Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει ρε παιδια Κανένα πρόγραμμα που να κάνει τις ειδοποιήσεις στη Lock screen πιο λεπτες και με λιγότερο περιεχόμενο;

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν αλλαξεις dpi σε ολο το λειτουργικό θα μικρινουν ολα.. Δοκιμασε το, μπορει να σε βολέψει περισσότερο. Συνήθως ομως βοηθαει να αλλάξεις και launcher τοτε, πχ με νοβα ρυθμίζεις ξεχωριστά τα μεγεθη εκει. Εγω εχω 421 dpi.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....Δεύτερη μέρα κάτοχος note 8...Μόλις μου έπεσε κ ράγισε η οθόνη στην γωνία...Ακούω προτάσεις Εκτός από τα περαστικά μου!
Link to comment
Share on other sites

Κριμα φίλε, χωρίς δεύτερη σκέψη να το πας επίσημο αντιπρόσωπο, βέβαια τα 400€ δε τα γλιτώνεις, αλλά και τί να κάνεις. Εκτός αν μπορείς να ζήσεις με αυτό

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που έψαξα βρήκα στην σταδίου με 250 ευρω...ζω με αυτο αλλα πιστευω πως με.την χρήση θα πάρει υγρασία κ μπορεί να.μεγαλωσει κ άλλο...αν το είχα από το καλοκαίρι δν θα το σκεφτόμουνα...αλλά τωρα π είναι καινούριο κ μόνο π το βλέπω έτσι θέλω να το σπάσω!
Link to comment
Share on other sites

Λίγο που έψαξα βρήκα στην σταδίου με 250 ευρω...ζω με αυτο αλλα πιστευω πως με.την χρήση θα πάρει υγρασία κ μπορεί να.μεγαλωσει κ άλλο...αν το είχα από το καλοκαίρι δν θα το σκεφτόμουνα...αλλά τωρα π είναι καινούριο κ μόνο π το βλέπω έτσι θέλω να το σπάσω!

Ειναι παρα πολυ μεγάλη η ζημιά? Γιατι είπες στη γωνία. Αν δεν αλλάξεις οθονη, βαλε tempered glass της dome, που ειναι με κολα η οποία γίνεται στερεη με λαμπα uv που δίνουν. Ουσιαστικά θα αποκτήσεις ενα τζαμι πάνω απ το τζαμι, και δε θα ανοιξει περισσότερο τουλάχιστον το σπάσιμο, θα βοηθήσει και για την υγρασία . Ισως να φαίνεται και λιγο λιγότερο το υπάρχων σπάσιμο αν το καλυψει η κολα.

Που βρηκες οθονη με 250€? Περίμενα πολύ περισσότερο, ειναι βέβαιο?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παρα πολυ μεγάλη η ζημιά? Γιατι είπες στη γωνία. Αν δεν αλλάξεις οθονη, βαλε tempered glass της dome, που ειναι με κολα η οποία γίνεται στερεη με λαμπα uv που δίνουν. Ουσιαστικά θα αποκτήσεις ενα τζαμι πάνω απ το τζαμι, και δε θα ανοιξει περισσότερο τουλάχιστον το σπάσιμο, θα βοηθήσει και για την υγρασία . Ισως να φαίνεται και λιγο λιγότερο το υπάρχων σπάσιμο αν το καλυψει η κολα.

Που βρηκες οθονη με 250€? Περίμενα πολύ περισσότερο, ειναι βέβαιο?

αν θυμαμε καλα γύρω στα (280€-300€) έχει στην smartec με αλλαγή και του πλαισίου....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

http://www.thefixers.gr/%ce%b5%cf%80%ce%b9%cf%83%ce%ba%ce%b5%cf%85%ce%ad%cf%82-smartphones/samsung/samsung-galaxy-note-8

 

 

Δν νομίζω πως μπορώ να το βλέπω να υπάρχει εκεί!!!θα κοιταξω κ smartec..Είχα νότες 1 2 5....μονο μπάλα δν έπαιζα με αυτά κ με οθόνη ποτέ δν ειχα προβλημα...κ τωρα επεσε κ βρηκε ακριβως στην στην γωνία στην οθόνη...Δν μπορώ να με φανταστώ με θήκες κ αλλά τέτοια...Είναι π είναι κουμούτσα...

Edited by tredas
Link to comment
Share on other sites

http://www.thefixers.gr/%ce%b5%cf%80%ce%b9%cf%83%ce%ba%ce%b5%cf%85%ce%ad%cf%82-smartphones/samsung/samsung-galaxy-note-8

 

 

Δν νομίζω πως μπορώ να το βλέπω να υπάρχει εκεί!!!θα κοιταξω κ smartec..Είχα νότες 1 2 5....μονο μπάλα δν έπαιζα με αυτά κ με οθόνη ποτέ δν ειχα προβλημα...κ τωρα επεσε κ βρηκε ακριβως στην στην γωνία στην οθόνη...Δν μπορώ να με φανταστώ με θήκες κ αλλά τέτοια...Είναι π είναι κουμούτσα...

