Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρεπει να χω θεμα με τη ταχεια φορτιση. Πλεον με τον official smasung fast charger δεν μου γραφει fast charging, αλλα cable chgarging και κανει πανω απο 2ωρη φορτιση. Ακομα και μετα απο αναβαθμιση απο 7 σε pie και full format της συσκευης. Επισης απο device care->battery απενεργοποιησα fast charging, εκανα ρισταρτ, το ξαναενεργοποιηση και ξανα ρισταρτ μπας και ειχε φαει εκει καμμια κομπλα αλλα τιποτα

 

Εχω αγχωθει γιατι αν θελει σερβις και λεφτα την κατσαμε, εχει κανεις καμμια ιδεα

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να χω θεμα με τη ταχεια φορτιση. Πλεον με τον official smasung fast charger δεν μου γραφει fast charging, αλλα cable chgarging και κανει πανω απο 2ωρη φορτιση. Ακομα και μετα απο αναβαθμιση απο 7 σε pie και full format της συσκευης. Επισης απο device care->battery απενεργοποιησα fast charging, εκανα ρισταρτ, το ξαναενεργοποιηση και ξανα ρισταρτ μπας και ειχε φαει εκει καμμια κομπλα αλλα τιποτα

 

Εχω αγχωθει γιατι αν θελει σερβις και λεφτα την κατσαμε, εχει κανεις καμμια ιδεα

 

Συνήθως φταίει το καλώδιο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως φταίει το καλώδιο.
Δοκιμασα παλι αλλο καλωδιο και αλλο φορτιστη. Ενω εγραψε τωρα fast charging ηθελε μιση ωρα για 16%

 

Παλι δε μου φαινεται νορμαλ η κατασταση84cbc1ec23c243c5f16d77251f8dfd9e.jpg

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ μου έκανε κάτι περίεργο...

Είχα πει να δω τον αγώνα,και στο WiFi του μαγαζιού με έβαζε μέσω chrome σε επιλεκτικά sites...Το Samsung internet δεν δούλευε καθολου...

Το γύρισα σε δεδομένα και όλα μια χαρά....Εντομεταξη ποτέ στο παρελθόν δεν είχα θέμα με το σήμα WiFi στο συγκεκριμένο μαγαζί...Γύρισα σπίτι και είδα ότι στο δικό μου WiFi δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα....

Καμιά ιδέα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να έχουν χακαρει το router του μαγαζιού.

Γνωστός μου, ψαγμενος, μου είπε ότι στις καφετέριες, αλλάζουν οι χάκερς, τα firmware σε δευτερόλεπτα.

Πιστεύω ότι δεν μπήκες σε i banking!!

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να έχουν χακαρει το router του μαγαζιού.

Γνωστός μου, ψαγμενος, μου είπε ότι στις καφετέριες, αλλάζουν οι χάκερς, τα firmware σε δευτερόλεπτα.

Πιστεύω ότι δεν μπήκες σε i banking!!

 

Όχι σε τραπεζικό λογαριασμό δεν μπαίνω μέσω Wi-fi,το γυρνάω σε δεδομένα...Απλά μου έκανε εντύπωση που δεν μπορούσα να μπω καθόλου στο Samsung internet, και στον chrome μόνο σε συγκεκριμένες ιστοσελίδες...

Π.χ bet 365 δεν έμπαινα με τπτ,stoiximan μια χαρά έμπαινα, my phone,insomnia,με τπτ σε ιστοσελίδες ειδήσεων όμως μια χαρά είχα πρόσβαση...

Όπως και στο fb από την εφαρμογή,μέσω chrome δεν έμπαινα... Ευτυχώς είχα παίξει νωρίς 1/1 και αποτέλεσμα 3-1/3-0....

