Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το χει δοκιμάσει κανείς αυτό; https://forum.xda-developers.com/xperia-xz1/how-to/guide-how-to-persistant-root-xperia-xz1-t3718375

πρόκειται για το g8341

Link to comment
Share on other sites

το χει δοκιμάσει κανείς αυτό; https://forum.xda-developers.com/xperia-xz1/how-to/guide-how-to-persistant-root-xperia-xz1-t3718375

πρόκειται για το g8341

http://www.doctorandroid.gr/2017/12/sony-xperia-xz1-root-magisk.html?m=1

 

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν roms και ούτε νομίζω να βγουν σύντομα. Μόνο αν το συμπεριλάβουν στο lineage os. Αλλά νομίζω χαλάει κατά πολύ η ποιότητα της καμερας με το που ξεκλειδώσει
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητο την μαύρη Παρασκευή, δεν το εχω ανοιξει ακομα γιατι σκεφτομαι να το πουλησω διοτι βλέπω οτι δεν εχουν βγάλει ακομα μέθοδο για αντιγραφη των DRM keys, έχει βγει μόνο μια μέθοδος rootαρισματος στην οποια χανονται τα κλειδια. Στο προηγουμενο μοντέλο δηλαδή το XZ την είχαν βγάλει μεσα σε λιγοτερο απο 3 μήνες απο την κυκλοφορία του. Σε αυτο πέρασαν 4 και ακόμα τίποτα. Υπάρχει περίπτωση να έχουν καλύψει όλα τα κενά ασφαλείας και να μην βγει ποτέ; Edited by ShAd0W_z0nE

Smartphone: Past:Sony Xperia M Dual,Sony Xperia M4 AQUA, Sony Xperia XZ ,Samsung Galaxy S8, now:S9+

Tablet: Sony Xperia S, Samsung Galaxy Tab A 2015 ROOTED UB, now: Huawei matepad 11

 

Link to comment
Share on other sites

Στο XZ είχαν βγάλει μέθοδο αντιγραφής των DRM keys; Είχαν βγάλει μέθοδο που "ξεγελούσε" το κινητό και νόμιζε ότι υπάρχουν τα DRM keys , ώστε λειτουργούσαν όλα κανονικά με ξεκλείδωμένο bootloader.

Κάτι τέτοιο προσπαθούν να κάνουν και εδώ (αν δεν το έχουν καταφέρει ήδη , γιατί έχω να κοιτάξω αρκετό καιρό)

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχουν βγαλει δες εδω: https://forum.xda-developers.com/xperia-xz/how-to/how-to-unlock-bl-kernel-twrp-root-t3541648

5.Reboot, you are now on MM

6.Go to this thread and download the "backup-TA.zip" file : https://forum.xda-developers.com/cro...ackup-t3514236

7.Check USB debugging in your phone and check ADB is installed

8.Run BackupTA.sh or BackupTA.cmd if you're on Windows

9.Your partition will be saved in a file called TA-ModelNumber-Serial-Timestamp.img. BACKUP IT

Smartphone: Past:Sony Xperia M Dual,Sony Xperia M4 AQUA, Sony Xperia XZ ,Samsung Galaxy S8, now:S9+

Tablet: Sony Xperia S, Samsung Galaxy Tab A 2015 ROOTED UB, now: Huawei matepad 11

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια με το wifi call τι γινεται? Εστειλα sms στο 1333 η συσκευη ειναι συμβατη

έβγαλα άκρη τελικά.

θα πρέπει η συσκευή να είναι cosmote branded για να παίξει το wifi calling.

Πας σε ένα κατάστημα Γερμανός/Cosmote και σου φλασάρουν το δικό τους firmware (προσοχή να κρατήστε backup πρώτα)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

έβγαλα άκρη τελικά.

θα πρέπει η συσκευή να είναι cosmote branded για να παίξει το wifi calling.

