Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κανε νεο θεμα στην κατάλληλη ενοτητα ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ανοιξα θεμα ! σ ευχαριστω. Αν εχεις να μου πεις κατι , αν θες γραψε εκει. Ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως γιατί θεωρείται τόσο σημαντικό ότι έχει stock Android? Και τα Motorola G2/G3 σκέτο Android δεν είχαν π.χ; Δε θυμάμαι να γίνεται τόσο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως γιατί θεωρείται τόσο σημαντικό ότι έχει stock Android? Και τα Motorola G2/G3 σκέτο Android δεν είχαν π.χ; Δε θυμάμαι να γίνεται τόσο θέμα.

δεν είναι απλά stock android, είναι του προγράμματος android one. Δηλαδή τις αναβαθμίσεις τις έχει αναλάβει η ίδια η google. και πέρα από αυτό ο συνδυασμός stock android με xiaomi hardware ήταν κάτι που το περίμεναν πολλοί (μεταξύ αυτών και εγώ).

 

Πάντως από το hype που έχει δημιουργήσει αυτή η συσκευή, πολλοί παρασύρθηκαν και πήραν τελικά κάτι που δεν τους καλύπτει. Οπότε προσοχή και βλέπουμε κανένα review πριν αγοράσουμε κάτι

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν μια συσκευή φόραγε stock και όχι one τότε λάμβανε με διαφορετικό τρόπο αναβαθμίσεις;

 

Ναι πχ για την μοτορολα που ανέφερες αυτή ήταν αποκλειστικά υπεύθυνη για τις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν μια συσκευή φόραγε stock και όχι one τότε λάμβανε με διαφορετικό τρόπο αναβαθμίσεις;

Το Android one υπόσχεται πιο γρήγορες αναβαθμίσεις και σε μεγαλύτερη διάρκεια.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν μια συσκευή φόραγε stock και όχι one τότε λάμβανε με διαφορετικό τρόπο αναβαθμίσεις;

 

Stock android φοράνε και κινεζιές αλλά αναβάθμιση @@@.

Link to comment
Share on other sites

Και μια που ανέφερες το Motorola, σαν σύγκριση το g3 πήρε τελευταία ενημέρωση τέλος του 2015 στο 6.0 και από τότε ενημερώθηκε ακριβώς μηδέν (0) φορές, παρόλο που η Motorola είχε υποσχεθεί την 7. Το a1 θα ενημερώνεται μηνιαία για πολύ καιρό.

 

Για να ξεκλειδώσεις το g3 πρέπει να βάλεις τον σειριακό του σε ένα site της Motorola που ακυρώνει την εγγύηση και σταματάνε τα επίσημα ota ακόμα και αν δεν αλλάξεις τίποτα στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Stock android φοράνε και κινεζιές αλλά αναβάθμιση @@@.

 

Καμία "κινεζιά" δεν φοράει πραγματικό "stock android" όπως είναι το One. Όλα έχουν πειραγμένο από την εκάστοτε εταιρεία android σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό. Και η παραμικρή τροποποίηση να έχει γίνει από τον κατασκευαστή παύει να βρίσκεται υπό την ευθύνη της google η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι με το root χάνεται και η ευκολία των ota updates, ε?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για όσους αγοράζετε συχνά ξέρετε αν θ αργήσει να φτάσει το κινητό σε τιμή γύρω στα 150 με 160 €;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για όσους αγοράζετε συχνά ξέρετε αν θ αργήσει να φτάσει το κινητό σε τιμή γύρω στα 150 με 160 €;

 

Τόσο χαμηλά από infoquest δεν νομίζω ότι θα δεις τιμή. Από ΄΄παράλληλη ΄ εισαγωγή γύρω στα 180 θα παίξει ίσως τους επόμενους μήνες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Από έξω λέω κι εγώ. Καλή τιμή και τα 180 αλλά δεν παίζει και κάνα ΦΠΑ να το δικαιολογήσω στην επιχείρηση. Πλέον επειδή άμα 2 χρόνια αλλάζω κινητό πάνω από 200€ δεν δίνω λέω εκτός αν μου κάτσει στοίχημα.

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Από έξω λέω κι εγώ. Καλή τιμή και τα 180 αλλά δεν παίζει και κάνα ΦΠΑ να το δικαιολογήσω στην επιχείρηση. Πλέον επειδή άμα 2 χρόνια αλλάζω κινητό πάνω από 200€ δεν δίνω λέω εκτός αν μου κάτσει στοίχημα.

Ζητάς πολλά και μη εφικτά.

Σε τέτοια περίπτωση μόνο αγορά από Ελλάδα

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για όσους αγοράζετε συχνά ξέρετε αν θ αργήσει να φτάσει το κινητό σε τιμή γύρω στα 150 με 160 €;

 

σε μεταχειρισμένο , όταν θα έχει βγάλει το a3 :P

Link to comment
Share on other sites

σε μεταχειρισμένο , όταν θα έχει βγάλει το a3 :P

 

απο εξωτερικο πριν λιγες μερες το ευρισκες 184 ευρω. για -20 ευρω λεω. διαβασε να δεις τι λεω

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για όσους αγοράζετε συχνά ξέρετε αν θ αργήσει να φτάσει το κινητό σε τιμή γύρω στα 150 με 160 €;

 

Πιστεύω μετά τις γιορτές θα φτάσει από Κίνα σε αυτές τις τιμές...

Link to comment
Share on other sites

απο εξωτερικο πριν λιγες μερες το ευρισκες 184 ευρω. για -20 ευρω λεω. διαβασε να δεις τι λεω

 

εγώ για φπα είδα και νόμιζα ότι μιλάμε για αγορά από εδώ

από έξω χαίρω πολύ , απλά περίμενε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος απο εσάς που αγοράσατε το "xiaomi mi a1" πλήρωσε τελωνείο?? Τώρα τελευταία ακούω απο πολλούς που αγοράσαν απο κίνα... και πλήρωσαν τελωνείο.
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα προχθες απο bangood με τριγωνικη αποστολη αρα δεν ειχα τελωνειο πραγμα που θα εχεις εαν το παρεις χωρις τριγωνικη. Παιδια να ρωτησω δεν υπαρχει λειτουργεια για να γινει qr code το pass απο ενα wifi οπως στην miui?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα προχθες απο bangood με τριγωνικη αποστολη αρα δεν ειχα τελωνειο πραγμα που θα εχεις εαν το παρεις χωρις τριγωνικη. Παιδια να ρωτησω δεν υπαρχει λειτουργεια για να γινει qr code το pass απο ενα wifi οπως στην miui?

 

Επειδη περιμενω κι εγω το δικο μου απο banggood, εχθες εβγαλε το τρακινγκ 2017-10-19 21:46 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Ποια μεταφορικη αναλαμβανει μετα απο postNL; ΕΛΤΑ ή καποια αλλη; :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη περιμενω κι εγω το δικο μου απο banggood, εχθες εβγαλε το τρακινγκ 2017-10-19 21:46 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Ποια μεταφορικη αναλαμβανει μετα απο postNL; ΕΛΤΑ ή καποια αλλη; :)

 

ΕΛΤΑ

 

 

10χαρ.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο εκανε να σου ερθει απο banggood?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παρελαβα προχθες απο bangood με τριγωνικη αποστολη αρα δεν ειχα τελωνειο πραγμα που θα εχεις εαν το παρεις χωρις τριγωνικη. Παιδια να ρωτησω δεν υπαρχει λειτουργεια για να γινει qr code το pass απο ενα wifi οπως στην miui?

 

Ποσο καιρο εκανε να σου ερθει απο banggood?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...