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα είχε πολλούς θαμώνες χθες λόγω και του αγώνα ✌️;)

 

Δεν λες πολλούς 10 άτομα....σε νησί είμαι,και δεν χρησιμοποιούσαν όλοι το WiFi...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μετά την αναβάθμιση σε 9 pie δεν δουλεύει το spen menu. Αυτό συμβαίνει σε όλους? Μπορώ να κάνω κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μετά την αναβάθμιση σε 9 pie δεν δουλεύει το spen menu. Αυτό συμβαίνει σε όλους? Μπορώ να κάνω κάτι?

Καλημερα.Δεν εχω καποιο θεμα,μαλιστα μετα την Pie εφτιαξε το s pen.Υποθετω εχεις κανει τα κλασικα, επανεκκινηση κλπ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χρειάζομαι λίγο τη βοήθειά σας το otg καλώδιο που έχω αναγνωρίζει τα μισά από τα στικάκια μου ... τα άλλα μισά τα βλέπει σαν φόρτιση συσκευής, το κάνει σε σας? Πέστε μου παρακαλώ πριν αγοράσω ένα άλλο καλώδιο.
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Δεν εχω καποιο θεμα,μαλιστα μετα την Pie εφτιαξε το s pen.Υποθετω εχεις κανει τα κλασικα, επανεκκινηση κλπ?

εννοείται ότι έκανα επανεκκίνηση !τι άλλο μπορώ να κάνω γιατί δεν και είμαι πολύ σχετικός???

Link to comment
Share on other sites

@godjet

Σε ένα κινητό Xiaomi, to usb otg cable, βλέπει μόνον ένα στικάκι, από συνολικά 5 που έχω, το sundisk.

Δεν νομίζω ότι έχεις πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Microsoft exFAT/NTFS for USB by Paragon Software:

 

Κοίτα και αυτήν την εφαρμογή, αλλά θέλει να την αγοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Θα το δοκιμάσω αν και όλα τα έχω φορμαρει fat32 .. μου κάνει εντύπωση γιατί στα προηγούμενα κινητά που είχα s7 , leeco note 3 δεν είχα τέτοιο πρόβλημα
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι ο λογος που η λειτουργια usb on the go ειναι για τα πανηγυρια. Βαζεις σκληρο δισκο, δεν τον βλεπει, θελει τροφοδοσια εξωτερικη. Βαζεις στικακι, ειναι στοιχημα αν θα το δει ή οχι.

Αλλα μετα, σου λεει ο αλλος, μεγαλο πλεονεκτημα του android το otg.....:shifty:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι ο λογος που η λειτουργια usb on the go ειναι για τα πανηγυρια. Βαζεις σκληρο δισκο, δεν τον βλεπει, θελει τροφοδοσια εξωτερικη. Βαζεις στικακι, ειναι στοιχημα αν θα το δει ή οχι.

Αλλα μετα, σου λεει ο αλλος, μεγαλο πλεονεκτημα του android το otg.....:shifty:

Χρόνια συνδέω usb και δίσκους 1tb 2.5 HDD στο note 3 και τους διαβάζει άμεσα. Όσο πάνε και χειροτερευουν τα πράγματα. Dumbphone είναι τα σημερινά κινητά σε σχέση με τα παλιότερα που έχουν αφαιρέσει ένα σωρό χρήσιμες λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια συνδέω usb και δίσκους 1tb 2.5 HDD στο note 3 και τους διαβάζει άμεσα. Όσο πάνε και χειροτερευουν τα πράγματα. Dumbphone είναι τα σημερινά κινητά σε σχέση με τα παλιότερα που έχουν αφαιρέσει ένα σωρό χρήσιμες λειτουργίες.
Και σε παλαιοτερα κινητα ειχα προβλημα με το otg. Ειδικα με δισκους.

 

Στάλθηκε από το E6653 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και σε παλαιοτερα κινητα ειχα προβλημα με το otg. Ειδικα με δισκους.

 

Στάλθηκε από το E6653 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε official roms λογικά. Σε orico θήκες έχω 1 160gb και 1 1tb τους διαβάζει κανονικά ο solid. Custom όμως σε official δεν γνωρίζω σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι ο λογος που η λειτουργια usb on the go ειναι για τα πανηγυρια. Βαζεις σκληρο δισκο, δεν τον βλεπει, θελει τροφοδοσια εξωτερικη. Βαζεις στικακι, ειναι στοιχημα αν θα το δει ή οχι.