Ασφαλεια οθονης τοτε, την επόμενη φορά.. Στο νοτε 4, 2 χρόνια ουτε ζελατίνα δεν ειχα, αλλά ειχα βαλει 1 ετος ασφάλεια οθονης.

Επι καμια 10ρια κίνηση δεν εβαζα τίποτα, μεχρι που εσπασα την οθονη στα επόμενα 2. Στο ενα 2 φορες.. Οποτε μετα απο 3 σερι οθόνες σπασμένες αλλαξα συνηθεια..

Το νοτε 8 με την οθόνη edge που εχει θελει tempered. Θεμα χρονου να πέσει, αν δε σπασει την 1η, την 3η θαχει σπασει.

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα μ κινητό δν έχω βάλει ποτέ τπτ...Μια προσπάθεια έκανα κ το πέταξα αμέσως...Δν πιστεύω πως κάνουν δουλειά...Χωρίς να έχω κάποια απόδειξη...άσε π νομίζω πως μ χαλάει την αίσθηση στο touch screen...όλα αυτά στο μυαλό μου βεβαια δν εμπειρια πανω σε αυτο!Ναι ξερω ειμαι περιεργος...Με βλέπω για ασφάλεια οθόνης..
Link to comment
Share on other sites

Λίγο που έψαξα βρήκα στην σταδίου με 250 ευρω...ζω με αυτο αλλα πιστευω πως με.την χρήση θα πάρει υγρασία κ μπορεί να.μεγαλωσει κ άλλο...αν το είχα από το καλοκαίρι δν θα το σκεφτόμουνα...αλλά τωρα π είναι καινούριο κ μόνο π το βλέπω έτσι θέλω να το σπάσω!
Η Vodafone έχει προσφορά 30%. Κοντά στα 200 θα σου βγει.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα μ κινητό δν έχω βάλει ποτέ τπτ...Μια προσπάθεια έκανα κ το πέταξα αμέσως...Δν πιστεύω πως κάνουν δουλειά...Χωρίς να έχω κάποια απόδειξη...άσε π νομίζω πως μ χαλάει την αίσθηση στο touch screen...όλα αυτά στο μυαλό μου βεβαια δν εμπειρια πανω σε αυτο!Ναι ξερω ειμαι περιεργος...Με βλέπω για ασφάλεια οθόνης..
Φιλε μου μια απο τα ίδια και το ίδιο προτείνω συχνά πυκνά..

Μια ασφάλεια οθόνης και αρκετή προσοχή με το τηλέφωνο. Δεν θέλω να χάνω απολύτως τίποτα από την εμπειρία χρήσης. Ούτε σε χρώματα ούτε σε αίσθηση ούτε και σε εμφάνιση. Από κει και πέρα περί ορέξεως.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμε καλα γύρω στα (280€-300€) έχει στην smartec με αλλαγή και του πλαισίου....

270 μαζί με το ΦΠΑ

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Λίγο που έψαξα βρήκα στην σταδίου με 250 ευρω...ζω με αυτο αλλα πιστευω πως με.την χρήση θα πάρει υγρασία κ μπορεί να.μεγαλωσει κ άλλο...αν το είχα από το καλοκαίρι δν θα το σκεφτόμουνα...αλλά τωρα π είναι καινούριο κ μόνο π το βλέπω έτσι θέλω να το σπάσω!

 

Πριν αλλάξεις οθόνη θα βάλεις πρώτα το whitestone dome glass και ίσως - ίσως να μην χρειαστεί να αλλάξεις οθονη....αλλα θα το βάλεις λίγο πριν αποφασίσεις να αλλάξεις οθόνη γιατί μπορεί να γινει και χειρότερη αν περάσει μεσα η κολλα ή να μπει σωστά και να μην βλέπεις ούτε καν το ράγισμα...

 

Ασφάλεια έχεις κάνει?

Αν όχι και το κινητό είναι αγορασμένο πριν κλείσει μήνα τότε κανε την Τρίτη στον ξηρογιανοπουλο ή κάπως έτσι άλλωστε αυτοί δεν τσεκάρουν την συσκευη και μέτα από κανε μήνα δηλώνεις το σπάσιμο...

 

Μπορείς να δοκιμάσεις ετσι οοως είναι την νάνο τεχνολογία που βάζει το media markt που αν είναι υγρό ίσως και αυτή καλύψει το ράγισμα....

 

Όσες ιδέες ειχα στις πρότεινα...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....Δεύτερη μέρα κάτοχος note 8...Μόλις μου έπεσε κ ράγισε η οθόνη στην γωνία...Ακούω προτάσεις Εκτός από τα περαστικά μου!

