Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε ήδη κάποιο update για Οκτώβριο ε;

Ξέρουμε αν επηρεάζει το θέμα της κάμερας ή ειναι μόνο security patches?

Security patch Οκτωβρίου είναι μόνο.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Tigreos πήρα το χρυσό και έχω να σου πω ότι είναι πανέμορφο.

Ματ χρώμα διακριτικό , απλά πανέμορφο.

Όσοι το είδαν χαζεψαν.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Το παρήγγειλα και εγώ απο Banggood σε χρυσό για αυτο ρωτάω αν είναι όμορφο μην το μετανιώσω αργότερα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια μού εμφανίζει συνέχεια ένα μαύρο εικονίδιο που αναγράφει loanding με αποτέλεσμα να μπλοκάρει για λίγο την λειτουργία του τηλεφώνου δεν ξέρω σε τι οφείλεται είναι από το nova launcher από εφαρμογή έχει ιό ....τι να πω με έχει νευριάσει πολύ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια μού εμφανίζει συνέχεια ένα μαύρο εικονίδιο που αναγράφει loanding με αποτέλεσμα να μπλοκάρει για λίγο την λειτουργία του τηλεφώνου δεν ξέρω σε τι οφείλεται είναι από το nova launcher από εφαρμογή έχει ιό ....τι να πω με έχει νευριάσει πολύ

 

Δεν πολυβγαζουν νόημα αυτά που λες για να μπορέσει κάποιος να βοηθήσει. Ανέβασε ένα screenshot να δούμε τι είναι αυτό

Link to comment
Share on other sites

[/b]

Δεν πολυβγαζουν νόημα αυτά που λες για να μπορέσει κάποιος να βοηθήσει. Ανέβασε ένα screenshot να δούμε τι είναι αυτό

 

Το έβγαλα πως το ανεβάζω δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους ήρθε απο banggood ήταν σφραγισμένο ή οι κινέζοι άνοιξαν την συσκευασία να περάσουν καμιά ρομ;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω ότι η συσκευή από μεγάλες αλυσίδες (βλ. Κωτσοβολο) δεν έχει θέμα με 4G και B20 band σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Υποθετω ότι η συσκευή από μεγάλες αλυσίδες (βλ. Κωτσοβολο) δεν έχει θέμα με 4G και B20 band σωστά?
Από όπου και να το πάρεις(Ελλάδα, Κίνα, etc), έχει b20, ένα μοντέλο υπάρχει. Μόνο το mi 5x δεν την έχει

 

Sent from my Shamu using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα πρώτη φορά αυτό το πρόβλημα :

http://c.mi.com/thread-417065-1-0.html

 

Ενώ πας να το ξεκλειδώσεις, η οθόνη παραμένει μαύρη κλειδωμένη και τα navigation buttons ανάβουν...

 

Χρειάστηκε με random συνδυασμό πλήκτρων να το κάνω restart...

Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο εκανε να σου ερθει απο banggood?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ποσο καιρο εκανε να σου ερθει απο banggood?

2 βδομαδες
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Από όπου και να το πάρεις(Ελλάδα, Κίνα, etc), έχει b20, ένα μοντέλο υπάρχει. Μόνο το mi 5x δεν την έχει

 

Sent from my Shamu using Tapatalk

 

oh kk ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι οι διαφημίσεις αυτές ότι έχεις ιό κάτι παιχνίδια τελικά το πρόβλημα μάλλον πρέπει να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα πρώτη φορά αυτό το πρόβλημα :

http://c.mi.com/thread-417065-1-0.html

 

Ενώ πας να το ξεκλειδώσεις, η οθόνη παραμένει μαύρη κλειδωμένη και τα navigation buttons ανάβουν...

 

Χρειάστηκε με random συνδυασμό πλήκτρων να το κάνω restart...

δοκίμασες να απενεργοποιήσεις το ambient display?