 

Αλλα μετα, σου λεει ο αλλος, μεγαλο πλεονεκτημα του android το otg.....:shifty:

Γιάννη το θέμα με otg και σκληροί δίσκοι είναι καθαρά θέμα Sammy.

Ούτε με Huawei, ούτε ZTE ούτε Oneplus και ούτε Vivo είχα ποτέ θέματα.

 

Τους διαβάζει όλα οποιοδήποτε φορματ είναι(και ntfs) και ανεξάρτητα χωρητικότητά χωρίς ανάγκη εξωτερική τροφοδοσία.

 

Είναι από τις κλασικές μπούρδες Sammy που τόσα χρόνια αδυνατεί η αδιαφορεί φτιάξει.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Samsung note 3 δοκίμασα και 1TB γεμάτο και 4TB δίσκο. 2.5αριδες χωρίς τροφοδοσία. Τους διάβασε σε 5 δευτερόλεπτα και τους 2. NTFS και οι 2. Ο 1TB γεμάτος ταινίες ο mx player έπαιξε κανονικά και ταινία 25GB με atmos. Κάποια στιγμή ίσως δοκιμάσω και 1TB sd card όταν πέσουν οι τιμές. Την 256αρα που έχω την πάει τραίνο.

 

9042b9d701995052c266d66c19f5c575.jpg

ee66b400522b46d55f76a62ca6479132.jpg

306bda10c9bd5fa3b812807a886419db.jpg

f8b32b6758b12b9ab562ed2a3ae296e7.jpg

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το θέμα με otg και σκληροί δίσκοι είναι καθαρά θέμα Sammy.

Ούτε με Huawei, ούτε ZTE ούτε Oneplus και ούτε Vivo είχα ποτέ θέματα.

 

Τους διαβάζει όλα οποιοδήποτε φορματ είναι(και ntfs) και ανεξάρτητα χωρητικότητά χωρίς ανάγκη εξωτερική τροφοδοσία.

 

Είναι από τις κλασικές μπούρδες Sammy που τόσα χρόνια αδυνατεί η αδιαφορεί φτιάξει.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Αλεξ, και με τα sony ειχα θεματα. Αρα δεν ειναι μονο της samsung.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ, και με τα sony ειχα θεματα. Αρα δεν ειναι μονο της samsung.
Κακιστα ούτε σε Sony.

Δεν είναι ο κανόνας όμως θέλω να σου πω.

Σε όλους τους Κινέζους παίζει σωστά.

 

Βλέπεις ο king έβαλε custom rom και δεν είχε ποτέ θέμα σε Sammy.

 

Απαράδεκτη η Sammy και όποιος άλλος oem με ίδιο θέμα

 

Σε Sammy κάθε φορά αγανακτουσα όταν ήθελα συνδέσω εξωτερικοί δίσκοι η και φλασακια πολύ πρόσφατα και με s10 plus το ίδιο πήγα να συνδέσω φλασακι να περάσω αρχεία κατά το setup και έφαγα άκυρο.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χθες έβαλα φλασακι σε s10 plus κ έκανα μεταφορά απτό κινητό στο φλασακι ότι ήθελα...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χθες έβαλα φλασακι σε s10 plus κ έκανα μεταφορά απτό κινητό στο φλασακι ότι ήθελα...
Τυχερέ!!!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χθες έβαλα φλασακι σε s10 plus κ έκανα μεταφορά απτό κινητό στο φλασακι ότι ήθελα...
Κι εγώ χρειάστηκε να περάσω αρχεία πρώτα με φλασάκι και μετά σε σκληρό με S10 και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

 

Ωστόσο στο παρελθόν με Samsung και πάλι, χρειάστηκαν όντως 3rd party εφαρμογές για να δει μερικές φορές κάποιους σκληρούς.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...