Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όποιον ενδιαφέρεται, unlock-root-GoogleCameraPort έκανα με τον εξής τρόπο:

 

1. Settings > About phone > tap tap tap 5 φορές στο Build Number για να εμφανιστεί πίσω το Developer options.

2. Developer options > OEM Unlocking σε ON και USB Debugging σε ON.

3. Συνδέουμε στο PC και αποδεχόμαστε ότι μηνύματα βγάζει

4. Κατεβάζουμε το MiA1 AIO Tool (όχι το patched img από κάτω, δεν το χρειαζόμαστε). Extract στο Desktop και τρέχουμε το .bat

5. Εγώ εγκατέστησα από εκεί τους ADB & Drivers [1], και μετά ξεκλείδωσα Bootloader με το [2].

6. Αν δεν είναι ήδη σε fastboot mode, κλείνουμε τελείως τη συσκευή και ενεργοποιούμε με Vol Down και Power button. Ξανασυνδέουμε τη συσκευή στο PC.

7. Κατεβάζουμε το patched boot img (ανεξάρτητα από το Security Patch της συσκευής μας) από εδώ. Extract και τρέχουμε το bat. Πατάμε enter enter enter κτλ κτλ κτλ μέχρι που κάποια στιγμή θα κλείσει το παράθυρο και θα μοιάζει να μην κάνει τίποτα. CAN' TOUCH DIS. Το αφήνουμε ένα τρίλεπτο και κάποια στιγμή θα κάνει restart η συσκευή μας. Θα κάνει restart και όταν bootάρει στο λειτουργικό...

8. Περνάμε έναν File Explorer και βρίσκουμε το /System/build.prop και κάνουμε edit.

9. Κάτω κάτω προσθέτουμε δυο γραμμές:

persist.camera.eis.enabled=1

persist.camera.HAL3.enabled=1

και κάνουμε Save.

10. Reboot και είμαστε έτοιμοι να περάσουμε όποιο GCam port θέλουμε.

 

:) Enjoy αρκετά καλύτερες βραδινές φωτό.

 

απλα προσοχη με τα patched boot images, εγω δεν μπορουσα να κανω sept -> oct OTA(ελεγε installation failed). Εβαλα ομως το stock boot.img του sept στο B(fastboot flash slot_b sept_boot.img) και το stock august boot.img στο Α και εκανα OTA κανονικα. Μολις πηγα oct κατεβασα cfautoroot, εκανα fastboot boot, αλλαξα το build.prop και ξαναφλασαρα μετα τα stock images στο Α και στο B(august στο Α και October στο Β).

Tωρα σε τι σλοτ ειναι τα δικα σας δεν γνωριζω, γιατι εγω για να κανω το ota sep->oct εκανα fastboot set_active a, οποτε το εκανα μεσα απο το Α, αρα εχω κανει update μονο το slot b. Συνεπως εχω august slot a και october slot b.

Edited by sailorobvious
Link to comment
Share on other sites

απλα προσοχη με τα patched boot images, εγω δεν μπορουσα να κανω sept -> oct OTA(ελεγε installation failed). Εβαλα ομως το stock boot.img του sept στο B(fastboot flash slot_b sept_boot.img) και το stock august boot.img στο Α και εκανα OTA κανονικα. Μολις πηγα oct κατεβασα cfautoroot, εκανα fastboot boot, αλλαξα το build.prop και ξαναφλασαρα μετα τα stock images στο Α και στο B(august στο Α και October στο Β).

Tωρα σε τι σλοτ ειναι τα δικα σας δεν γνωριζω, γιατι εγω για να κανω το ota sep->oct εκανα fastboot set_active a, οποτε το εκανα μεσα απο το Α, αρα εχω κανει update μονο το slot b. Συνεπως εχω august slot a και october slot b.

 

άρα αν κατάλαβα καλά τώρα είσαι με το update του Οκτωβρίου στο κινητό και είσαι root? ποιο cfautoroot κατέβασες? δώσε ένα λινκ.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις:

 

πού βρίσκουμε stock boot.img

πώς μαθαίνουμε τι έχει κάθε slot εκ των υστέρων.

