Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,

 

αξιζει να μεταβω στο Note 8; Ειμαι χρηστης S8+ απολυτα ικανοποιημενος και ευχαριστημενος, στο παρελθον ειχα Note 5 επομενως ξερω τι προσφερει το πενακι κλπ. Με τρωει η τρελα της τεχνολογιας κλπ οπως πολλους απο εδω φανταζομαι, το θεμα ειναι πως πρεπει να δωσω συν 170 ευρω και δε ξερω αν εχει καποιο νοημα εφοσον ειμαι ικανοποιημενος απο το S8+. Τι λετε εσεις;

Απο μπαταρια πως ειναι το Note 8 σε σχεση με το S8+;

Η μπαταρία από ότι έχουμε πει εδώ μέσα είναι πολύ καλύτερη του s8! Τώρα η διαφορά τους είναι μόνο το πενάκι από οτι ξερω! Εσύ αποφασίζεις!!

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει όριο.

 

ευχαριστω να εισαι πατα καλα,μια ακομα ερωτηση to tubemate οταν βαζεις ενεργες συνδεσεις και ληψεις στο τερμα γιατι γραφει μπορει να κλειδωσει τη συσκευη;υπαρχει τετοιο θεμα;να την καψει η να την κλειδωσει;

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό αυτό το σώμα δίχως να έχω χτυπήσει το κινητό!;8bb948aa1e66bdf7c29a2e007a72bed4.jpg

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι φυσιολογικό αυτό το σημάδι δίχως να έχω χτυπήσει το κινητό!;8bb948aa1e66bdf7c29a2e007a72bed4.jpg

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημάδι θέλω να πω!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό αυτό το σώμα δίχως να έχω χτυπήσει το κινητό!;8bb948aa1e66bdf7c29a2e007a72bed4.jpg

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημάδι θέλω να πω!!

Οχι, αλλά σιγά μη μπορέσεις να αποδείξεις οτι δεν το χτύπησες.. Αυτά ποτε δεν καλύπτονται απο εγγύηση γιατί καθένας που το χτυπησε θα πήγαινε και θα ελεγε οτι εγινε μόνο του..

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα, επιλέγοντας με το πενακι (με την έξυπνη επιλογή) μια εικόνα που περιέχει κείμενο στα ελληνικά να εξάγει απευθείας text? Στα αγγλικά γίνεται μια χαρά....Το θέμα είναι αν μπορεί να δουλέψει και στα ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα, επιλέγοντας με το πενακι (με την έξυπνη επιλογή) μια εικόνα που περιέχει κείμενο στα ελληνικά να εξάγει απευθείας text? Στα αγγλικά γίνεται μια χαρά....Το θέμα είναι αν μπορεί να δουλέψει και στα ελληνικά.

Μόλις το δοκίμασα και εγώ.... Όχι δεν λειτουργεί με Ελληνικα αλλά με αγγλικά λειτουργεί τέλεια.... Μακάρι να υπήρχε τρόπος αλλά πουυυυυυυ......

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν λειτουργεί με Ελληνικα αλλά με αγγλικά λειτουργεί τέλεια.... Μακάρι να υπήρχε τρόπος αλλά πουυυυυυυ......

Αυτό το ήξερα ήδη :) Δεν είναι τόσο δύσκολο να δουλέψει πάντως. Υπάρχουν ανεξάρτητα app που το κάνουν αλλά με το πενάκι θα ήταν απίστευτη εύκολια.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αλλά σιγά μη μπορέσεις να αποδείξεις οτι δεν το χτύπησες.. Αυτά ποτε δεν καλύπτονται απο εγγύηση γιατί καθένας που το χτυπησε θα πήγαινε και θα ελεγε οτι εγινε μόνο του..
Ξεφλουδίζει δλδ τοσο εύκολα!;

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και εγώ.... Όχι δεν λειτουργεί με Ελληνικα αλλά με αγγλικά λειτουργεί τέλεια.... Μακάρι να υπήρχε τρόπος αλλά πουυυυυυυ......
Λειτουργεί και στα Ελληνικά. Απλά πρέπει να κατεβάσετε τα λεξικά... Δείτε τις φωτό...

 

Στο συρτάρι εφαρμογών, γράψε τη λέξη 'λεξικό' . Εκεί μέσα στη διαχείριση των λεξικών κατέβασε τα ελληνικά... 686a6eecb7b1188f07aff852201cae19.jpg809c12d4a37372763956c313403327f2.jpg2e8ea616e70fe5528b59b79c21ca4a23.jpg

 

Note 8, SM-N950F (Tapatalk)

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί και στα Ελληνικά. Απλά πρέπει να κατεβάσετε τα λεξικά... Δείτε τις φωτό...

