Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Viber είναι μονόδρομος κακά τα ψέματα μιας και οι 9/10 αυτό χρησιμοποιούν. Το ίδιο κάνω και εγώ σχεδόν όταν όλες οι επαφές μου είναι καταρχήν Android. Αλλά και με iPhone users, iMessage και FaceTime σπάνια χρησιμοποίησα και δεν μου άρεσαν. Messenger νομίζω θέλει Facebook πράγμα που δεν είχα ποτέ μου.

Whatsup καλό είναι αλλά δεν το ξέρει ο κόσμος πολύ όποτε άκυρο.. Μόνο Viber λοιπόν με τα καλά και τα κακά του

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Viber είναι μονόδρομος κακά τα ψέματα μιας και οι 9/10 αυτό χρησιμοποιούν. Το ίδιο κάνω και εγώ σχεδόν όταν όλες οι επαφές μου είναι καταρχήν Android. Αλλά και με iPhone users, iMessage και FaceTime σπάνια χρησιμοποίησα και δεν μου άρεσαν. Messenger νομίζω θέλει Facebook πράγμα που δεν είχα ποτέ μου.

Whatsup καλό είναι αλλά δεν το ξέρει ο κόσμος πολύ όποτε άκυρο.. Μόνο Viber λοιπόν με τα καλά και τα κακά του

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δυστυχώς έχει κακά που δεν διορθώνονται καιρό τώρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το what’s up το θεωρώ καλύτερο, αν και την πάτησε στην Ελλάδα γιατί το brand είχε ήδη κατοχυρωθεί από την COSMOTE με αποτέλεσμα να πιάνω συχνά συζητήσεις στυλ «έχεις what’s up?» «Ναι έχω μονάδες» «όχι, αυτό σαν το Viber εννοώ» κλπ κλπ...

 

Σωστό... Το what's up μόνο στην Ελλάδα έχασε από το Viber και αυτό λόγω της Cosmote συνωνυμίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Viber είναι μονόδρομος κακά τα ψέματα μιας και οι 9/10 αυτό χρησιμοποιούν. Το ίδιο κάνω και εγώ σχεδόν όταν όλες οι επαφές μου είναι καταρχήν Android. Αλλά και με iPhone users, iMessage και FaceTime σπάνια χρησιμοποίησα και δεν μου άρεσαν. Messenger νομίζω θέλει Facebook πράγμα που δεν είχα ποτέ μου.

Whatsup καλό είναι αλλά δεν το ξέρει ο κόσμος πολύ όποτε άκυρο.. Μόνο Viber λοιπόν με τα καλά και τα κακά του

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το messenger θέλει μόνο αριθμό κινητού και δεν θέλει Facebook πλέον εδώ και καμία 5ετια. Επίσης για δωρεάν βιντεοκλήσεις καλό έως εξαιρετικό θα έλεγα πως είναι το google duo και μπορεί χρησιμοποιηθεί από όλες τις συσκευές Android ios

Link to comment
Share on other sites

Το messenger θέλει μόνο αριθμό κινητού και δεν θέλει Facebook πλέον εδώ και καμία 5ετια. Επίσης για δωρεάν βιντεοκλήσεις καλό έως εξαιρετικό θα έλεγα πως είναι το google duo και μπορεί χρησιμοποιηθεί από όλες τις συσκευές Android ios

 

Ναι αλλά το messenger είναι για παντρεμένους δεν κάνει για εμάς που το θελουμε να μιλάμε με φίλους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να το καταλαβω αυτο το πραγμα με το viber... εγω το εχω το app αλλα δεν το δουλευω πλεον καθολου εχω βολευτει με το whatsapp υπαρχει πιθανοτητα να φευγει η μπαταρια σαν νερο λογο του viber? δεν διχνει κατι παντος στην χρηση της μπαταριας...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να το καταλαβω αυτο το πραγμα με το viber... εγω το εχω το app αλλα δεν το δουλευω πλεον καθολου εχω βολευτει με το whatsapp υπαρχει πιθανοτητα να φευγει η μπαταρια σαν νερο λογο του viber? δεν διχνει κατι παντος στην χρηση της μπαταριας...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν το δουλεύεις κολλάει και μετά τρώει μπαταρία

Αν δεν το δουλεύεις τότε το iOS το παγώνει και απλά περιμένει να έρθει κάποια ειδοποίηση άρα γιατί να κολλήσει;

Εμένα τα περισσότερα κολλήματα είναι όταν προσπαθώ να απαντήσω από την οθόνη κλειδώματος με γρήγορη απάντηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν το δουλεύεις κολλάει και μετά τρώει μπαταρία

Αν δεν το δουλεύεις τότε το iOS το παγώνει και απλά περιμένει να έρθει κάποια ειδοποίηση άρα γιατί να κολλήσει;

Εμένα τα περισσότερα κολλήματα είναι όταν προσπαθώ να απαντήσω από την οθόνη κλειδώματος με γρήγορη απάντηση

 

οχ.... εχεις δικαιο.... το ειδα μετα απο δοκιμες.... ιδικα αν γραφω γρηγορα.... αρχιζει και κολαει το keyboard... τελεια... :lol:

 

whatsapp μονο φιλε.....

