Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αλλες συσκευες πιο παλιες δεν εχω καποιο θεμα,αυτο μου το εκανε μονο μεταξυ αυτων των δυο συσκευων σε χωρο με ελαχιστο σημα ιντερνετ ενω εγω εστελνα πχ καποια αρχεια φωτο και βιντεο συνολο 115MB μεσω bluetooth και αυτοματα στην αποστολη το αλλαζε σε wifi direct....με αποτελεσμα να σταματαει η αποστολη λογω κακου σηματος.......αλλα και παλι...εφοσον κανω την επιλογη να στειλω κατι μεσω bluetooth γιατι μου κανει αυτοματη αλλαγη τροπου αποστολης;και φυσικα δεν μπορουσα να τα στειλω με τιποτα...

 

δε νομιζω οτι τα παει μεσω μοντεμ για να εχει σχεση το σημα.

Κατευθειαν γινεται το wifidirect απο την μια συσκευη στην αλλη.

για μενα κανε διαγραφη το wifi που εχεις κακο σημα, αν θυμασαι τον κωδικο και μπορεις να το ξανα βαλεις, και δοκιμασε να τα στειλεις κατευθειαν με wifidirect. αστο το ΒΤ. Γιατι και εξω που εχω δοκιμασει εχουν φυγει τα αρχεια. Τωρα να ημουν παντα σε μοντεμ πανω δε νομιζω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και το δικό μου από το you.gr, ελληνικής αντιπροσωπείας. Με το που έβαλα την sim της cosmote ενεργοποιήθηκε το voice lte και το wifi calling.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω αξιζει να κατεβασω την καινουργια αναβαθμιση του Γεναρη που ειναι 707 MB; Βελτιωνεται καθολου η αυτονομια της συσκευης; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω αξιζει να κατεβασω την καινουργια αναβαθμιση του Γεναρη που ειναι 707 MB; Βελτιωνεται καθολου η αυτονομια της συσκευης; Ευχαριστω.

 

Μόνο σε αναμονή.

On screen time τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και το δικό μου από το you.gr, ελληνικής αντιπροσωπείας. Με το που έβαλα την sim της cosmote ενεργοποιήθηκε το voice lte και το wifi calling.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλομιλητο.

Με υγεία να το χαρείς.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και το δικό μου από το you.gr, ελληνικής αντιπροσωπείας. Με το που έβαλα την sim της cosmote ενεργοποιήθηκε το voice lte και το wifi calling.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλορίζικο και σε σένα!

Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητο.

Με υγεία να το χαρείς.

Καλορίζικο και σε σένα!
Ευχαριστώ! Ήρθε με 50 % οπότε μέχρι να περάσω εφαρμογές, να κάνω τις αναβαθμίσεις κτλ το έφτασα στο 10%. Αν και το πήρα σε χρυσό γιατί βαρέθηκα τα μαύρα, πιστεύω πως το μαύρο του πάει πιο πολύ. Οθόνη κλασσικά άριστη, κάμερα σούπερ αν και πρέπει να συνηθίσω το καινούργιο μενού σε σχέση με το s8 plus. Δακτυλικό άριστο αν εξαιρέσουμε το σημείο. Θέλω να σχηματίσω συνολικότερη εικόνα για την μπαταρία και για να είμαι δίκαιος να πω ότι το σήμα στο mate 10 pro είναι ανώτερο του note. Το χαμηλό sar απαιτεί θυσίες.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Ήρθε με 50 % οπότε μέχρι να περάσω εφαρμογές, να κάνω τις αναβαθμίσεις κτλ το έφτασα στο 10%.

 

Άρχισες τις μπηχτές για την μπαταρία??? :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το βραδάκι είχα την ευκαιρια να παιξω με το mate 10 pro ενος φιλου. Αρκετα καλη σαν συσκευη είναι η αλήθεια αλλά δεν έχει αυτό το wow factor όπως το νοτε. Ίσως κυρίως λόγω οθόνης. Στα θετικά που διέκρινα είναι το ενσωματωμένο desktop mode που έχει αφού μπορείς να κάνεις ότι κάνει το Samsung dex απλά συνδέοντας το κινητό μέσω HDMI σε κάποια οθόνη. Επίσης μου είπε ότι το φορτίζει κάθε 2 μέρες

