Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως έχεις δίκιο, μετά από αρκετό διάβασμα που έριξα βλέπω πως είναι πολύ πιο σύνθετο από λίγο βαφή περιμετρικά της οθόνης ή ένα φίλτρο. Bleeding δεν είναι, για αυτό και δε καλύπτει κάτι η αντιπροσωπία, όπως είπα εξ αρχής και στο φίλο που έκανε το αρχικό ποστ. Είναι πολύ περίεργο πάντως που το φως αντανακλάται μόνο από τη μία πλευρά ή κάποιες φορές ακόμα και διακεκομμένα σε διάφορα σημεία.

 

Άσχετο, με το θέμα μου με το μόντεμ παιδιά πέρασα από γερμανό σήμερα κι είχαν μόνο το ίδιο μοντέλο ρούτερ να μου δώσουν, αυτό δίνει ακόμη ο οτε μου είπαν. Θα μιλήσω αργότερα με ένα τεχνικό μπας και βγάλουμε άκρη αλλιώς θα αναγκαστώ να αγοράσω δικό μου..

 

Για το πρόβλημα με τη σύνδεση δοκίμασε και κάτι άλλο.

Διέγραψε τη wifi σύνδεση.

Ξαναδοκίμασε να συνδεθείς βάζοντας στατική ip, όπως σου πρότεινε ο alextrela.

Eκεί που βάζεις το password, επέλεξε από κάτω την εμφάνιση σύνθετων επιλογών και στο DHCP βάλε στατικό.

Πήγαινε εκεί που λέει DNS1 και βάλε 8.8.8.8

Στο DNS2 βάλε 8.8.4.4

Μετά πάτα σύνδεση και δοκιμάζεις να δεις πως πάει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ενδιαφερομαι να αγορασω το note 8. Σε πολλα ομως απο τα καταστηματα που το πουλουν απο 785 ευρω και πανω, δεν αναφερουν τι περιεχει η συσκευασια. Στα γνωστα και μεγαλα καταστηματα που το πουλουν 1029 ευρω, αναφερουν τι περιεχει (S Pen, Ενσωματωμένη μπαταρία, φορτιστής ταχείας φόρτισης (fast charger), καλώδιο USB, αντάπτορας USB OTG, handsfree, οδηγός γρήγορης εκκίνησης). Ειναι καποιος λοιπον που εχει αγορασει ή γνωριζει αν υπαρχουν τα προαναφερθεντα, και στις συσκευασιες των πιο φτηνων καταστηματων?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ενδιαφερομαι να αγορασω το note 8. Σε πολλα ομως απο τα καταστηματα που το πουλουν απο 785 ευρω και πανω, δεν αναφερουν τι περιεχει η συσκευασια. Στα γνωστα και μεγαλα καταστηματα που το πουλουν 1029 ευρω, αναφερουν τι περιεχει (S Pen, Ενσωματωμένη μπαταρία, φορτιστής ταχείας φόρτισης (fast charger), καλώδιο USB, αντάπτορας USB OTG, handsfree, οδηγός γρήγορης εκκίνησης). Ειναι καποιος λοιπον που εχει αγορασει ή γνωριζει αν υπαρχουν τα προαναφερθεντα, και στις συσκευασιες των πιο φτηνων καταστηματων?

 

Ναι φίλε μου αν πάρεις την ευρωπαϊκή έκδοση με 2 χρόνια εγγύηση Samsung Hellas και η συσκευασία είναι σφραγισμένη τότε θα έχει ότι ακριβώς έχουν και η συσκευές των μεγάλων καταστημάτων... Η διαφορά στην τιμή υπάρχει γιατί στις μεγάλες αλυσίδες η συσκευές είναι Ελληνικές ενώ στα skroutzομαγαζα ευρωπαϊκές και όχι γιατί έχουν κάτι λιγότερο μέσα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα με τη σύνδεση δοκίμασε και κάτι άλλο.

Διέγραψε τη wifi σύνδεση.

Ξαναδοκίμασε να συνδεθείς βάζοντας στατική ip, όπως σου πρότεινε ο alextrela.

Eκεί που βάζεις το password, επέλεξε από κάτω την εμφάνιση σύνθετων επιλογών και στο DHCP βάλε στατικό.

Πήγαινε εκεί που λέει DNS1 και βάλε 8.8.8.8

Στο DNS2 βάλε 8.8.4.4

Μετά πάτα σύνδεση και δοκιμάζεις να δεις πως πάει.