Πας σε ένα κατάστημα Γερμανός/Cosmote και σου φλασάρουν το δικό τους firmware (προσοχή να κρατήστε backup πρώτα)

 

Αλλιώς από μόνοι σας αν χρησιμοποιήσετε τον οδηγό που έγραψα πριν. Εγώ από της cosmote το firmware έφυγα και πήγα στο Γερμανικό.

Τέλος, πάντων, πως είναι η εμπειρία σας με το τηλέφωνο μετά από τόσο καιρό; Αρνητικές ή θετικές; Θα θέλατε να το αλλάξετε με κάποιο άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο και από μένα. Το κινητό είναι άψογο με εξαίρεση την κάμερα (κυρίως σε βραδυνές λήψεις). βίντεο είναι μια χαρά.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το έβγαλε προσφορά ο Κωτσόβολος στα 399 ευρώ!

 

Δεν κρατήθηκα και το τσίμπησα :O

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δε βελτιώνεται ότι και να κάνεις είναι θέμα software και post processing. Ο θόρυβος, το grain και το unsharpening.

άλλη εφαρμογή κάμερας δοκίμασες; (έτσι απο περιέργεια...)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

άλλη εφαρμογή κάμερας δοκίμασες; (έτσι απο περιέργεια...)

 

Δοκίμασα αλλά δεν αλλάζει κάτι. Δοκίμασα μέχρι και μια Modded της google camera που δούλεψε για 2-3 φωτογραφίες. Εκεί ήταν καλύτερα τα πράγματα, αλλά δε κράτησε για πολύ, μετά από λίγο έβγαζε forced closed. Επίσης δε μπορείς να ανοίξεις άλλη κάμερα από το κουμπάκι δίπλα μόνο αυτή της sony.

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους...να ρωτησω ρε παιδια το εξης...εστω οτι το αγορασα στα 399...και εστω οτι το μετανιωσα...350 ετσι χωρις σκονη επανω..θα μπορεσω να τ πουλησω?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το έβγαλε προσφορά ο Κωτσόβολος στα 399 ευρώ!

 

Δεν κρατήθηκα και το τσίμπησα :O

 

499 το έχει.....

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Και το έχει ακόμα το media.

 

Και ναι αν πάψουν οι προσφορές ξανά το πουλάς 350 εύκολα.το κινητό πιστεύω ειναι vfm και αν τώρα ήθελα εγώ μια συσκευή θα επερνα την δικιά σου και το 50ρικο για θήκη και σουβλάκια.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή σωστή είναι, ποιος θα το θέλει είναι το θέμα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

ευχαριστω για την απαντηση..εγω το μετανιωσα...δεν με ικανοποιει η φωτογραφικη του..κατα τα αλλα ειναι τελειο..αλλα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για κάμερα ή 150 ευρώ πάνω, δηλαδή 550 και πάτε σε s8 ή πολλά παραπάνω για iPhone-pixel 2-mate 10-v30 κλπ.

Τα lg g6-p10-xz1-one plus 5- mi 6 κλπ που κυμαίνονται στα 400 είναι μέτρια σε κάμερα.

Το Sony είναι σε όλα τα features εκτός επεξεργαστή, από μέτριο προς καλό, αλλά τουλάχιστον έχει λίγο απ' όλα τα καλά μέσα, και είναι στα 400 ευρώ καινούργιο.

Κι εγώ σκέφτομαι να το δώσω με συν 50 ευρώ όπως προείπα για να πάρω one plus 5 αλλά και το One plus 5 είναι μέτριο σε όλα εκτός επεξεργαστή και λίγο κατώτερο σε μερικά όπως σε ήχο που το xz1 έχει διπλά stereo ηχεία. Η κάμερα μου φάνηκε πιο καθαρή στο One plus 5 αλλά πολύ μικρές διαφορές που μπορεί να ήταν και λόγο διαφοράς τεχνολογίας οθόνης και στο ότι το sony στην εφαρμογή φωτογραφιών του κάνει διπλάσιο zoom και φαίνονται πιο πολύ οι παραμορφώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...