Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει γνωστός μου το εν λόγω προνομιακό (για το οποίο ενδιαφέρομαι και εγώ...) και δοκίμασε να κάνει κλήση σε τετραψήφιο, τις βλάβες της ΔΕΗ (1050). Εκεί βγήκε ηχογραφημένο ότι έχει "ένα λεπτό χρόνου διαθέσιμο για αυτή την κλήση". Γνωρίζει κάποιος τι ισχύει για χρεώσεις σε αυτή την περίπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Έχει γνωστός μου το εν λόγω προνομιακό (για το οποίο ενδιαφέρομαι και εγώ...) και δοκίμασε να κάνει κλήση σε τετραψήφιο, τις βλάβες της ΔΕΗ (1050). Εκεί βγήκε ηχογραφημένο ότι έχει "ένα λεπτό χρόνου διαθέσιμο για αυτή την κλήση". Γνωρίζει κάποιος τι ισχύει για χρεώσεις σε αυτή την περίπτωση?

 

Έχω What's Up. Πριν περίπου ένα μήνα πήρα και εγώ στη ΔΕΗ και αντί να μου καταναλώσει από τα προς όλους, μου έφαγε γύρω στα 6 ευρώ από το υπόλοιπο μου.

 

Από όσο κατάλαβα, τα προς όλους ΔΕΝ ισχύουν για κλήσεις προς τετραψήφιους.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

ειχα υπολοιπο 0.30 λεπτα μεσα.τωρα που κοιταξα εχω -0.70 λεπτα.που τα τραβηξε τα υπολοιπα cents?

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην καρτοκινητή C-Ote , αυτό συμβαίνει (μειον €) ΜΟΝΟ με αποστολή sms σε σύντομο χρονικό διάστημα (λιγότερο από 2 λεπτά).

Μήπως έστειλες 4 sms (πια 0,25€/sms) τόσο γρήγορα;

Ή 1 ή 2 sms που (ανάλογα την κινητή συσκευή) "μέτρησαν" ως διπλά , τριπλα κλπ sms;

 

Έχει γνωστός μου το εν λόγω προνομιακό (για το οποίο ενδιαφέρομαι και εγώ...) και δοκίμασε να κάνει κλήση σε τετραψήφιο, τις βλάβες της ΔΕΗ (1050). Εκεί βγήκε ηχογραφημένο ότι έχει "ένα λεπτό χρόνου διαθέσιμο για αυτή την κλήση". Γνωρίζει κάποιος τι ισχύει για χρεώσεις σε αυτή την περίπτωση?

 

Χρέωση ως κλήση σε σταθερό (από κινητό): Ψάξε πόσο χρ€ώνει εκτός πακέτου {Γιατί δεν είναι αριθμός σταθερού ή κινητού):

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=COSMOTE_BUSINESS_FTT432f29bd-6359-4ff7-9f94-c523d36c6d06

 

Η χρέωση και η ελάχιστη διάρκεια κλήσης προς τους σύντομους κωδικούς των σειρών 10xx, 11xx (πλην των σειρών 116xx & 118xx), 181xx, 182xx, 183xx, 70xxxxxxxx και 801xxxxxxx είναι ίδιες με αυτές των κλήσεων προς εθνικά δίκτυα σταθερής τηλεφωνίας του εκάστοτε προγράμματος. Επιπλέον, κλήσεις προς τους σύντομους κωδικούς 100, 112, 108, 109, 166, 199, 1056, 1014, 10400, 1154, 1170, 1057, 1010, 11555, 1077 , 1158, 11556, 11591, 116xx, 116000, 116111 και 800xxxxxxx είναι δωρεάν.

 

Από μια άλλη εταιρία, σε 3 βδομάδες από τώρα, ΟΥΤΕ από σταθερό δε θα μπορείς να καλείς της ΔΕΗ σε "κανονική" τιμή:

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=471

Link to comment
Share on other sites

ουτε ενα μηνυμα δεν εστειλα.ουτε τηλεφωνο.δε ξερω τι παιζει.θα δειξει.χεxe

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρετε αν παίζει να το βρω κάπου Λάρισα?!

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε; Θα διαρκέσει η προσφορά από χρόνο και πάνω; Λογικά ναι, ε;

 

Επίσης, όλα αυτά τα νούμερα των προνομιακών είναι νούμερα που υπήρχαν και αφού έχουν αποσυρθεί βγαίνουν ξανά στο εμπόριο; Ρωτάω γιατί εμένα μου ήρθε ένα νούμερο 6974.... που έχω την εντύπωση πως είναι παλιό, αφού η Cosmote πλέον έχει 698....

Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να γίνονται τίποτα τέτοια:

-Έλα, δώσ' μου τον Μήτσο.

-Δεν είμαι ο Μήτσος.

-Ε, δώσ' τον μου.

-Δεν υπάρχει κανένας Μήτσος.