Link to comment
Share on other sites

οχ.... εχεις δικαιο.... το ειδα μετα απο δοκιμες.... ιδικα αν γραφω γρηγορα.... αρχιζει και κολαει το keyboard... τελεια... :lol:

 

whatsapp μονο φιλε.....

 

Κάνει κι αλλα κουλά

Την ώρα που γράφεις αν ταυτόχρονα σου στέλνει κι άλλος τότε κολλάει εντελώς

Επίσης πολλές φορές αν πας να κανείς γρήγορη απάντηση βγάζει άσπρη οθόνη και δεν κάνει τίποτα, μένει έτσι

Δεν τα κάνει αυτά στο 100% των μηνυμάτων

Αν όμως το χρησιμοποιείς συνέχεια τότε βλέπεις ότι ναι τα κάνει αρκετές φορές

Όλα αυτά όμως σημαίνουν και ζέσταμα της συσκευής αφού ο επεξεργαστής κολλάει και δουλεύει στο 20-30-40%

Συνάμα πάει και η μπαταρία περίπατο

 

Τους τα είπα στους προγραμματιστές στο Viber αλλά κάνουν την παλαβή

Επίσης σε κάθε update τους βάζω μόνο ένα αστεράκι και τα γράφω αυτά αλλά τίποτα έχουν μήνες αυτά τα θέματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το whatsapp και όχι whats'up που είναι brand της cosmote, το θεωρώ πιο άμεσο και γρήγορο από το viber. Οι περισσότεροι πάντως έχουν viber οπότε να μιλάς μόνος σου δε λέει!
Link to comment
Share on other sites

Έχω WhatsApp, Viber και messenger. Με όσους δεν μπορώ να μιλήσω μέσω iMessage πρώτη επιλογή έχω το WhatsApp (παρά πολύ καλό) μετά messenger και τελευταία επιλογή το Viber. Το Viber δεν μου κολλάει αλλά όπως είπα δεν κάνω και τρελή χρήση.
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Έχω WhatsApp, Viber και messenger. Με όσους δεν μπορώ να μιλήσω μέσω iMessage πρώτη επιλογή έχω το WhatsApp (παρά πολύ καλό) μετά messenger και τελευταία επιλογή το Viber. Το Viber δεν μου κολλάει αλλά όπως είπα δεν κάνω και τρελή χρήση.

 

Το εσβησα πριν λίγο από την συσκευή μου και τώρα το iphone πάει μπάλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το εσβησα πριν λίγο από την συσκευή μου και τώρα το iphone πάει μπάλα

 

Στο Battery usage by app, στο εμφανιζε στην λιστα ως διεργασια?

Link to comment
Share on other sites

Στο Battery usage by app, στο εμφανιζε στην λιστα ως διεργασια?

 

Πάντα πρώτο

Βέβαια το χρησιμοποιώ και αρκετά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, αγόρασα χθες ένα iPhone x Silver από το seven και όταν πήγα σπίτι και έβγαλα την ζελατινα είδα ότι στην άκρη την οθόνης είδα μια γρατζουνια.. Το γύρισα πίσω και περιμένω από Δευτέρα να ενημερώσουν τι θα γίνει.. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο παρόμοιο περιστατικό;μπορειτε να με συμβούλεψετε σε περίπτωση που το seven αρνηθεί την αντικατάσταση;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά*μετά από πολλά τηλέφωνα και τσακωμούς με seven κατάφερα και μου έκαναν αντικατάσταση με καινούριο.. Με βοήθησε πολύ έστω κ τηλεφωνικά ή επίσημη Apple που με ενημέρωσε ότι*σε τέτοιες περιπτώσεις με προβλήματα αισθητικής όπως η γρατζουνια δεν πρέπει να εμπλέκεται η info quest πάρα μόνο το κατάστημα όπου*έγινε η αγορά.. Επίσης με παρότρυνε την επόμενη φορά να προτιμήσω εξουσιοδοτημενο μεταπωλητή και όχι κάποιο απ το σκρουτζ για να*έχω την κάλυψη της επίσημης Apple*