 

Δείχνεις σαφώς πιο ενημερωμένος για τις διαδικασίες αυτές, οπότε ρίξε λίγο φως έστω με ένα link. :P

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ενας στα forum του xda που λεει πως μπορεις να περασεις gcam χωρις root στο oct. update. :blink:

Μπορει κανεις να το επαληθευσει;

Link to comment
Share on other sites

άρα αν κατάλαβα καλά τώρα είσαι με το update του Οκτωβρίου στο κινητό και είσαι root? ποιο cfautoroot κατέβασες? δώσε ένα λινκ.

Δεν εχω root, εκανα https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/boot-img-october-update-stock-cf-auto-t3690649

fastboot boot αυτο το cf.

Αφου αλλαξα το build.prop, εκανα reboot, με αποτελεσμα να μην εχω πια root.

Μετα flashαρα ξανα τα stock boot.img και στα δυο partition.Δηλαδη: fastboot flash slot_b το stock october boot.img(εγω προσωπικα εκει εχω το october patch) που υπαρχει στο link απο πανω και επισης flashαρα στο slot_a ξανα το stock august boot.img(αφου το A partitition μου ειναι ακομα στο August Patch). Το βρηκα εδω:

https://drive.google.com/file/d/0B-9-wPaAKxANWk5JdW84N09vaTg/view

Οποτε τωρα εχω google camera και πουθενα root.

Αλλα αυτη ειναι η διαδικασια για το δικο μου κινητο, επειδη το OTA sep->oct το εκανα απο A->B.

Λογικα αμα πηρες το κινητο και ειχε August patch, θα ησουν στο Α, αμα εβαλες sept θα πηγε στο B και τελος αμα εβαλες oct θα πηγε στο Α ξανα.

Γενικα υπαρχει command στο fastboot που βλεπεις σε ποιο Α/Β slot εισαι(fastboot getvar all)

Το command για να αλλαξεις slot ειναι fastboot set_active a ή fastboot set_active b

Edit: Αφου δεις σε ποιο εισαι με το fastboot getvar all, μπορεις να κανεις fastboot set_active το partition που δεν ειναι το κινητο σου αυτη την στιγμη για να δεις σε ποιο patch ειναι(απο τα settings). Οποτε μετα αν εχεις το october patch στο Α κανεις fastboot flash oct_img.img και αν π.χ εχεις στο B το sept κανεις

fastboot flash slot_b sept_stock.img

 

stock october:https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/boot-img-october-update-stock-cf-auto-t3690649

stock sept: https://drive.google.com/file/d/0B4o7PciR_axMQ1FTM05nZ3phX2M/view https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/root-ota-updates-september-update-t3680897

stock august:https://drive.google.com/file/d/0B-9-wPaAKxANWk5JdW84N09vaTg/view

 

 

Edit2:Ο λογος που ξαναφλασαρα τα stock και στα δυο partition ηταν επειδη δεν μπορουσα να κανω update, οποτε το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα απο το να κανω flash ολη την rom απο την αρχη ηταν απλα να βαλω τα stock boot.img στα partition, αφου μονο αυτα πειραχτηκαν.

Edited by sailorobvious
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος σε ευχαριστώ. επειδή ήμουν ανυπόμονος έκανα την διαδικασία που περιέγραψε ο vagos πιο πάνω με μοναδική αλλαγή επειδή είχα την τελευταία ενημέρωση του Οκτωβρίου στο βήμα 7 φλάσαρα αυτό. αφού ακολούθησα επακριβώς ότι έλεγε στη συνέχεια ο vagos αφού bootαρε το κινητό εγκατέστησα μέσω του playstore το supersu και τώρα πια έχω κανονικό root. έκανα και τις αλλαγές στο build.prop και εγκατέστησα το MGCB_7.0H_C2API_Full_PXL2_v.1.4_60FPS_noburst_v3.apk από εδώ για να έχω το hdr+

 

 

Προς κάποιον mod. να μπουν τα ποστ 571 & 580 στο πρώτο post για να μην χαθούν

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις:

 

πού βρίσκουμε stock boot.img

πώς μαθαίνουμε τι έχει κάθε slot εκ των υστέρων.

 

Δείχνεις σαφώς πιο ενημερωμένος για τις διαδικασίες αυτές, οπότε ρίξε λίγο φως έστω με ένα link. :P

 

Προφανώς εννοεί την official rom me extract παίρνεις ότι img θες.

 

Με το Ext4 Unpacker

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ το χω.

 

Ευχαριστω για τις εντολες-επεξηγηση.