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω βάλει φωτογραφία στις επαφές όταν με καλούν δεν εμφανίζετε. Το έχει κάποιος άλλος αυτό το θέμα ? είναι κάποια ρύθμιση που μου ξέφυγε ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Τη φωτογραφία την είχες αποθηκευμένη στις επαφές και έκανες μεταφορά απο το παλιό σου κινητό; Α ναι δεν βγαίνει είναι θέμα vcf και πρέπει να την περάσεις εκ νέου...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την σβηστή οθόνη και τα αναμμένα πλήκτρα μου το έκανε και εμένα μία φορά την πρώτη μέρα που το πήρα. Μετά το πρώτο update δε το έκανε πάλι οπότε θεώρησα ότι διορθώθηκε εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα disable το ambient display. Να δούμε αν έφταιγε αυτό...

αν και μ άρεσε σαν feature

 

Ερώτηση. Σε περίπτωση που το κινητο έχει θέμα απο εργοστάσιο τι γίνεται αν το χεις πάρει α) απο στρουτζ και β) από κινα;

 

 

και Σε περίπτωση που το κινητό αποτήσει θεμα (πχ σπασιμο οθόνης) τι γίνεται αν το χει πάρει α)απο σκρουτζ β) από κίνα;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό το παραλάβεις από Κίνα ελαττωματικό, το στέλνεις Κίνα και σου στέλνουν άλλο, θα σε καθοδηγήσει ο Κινέζος για τη διαδικασία Βέβαια θα μείνεις κάνα τρίμηνο χωρίς κινητό.

Από Σκρούτζ το επιστρέφεις και αναλαμβάνουν αυτοί να το στείλουν για αντικατάσταση στην Κίνα. Εννοείται ότι η αγορά έγινε από αξιόπιστο κατάστημα και στις δύο περιπτώσεις.

Αν σπάσεις οθόνη τότε η ποιό συμφέρουσα επιλογή αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου, είναι να την αλλάξεις μόνο σου, ίσως και κάποιο συνοικιακό κατάστημα να στην αλλάξει οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Σε περίπτωση που το κινητο έχει θέμα απο εργοστάσιο τι γίνεται αν το χεις πάρει α) απο στρουτζ και β) από κινα;

 

 

και Σε περίπτωση που το κινητό αποτήσει θεμα (πχ σπασιμο οθόνης) τι γίνεται αν το χει πάρει α)απο σκρουτζ β) από κίνα;

 

επικοινωνείς με το μαγαζί που το πήρες , τι απάντηση άλλη θες ; :)

απλά το "skroutz" δεν λέει κάτι ιδιαίτερα , γιατί στο skroutz είναι και τα μαγαζιά που πουλάει η infoquest

Link to comment
Share on other sites

επικοινωνείς με το μαγαζί που το πήρες , τι απάντηση άλλη θες ; :)

απλά το "skroutz" δεν λέει κάτι ιδιαίτερα , γιατί στο skroutz είναι και τα μαγαζιά που πουλάει η infoquest

 

...Τι άλλη απάντηση θες...

Εντάξει φίλε μην μας δειρεις κιόλας :)

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εκανα αυτο που λεει αυτος εδω:

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=74190421&postcount=107

Δηλαδη πρωτα unlock bootloader και μετα root επιλογη στο προγραμμα. Εκανα boot το κινητο μετα πατωντας το κουμπι, μπηκα με solid explorer ενεργοποιησα το show root folder, πηγα system->ανοιξα το build.prop και προσθεσα την γραμμη

persist.camera.HAL3.enable = 1

Restart το κινητο, πλεον δεν υπαρχει root(χανεται μετα το reboot, αφου αυτο το προγραμμα κανει fastboot boot patched_boot.img και οχι fastboot flash patched_boot.img.

Αλλα η γραμμη που αλλαξα στο build.prop παραμενει, οποτε εβαλα το gcam port και η διαφορα στις νυχτερινες ειναι εξαιρετικη. Οπως επισης και το EIS που εχουν τα pixel(EIS υπαρχει μονο σε 1080p video και οχι σε 4k ομως).

Ελπιζω με αυτο τον τροπο να ειναι κομπλε και να μπορω να βαλω μετα OTA updates. Δεν εγγυωμαι κατι καθως δεν γνωριζω.

 

Καλησπέρα στην παρέα. Νέος κάτοχος του White-Gold.

 

sailorobvious μια ερώτηση: ποιο patched_xxx.img χρησιμοποίησες, αν ήσουν στο October; Όλα τα links που βρίσκω είναι για Aug ή Sept...

 

Επίσης... τζαμάκι; Κανένα δοκιμασμένο;

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...