-Δεν υπάρχει;

-Όχι γενικά, εδώ δεν υπάρχει.

-Και πού είναι;

-Δεν ξέρω.

-Αυτό δεν είναι το τηλέφωνο του;

Κλπ... κλπ...

Edited by enteka
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασια η αριθμοσειρα,τα νουμερα που ληγουν,μενουν εκτος αγορας βαση κανονισμου για τουλαχιστον 6 μηνες.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασια η αριθμοσειρα,τα νουμερα που ληγουν,μενουν εκτος αγορας βαση κανονισμου για τουλαχιστον 6 μηνες.

 

Αυτά του προνομιακού λογικά θα είναι ληγμένα νούμερα όμως, ε; Δύσκολο να είναι καινούργια, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με ποια λογική τα βγάζουν,αν και δεν νομίζω οτι εχουν λογο τα ληγμενα να τα κανουν προνομιακά και τα καινούργια οχι. Ακομα και φαινομενικά καινουργια νούμερα μπορεί να εχουν ηδη περασει απο αλλον τουλάχιστον 1 φορα. Οι εταιρίες νοικιάζουν νούμερα κατα χιλιάδες ή κατά δεκάδες χιλιάδες,και δεν το θεωρώ απαραίτητο να τα διαθέτουν με τη σειρά.
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε; Θα διαρκέσει η προσφορά από χρόνο και πάνω; Λογικά ναι, ε;

 

Επίσης, όλα αυτά τα νούμερα των προνομιακών είναι νούμερα που υπήρχαν και αφού έχουν αποσυρθεί βγαίνουν ξανά στο εμπόριο; Ρωτάω γιατί εμένα μου ήρθε ένα νούμερο 6974.... που έχω την εντύπωση πως είναι παλιό, αφού η Cosmote πλέον έχει 698....

Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να γίνονται τίποτα τέτοια:

-Έλα, δώσ' μου τον Μήτσο.

-Δεν είμαι ο Μήτσος.

-Ε, δώσ' τον μου.

-Δεν υπάρχει κανένας Μήτσος.

-Δεν υπάρχει;

-Όχι γενικά, εδώ δεν υπάρχει.

-Και πού είναι;

-Δεν ξέρω.

-Αυτό δεν είναι το τηλέφωνο του;

Κλπ... κλπ...

 

Αυτό ακριβώς συμβαίνει!!!! Πάνε στην σελίδα 30 πόστ 445 να δεις τι μου έτυχε εμένα. Σίγουρα είναι αποσυρομενα που τα βγάζουν ξανά στην "πιάτσα".

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς συμβαίνει!!!! Πάνε στην σελίδα 30 πόστ 445 να δεις τι μου έτυχε εμένα. Σίγουρα είναι αποσυρομενα που τα βγάζουν ξανά στην "πιάτσα".

 

Ωχ, όντως;

Έχει συμβεί σε κάναν άλλον κάτι αντίστοιχο;

Φαντάζομαι ότι μιας και είναι τουλάχιστον 6 μήνες εκτός λειτουργίας τέτοια περιστατικά να σπανίζουν. Ή, τουλάχιστον, αυτό ελπίζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...

Σήμερα σκασανε μύτη 2 κοπέλες στο ΙΕΚ στο Χαϊδάρι και έδιναν τα what's up με το φοιτητικό πακέτο. Όχι το promo αλλά το student. Μάλιστα μου έδωσαν και ένα φυλλάδιο με τα πακέτα και τις προσφορές του student. Το πήρα περισσότερο για να σας ενημερώσω.. Μπορεί να είναι και σε άλλα ΙΕΚ. Ήταν περίπου στις 17:35 και μέχρι τις 19:35 ήταν εκεί. Θα είναι και άλλες ημέρες.

 

Εδώ θα δείτε μια φώτο που τράβηξα από το φυλλάδιο.

 

2017-10-24%2021.01.10.jpg?dl=0

 

Τις ρώτησα και ια είναι και αύριο εκεί...

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

αν δεν μεταβιβαστει το καρτοκινητο στο ονομα μου υπαρχει καποιο θεμα;

 

συγνώμη άλλα τι ερώτηση είναι αυτή?τι θέμα να υπάρχει ακριβώς?

Link to comment
Share on other sites

κανονικα υπαρχει θεμα. Δεν θα μπορει να εξυπηρετηθει απο καταστημα ή απο το cc αν χρειαστει,απο την στιγμη που δεν ειναι στο ονομα του.Αλλα και για καποιον που εχει στο ονομα του κινητο που χρησιμοποιει ο αλλος ειναι επιφοβο,γιατι δεν ξερεις τι χρηση κανει ο αλλος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλήθεια, πώς ελέγχουμε αν έχει όντως μεταβιβασθεί στο όνομά μας ο αριθμός;

 

ρωτας σε καταστημα εφοσον πρωτα εξηγησεις οτι το πηρες απο promotion.

