Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια, μεταξύ note8 και s8+ υπάρχουν διαφορές στην κάμερα?

 

Ένα προβάδισμα και λόγω της διπλής κάμερας το έχει το Note 8

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, μεταξύ note8 και s8+ υπάρχουν διαφορές στην κάμερα?

 

Σίγουρα έχει πλεονέκτημα το note. Έχουν βγάλει Mode για Google camera που κάνει το θόλωμα κατευθείαν όταν βγάζεις πορτραίτο μειώνεις λιγάκι την διαφορά.. Μετά στο θέμα ζουμ μόνο αν βάλεις αναλογία 16 :9 φέρνει πιο κοντά το θέμα π θες να βγάλεις. Κάτι άλλο δεν γίνεται

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα εγώ αποχαιρετώ την παρέα σας θα παραμείνω μέχρι την έλευση του S9+ με το Mate 10 και είμαι σίγουρος ότι πολύ σύντομα θα τα λέμε και εκεί.... Απόλυτα ευχαριστημένος με το ΝΟΤΕΛΙ η καλύτερη για εμένα συσκευή overall που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή αλλά μιας και λόγω μικροβιου σίγουρα θα πήγαινα στο S9+ είπα να χαρώ λίγο και το Mate 10 και να είμαι έτοιμος για το επόμενο....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να σου το παραλάβουν και να το στείλουν Αθήνα. Τα περιφερειακά καταστήματα δεν έχουν εξουσιοδότηση για πολλά-πολλά. Και πάλι όμως θα παραλάβεις την συσκευή σχετικά σύντομα (2-3 ημέρες).

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι, ήταν χρήσιμο αυτό το χαρακτηριστικό αλλά ούτε εγώ το βρήκα. Έχει μόνο για αθόρυβο (όταν το γυρίζεις ανάποδα), αυτόματη κλήση και κάποια άλλα.

Της Πάτρας το επίσημο σέρβις είναι πολύ ψηλά στη παροχή υπηρεσιών . Είναι γρήγοροι και άψογοι στη δουλειά τους. Εδώ επισκευάζεται κανονικά ότι και να έχει .

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Της Πάτρας το επίσημο σέρβις είναι πολύ ψηλά στη παροχή υπηρεσιών . Είναι γρήγοροι και άψογοι στη δουλειά τους. Εδώ επισκευάζεται κανονικά ότι και να έχει .

 

Sent from Mate 10 pro

 

Μακάρι..

.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα εγώ αποχαιρετώ την παρέα σας θα παραμείνω μέχρι την έλευση του S9+ με το Mate 10 και είμαι σίγουρος ότι πολύ σύντομα θα τα λέμε και εκεί.... Απόλυτα ευχαριστημένος με το ΝΟΤΕΛΙ η καλύτερη για εμένα συσκευή overall που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή αλλά μιας και λόγω μικροβιου σίγουρα θα πήγαινα στο S9+ είπα να χαρώ λίγο και το Mate 10 και να είμαι έτοιμος για το επόμενο....

Judas...!!!!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Judas...!!!!

 

Χαχαχαχα.... Ναι το παραδέχομαι Βασίλη... Ειναι προδοσία να φεύγεις από το Note.... Αλλά don't worry εκεί κοντά θα είμαι σε κάμια 45 άρια μέρες... S9+ on the way... Έτσι λέω τώρα.... Μη λοξόδρομισω για πουθενά αλλού!!!

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει πλεονέκτημα το note. Έχουν βγάλει Mode για Google camera που κάνει το θόλωμα κατευθείαν όταν βγάζεις πορτραίτο μειώνεις λιγάκι την διαφορά.. Μετά στο θέμα ζουμ μόνο αν βάλεις αναλογία 16 :9 φέρνει πιο κοντά το θέμα π θες να βγάλεις. Κάτι άλλο δεν γίνεται

 

Κατάλαβα,απλα οι περισσότεροι έχουν κάνει σύγκριση mate10 pro με note8 αλλά όχι με το s8+ που έχω και έτσι φανταζομουν ότι η συγκρίσει μπορεί να είναι παρόμοια! Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να μεταβώ σε Android από το iPhone X που έχω θα ήθελα να ρωτήσω ποιο από τα δυο μοντέλα είναι καλύτερο το Note 8 ή το google pixel 2 XL; Επίσης από το Note 8 ποιο είναι το καλύτερο το απλό ή το duos ?
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να μεταβώ σε Android από το iPhone X που έχω θα ήθελα να ρωτήσω ποιο από τα δυο μοντέλα είναι καλύτερο το Note 8 ή το google pixel 2 XL; Επίσης από το Note 8 ποιο είναι το καλύτερο το απλό ή το duos ?