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από ότι βλέπω στις εφαρμογές έχω κάποια αυξημένη κατανάλωση (όχι κάτι το τρομερό) από το Bixby το οποίο και δεν χρησιμοποιώ καθόλου και πότε.... Μέσα στις εφαρμογές έχω την δυνατότητα να απενεργοποιησω τα εξής : Bixby global & Bixby service τα οποία και τα 2 έχουν από 6% μπαταρία.... Μπορώ να τα απενεργοποιησω με ασφάλεια ή μπορεί να έχω κανένα Θέμα?
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Άρχισες τις μπηχτές για την μπαταρία??? :lol: :lol:
Και για το σήμα χα χα χα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια το δικο μου ακομα δεν το εχω δωσει, τωρα το εβαλα αγγελια, καθως το σκεφτομουν λιγο, αλλα παιζοντας με την wide του G6 και εχοντας το χωρις θηκη με εψησε να το κρατησω 1-2 μηνες τουλαχιστον.

Ιδιορυθμη κάμερα το G6... φωτογραφίες του ύψους και το βάθους. Από πεντακάθαρες μέχρι ελαιογραφίες χωρίς προφανή λόγο. Πότε δεν έβγαλα ασφαλές συμπέρασμα για την κάμερα του. Το έχω πάρει 2 φορές στο παρελθόν. Τίμιο τηλέφωνο...αν δεν έχει και τις ανοησίες της LG (βλ.αφαιρεση notification led, 32gb base model κτλ) θα ήταν ακόμη καλύτερο.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Ιδιορυθμη κάμερα το G6... φωτογραφίες του ύψους και το βάθους. Από πεντακάθαρες μέχρι ελαιογραφίες χωρίς προφανή λόγο. Πότε δεν έχω βγάλει ασφαλές συμπέρασμα. Το έχω πάρει 2 φορές στο παρελθόν. Τίμιο τηλέφωνο...αν δεν έχει και τις ανοησίες της LG (βλ.αφαιρεση notification led, 32gb base model κτλ) θα ήταν ακόμη καλύτερο.

 

Καλημερα πως βαζουμε το εικονιδιο του καιρου απο την αρχικη οθονη στον nova γιατι δε το βρισκω πουθενα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πως βαζουμε το εικονιδιο του καιρου απο την αρχικη οθονη στον nova γιατι δε το βρισκω πουθενα

 

Aν θυμαμαι καλα, οταν βαζεις nova, δεν υπαρχει το widget καιρου της sammy.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Aν θυμαμαι καλα, οταν βαζεις nova, δεν υπαρχει το widget καιρου της sammy.

 

Εγώ το έβαλα κανονικά παιδιά με nova prime

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω ένα θέμα με το μόντεμ μου και το note8, έγραψα και στο θέμα με τα δίκτυα σταθερής αλλά επειδή δεν υπάρχει κίνηση θα το γράψω κι εδώ:

 

Καταρχάς έχω adsl cosmote με το κλασικό speedport entry 2i μόντεμ.

 

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής: ενώ το note 8 συνδέεται απροβλημάτιστα με το μόντεμ, κάποιες λειτουργίες αργούν η δε γίνονται καθόλου. Για παράδειγμα, προσπαθώ να σετάρω το mail μου μέσω της στοκ εφαρμογής και κολλάει στις ingoing ρυθμίσεις λεγοντάς μου πως δε μπορεί να συνδεθεί με το σέρβερ. Ύστερα στο playstore όταν πάω να κατεβάσω μια εφαρμογή, η μπάρα του downloading κολλάει για 1 με 3 λεπτά κι ύστερα αρχίζει το downloading. Τέλος πάω να κάνω μετάφραση ένα κείμενο με το πενακι κι η μπάρα φορτώνει μέχρι να μου πει πως δεν υπάρχει σύνδεση. Από τις 10 φορές θα λειτουργήσει 1-2.

 

Όλα τα παραπάνω λειτουργούν απροβλημάτιστα και ακαριαία όταν έχω 4g η όταν συνδεθώ σε οποιαδήποτε άλλο δίκτυο, ακόμα και κοσμοτέ. Το έχω τσεκάρει και με τα 5 note8 που πέρασαν από τα χέρια μου και πάλι τα ίδια, στο δίκτυο μου κάνει τα ίδια, στα υπόλοιπα όλα καλά.