 

Στο συρτάρι εφαρμογών, γράψε τη λέξη 'λεξικό' . Εκεί μέσα στη διαχείριση των λεξικών κατέβασε τα ελληνικά... 686a6eecb7b1188f07aff852201cae19.jpg809c12d4a37372763956c313403327f2.jpg2e8ea616e70fe5528b59b79c21ca4a23.jpg

 

Note 8, SM-N950F (Tapatalk)

το έκανα εγκατάσταση. η διαχείριση λεξικών πως σου ανοίγει?

δούλεψε. ήθελε να του δώσω κάποια άδεια

Edited by karagalexk
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις την έκανα security update παραμένει 1 Ιανουαρίου

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να εχει εγκαταστήσει bxactions, εξακολουθεί να δουλευει μετα το update?

Για να δω αν θα το κανω ή οχι..

 

Δώσε μου 15 και θα σου πω, τώρα κάνω Update.

Θα βάλω το bxaactions και θα σου πω!

Ούτε συ άλλως δεν ήξερα ότι υπήρχε....χεχεχε

 

Edit

Μια χαρά παίζει!

Edited by AlexS3
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί και στα Ελληνικά. Απλά πρέπει να κατεβάσετε τα λεξικά... Δείτε τις φωτό...

Στο συρτάρι εφαρμογών, γράψε τη λέξη 'λεξικό' . Εκεί μέσα στη διαχείριση των λεξικών κατέβασε τα ελληνικά...

Note 8, SM-N950F (Tapatalk)

Είσαι σίγουρος ότι επέλεξες από εικόνα και όχι απευθείας από το UI το κείμενο που έκανες εξαγωγη;...γιατί είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα.

Στην πρώτη περίπτωση απαιτείται διαδικασία OCR που είναι και το ζητούμενο. Στην δεύτερη περίπτωση δεν κάνει τίποτα περισσότερο από copy-paste το κείμενο. Όπως μπορείς να κάνεις το ίδιο και από τον chrome, επιλέγοντας με το τετράγωνο της έξυπνης επιλογής οποιοδήποτε κείμενο (ακόμη και ελληνικό)

 

Αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι να έχουμε σε φωτογραφία ένα κείμενο ελληνικό και να το μετατρέπει σε text.

Δοκίμασε να κάνεις screenshot την αρχική σου οθόνη...άνοιξε την φωτογραφία...και μετά επέλεξε αυτό που θέλεις (με την έξυπνη επιλογή) απευθείας από την φωτογραφία του screenshot. Λογικά τις εφαρμογές που έχουν ονομασία στα αγγλικά (π.χ. youtube) θα σου κάνει κανονικά export το κείμενο κανονικά , ενώ όσες έχουν ελληνικά (π.χ. ημερολόγιο) όχι.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Δώσε μου 15 και θα σου πω, τώρα κάνω Update.

Θα βάλω το bxaactions και θα σου πω!

Ούτε συ άλλως δεν ήξερα ότι υπήρχε....χεχεχε

 

Edit

Μια χαρά παίζει!

Thanks αν και τελικά το έκανα το update πριν διαβάσω.. Οντως ολα φαίνονται οκ..

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό αυτό το σώμα δίχως να έχω χτυπήσει το κινητό!;

 

Όχι δεν είναι φυσιολογικό. Το πιθανότερο κάπου το χτύπησες και δε το πρόσεξες. Ή τελοσπάντων άσε τα ψόφια! :rolleyes:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο ασφαλης φάκελος πως δουλεύει? Βαζω κάποιες εφαρμογές μεσα σε αυτόν, εχουν στο εικονίδιο τους το κλείδωμα, αλλα μια χαρα τρέχουν από το launcher. Έχω nova αν παίζει ρολο.

Σε ενα s7, που δοκιμάσαμε, ακριβώς το ιδιο συμβαίνει..

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι επέλεξες από εικόνα και όχι απευθείας από το UI το κείμενο που έκανες εξαγωγη;...γιατί είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα.

Στην πρώτη περίπτωση απαιτείται διαδικασία OCR που είναι και το ζητούμενο. Στην δεύτερη περίπτωση δεν κάνει τίποτα περισσότερο από copy-paste το κείμενο. Όπως μπορείς να κάνεις το ίδιο και από τον chrome, επιλέγοντας με το τετράγωνο της έξυπνης επιλογής οποιοδήποτε κείμενο (ακόμη και ελληνικό)

 

Αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι να έχουμε σε φωτογραφία ένα κείμενο ελληνικό και να το μετατρέπει σε text.