 

Ότι αφορά το Note αν είναι να πάρεις κάποιο τότε πάρε το Duos μιας και σαν συσκευές είναι ολοιδιες χωρίς καμία διαφορά οπότε αν ποτέ χρειαστείς βάζεις και μια 2η σιμ.

Τώρα ότι αφορά το pixel και φυσικά εδω στο θεμα του Note που ρωτάς οι περισσότεροι θα σου πουν το Note.

Εγώ αυτό που θα σου πω είναι ότι και οι 2 συσκευές είναι κορυφαίες σε όλους τους τομείς με 3 όμως ενστάσεις :

Το Note με το πενακι δεν συγκρίνεται με καμία άλλη συσκευή

Το note σε αντίθεση με το pixel είναι απροβληματιστο χωρίς προβλήματα hardware απο day one

Η ποιότητα και η ομορφιά και η οθόνη του Note δεν υπάρχει πουθενά εκεί έξω

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να μεταβώ σε Android από το iPhone X που έχω θα ήθελα να ρωτήσω ποιο από τα δυο μοντέλα είναι καλύτερο το Note 8 ή το google pixel 2 XL; Επίσης από το Note 8 ποιο είναι το καλύτερο το απλό ή το duos ?

Έχω περάσει και τα τρία!!Αν ΔΕ σε ενδιαφέρει το πενάκι και το να έχεις δυο κάρτες πάνω παίρνεις το pixel 2 xl...Τόσο απλά...

Προσωπικά μετά από 2 μήνες με το note ,3 εβδομάδες με το Χ γιατί δεν άντεξα παραπάνω τώρα είμαι με pixel 2 xl αλλά μου λείπει το να έχω δυο κάρτες πάνω, το πενάκι και η τελειότητα της οθόνης του note...Εξαιρετική η οθόνη του pixel αλλά το note έχει λίγο καλύτερη...

Αν γενικότερα θες άψογη ταχύτητα και ούτε ελάχιστο lag αλλά και να παίρνεις απευθείας τις νέες αναβαθμίσεις όπως και τέλεια κάμερα pixel 2 xl...

Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα αλλά μιλάμε για κορυφαίες συσκευές έτσι κι αλλιώς...

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει και τα τρία!!Αν ΔΕ σε ενδιαφέρει το πενάκι και το να έχεις δυο κάρτες πάνω παίρνεις το pixel 2 xl...Τόσο απλά...

Προσωπικά μετά από 2 μήνες με το note ,3 εβδομάδες με το Χ γιατί δεν άντεξα παραπάνω τώρα είμαι με pixel 2 xl αλλά μου λείπει το να έχω δυο κάρτες πάνω, το πενάκι και η τελειότητα της οθόνης του note...Εξαιρετική η οθόνη του pixel αλλά το note έχει λίγο καλύτερη...

Αν γενικότερα θες άψογη ταχύτητα και ούτε ελάχιστο lag αλλά και να παίρνεις απευθείας τις νέες αναβαθμίσεις όπως και τέλεια κάμερα pixel 2 xl...

Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα αλλά μιλάμε για κορυφαίες συσκευές έτσι κι αλλιώς...

