Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε πριν λίγο η αναβάθμιση για cosmote firmware με τα security patches του Ιουνίου

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι μόλις μου ήρθε μπράβο στην Sony έχει ξεπεράσει πολλές εταιρείες στα Security updates και στις μεγάλες αναβαθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε πριν λίγο η αναβάθμιση για cosmote firmware με τα security patches του Ιουνίου

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοείς σε branded συσκευή της Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Ναι

Αύριο μεθαύριο θα βγει και για την customize GR

Από το παρακάτω link μπορείτε να παρακολουθείτε τι γίνεται

 

https://xpericheck.com/device/G8341

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο τώρα. Το έχει δοκιμάσει κανείς μέσα στο νερό; λέω να το βάλω λίγο μέσα στην πισίνα...
Link to comment
Share on other sites

Οχι,και εαν παρει νερό παει και η εγγύηση.

 

Κάτω από τρεχούμενο νερό δεν είχε πάρει τον χειμώνα. 30" στο νερό δεν πιστεύω να πάθει κάτι, βέβαια δίκιο εχεις δεν παίζεις μ αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο τώρα. Το έχει δοκιμάσει κανείς μέσα στο νερό; λέω να το βάλω λίγο μέσα στην πισίνα...

 

θα σου έλεγα να μην το κάνεις αλλά αν ψήνεσαι τόσο πολύ προσοχή στο βάθος!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι καινούριο και δεν έχει περάσει καλοκαίρι και ζέστη μέσα σε αυτοκίνητο κλπ, μπορείς να το βάλεις σε πισίνα με γλυκό νερό. Το είχα κάνει πέρυσι χωρίς θέμα. Αν περιμένεις να λειτουργήσει η touch οθόνη για να τραβήξεις υποβρύχια φώτο, θα απογοητευτείς. Δεν τόλμησα να πατήσω το κουμπάκι.

Αν έχει περάσει όμως ζέστη τότε τα αυτοκόλλητα της αδιάβροχοποίησης, μπορεί να έχουν πειραχτεί και να περάσουν νερά μέσα.

Βέβαια στο Z5 και στο Z1υπήρχε σύστημα που έδειχνε αν το νερό πέρασε από ανοιχτό καπάκι ή από το περίβλημα και ανάλογα πήγαινε και η εγγύηση. Δεν έχω ψάξει όμως αν το ίδιο πράμα υπάρχει και στο xz1

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι καινούριο και δεν έχει περάσει καλοκαίρι και ζέστη μέσα σε αυτοκίνητο κλπ, μπορείς να το βάλεις σε πισίνα με γλυκό νερό. Το είχα κάνει πέρυσι χωρίς θέμα. Αν περιμένεις να λειτουργήσει η touch οθόνη για να τραβήξεις υποβρύχια φώτο, θα απογοητευτείς. Δεν τόλμησα να πατήσω το κουμπάκι.

Αν έχει περάσει όμως ζέστη τότε τα αυτοκόλλητα της αδιάβροχοποίησης, μπορεί να έχουν πειραχτεί και να περάσουν νερά μέσα.

Βέβαια στο Z5 και στο Z1υπήρχε σύστημα που έδειχνε αν το νερό πέρασε από ανοιχτό καπάκι ή από το περίβλημα και ανάλογα πήγαινε και η εγγύηση. Δεν έχω ψάξει όμως αν το ίδιο πράμα υπάρχει και στο xz1

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυνατή ανάλυση. Σ ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την προχθεσινή αναβάθμιση έχει γαμηθεί ξανά στις αποσυνδέσεις.

Ελπίζω να στρώσει γιατί δεν παλεύεται η κατάσταση.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Usb stick Samsung 64gb 3.1 με ανταπτορα από eshop για type c μου το αναγνωρίζει κανονικά, γράφει, διαβάζει κλπ. Είμαι με την Cosmote branded rom, τελευταίο security patch.

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο τώρα. Το έχει δοκιμάσει κανείς μέσα στο νερό; λέω να το βάλω λίγο μέσα στην πισίνα...

 

Αλλά εγώ δεν το βάζω πουθενά σε νερό
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήρθε και εμένα η σειρά μου.. Το είχα αφήσει το πρωί να φορτίζει, και όταν πήγα να το βγάλω, παρατήρησα έντονη κιτρινίλα στο κάτω μέρος της οθόνης. Προφανώς είναι πιο ορατή στο άσπρο και στο ανοιχτά χρώματα.. Δεν μπορώ να καταλάβω προφανώς αν το προκάλεσε η μπαταρία που μπορεί να φούσκωσε. Έχει συμβεί και σε άλλους σε αυτό το σημείο? Σε πιο service να πάω? :-/

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

ZΕΡΒΑΣ ΚΥΡ. ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ 29 (ΚΥΨΕΛΗ) ΑΘΗΝΑ 210-8229811

COMETRON ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ Ε.Π.Ε Β.ΓΕΩΡΓΙΟΥ 11 & ΣΟΥΡΗ ΧΑΛΑΝΔΡΙ

210-6824564

210-6450363

OMNITECH Α.Ε. ΚΛΕΙΣΘΕΝΟΥΣ 231 ΓΕΡΑΚΑΣ 210-6619010

ΤΖΑΝΙΔΑΚΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ 48 ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΚΡΗΤΗ 2810-322 744

ΛΟΥΚΟΒΙΤΟΥ - ΤΑΡΑΜΟΝΛΗΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 21 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 2310-552180