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά*μετά από πολλά τηλέφωνα και τσακωμούς με seven κατάφερα και μου έκαναν αντικατάσταση με καινούριο.. Με βοήθησε πολύ έστω κ τηλεφωνικά ή επίσημη Apple που με ενημέρωσε ότι*σε τέτοιες περιπτώσεις με προβλήματα αισθητικής όπως η γρατζουνια δεν πρέπει να εμπλέκεται η info quest πάρα μόνο το κατάστημα όπου*έγινε η αγορά.. Επίσης με παρότρυνε την επόμενη φορά να προτιμήσω εξουσιοδοτημενο μεταπωλητή και όχι κάποιο απ το σκρουτζ για να*έχω την κάλυψη της επίσημης Apple*

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σίγουρα σε τέτοιες περιπτώσεις είναι καλύτερα να έχεις αγοράσει από επίσημο μεταπωλητή με όποιο τίμημα χρηματικό και αν προκύπτει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Fb και Viber, είναι οι πιο κακογραμμένες εφαρμογές!!! Αλλά δυστυχώς το Viber στη. Ελλάδα είναι βασική εφαρμογή σε όλες τις ηλικίες. Το WhatsApp είναι από την στιγμή που ξεκίνησε η καλύτερη messaging εφαρμογή!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βγήκε αναβάθμιση του Viber πριν δυο μέρες

9.9.6 έκδοση

Δείχνει να έχουν διορθωθεί κάποια προβλήματα που είχα

Η συσκευή από αυτονομία καμία σχέση

Και επίσης φαίνεται και στα στατιστικά της μπαταρίας

Το Viber ενώ πριν μου έλεγε 1-2 ώρες στο παρασκήνιο τώρα λέει 7-8 λεπτά

Το χρησιμοποιώ κανονικά όπως και τόσο καιρό δεν άλλαξα κάτι στην χρήση που κάνω

Ελπίζω να διορθώσουν ακόμα κανα 2 ψιλό κολλήματα που έχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται όντως βελτιωμένο το background του Viber, είδωμεν σε μια βδομάδα 14e8d8f46b2804a16c7ccf889e621ed2.jpg

 

Δες το εβδομαδιαίο στο iPad :)

175c7ab8cd3cfa7b8e469142aeec5128.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται όντως βελτιωμένο το background του Viber, είδωμεν σε μια βδομάδα 14e8d8f46b2804a16c7ccf889e621ed2.jpg

 

Δες το εβδομαδιαίο στο iPad :)

175c7ab8cd3cfa7b8e469142aeec5128.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν έχει όμως μια εβδομάδα που βγήκε η νέα έκδοση

Μάλλον έχεις την 9.9.4

Εγώ έχω την 9.9.6 και βλέπω βελτίωση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 μέρες έχει, στο iPhone είναι με τη νέα version η μπαταρία του Viber, στο iPad σήμερα πέρασα την αναβάθμιση και είναι κατανάλωση βδομάδας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 μέρες έχει, στο iPhone είναι με τη νέα version η μπαταρία του Viber, στο iPad σήμερα πέρασα την αναβάθμιση και είναι κατανάλωση βδομάδας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όποτε λες ότι στο iPhone είσαι εντάξει

Εγώ είμαι 20 ώρες από τελευταία φόρτιση και έχει 8 λεπτά παρασκήνιο το Viber

Έτσι κι αλλιώς βλέπω από την συσκευή πως συμπεριφέρεται και ναι έχει μεγάλη διαφορά με πριν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η 12.1.3 στα Χ και 7 Plus, είναι μέχρι στιγμής άψογη από όλες τις απόψεις. Βέβαια ποτέ δεν μιλάω για update ΟΤΑ, αλλά με το ipsw κατεβασμένο και πέρασμα μέσω iTunes.
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά και παίρνοντας πασα από άλλο θέμα σχετικά με τη μπαταρία.

 

Το κινητό στην υγεία μπαταρίας είναι στο 95% μετά από 15 μήνες χρήσης.

Φόρτιση ακανόνιστη οποτε μου έρθει...σχεδόν ποτε κάτω του 15% και το βγάζω στο 80-90%

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά και παίρνοντας πασα από άλλο θέμα σχετικά με τη μπαταρία.

 

Το κινητό στην υγεία μπαταρίας είναι στο 95% μετά από 15 μήνες χρήσης.

Φόρτιση ακανόνιστη οποτε μου έρθει...σχεδόν ποτε κάτω του 15% και το βγάζω στο 80-90%

 

Με τις τελευταίες μπαταρίες τα τελευταία χρόνια αυτος είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος φόρτισης

Όποτε να ναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...