφανίζεται τίποτα. Μόλις τα γυρίσω στην κάρτα Vodafone, τσουπ σκάει το update.

Αν επιστρέψω cosmote η αναβάθμιση εξαφανίζεται.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επιβεβαιώνω πως ο πάροχος παίζει ρόλο στην διανομή της αναβάθμισης. Με τα δεδομένα γυρισμένα στην cosmote, δεν εμφανίζεται τίποτα. Μόλις τα γυρίσω στην κάρτα Vodafone, τσουπ σκάει το update.

 

Με cosmote και wind δεν έρχεται τίποτα, δεν έχω vodafon να δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν θέλει να σε απογοητεύσει μιας κ δεν έχω διαπιστώσει κάτι που να έφτιαξε . Ή μου διαφεύγει τεσπα. Μου φαίνεται το update που περιμέναμε ,μόνο security patches είναι . Πάμε στο επόμενο

 

Sent from Mate 10 pro

Και συνεχίζει να μου αρνείται πεισματικά!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το να μειωσει 40% το μεγεθος προφανως και κατι εγινε γιατι σιγουρα επεσε τρελο καθαρισμα σε τρελα πολλη σαβουρα. Αυτο και αποδοση να μην εχει αμεσως, σιγουρα βοηθαει στο development καθε επομενης εκδοσης

είχαν ξεχάσει μια ταινιούλα μέσα :lol:

Link to comment
Share on other sites

είχαν ξεχάσει μια ταινιούλα μέσα :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χωρίς αναβαθμισηea0c787ff1f2cccfbd9364f018c00174.jpg

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Και μετα9d1265026fde744c0daceb67dfe4aec1.jpg

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επιβεβαιώνω πως ο πάροχος παίζει ρόλο στην διανομή της αναβάθμισης. Με τα δεδομένα γυρισμένα στην cosmote, δεν εμφανίζεται τίποτα. Μόλις τα γυρίσω στην κάρτα Vodafone, τσουπ σκάει το update.

Αν επιστρέψω cosmote η αναβάθμιση εξαφανίζεται.

Περίεργα πράγματα....

Με Cosmote δεν έδειχνε κάτι... Έβαλα Vodafone την δεύτερη κάρτα... Τίποτα πέντε μέρες... Ξαναέβαλα την Cosmote και το παράτησα... Σήμερα μου ήρθε με WiFi με κάρτα Cosmote....

Συνεπώς παίζει ρόλο και ο παροχος με βάση αυτό που λένε τα άλλα παιδιά αλλά και κάποια σειρά (μέσω ιμει ίσως) που επιτρεπει η Huawei να έχουν πρόσβαση οι συσκευές στο κέντρο αναβάθμισης (για να μην πέσουν όλοι μαζί και υπάρχουν καθυστερήσεις )...

Σήμερα το πήραμε πολλά παιδιά με διαφορετικούς παροχους πάντως...

Link to comment
Share on other sites

129 έκδοση 86c8e2c6677b624d589619db297dc77c.jpg

 

Sent from Mate 10 pro

Τι φάση;; Με τι χρήση; :p

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι φάση;; Με τι χρήση; :p

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μονο wifi ειναι. Αλλα παντα εβλεπα περιπου μια ωρα μεχρι το 90 με ιδια χρηση

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία Καλά πάμε πάντως, αναβάθμιση ξεκινησε με 26% κατέβασε εκανε install επανεκκίνηση ,ξανά επανεκκίνηση εγώ, να κάνω κλίαρ κασέ και ήταν μόλις στο 24%. WiFi και δεδομένα μονίμως ανοιχτά!bf0e4194c13c82266c682eb7691cb88c.jpg

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μονο wifi ειναι. Αλλα παντα εβλεπα περιπου μια ωρα μεχρι το 90 με ιδια χρηση
Και εγώ εκεί είμαι στην μία ώρα γιαυτό με εντυπωσίασε. Θα με "αναγκασετε" να την κάνω και εγώ έτσι όπως πάει.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω και γω στα ίδια ήμουν και μετά την αναβάθμιση, χωρίς καμία αλλαγή σε apps ή στη χρήση είναι αρκετά χειρότερα, δεν υπάρχει σύγκριση. Έκανα clear cache τώρα ελπίζοντας να στρώσει γιατί δεν θέλω να κάνω επαναφορες κλπ.

 

Τώρα το έβαλα στη φόρτιση όντας στο 49% με 2μιση ώρες οθόνη τη στιγμή που πριν στο ίδιο ποσοστό είχα 4+ ώρες

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λέτε να την κάνουμε ή όχι; αξίζει τον κόπο; καλημέρα κιόλας
Προχώρα, έχει καλύτερη διαχείριση της ραμ. . Ίσως είναι κ λίγο πιο σβέλτο

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά λέτε να την κάνουμε ή όχι; αξίζει τον κόπο; καλημέρα κιόλας

 

Καλημέρα. Κι εγώ λέω κάντε το. Τρύπες ασφαλείας και διαχείριση Ram στις βελτιώσεις και επίσης δοκίμασα κι εγώ κάτι που είπε πιο πριν ένας φίλος, όλα κλειστά το βράδυ (bt, wi-fi και data) και το πρωί μόνο 1% κάτω η μπαταρία. Δεν είδα κάποια αλλαγή στο drain.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται όταν σβήνω κάποιο e-mail από το κινητό (την μαμίσια εφαρμογή) να σβήνει και από το λογαριασμό κανονικά. Δηλαδή όταν μπαίνω μετά από υπολογιστή μου το ξανά έχει εκεί χωρίς να έχει σβηστεί. Συγκεκριμένα έχω ένα hotmail και ένα outllok αν παίζει ρόλο.

 

Υ.Γ. Ούτε εμένα έχει έρθει η αναβάθμιση ακόμα. Αγορά από Public, cosmote κάρτα.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Clear cache πώς κάνετε; Εννοώ για όλα τα apps, όχι καθένα ξεχωριστά. Επίσης όταν βγάζουμε applications απ' το history (δηλαδή το τετράγωνο κουμπάκι) απ' όσο κατάλαβα συνεχίζουν να τρέχουν το background (το βλέπω μετά στη διαχείριση της μπαταρίας). Πώς μπορούμε να τα σταματήσουμε όλα μαζί; Για καθένα ξεχωριστά πάλι μπορούμε είτε απ' τη διαχείριση της μπαταρίας είτε απ' το μενού των apps (force stop). Υπάρχει άλλος τρόπος; Το πιο εύκολο θα ήταν απ' το ιστορικό αλλά απ' ότι φαίνεται δεν κλείνουν έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται όταν σβήνω κάποιο e-mail από το κινητό (την μαμίσια εφαρμογή) να σβήνει και από το λογαριασμό κανονικά. Δηλαδή όταν μπαίνω μετά από υπολογιστή μου το ξανά έχει εκεί χωρίς να έχει σβηστεί. Συγκεκριμένα έχω ένα hotmail και ένα outllok αν παίζει ρόλο.

 

Υ.Γ. Ούτε εμένα έχει έρθει η αναβάθμιση ακόμα. Αγορά από Public, cosmote κάρτα.

IMAP τα έχεις ρυθμίσει; (hotmail.com & outlook.com είναι το ίδιο)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για tempered glass να ταιριάζει απόλυτα στην οθόνη και να μπαίνει πχ η θήκη που είχε μέσα η συσκευασία , τι προτείνετε ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...