Εγώ από όλα αυτά κόλλησα στο ότι έμεινες 3 εβδομάδες μόνο με το iPhone x. Πες μας γιατί τόσο λίγο;

 

Στάλθηκε από το G3112 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

4 χρονια τωρα περα απο μερικες απιστιες με android ειμαι με iphone.Εχω αλλαξει 4-5-6-6splus-7plus αλλα χρησιμοποιωντας το note 8 πριν παω στο Χ το Χ μου φανηκε πολυ λιγο...ΑΝ και δεν ειναι το καταλληλο thread πολλα δε με βολεψαν στο Χ

 

1)Το notch ενοχλει...Αν το εκανε καμμια κινεζικη εταιρεια ολοι θα εβριζαν...Βεβαια ξενερωνω που διαβαζω οτι θα υιθετησουν το notch καποιες αλλες εταιρεις τωρα...Να αντιγραφεις την Apple και στις βλακειες της ειναι μπουρδα και ξεφτυλα.

 

2)Το face id πολυ υποδιαιστερο απ το touch id...Δε βολευει το ιδιο στην καθημερινοτητα...Βαριεμαι να αναφερω περιπτωσεις αλλα δε βολευει...

 

3)Ακομα το ios11 εχει θεματα και επισης οπως ολοι ξερουμε χρονια τωρα δεν εχει τις ανεσεις του android...Ανεσεις οπως widget-ηχογραφηση κλησεων και καποια αλλα μου ελειπαν πολυ.

 

4)Σχετικα βαρυ για το μεγεθος του.

5)Μεγαλη ξεφτυλα να μη μπορεις να δεις ποσοστο μπαταριας αν δεν κατεβασεις πανω δεξια την κουρτινα...Με γυρισε στο 1998 και σε ενα motorola d-420 που ειχα τοτε.

 

Απ την αλλη στα θετικα η ποιοτητα της οθονης και η αναμονη μπαταριας...

Για μενα το ios και το iphone εχει μεινει πισω...

Προσωπικα επειδη ειχα στησει τα παντα γυρω απ το iOS με δυσκολεψε λιγο η μεταβαση αλλα νομιζω πλεον τα εστησα οπως ηθελα...

Link to comment
Share on other sites

4 χρονια τωρα περα απο μερικες απιστιες με android ειμαι με iphone.Εχω αλλαξει 4-5-6-6splus-7plus αλλα χρησιμοποιωντας το note 8 πριν παω στο Χ το Χ μου φανηκε πολυ λιγο...ΑΝ και δεν ειναι το καταλληλο thread πολλα δε με βολεψαν στο Χ

 

1)Το notch ενοχλει...Αν το εκανε καμμια κινεζικη εταιρεια ολοι θα εβριζαν...Βεβαια ξενερωνω που διαβαζω οτι θα υιθετησουν το notch καποιες αλλες εταιρεις τωρα...Να αντιγραφεις την Apple και στις βλακειες της ειναι μπουρδα και ξεφτυλα.

 

2)Το face id πολυ υποδιαιστερο απ το touch id...Δε βολευει το ιδιο στην καθημερινοτητα...Βαριεμαι να αναφερω περιπτωσεις αλλα δε βολευει...

 

3)Ακομα το ios11 εχει θεματα και επισης οπως ολοι ξερουμε χρονια τωρα δεν εχει τις ανεσεις του android...Ανεσεις οπως widget-ηχογραφηση κλησεων και καποια αλλα μου ελειπαν πολυ.

 

4)Σχετικα βαρυ για το μεγεθος του.

5)Μεγαλη ξεφτυλα να μη μπορεις να δεις ποσοστο μπαταριας αν δεν κατεβασεις πανω δεξια την κουρτινα...Με γυρισε στο 1998 και σε ενα motorola d-420 που ειχα τοτε.

 

Απ την αλλη στα θετικα η ποιοτητα της οθονης και η αναμονη μπαταριας...

Για μενα το ios και το iphone εχει μεινει πισω...

Προσωπικα επειδη ειχα στησει τα παντα γυρω απ το iOS με δυσκολεψε λιγο η μεταβαση αλλα νομιζω πλεον τα εστησα οπως ηθελα...

Θες να μας πεις τι ειχες στησει με αιφον και πως τα εστησες τωρα με το νοτε 8;μπορει να βοηθήσεις και καποιους αλλους στην μεταβαση...