 

Θα παιξω το ΣΚ με φλασαρισματα κτλ που θα εχω χρονο για ξαναστησιμο αν τα κανω μανταρα. :p

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Εστω οτι ειμαστε stock.

Κανουμε την ολη διαδικασια και flashαρουμε το patched boot.img

Πειραζουμε το build.prop, κανουμε restart και περναμε το gcam.

Αν μετα flashαρουμε παλι το stock boot.img, θα μπορουμε κανονικα να παρουμε OTA;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Εστω οτι ειμαστε stock.

Κανουμε την ολη διαδικασια και flashαρουμε το patched boot.img

Πειραζουμε το build.prop, κανουμε restart και περναμε το gcam.

Αν μετα flashαρουμε παλι το stock boot.img, θα μπορουμε κανονικα να παρουμε OTA;

Με αυτην την διαδικασια μονο εγω μπορεσα να κανω OTA απο sept -> oct, αλλιως δεν γινοταν να κανω install το oct update. Τωρα εγγυησεις δεν δινω, καθως δεν ειμαι πολυ σχετικος με το θεμα, απλα εκατσα και ασχοληθηκα λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς καμία εφαρμογή για να κόβει τις διαφημίσεις (adGuard κλπ) χωρίς να είναι root ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Με αυτην την διαδικασια μονο εγω μπορεσα να κανω OTA απο sept -> oct, αλλιως δεν γινοταν να κανω install το oct update. Τωρα εγγυησεις δεν δινω, καθως δεν ειμαι πολυ σχετικος με το θεμα, απλα εκατσα και ασχοληθηκα λιγο.

 

Δεν ειναι παντως παραλογο. Θα το δοκιμασω κι εγω οταν ερθει η συσκευη. :)

Επισης για όσους είναι rooted και θέλουν να πάρουν OTA: https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/steps-update-to-october-patch-t3693331

Edited by kentoner2000
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφτασε και εμενα απο eglobalcentral.eu δεν εχω παραλαβει ακομα παντως πολυ αργο το καταστημα....4 οκτωμβρη πληρωμη-εφτασε σημερα με τον γνωστο τροπο dpd οδικος και μετα acs. Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες έκανε, αλήθεια;

 

Σκέφτομαι να δοκιμάσω μετά Moto G5S Plus από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το έστησαν όλα κομπλέ αλλά το ambient display σε αναπάντητη κλήση που δοκίμασα δεν νομίζω να δουλεύει αναβοσβηνει το led alla στην οθόνη δεν δείχνει κατι.

Τελικά σε email που δοκίμασα δουλεύει αλλά σε αναπάντητες νομίζω όχι.επισης κάθε πόσο χρόνο ανάβει η ambient display μόνο μια φορά?

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και γω πλέον!

Αλήθεια η selfie δεν έχει φλας την οθόνη όπως τα Samsung, Huawei; έμεινα αγγούρι...

Νομίζω η μεγαλύτερη παράληψη εκτός και αν δεν το βρήκα...

 

Επίσης στις χερατες φωτογραφίες το s πάει μόνο μέχρι 1/15s;;; απογοητεύτηκα...

 

Έχει θεματάκια ακόμα το κινητό ακόμα και που είναι στοκ...

Το fingerprint απλά καίει κάρβουνο, πολύ αργό.

 

Για να βρεις τον file manager πρέπει να κάνεις τάματα... Τελικά τον βρήκα μετά απο αρκετά μπιπ...

 

Εντωμεταξύ δεν έχει ούτε gallery, πρέπει να βλέπεις φώτο απο το "φωτογραφίες" του Google και την πάτησα κιόλας μου έφαγε 1gb δεδομένα, γτ συγχρονιζε με το drive....

 

είπαμε στοκ αλλά δεν έχει ούτε μια προσθήκη, το κόβω να φορτώνω και γω mui...

 

Έχω να του προσαψω κι άλλα, αλλά περιμένω διορθώσεις...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλο τον εκνευρισμό θα τον γλυτωνες αν είχες κάνει μια έρευνα πριν αγοράσεις κάτι τυφλά. Επίσης miui γιατί θες να περάσεις; επειδή άκουσες από κάπου ότι είναι 'καλύτερο'; για να σε γλυτώσω από μια ακόμα αποτυχημένη επιλογή να σου πω ότι ούτε η miui έχει φλας. Αν είναι να μπεις στον κόπο απλά για να έχεις έναν stock file explorer κάτι σκέφτεσαι λάθος.

