Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πάει κανείς από note σε 5t, και αν ναι ποιες οι εμπειρίες του? Με έτρωγε να το αλλάξω λόγω κόκκινου χρωματος και μόνο, αλλά πως να αφήσεις άλλα τόσα πλεονεκτήματα του note??

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος γιατί από την galery δεν παίζουν τα βίντεο που τράβηξα. Κολλάει κάτι τέτοιο μου φαίνεται

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος γιατί από την galery δεν παίζουν τα βίντεο που τράβηξα. Κολλάει κάτι τέτοιο μου φαίνεται

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Μήπως χρησιμοποιείς package disabler και έχεις κλεισει το βίντεο? Τοχω παθει..

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει κανείς από note σε 5t, και αν ναι ποιες οι εμπειρίες του? Με έτρωγε να το αλλάξω λόγω κόκκινου χρωματος και μόνο, αλλά πως να αφήσεις άλλα τόσα πλεονεκτήματα του note??

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Έτοιμη η λύση!25eadde7e8459f940d2c6636ce6bdbbb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρησιμοποιείς package disabler και έχεις κλεισει το βίντεο? Τοχω παθει..
Έλα τελικά αυτό έφταιγε αν και δεν είχα κλειστό το βίντεο. Την απενεργοποιησα και ησύχασα. :)

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη η λύση!25eadde7e8459f940d2c6636ce6bdbbb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

: lol: :lol: :lol: :lol:

Αυτή όμως δεν είναι κόκκινη....... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

: lol: :lol: :lol: :lol:

Αυτή όμως δεν είναι κόκκινη....... :)

Είναι κοκκινο καφέ! Burgundy! Το λες και Μπορντό ( και έχει καλύτερο κινητό από το one plus) χα χα χα

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, ενα μινι συγκριτικο με mate 10 pro εδω για οποιον ενδιαφερεται:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7486427&posted=1#post7486427

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7486432#post7486432

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση αν γνωριζετε,υπαρχει καποι οριο σχετικα με το ποσες επαναφορες μπορεις να κανεις πχ note 8 s7 κτλ;πχ στα windows παλια ειχε ενα οριο ενεργοποιησεων μηπως συμβαινει και εδω αυτο;ετσι απλα να μαθω ρωταω
Link to comment
Share on other sites

Off topic..

Έχω το mate 10, το αγόρασα από το eglobalcentral.eu, και είναι κορυφαίο, πολύ ποιοτικό, οθόνη 2Κ .

Link to comment
Share on other sites

Off topic..

Έχω το mate 10, το αγόρασα από το eglobalcentral.eu, και είναι κορυφαίο, πολύ ποιοτικό, οθόνη 2Κ .

 

Γράψε το σε όλα τα θέματα όμως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση αν γνωριζετε,υπαρχει καποι οριο σχετικα με το ποσες επαναφορες μπορεις να κανεις πχ note 8 s7 κτλ;πχ στα windows παλια ειχε ενα οριο ενεργοποιησεων μηπως συμβαινει και εδω αυτο;ετσι απλα να μαθω ρωταω
Δεν υπάρχει όριο.
Link to comment
Share on other sites

Off topic..

Έχω το mate 10, το αγόρασα από το eglobalcentral.eu, και είναι κορυφαίο, πολύ ποιοτικό, οθόνη 2Κ .

 

Μπορείς να μοιραστείς τις εντυπώσεις σου και τον ενθουσιασμό σου στο επίσημο θέμα της συσκευης σου...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462853

 

Σορι αλλά εδώ μιλάμε για το ΝΟΤΕ8

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, ενα μινι συγκριτικο με mate 10 pro εδω για οποιον ενδιαφερεται:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7486427&posted=1#post7486427

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7486432#post7486432

Όταν είχα το S8 plus είχα εντυπωσιαστεί από την λήψη πορτραίτων του mate 10. Τώρα με το note 8, μου αρέσει πιο πολύ το αποτέλεσμα του note. Στο mate μου φαίνεται πολύ επεξεργασμένο. Δεν περίμενα ότι κινητό samsung θα έβγαζε πιο φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα το S8 plus είχα εντυπωσιαστεί από την λήψη πορτραίτων του mate 10. Τώρα με το note 8, μου αρέσει πιο πολύ το αποτέλεσμα του note. Στο mate μου φαίνεται πολύ επεξεργασμένο. Δεν περίμενα ότι κινητό samsung θα έβγαζε πιο φυσικά.