Στράτο σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και τη συμβουλή σου όμως και πάλι, αν και συνδέθηκα κανονικά όπως μου υπέδειξες είχα το ίδιο αποτέλεσμα. Έπαιξα λίγο με τις ρυθμίσεις και έκανα άλλα 5 factory reset (σύνολο καμία 20αρια τις τελευταίες 3 μέρες) και τώρα στα καλά καθούμενα κι ενώ δε πείραξα κάποια ρύθμιση, για πρώτη φορά δουλεύουν όλα ρολόι. Βέβαια προέκυψε ένα άλλο αμελητέο προβληματάκι...δεν έχω σταθερό τώρα... θα με τρελάνει τελείως λέμε Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου αν πάρεις την ευρωπαϊκή έκδοση με 2 χρόνια εγγύηση Samsung Hellas και η συσκευασία είναι σφραγισμένη τότε θα έχει ότι ακριβώς έχουν και η συσκευές των μεγάλων καταστημάτων... Η διαφορά στην τιμή υπάρχει γιατί στις μεγάλες αλυσίδες η συσκευές είναι Ελληνικές ενώ στα skroutzομαγαζα ευρωπαϊκές και όχι γιατί έχουν κάτι λιγότερο μέσα...

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

 

Ετσι οπως τα λεει ο φιλος ειναι. Αν πας για καινουριο , εννοειται θσ το παρεις απο σκρουτζ!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια ερώτηση... το note 8 δεν εχει πορτρέτο στην μπροστά καμερα;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια ερώτηση... το note 8 δεν εχει πορτρέτο στην μπροστά καμερα;;

 

Όχι μόνο πίσω γιατί θέλει και τις 2 μαζί.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια ερώτηση... το note 8 δεν εχει πορτρέτο στην μπροστά καμερα;;
Έχει το selective focus στα modes για να κάνεις τη δουλειά σου αλλά μην περιμένεις να είναι στα ίδια επίπεδα με το live focus της πίσω κάμερας.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε κι ο φιλος έχει επιλεκτική εστίαση που κάνει κάτι παρόμοιο με τις πίσω κάμερες των προκατόχων δλδ απο note4 έως και S8+. Αλλά δεν είναι πορτραίτο με την έννοια του εστιακου μήκους τηλεφακου, απλά ένα ξεφονταρισμα κάνει.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αλλα ειναι πολυ μικρη η διαφορα με αυτο το ξεφοντατισμα που κανει...σας ευχαριστώ πολύ!!λογικα και εγω τς επομενες μερες μαζι σας!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω μια ερώτηση να κάνω.

Αγόρασα ένα note 5 από Αμερική & δυστυχώς είναι κλειδωμένο. Υπάρχει κάποιος που να τα ξεκλειδώνει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα με 32 στον ξηρογιαννοπουλο.εσυ που εκανες με 25;

Καλημέρα φίλε μου. Η εγγύηση που κανείς ισχύει και για τις δυο μεριές του note? Ασφαλίζουν και το τζαμί πίσω; διάβασα ότι πρώτα το φτιάχνεις και μετά στα δίνουν τα χρήματα. Έχεις από γνωστό εμπειρία τα δώσανε όλα ; ισχύει η πλήρης κάλυψη;

Link to comment
Share on other sites

Ειχα διαβασει εδω μεσα στο forum οτι οποιος ειχε θεμα τον καλυψε κανονικα η ασφαλιστικη. Πρωτα το επισκευαζεις και μετα καταθετουν το ποσο της αποδειξης που θα γραφει το επισημο service . Νομιζω οτι ειναι και για το πισω τζαμι αλλα κανε τους ενα τηλεφωνο για σιγουρια.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου. Η εγγύηση που κανείς ισχύει και για τις δυο μεριές του note? Ασφαλίζουν και το τζαμί πίσω; διάβασα ότι πρώτα το φτιάχνεις και μετά στα δίνουν τα χρήματα. Έχεις από γνωστό εμπειρία τα δώσανε όλα ; ισχύει η πλήρης κάλυψη;

 

Πάντα έτσι γίνεται με τις ασφάλειες. Πρώτα επισκευάζεις, τους δίνεις τα τιμολόγια κι αυτοί σε αποζημιώνουν ανάλογα με το ποσό των τιμολογίων.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτά μόνο στην Ελλάδα γίνονται δεν γίνονται με της ασφαλιστικές γενικά μην τρελαθούμε κιόλας απλά είμαστε ότι να ναι στην Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά μόνο στην Ελλάδα γίνονται δεν γίνονται με της ασφαλιστικές γενικά μην τρελαθούμε κιόλας απλά είμαστε ότι να ναι στην Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προφανώς γιατί ο ελληναρας έχει μάθει στη λαμογια και σου λέει πλήρωσε το να στα δώσω γιατί δε σου έχω εμπιστοσύνη. Απλά πράγματα. Εδώ ο άλλος γρατζουνια έχει και το σπάει να πάρει άλλο.

Από εκεί και πέρα αν έχεις 500 και 1000 ευρώ για κινητό, έχεις για 10 μέρες 200 και 300 για οθόνη, μέχρι να στα δώσουν

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτά μόνο στην Ελλάδα γίνονται δεν γίνονται με της ασφαλιστικές γενικά μην τρελαθούμε κιόλας απλά είμαστε ότι να ναι στην Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για Ελλάδα μιλάμε Δημήτρη, στην Ελλάδα θα το ασφαλίσει. Μη τρελαίνεσαι άδικα......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια χώρα δηλαδή σου δίνουν τα λεφτά από πριν να πας να το επισκευάσεις;

Ονόματα και διευθύνσεις!