COMMUNICATION (ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ 54 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 2310-500277

ΜΠΟΖΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ KAΠΟΔΙΣΤΡΙΟΥ 35-37 ΙΩΑΝΝΙΝΑ 26510 -66327

RADIOWATT (ΒΕΛΕΤΑΣ ΙΩΑΝ.) ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ 11 ΚΑΛΑΜΑΤΑ 27210-80533

ΣΟΥΛΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΟΛΥΧΡ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΑ 1 ΚΕΡΚΥΡΑ 26610-22555

ΝΤΑΛΑΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΙΩΑΝΝΟΥ ΜΙΚΡΟΥ 2 ΚΟΖΑΝΗ 24615-04009

AKSION GROUP ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 3 ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ 24630-53257

ΣΟΛΩΜΑΚΑΚΗΣ (TRHUST LOGIC) Μ. ΠΕΤΡΙΔΗ 67Α ΡΟΔΟΣ

22410-65070

22410-60148

3G Center (ΑΧΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ) ΜΕΡΑΡΧΙΑΣ 42 ΣΕΡΡΕΣ 23210-24024

ΙΣΜΗΡΟΓΛΟΥ ΡΟΒΙΝΣΩΝ ΒΥΡΩΝΟΣ 6 ΧΑΛΚΙΔΑ 22210-76381

Teleunicom Cyprus Ltd Amaranti Sitta 25 Λεμεσός – Κύπρος +35725748333

 

αυτα ειναι,εγω εχω βαρεθει να το παω και το εχω αφησει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που συνέβαιναν στα z, z3 κλπ. συνεχίζονται δυστυχώς.. 1 χρόνο κράτησε χωρίς πρόβλημα. Επίσης το άλλο που παρατηρώ και το είχα δει και στο z3, είναι οτι καθώς περνάνε οι μήνες, μειώνεται η ένταση του ακουστικού. Όταν το είχα πάρει, μιλούσα άνετα με την ένταση στη μέση, πλέον είναι μόνιμα στο τέρμα.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δε το έχω παρατηρήσει να σου πω την αλήθεια εγω.

Αλλα κατι στιγματα τα εχω στο κάτω μερος της οθονης που φαίνονται στα ανοιχτά χρώματα.

Πριν λιγο καιρό πήρα ενα otg και δε μου το έβλεπε,θα παρω ενα αλλο και θα δοκιμάσω,αλλα ηταν αρκετο για να νευριάσω και μαζι με οθονη και καμια διακοπη αραιά στο wifi ειναι ετοιμο και ας μη το ξέρει να δεχθει το μένος μου και να γινει κομμάτια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δε το έχω παρατηρήσει να σου πω την αλήθεια εγω.

Αλλα κατι στιγματα τα εχω στο κάτω μερος της οθονης που φαίνονται στα ανοιχτά χρώματα.

Πριν λιγο καιρό πήρα ενα otg και δε μου το έβλεπε,θα παρω ενα αλλο και θα δοκιμάσω,αλλα ηταν αρκετο για να νευριάσω και μαζι με οθονη και καμια διακοπη αραιά στο wifi ειναι ετοιμο και ας μη το ξέρει να δεχθει το μένος μου και να γινει κομμάτια!!!

 

δυο πραγματα συμβαινουν κατα την ταπεινη μου γνωμη για αυτο:

1. το εχεις συνηθισει και πλεον η ενταση σου φαινεται χαμηλη

2. θελουν καθαρισμα οι γριλιες του ακουστικου.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η συνήθεια σίγουρα. Στο z3, ειχε φτάσει σε σημείο να μην ακούω τον άλλο. Θα δοκιμάσω να καθαρίσω τις γρικιες αλλά εξωτερικά δεν φαίνεται τπτ. Είναι δύσκολο να κάνω κάτι από κάτω. Έτσι κιαλλιως είναι για service, οπότε θα το αναφέρω και αυτό.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Η κιτρινίλα εξαφανίστηκε σήμερα.. Σκέφτομαι μήπως είχε γίνει από υψηλή θερμοκρασία κατά τη φόρτιση. Αν ήταν από φουσκωμενη μπαταρία θα είχε παραμείνει.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Κιτρινη οθονη στο κατω ακρο ειχα στο Xperia S. Δεν εστρωσε ποτε μεχρι που αλλαχτηκε εντος εγγυησης.

Δες το μηπως στο κανει αν ζεσταθει η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα σήμερα το έβαλα σε πισίνα μέσα. Έβγαλα βίντεο φωτογραφίες πολλές φορές. Βέβαια πάνω από 10" δεν έμεινε ποτέ μέσα. Όλα λειτουργούν άψογα. Είναι και θέμα τύχης αυτά τις περισσότερες φορές...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήρθε και εμένα η σειρά μου.. Το είχα αφήσει το πρωί να φορτίζει, και όταν πήγα να το βγάλω, παρατήρησα έντονη κιτρινίλα στο κάτω μέρος της οθόνης. Προφανώς είναι πιο ορατή στο άσπρο και στο ανοιχτά χρώματα.. Δεν μπορώ να καταλάβω προφανώς αν το προκάλεσε η μπαταρία που μπορεί να φούσκωσε. Έχει συμβεί και σε άλλους σε αυτό το σημείο? Σε πιο service να πάω? :-/

 

έτσι είναι από την πρώτη μέρα το δικό μου. δεν έχει χειροτερέψει αισθητά, οπότε το αφήνω για πιο μετά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...