 

Επειδή από θέματα δικτύου δε σκαμπάζω και πολλά, το μυαλό μου πάει στο firewall η κάτι τέλος πάντων που μπλοκάρει τη σύνδεση του κινητού. Προσπάθησα να βάλω το firewall στο low αλλά δεν είδα καμιά διαφορά... Επαναφορά εργοστασιακών και restars έκανα άπειρα χωρίς αποτέλεσμα. Επίσης με την εξυπηρέτηση της cosmote δεν έβγαλα άκρη μιας και όλα φαίνονται οκ όπως μου είπαν. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη παιδιά γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα και δε ξέρω καν που να κοιτάξω...

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ρυθμίσεις wifi κινητό να δουλεύει μόνο στα 2.4ghz και όχι auto 2.4+5)

Ισως αντίστοιχα το ιδιο στο router σου τεστάροντας βέβαια μην δημιουργήσει θέμα στις άλλες συσκευές σου που συνδέονται στο ίδιο δίκτυο.

Άλλη λύση που εμένα με εξυπηρέτησε σε ανάλογο θέμα με laptop ήταν να βάλω χειροκίνητα ip στο router του παροχο μου(εμένα τηλεφωνικά μου το είπαν μιλώντας με το τεχνικό τμήμα της hol-Vodafone που έχω) μέσα απο αντίστοιχη ρύθμισή των Windows.

 

Παιδιά έχει βάλει κανείς στο NOTE την εφαρμογή "edge mask" που κάνει πάνω κάτω την δουλειά του "edge lighting" αλλά με πολύ μεγάλη παραμετροποίηση?

Θέλω να μάθω αν λειτουργεί σωστά και με κλειστή οθόνη.... Δεν δοκιμάζω εγώ γιατί είμαι σε παρακολούθηση μπαταρίας μετά από νέο στήσιμο...

Με κλειστεί οθόνη δεν φωτίζει σε μη Samsung συσκευή εδω και κάνα μήνα που την έβαλα.

Φαντάζομαι για ολες τις συσκευες ιδια συμπεριφορά θα εχει όπως και σε Note.

Πάντως το edge lighting της Sammy λειτουργούσε σε εμένα άψογα με κλειστεί οθόνη(s8 plus) σε ολες τις εφαρμογές που είχα(μονο μια φορα εφαγε μια φλασια και το έστρωσα και δεν το ξαναπειραξα για να μην χαλάσει ξανά)

 

Ωραία εφαρμογή πάντως με μπόλικο customization.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω ένα θέμα με το μόντεμ μου και το note8, έγραψα και στο θέμα με τα δίκτυα σταθερής αλλά επειδή δεν υπάρχει κίνηση θα το γράψω κι εδώ:

 

Καταρχάς έχω adsl cosmote με το κλασικό speedport entry 2i μόντεμ.

 

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής: ενώ το note 8 συνδέεται απροβλημάτιστα με το μόντεμ, κάποιες λειτουργίες αργούν η δε γίνονται καθόλου. Για παράδειγμα, προσπαθώ να σετάρω το mail μου μέσω της στοκ εφαρμογής και κολλάει στις ingoing ρυθμίσεις λεγοντάς μου πως δε μπορεί να συνδεθεί με το σέρβερ. Ύστερα στο playstore όταν πάω να κατεβάσω μια εφαρμογή, η μπάρα του downloading κολλάει για 1 με 3 λεπτά κι ύστερα αρχίζει το downloading. Τέλος πάω να κάνω μετάφραση ένα κείμενο με το πενακι κι η μπάρα φορτώνει μέχρι να μου πει πως δεν υπάρχει σύνδεση. Από τις 10 φορές θα λειτουργήσει 1-2.

 

Όλα τα παραπάνω λειτουργούν απροβλημάτιστα και ακαριαία όταν έχω 4g η όταν συνδεθώ σε οποιαδήποτε άλλο δίκτυο, ακόμα και κοσμοτέ. Το έχω τσεκάρει και με τα 5 note8 που πέρασαν από τα χέρια μου και πάλι τα ίδια, στο δίκτυο μου κάνει τα ίδια, στα υπόλοιπα όλα καλά.