 

Έχεις πμ με αναλυτικές οδηγίες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια φωτο με ανοιχτή την οθόνη και μια με αντανάκλαση όπου φαίνεται το σπάσιμο...Με γυμνό μάτι και βλέποντας κάθετα την οθόνη δν το βλέπεις...αν την στρίψεις φαίνεται..προσπαθώ να τις ανεβάσω εδώ.. Edited by tredas
Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει ένα κρύσταλλο της Sentio. Προβλήματα απόκρισης κλπ τα έλυσα με κατάλληλη θήκη και ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος μέχρι σήμερα.

Το πρόβλημα είναι ότι μετά από μήνες εφαρμογής, βλέπω (προφανώς από το πάνω μέρος) να έχουν περάσει κοκκοι σκόνης που δεν προυπήρχαν.

Ξέρει κανείς

α. Αν βγαίνουν με κάποιο τρόπο; Σκέφτηκα κανένα Swiffer στην άκρη αλλα δε δουλεψε.

β. Αν βγάζοντας το κρύσταλλο μένει κολλα πχ στα πλαινα και πως αυτή φεύγει;

γ. Αν βγάζοντας το κυρτό τζαμάκι μπορώ να κάνω ζημιά;

Link to comment
Share on other sites

Μιάς και με βάλανε στα αίματα,υπάρχει κανείς που είχε το Note 4 και τώρα πήρε το 8,να μου πει αν αξίζει η μετάβαση από το ένα στο άλλο, ή θα γκρινιάζω μετά ότι το ίδιο είναι;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω εκανα την μεταβαση απο το 4 στο 8. Η μερα με την νυχτα ειναι!!αξιζει να το κανεις πιστεψε με!!εκπληκτικο κινητο το 8!πιστευα οτι δεν θα αλλαζα ποτε το 4αρι αλλα τωρα δεν αλλαζω με τιποτα το 8αρι!
Link to comment
Share on other sites

Μιάς και με βάλανε στα αίματα,υπάρχει κανείς που είχε το Note 4 και τώρα πήρε το 8,να μου πει αν αξίζει η μετάβαση από το ένα στο άλλο, ή θα γκρινιάζω μετά ότι το ίδιο είναι;

 

Kανεις πλακα φανταζομαι ετσι? Το 4 ειναι ετη φωτος πισω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις εγώ ήμουν κάτοχος Note4 το οποίο και κράτησα πηγαίνοντας στο Note 8 το οποίο έχω εδώ και 18 μέρες !!! Οθόνη ΑΠΊΣΤΕΥΤΗ, ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΠΙΣΗΣ, ΚΑΜΕΡΑ ΑΝΕΠΑΝΆΛΗΠΤΗ, το S pen ακόμη καλύτερη αίσθηση, ΜΠΑΤΑΡΙΑ όχι τίποτα το ιδιαίτερο ειδικά αν έχεις πρόσφατα αλλάξει μπαταρία στο Note 4. Επίσης το Note8 δεν έχει την αίσθηση πλαστικού που έχεις με το Note4 αλλά τρέμεις μην τυχόν και σου πέσει!!! Τα ακουστικά αν τα χρησιμοποιείς ΤΕΛΕΙΑ !!! Γενικά αγαπητέ φίλε αν διαθέτεις τα χρήματα ή έχεις αναβάθμιση ΠΡΟΧΩΡΑ στο Note 8 100% εκτός κι αν περιμένεις το Note9 ή NoteX !!! Βέβαια από την στιγμή που έχεις Note4 Μην περιμένεις ότι θα νοιώσεις ότι μπορεί να νοιώσει κάποιος που έρχεται από άλλο κινητό ακόμη και Samsung !!! Αυτά τα ολίγα και εύχομαι ΚΑΛΟΡΊΖΙΚΟ Edited by huskyaris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.. Θυμάμαι στο νήμα του Note 2, να αναφέρουν πολλοί το 'Once you go Note, you never go back'....

Οφείλω να παραδεχτώ πως τόσα χρόνια μετά, εξακολουθεί να επιβεβαιώνεται η φράση..

Πολύ θετικές πρώτες εντυπώσεις αν και τώρα το στήνω, είναι αρχή ακόμα..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Εδώ και 10 μέρες περίπου στις κάρτες του bixby στο Twitter δεν μου προβάλλει τα trends της Ελλάδας αλλά μάλλον τα παγκόσμια ενώ πριν έδειχνε κανονικά τα Ελληνικά trends. (Έχω παραχωρήσει δικαιώματα τοποθεσίας στην εφαρμογή) Έκανα απεγκατάστααη και εγκατάσταση εκ νέου αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά,νομίζω ότι θα το κάνω το τόλμημα.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...