Επίσης οι φωτογραφίες που λες είναι gallery και μάλιστα εξαιρετική εφαρμογή

Τέλος το πρόβλημα με το fingerprint scanner διορθώνεται αν κάνεις τις αναβαθμίσεις που βγάζει το κινητό. Γενικότερα αφού το πήρες που το πήρες κάνε ένα κόπο να διαβάσεις μερικά πράγματα γύρω από αυτό για να γλυτώσεις και άλλες στιγμές εκνευρισμού στο μέλλον

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, unlock-root-GoogleCameraPort έκανα με τον εξής τρόπο:

 

1. Settings > About phone > tap tap tap 5 φορές στο Build Number για να εμφανιστεί πίσω το Developer options.

2. Developer options > OEM Unlocking σε ON και USB Debugging σε ON.

3. Συνδέουμε στο PC και αποδεχόμαστε ότι μηνύματα βγάζει

4. Κατεβάζουμε το MiA1 AIO Tool (όχι το patched img από κάτω, δεν το χρειαζόμαστε). Extract στο Desktop και τρέχουμε το .bat

5. Εγώ εγκατέστησα από εκεί τους ADB & Drivers [1], και μετά ξεκλείδωσα Bootloader με το [2].

6. Αν δεν είναι ήδη σε fastboot mode, κλείνουμε τελείως τη συσκευή και ενεργοποιούμε με Vol Down και Power button. Ξανασυνδέουμε τη συσκευή στο PC.

7. Κατεβάζουμε το patched boot img (ανεξάρτητα από το Security Patch της συσκευής μας) από εδώ. Extract και τρέχουμε το bat. Πατάμε enter enter enter κτλ κτλ κτλ μέχρι που κάποια στιγμή θα κλείσει το παράθυρο και θα μοιάζει να μην κάνει τίποτα. CAN' TOUCH DIS. Το αφήνουμε ένα τρίλεπτο και κάποια στιγμή θα κάνει restart η συσκευή μας. Θα κάνει restart και όταν bootάρει στο λειτουργικό...

8. Περνάμε έναν File Explorer και βρίσκουμε το /System/build.prop και κάνουμε edit.

9. Κάτω κάτω προσθέτουμε δυο γραμμές:

persist.camera.eis.enabled=1

persist.camera.HAL3.enabled=1

και κάνουμε Save.

10. Reboot και είμαστε έτοιμοι να περάσουμε όποιο GCam port θέλουμε.

 

:) Enjoy αρκετά καλύτερες βραδινές φωτό.

 

Δοκιμασα τον οδηγο αυτον, αλλα ειμαι μονιμως σε μια φαση που η συσκευη βγαζει μια μαυρη οθονη με θαυμαστικο και γραφει "your device sofware can't be checked for corruption. Please lock the bootloader", μετα κατεβαινει μια ασπρη κουρτινα με το logo MI και απο κατω μια κλειδαρια που γραφει unlocked. Εδω και κανα 20λεπτο το ιδιο σκηνικο επαναλαμβανεται.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τον οδηγο αυτον, αλλα ειμαι μονιμως σε μια φαση που η συσκευη βγαζει μια μαυρη οθονη με θαυμαστικο και γραφει "your device sofware can't be checked for corruption. Please lock the bootloader", μετα κατεβαινει μια ασπρη κουρτινα με το logo MI και απο κατω μια κλειδαρια που γραφει unlocked. Εδω και κανα 20λεπτο το ιδιο σκηνικο επαναλαμβανεται.

 

Έπεσες σε bootloop. Ψάξε στο google πως να φλασαρεις την στοκ ρομ με το miflash για να το επαναφέρεις

Link to comment
Share on other sites

Όλο τον εκνευρισμό θα τον γλυτωνες αν είχες κάνει μια έρευνα πριν αγοράσεις κάτι τυφλά. Επίσης miui γιατί θες να περάσεις; επειδή άκουσες από κάπου ότι είναι 'καλύτερο'; για να σε γλυτώσω από μια ακόμα αποτυχημένη επιλογή να σου πω ότι ούτε η miui έχει φλας. Αν είναι να μπεις στον κόπο απλά για να έχεις έναν stock file explorer κάτι σκέφτεσαι λάθος.