 

Καταρχάς να πω ότι το συγκριτικό θα ανέβει σήμερα ή αύριο πάλι. Ανέβηκαν πολλά μαζί και είπαμε να τα σπάσουμε λίγο.

 

2ον, η λειτουργία πορτραίτου δεν μου αρέσει όπως δουλεύει στο mate αλλά δεν έχω κάνει σύγκριση σε αυτό το κομμάτι..

Επίσης όντως έχει καλύτερη λεπτομέρεια το note σε πολλές φώτο.

 

Βέβαια, το mate δεν είναι κριτήριο κινητού, μπορεί να έχει καλή κάμερα αλλά ίσως ένα U11+ να είναι πολύ καλύτερο σε αυτό το κομμάτι ή το Χ πχ. Γενικά είναι κορυφαία όλα με μικρές διαφορές

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Τελικά αποχωρίστηκα το νοτε 8 καθώς το χάρισα χθες στον πεθερό μου που το χρειάζεται περισσότερο από εμένα και τώρα σκέφτομαι ποια συσκευή να αποκτήσω το επόμενο διάστημα. Θα περιμένω (το ξέρω είναι δύσκολο:lol:) να δω τι καινούργια μοντέλα θα ανακοινωθούν το επόμενο διάστημα πχ S9+ αφού δεν έχω άλλη επιλογή καθώς το νοτε 8 είναι για μένα το κορυφαίο της αγοράς!

Εννοείται ότι δεν θα αποχωριστώ την παρέα σας καθώς θα συνεχίσω να παρακολουθώ το παρόν νήμα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Τελικά αποχωρίστηκα το νοτε 8 καθώς το χάρισα χθες στον πεθερό μου που το χρειάζεται περισσότερο από εμένα και τώρα σκέφτομαι ποια συσκευή να αποκτήσω το επόμενο διάστημα. Θα περιμένω (το ξέρω είναι δύσκολο:lol:) να δω τι καινούργια μοντέλα θα ανακοινωθούν το επόμενο διάστημα πχ S9+ αφού δεν έχω άλλη επιλογή καθώς το νοτε 8 είναι για μένα το κορυφαίο της αγοράς!

Εννοείται ότι δεν θα αποχωριστώ την παρέα σας καθώς θα συνεχίσω να παρακολουθώ το παρόν νήμα :)

 

χαχα, το χαρισες τσαμπα ή ενταντι 700αρας ?? :lol::lol: :p

 

Και εγω το εδωσα γιατι ηθελα να παω σε s9+ βλεπντας τι φερνει, και κανω γυρα απο αλλες νααυρχιδες του '17 μεχρι τοτε :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

χαχα, το χαρισες τσαμπα ή ενταντι 700αρας ?? :lol::lol: :p

 

Και εγω το εδωσα γιατι ηθελα να παω σε s9+ βλεπντας τι φερνει, και κανω γυρα απο αλλες νααυρχιδες του '17 μεχρι τοτε :p

 

του το χάρισα φίλε μου δίχως αντάλλαγμα (ξαφνικά πήρα την απόφαση και η αλήθεια είναι ότι η χαρά που πήρε δεν περιγράφεται- του αρέσει η τεχνολογία και ώρες ώρες μου θυμίζει τον εαυτό μου :lol:). Το θέμα τώρα είναι ότι έμεινα με ένα xperia XA1 και σκέφτομαι ποια θα είναι η επόμενη μου κίνηση. Δεν θέλω όμως να πάρω περσινή ναυαρχίδα :p

Εσύ τι συσκευή έχεις τώρα;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά ποια εφαρμογή You tube είναι η καλύτερη στο store; Μιλάμε για να παίζει με κλειστή οθόνη και να κάνει download σε αρχείο ήχου.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

του το χάρισα φίλε μου δίχως αντάλλαγμα (ξαφνικά πήρα την απόφαση και η αλήθεια είναι ότι η χαρά που πήρε δεν περιγράφεται- του αρέσει η τεχνολογία και ώρες ώρες μου θυμίζει τον εαυτό μου :lol:). Το θέμα τώρα είναι ότι έμεινα με ένα xperia XA1 και σκέφτομαι ποια θα είναι η επόμενη μου κίνηση. Δεν θέλω όμως να πάρω περσινή ναυαρχίδα :p

Εσύ τι συσκευή έχεις τώρα;

 

εγω ειχα ενα παλιο να τη βγαλω κανα διμηνο αλλα το χρειαστηκε η γυναικα στη δουλεια για 2ο και μου το πηρε. Ετσι πηρα το G6 Που θεωρω οτι θα εχανα πολυ λιγα ή καθολου, αν το κρατουσα για 2 μηνες και θα με καλυπτε..