Δοκίμασε να κάνεις screenshot την αρχική σου οθόνη...άνοιξε την φωτογραφία...και μετά επέλεξε αυτό που θέλεις (με την έξυπνη επιλογή) απευθείας από την φωτογραφία του screenshot. Λογικά τις εφαρμογές που έχουν ονομασία στα αγγλικά (π.χ. youtube) θα σου κάνει κανονικά export το κείμενο κανονικά , ενώ όσες έχουν ελληνικά (π.χ. ημερολόγιο) όχι.

 

Έχεις δίκιο. Σε εικόνα δε το κάνει. Μόνο τα αγγλικά βγάζει.

 

Note 8, SM-N950F (Tapatalk)

Edited by xtatty
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο ασφαλης φάκελος πως δουλεύει? Βαζω κάποιες εφαρμογές μεσα σε αυτόν, εχουν στο εικονίδιο τους το κλείδωμα, αλλα μια χαρα τρέχουν από το launcher. Έχω nova αν παίζει ρολο.

Σε ενα s7, που δοκιμάσαμε, ακριβώς το ιδιο συμβαίνει..

Ότι υπάρχει μέσα στον ασφαλή φάκελο δεν είναι απλά διπλότυπο, δουλεύει ανεξάρτητα από ότι έχεις στην αρχική σου οθόνη. Για παράδειγμα αν ανοίξεις τις επαφές στον ασφαλή φάκελο θα δεις ότι είναι κενές. Ότι επαφή προσθέσεις εκεί δεν θα εμφανιστεί στις επαφές που έχεις στην αρχική οθόνη. Γενικά ότι υπάρχει στον ασφαλή φάκελο δεν εμφανίζεται εκτός αυτού. Επίσης πρέπει να σετάρεις απ' την αρχή κάθε εφαρμογή, e-mail κτλ σα να στήνεις τη συσκευή μετά από factory reset. Ακόμη τσέκαρε και τις ρυθμίσεις στον ασφαλή φάκελο, για να επιλέξεις τι θες να φαίνεται και τι όχι στις ειδοποιήσεις, στην οθόνη κλειδώματος κτλ. Είναι γενικά σα να έχεις ένα ανεξάρτητο περιβάλλον εργασίας μέσα στο ήδη υπάρχον.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ότι υπάρχει μέσα στον ασφαλή φάκελο δεν είναι απλά διπλότυπο, δουλεύει ανεξάρτητα από ότι έχεις στην αρχική σου οθόνη. Για παράδειγμα αν ανοίξεις τις επαφές στον ασφαλή φάκελο θα δεις ότι είναι κενές. Ότι επαφή προσθέσεις εκεί δεν θα εμφανιστεί στις επαφές που έχεις στην αρχική οθόνη. Γενικά ότι υπάρχει στον ασφαλή φάκελο δεν εμφανίζεται εκτός αυτού. Επίσης πρέπει να σετάρεις απ' την αρχή κάθε εφαρμογή, e-mail κτλ σα να στήνεις τη συσκευή μετά από factory reset. Ακόμη τσέκαρε και τις ρυθμίσεις στον ασφαλή φάκελο, για να επιλέξεις τι θες να φαίνεται και τι όχι στις ειδοποιήσεις, στην οθόνη κλειδώματος κτλ. Είναι γενικά σα να έχεις ένα ανεξάρτητο περιβάλλον εργασίας μέσα στο ήδη υπάρχον.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ναι ε.. Δεν το θυμόμουν οτι δουλευει ετσι, αν και τώρα που το διαβάζω κατι θυμαμαι..

Thanks, θα το ξαναδοκιμάσω..

Edit, αν θελω να εξαφανισω μια εφαρμογή και να υπάρχει μονο στον ασφαλη φάκελο?

Αν την απεγκαταστησω θα εξακολουθεί να υπάρχει στον ασφαλη φάκελο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο mate 10 pro έκλεινε το wifi όταν έφευγα από το σπίτι και γυρνούσε σε 4g αυτόματα μετά όταν ξαναγυρνουσα άνοιγε και συνδεόταν αυτόματα πάλι,στο note αυτή τη δουλειά δεν έπρεπε να την κάνει το adaptive wifi;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο mate 10 pro έκλεινε το wifi όταν έφευγα από το σπίτι και γυρνούσε σε 4g αυτόματα μετά όταν ξαναγυρνουσα άνοιγε και συνδεόταν αυτόματα πάλι,στο note αυτή τη δουλειά δεν έπρεπε να την κάνει το adaptive wifi;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο mate λογικά γίνεται λόγω της AI του επεξεργαστή.

 

Στάλθηκε από το G3112 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...