Link to comment
Share on other sites

κανονικα υπαρχει θεμα. Δεν θα μπορει να εξυπηρετηθει απο καταστημα ή απο το cc αν χρειαστει,απο την στιγμη που δεν ειναι στο ονομα του.Αλλα και για καποιον που εχει στο ονομα του κινητο που χρησιμοποιει ο αλλος ειναι επιφοβο,γιατι δεν ξερεις τι χρηση κανει ο αλλος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ρωτας σε καταστημα εφοσον πρωτα εξηγησεις οτι το πηρες απο promotion.

αυτα τα ξερεις πριν παρεις το πακετο!Θεμα σε καταστημα δεν θα εχεις απο αποψη ανανεωσης!απο cc θα εχει προβλημα ταυτοποιησης

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις λογαριασμο στο mycosmote θα εμφανιστει εκει ο αριθμος σου.τα 2 συμβολαια που ειχα εμφανιζοταν στο λογαριασμο μου.οταν ταυτοποιηθηκε το προνομιακο που αγορασα μπηκε και αυτο στις ενεργες συνδεσεις μου

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρωτας σε καταστημα εφοσον πρωτα εξηγησεις οτι το πηρες απο promotion.

 

Αν ρωτήσω στο 13888 το ίδιο δεν είναι; Επίσης, για να ρωτήσω, θα πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσω τον αριθμό ή γίνεται κι από πριν;

 

αν εχεις λογαριασμο στο mycosmote θα εμφανιστει εκει ο αριθμος σου.τα 2 συμβολαια που ειχα εμφανιζοταν στο λογαριασμο μου.οταν ταυτοποιηθηκε το προνομιακο που αγορασα μπηκε και αυτο στις ενεργες συνδεσεις μου

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω στο MyCosmote προσθέτεις εσύ κάθε νέα σου σύνδεση και ακόμα και σε άλλο όνομα να είναι, από τη στιγμή που περάσεις τον κωδικό που θα στείλει στο εν λόγω κινητό, στο δείχνει κανονικά. Εγώ έχω 2 τέτοια νούμερα στο MyCosmote που δεν είναι στο όνομά μου.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εκανα τιποτα.απλα εμφανιστηκε το προνομιακο στο λογαριασμο μου μαζι με τις αλλες συνδεσεις που εχω.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρετε αν παίζει να το βρω κάπου Λάρισα?!

 

Στην οδό Παπαναστασίου, απέναντι από τα Ενωμένα φροντιστήρια, έχει ένα "σταντ" έξω από ένα κατάστημα με είδη κινητών. Αν δεν είναι η κοπέλα εκεί, ρώτα μέσα στο κατάστημα. Ίσως έχει ακόμα μερικά πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εκανα τιποτα.απλα εμφανιστηκε το προνομιακο στο λογαριασμο μου μαζι με τις αλλες συνδεσεις που εχω.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι γίνεται ΟΤΑΝ η ταυτοποίηση γίνει στο όνομά σου κ άμεσα.

Πια έτσι το κάνει η C-Ote. Και σε μένα αυτό έγινε χωρίς να προσθέσω χειροκίνητα το νέο αριθμό στο mycosmote.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται πριν ενεργοποιήσετε τον αριθμό ή μετά;

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως γιατί, αν και έχω κάνει πολύ καιρό πριν το mycosmote και δεν θυμάμαι καλά, δεν πρέπει να μου είχε ζητήσει άλλα στοιχεία πέρα από ονοματεπώνυμο, όνομα χρήστη, mail (αυτά μόνο έχει και στο προφίλ μου) και φυσικά τον αριθμό.

Πώς "διαβάζει" ότι ανήκει στο συγκεκριμένο χρήστη, μιας και έτσι κι αλλιώς μόνο ταυτότητα δίνουμε για το προνομιακό; Από το ονοματεπώνυμο; Κι αν υπάρχει κάποιος με το ίδιο;

Αν και πιστεύω ότι κάτι μου διαφεύγει, οπότε περιμένω τα φώτα σας!

 

Επίσης, έχω ρωτήσει την κοπέλα που το πήρα και μου είπε ότι είναι περασμένο στα στοιχεία μου κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

ταυτοτητα και αφμ ειναι το ιδιο.σου ζηταει βεβαια μονο τη ταυτοτητα αλλα οταν γινεται η ταυτοποιηση βλεπουν οτι η ταυτοτητα ανηκει σε καποιο αφμ.καπως ετσι το σκεφτομαι

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην οδό Παπαναστασίου, απέναντι από τα Ενωμένα φροντιστήρια, έχει ένα "σταντ" έξω από ένα κατάστημα με είδη κινητών. Αν δεν είναι η κοπέλα εκεί, ρώτα μέσα στο κατάστημα. Ίσως έχει ακόμα μερικά πακέτα.
Σε ευχαριστώ! Θα πεταχτώ μία βόλτα από εκεί το απόγευμα!!

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...