 

Επειδή από θέματα δικτύου δε σκαμπάζω και πολλά, το μυαλό μου πάει στο firewall η κάτι τέλος πάντων που μπλοκάρει τη σύνδεση του κινητού. Προσπάθησα να βάλω το firewall στο low αλλά δεν είδα καμιά διαφορά... Επαναφορά εργοστασιακών και restars έκανα άπειρα χωρίς αποτέλεσμα. Επίσης με την εξυπηρέτηση της cosmote δεν έβγαλα άκρη μιας και όλα φαίνονται οκ όπως μου είπαν. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη παιδιά γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα και δε ξέρω καν που να κοιτάξω...

Δοκιμασε μια Επαναφορά δικτύων δεδομένων,κάπως έτσι λέγεται

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ρυθμίσεις wifi κινητό να δουλεύει μόνο στα 2.4ghz και όχι auto 2.4+5)

Ισως αντίστοιχα το ιδιο στο router σου τεστάροντας βέβαια μην δημιουργήσει θέμα στις άλλες συσκευές σου που συνδέονται στο ίδιο δίκτυο.

Άλλη λύση που εμένα με εξυπηρέτησε σε ανάλογο θέμα με laptop ήταν να βάλω χειροκίνητα ip στο router του παροχο μου(εμένα τηλεφωνικά μου το είπαν μιλώντας με το τεχνικό τμήμα της hol-Vodafone που έχω) μέσα απο αντίστοιχη ρύθμισή των windows

 

 

Δοκιμασε μια Επαναφορά δικτύων δεδομένων,κάπως έτσι λέγεται

 

Sent from Mate 10 pro

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά αλλά τζίφος.. Δε δοκίμασα μόνο το χειροκίνητο ip που πρότεινε ο Αlex γιατί έχει περάσει η ώρα. Το Σαββατοκύριακο που θα έχω χρόνο θα ζητήσω να μιλήσω με τεχνικό μπας και βγάλουμε άκρη. Δε ξέρω τι παίζει με το port forwarding κι αν έχω κάποιο port μπλοκαρισμένο και γι' αυτό δε λειτουργούν συγκεκριμένα πράγματα... Τι να πω μεγάλο μπλέξιμο...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά αλλά τζίφος.. Δε δοκίμασα μόνο το χειροκίνητο ip που πρότεινε ο Αlex γιατί έχει περάσει η ώρα. Το Σαββατοκύριακο που θα έχω χρόνο θα ζητήσω να μιλήσω με τεχνικό μπας και βγάλουμε άκρη. Δε ξέρω τι παίζει με το port forwarding κι αν έχω κάποιο port μπλοκαρισμένο και γι' αυτό δε λειτουργούν συγκεκριμένα πράγματα... Τι να πω μεγάλο μπλέξιμο...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Δοκιμασε με αλλο modem στην ιδια γραμμή, να δεις αν φταει το μοντεμ ή καποια ρύθμιση στη γραμμή. Δοκίμασε format του ροοτερ εφόσον με αλλο ροοτερ εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με αλλο modem στην ιδια γραμμή, να δεις αν φταει το μοντεμ ή καποια ρύθμιση στη γραμμή. Δοκίμασε format του ροοτερ εφόσον με αλλο ροοτερ εισαι οκ.
Format έχω κάνει 3 από χθες αλλά τίποτα. Ωραία ιδέα αυτή με το μόντεμ, θα προσπαθήσω να δανειστώ ένα το σ/κ για να δω τι παίζει..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Format έχω κάνει 3 από χθες αλλά τίποτα. Ωραία ιδέα αυτή με το μόντεμ, θα προσπαθήσω να δανειστώ ένα το σ/κ για να δω τι παίζει..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Ναι αυτό είναι το πρώτο που θα πρέπει να κάνεις...και μακάρι με το νέο που θα βάλεις να τρέχει σωστά οπότε εκεί θα τελειώσει και το άγχος σου.... Θα πάρεις ένα καινούριο μόντεμ και τέλος....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι το πρώτο που θα πρέπει να κάνεις...και μακάρι με το νέο που θα βάλεις να τρέχει σωστά οπότε εκεί θα τελειώσει και το άγχος σου.... Θα πάρεις ένα καινούριο μόντεμ και τέλος....

Επειδή κι εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα μόλις κάνω reset networks δουλεύουν για λίγο όλα καλά αλλα μετά παλι τα ιδια

νομίζω ότι τελικά είναι θέμα ρουτερ. Με οποιονδήποτε άλλον ρούτερ δεν έχω τέτοια προβλήματα. Επομένως από εκεί νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...