Επίσης οι φωτογραφίες που λες είναι gallery και μάλιστα εξαιρετική εφαρμογή

Τέλος το πρόβλημα με το fingerprint scanner διορθώνεται αν κάνεις τις αναβαθμίσεις που βγάζει το κινητό. Γενικότερα αφού το πήρες που το πήρες κάνε ένα κόπο να διαβάσεις μερικά πράγματα γύρω από αυτό για να γλυτώσεις και άλλες στιγμές εκνευρισμού στο μέλλον

 

Δεν θα σταθώ σε τπτ απ οτι είπες εκτός απο ένα.. Ποιός σου είπε εσένα οτι δεν έκανα έρευνα ή οτι δεν είχα στην κατοχή μου ξανά το κινητό;

 

Για την κάμερα έχεις να πεις τπτ, αυτό ξέχασες...

 

Αλλά ακόμα και και έτσι, εσένα τι κόψιμο σε έπιασε αν εγώ το πήρα δεν μου κάνε και το κραζο;

 

Ρε κοίτα να δεις κάτι τύπους που βγάζουν χολή...

 

 

Στη τελική αναφέρω τα αρνητικά, σε χαλάει και αυτό;

 

Ξέχασα να αναφέρω πως δεν έχει χρωματιστό led notification αλλά ένα μονότονο και ξασπρισμενο led... :p

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σταθώ σε τπτ απ οτι είπες εκτός απο ένα.. Ποιός σου είπε εσένα οτι δεν έκανα έρευνα ή οτι δεν είχα στην κατοχή μου ξανά το κινητό;

 

Για την κάμερα έχεις να πεις τπτ, αυτό ξέχασες...

 

Αλλά ακόμα και και έτσι, εσένα τι κόψιμο σε έπιασε αν εγώ το πήρα δεν μου κάνε και το κραζο;

 

Ρε κοίτα να δεις κάτι τύπους που βγάζουν χολή...

 

 

Στη τελική αναφέρω τα αρνητικά, σε χαλάει και αυτό;

 

Ξέχασα να αναφέρω πως δεν έχει χρωματιστό led notification αλλά ένα μονότονο και ξασπρισμενο led... :p

 

Για την κάμερα συμφωνώ. Γι αυτό συζητάμε τόσες σελίδες πώς να περάσεις την google camera.

 

Για τον fingerprint όχι, δε συμφωνώ. Δεν είναι το ίδιο αστραπιαιος με του Oneplus 5 που έχω, αλλά είναι γρήγορος και ακριβείς.

 

Το led υποθέτω ότι μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου με κάποιο app.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγώ από σήμερα, ακόμα το στήνω το κινητό. Εκανα την αναβάθμιση (1gb περίπου) που μου έβγαλε οπότε δεν ξέρω τι προβλήματα είχε πριν το κινητό (αν είχε), αλλά το δακτυλικό αποτύπωμα πάει σφαίρα! Το ηχείο επίσης πολυ δυνατό!

Επίσης το ότι έχει led notification είναι θετικό αλλά γιατί μόνο άσπρο? Υπάρχει καμία εφαρμογή με την οποία μπορούμε να αλλάξουμε το χρώμα (ή και να βάλουμε διαφορετικό για sms, mail, κλήσεις)?

Τέλος ποιόν file explorer προτείνετε; es explorer λέω να δοκιμάσω. Μαμίσιο δεν έχει, έτσι; ή μήπως μου διαφεύγει;

Ευχαριστώ:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγώ από σήμερα, ακόμα το στήνω το κινητό. Εκανα την αναβάθμιση (1gb περίπου) που μου έβγαλε οπότε δεν ξέρω τι προβλήματα είχε πριν το κινητό (αν είχε), αλλά το δακτυλικό αποτύπωμα πάει σφαίρα! Το ηχείο επίσης πολυ δυνατό!

Επίσης το ότι έχει led notification είναι θετικό αλλά γιατί μόνο άσπρο? Υπάρχει καμία εφαρμογή με την οποία μπορούμε να αλλάξουμε το χρώμα (ή και να βάλουμε διαφορετικό για sms, mail, κλήσεις)?

Τέλος ποιόν file explorer προτείνετε; es explorer λέω να δοκιμάσω. Μαμίσιο δεν έχει, έτσι; ή μήπως μου διαφεύγει;

Ευχαριστώ:)

 

Σε αλλες συσκευες χρησιμοποιω συνηθως το Light Manager. Εδω δεν το εχω δοκιμασει ακομα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...