Ομως κατι που μου το ζητουσαν κανα 2 φιλοι κατι που διαπιστωσα οτι το Mate ειχε πεσει αρκετα (δεν το κοιτουσα απο συνηθειο αλλα μολις το ειδα σε μια βιτρινα μου αρεσε πολυ) ειπα να το χτυπησω.

Ετσι εδωσα το G6 οσο το πηρα και πηγα σε mate και ελπιζω να μην πεσει πολυ μεχρι να δουμε με σ9+ τι θα παιξει..

 

Η αληθεια ειναι οτι το νοτε αν ειχε ενα 20% καλυτερη μπαταρια θα με καλυπτε στα παντα, αλλα κατι το μεταβαλλομενο που ερχεται, κατι η λογικα καλυτερη μπαταρια αφου δε θα εχει s pen, κατι που το πενακι το ειχα για να ζωγραφιζω τους φιλους μου και να τους τρολαρω μονο, ειπα να κανω το μισο βημα...και αν αξιζει η μεταβαση να προχωρησω, αλλις πια γυρναω νοτε... εκτος αν καμια σονυ κανει κανα θαυμα..

αυτα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

του το χάρισα φίλε μου δίχως αντάλλαγμα (ξαφνικά πήρα την απόφαση και η αλήθεια είναι ότι η χαρά που πήρε δεν περιγράφεται- του αρέσει η τεχνολογία και ώρες ώρες μου θυμίζει τον εαυτό μου :lol:). Το θέμα τώρα είναι ότι έμεινα με ένα xperia XA1 και σκέφτομαι ποια θα είναι η επόμενη μου κίνηση. Δεν θέλω όμως να πάρω περσινή ναυαρχίδα :p

Εσύ τι συσκευή έχεις τώρα;

Να μην έχω μια κόρη γμτο να σου την έδινα..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να μην έχω μια κόρη γμτο να σου την έδινα..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

:lol::lol:

Την ίδια σκέψη εκανα.. Ο πεθερός θα τον αγαπά περισσότερο απ την κορη του απο εδω και πέρα.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά ποια εφαρμογή You tube είναι η καλύτερη στο store; Μιλάμε για να παίζει με κλειστή οθόνη και να κάνει download σε αρχείο ήχου.

 

OgYouTube εκτός store (googlαρε). Παίζει στο παρασκήνιο αλλά τώρα τελευταία δεν κατεβάζει (ελπίζω να φτιάξει)

Για κατέβασμα (εκτός store πάντα) τα TubeMate και snaptube.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να μην έχω μια κόρη γμτο να σου την έδινα..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

:lol::lol:

Την ίδια σκέψη εκανα.. Ο πεθερός θα τον αγαπά περισσότερο απ την κορη του απο εδω και πέρα.. :lol:

 

Χάχαχαχάχα ούτως ή άλλως έχουμε φοβερή σχέση οπότε έγινε ακόμη πιο φοβερή μετά από αυτό. Όπως καταλάβατε το σημερινό απόγευμα είναι αφιερωμένο στο σεταρισμα και στο λύσιμο αποριών☺️

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

αξιζει να μεταβω στο Note 8; Ειμαι χρηστης S8+ απολυτα ικανοποιημενος και ευχαριστημενος, στο παρελθον ειχα Note 5 επομενως ξερω τι προσφερει το πενακι κλπ. Με τρωει η τρελα της τεχνολογιας κλπ οπως πολλους απο εδω φανταζομαι, το θεμα ειναι πως πρεπει να δωσω συν 170 ευρω και δε ξερω αν εχει καποιο νοημα εφοσον ειμαι ικανοποιημενος απο το S8+. Τι λετε εσεις;

Απο μπαταρια πως ειναι το Note 8 σε σχεση με το S8+;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...