 

Στα θετικα της συσκευής να προσθέσω το μέγεθος οθόνης-κινητου ειναι απο τα πιο βολικα αυτή την στιγμη...την απιστευτη γρηγοραδα σε ολα αλλα ειναι αιφον...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Θες να μας πεις τι ειχες στησει με αιφον και πως τα εστησες τωρα με το νοτε 8;μπορει να βοηθήσεις και καποιους αλλους στην μεταβαση...

 

Στα θετικα της συσκευής να προσθέσω το μέγεθος οθόνης-κινητου ειναι απο τα πιο βολικα αυτή την στιγμη...την απιστευτη γρηγοραδα σε ολα αλλα ειναι αιφον...

Δεν ειναι το καταλληλο thread...

Οταν λεμε στησιμο εννοουμε το συγχρονισμο φωτο και βιντεο με ολες τις συσκευες της οικογενειας,εννοουμε το apple tv οτι αντικατασταθηκε με το chrome cast ultra και πολλα αλλα ...

Οσον αφορα την αναλογια οθονης οντως ειναι πολυ καλη αλλα μη ξεχνας οτι ενα κομματι το τρωει το notch επισης οσον αφορα την ταχυτητα ελαχιστη διαφορα με το note....

Δεν εχω το note αυτη τη στιγμη,το pixel 2 xl εχω το οποιο απο αποψη ταχυτητας αν οχι γρηγοροτερο ειναι παρομοιο με το iphone X και ειδικα στο θεμα κλεισιματος εφαρμογων το pixel εχει καλυτερη συμπεριφορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πως κλείνει το εικονίδιο κύκλος με το + μέσα επάνω στη γραμμή κατάστασης ca202a165a424f7e707ef865bbd9e8b6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρυθμισεις-->Συνδέσεις-->Χρήση Δεδομένων-->Εξοικονόμηση Δεδομένων....ξετικαρεις την επιλογη

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-->Συνδέσεις-->Χρήση Δεδομένων-->Εξοικονόμηση Δεδομένων....ξετικαρεις την επιλογη
Ευχαριστώ φίλε το βρήκα

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε φίλος σημερα ότι υπάρχει ένα Νοτε 8 από σταντ εκθέσεως που το δίνουν 650€.Πως το βλέπετε;Εγώ προς το παρόν,μετά από το 2 και το 3,έχω το Νοτε 4.

Αξίζει να το πάρω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε φίλος σημερα ότι υπάρχει ένα Νοτε 8 από σταντ εκθέσεως που το δίνουν 650€.Πως το βλέπετε;Εγώ προς το παρόν,μετά από το 2 και το 3,έχω το Νοτε 4.

Αξίζει να το πάρω;

 

Σαφέστατα και όχι, βρίσκεις στα 650 και μεταχειρισμένα με προσεγμένη χρήση στις αγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δε θα το έπαιρνα. Σχεδον σφραγισμένο βρισκεις πλεον σε αυτα τα λεφτα.

Τα εκθεσιακα έχουν επιβαρυνθει πολυ τοσο σε μπαταρία οσο και σε οθόνη. Μεσα σε ενα μηνα μπορεί να έχουν την επιβάρυνση που εχει ενα μεταχ σε 6-8 μήνες..

Φυσικά εσυ αποφασιζεις αναλογως σε τι κατάσταση το βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ εκθεσιακό κινητό με amoled οθόνη. Το burn in ειτε δε το εχεις προσέξει ειτε θα ερθει πολυ νωριτερα αποτι με κανονικη χρηση. (συν την φθορα μπαταριας)

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παδιά,αφού σας ευχαριστήσω,να πω ότι δεν το είχα ψάξει ποτέ,δεν είχα ασχοληθεί να αλλάξω τηλ,και τώρα μπαίνοντας στο γουγλ είδα ότι καινούριο το πουλάνε από 725,οπότε δεν το κουβεντιάζω καν.Αν πάρω,θα πάρω καινούριο.:):)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρε παιδια Κανένα πρόγραμμα που να κάνει τις ειδοποιήσεις στη Lock screen πιο λεπτες και με λιγότερο περιεχόμενο;

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από γυαλάκι μπροστά,όχι πλαστικό,και θήκη,έχετε καταλήξει σε κάτι καλό με λογική τιμή;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...