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, το ορθό είναι η ασφαλιστική να αποκαταστήσει τον επιγενόμενο κίνδυνο.

Η επισκευή της οθόνης (ή του αυτοκινητου πχ) δεν είναι απαραίτητη. Μπορεί κάποιος να μην θέλει να επισκευάσει τη ζημιά, θα πρέπει όμως να αποζημιωθεί, εφόσον ο ασφαλισμένος κίνδυνος επήλθε. Παίρνεις προσφορά από τη smartec, την πας στην ασφαλιστική και πρέπει να σε πληρώσει. Οτιδήποτε άλλο δεν είναι νόμιμο.

Το μόνο που δεν δικαιούσαι στην περίπτωση αυτή (της μη επισκευής) είναι το φπα που περιλαμβάνεται στην προσφορά επισκευής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια χώρα δηλαδή σου δίνουν τα λεφτά από πριν να πας να το επισκευάσεις;

Ονόματα και διευθύνσεις!

 

Και στην Ελλάδα το κάνουν κάποιες ασφαλιστικές και μέχρι ενός μικρού ποσού (κάπου στα 100€). Τα παίρνεις κι αν θέλεις δεν το φτιάχνεις καν.

Μιλάμε πάντα για μικροζημιες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κύριοι, το ορθό είναι η ασφαλιστική να αποκαταστήσει τον επιγενόμενο κίνδυνο.

Η επισκευή της οθόνης (ή του αυτοκινητου πχ) δεν είναι απαραίτητη. Μπορεί κάποιος να μην θέλει να επισκευάσει τη ζημιά, θα πρέπει όμως να αποζημιωθεί, εφόσον ο ασφαλισμένος κίνδυνος επήλθε. Παίρνεις προσφορά από τη smartec, την πας στην ασφαλιστική και πρέπει να σε πληρώσει. Οτιδήποτε άλλο δεν είναι νόμιμο.

Το μόνο που δεν δικαιούσαι στην περίπτωση αυτή (της μη επισκευής) είναι το φπα που περιλαμβάνεται στην προσφορά επισκευής.

 

Εφόσον είσαι πελάτης λιανικης (ιδιώτης) σαφώς και δικαιούσαι τον ΦΠΑ μιας και τον έχεις πληρωμένο στην αγορά της συσκευής κι επίσης θα τον πληρώσεις κατά την επισκευή.

Αν είσαι επαγγελματίας θα τον εκπεσεις οπότε και δεν τον δικαιούσαι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και στην Ελλάδα το κάνουν κάποιες ασφαλιστικές και μέχρι ενός μικρού ποσού (κάπου στα 100€). Τα παίρνεις κι αν θέλεις δεν το φτιάχνεις καν.

Μιλάμε πάντα για μικροζημιες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εφόσον είσαι πελάτης λιανικης (ιδιώτης) σαφώς και δικαιούσαι τον ΦΠΑ μιας και τον έχεις πληρωμένο στην αγορά της συσκευής κι επίσης θα τον πληρώσεις κατά την επισκευή.

Αν είσαι επαγγελματίας θα τον εκπεσεις οπότε και δεν τον δικαιούσαι.

 

Σου λέει αν δεν το επισκευάσεις ο Γιάννης δεν δικαιούσαι ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Σου λέει αν δεν το επισκευάσεις ο Γιάννης δεν δικαιούσαι ΦΠΑ.

 

Όταν η ασφαλιστική σε αποζημιώσει και χωρίς να το επισκευάσεις (όπως ανέφερα πριν) σου πληρώνει και τον ΦΠΑ μιας κι εσύ τον έχεις πληρώσει κατά την αγορά. Μου έχει συμβεί (μου αποζημίωσαν προφυλακτήρα χωρίς να τον επισκευάσω), και γι αυτό το λέω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν η ασφαλιστική σε αποζημιώσει και χωρίς να το επισκευάσεις (όπως ανέφερα πριν) σου πληρώνει και τον ΦΠΑ μιας κι εσύ τον έχεις πληρώσει κατά την αγορά. Μου έχει συμβεί (μου αποζημίωσαν προφυλακτήρα χωρίς να τον επισκευάσω), και γι αυτό το λέω.
Τα δικαστηρια συνηθως δεν επιδικαζουν φπα αν δεν πας αποδειξη επισκευης (και πας μονο προσφορσ επισκευης).

Επισης Κωστα αυτο που λες οτι το φπα το εχεις πληρωσει με την αγορα, ισχυει, αλλα νομιζω οτι ειναι αδιαφορο. Η ασφαλιστικη πληρωνει την αξια αποκαταστασης της ζημιας, οχι το αρχικο κοστος κτησης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγετε κανένα καινούργιο θέμα για τις ασφαλιστικές αποζημιώσεις γιατί όλες οι τελευταίες αναρτήσεις είναι εκτός θέματος;

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...