Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο το πρωι προσπαθω να αναβαθμισω απο την 7.1 σε PIE. Πω με χει λιωσει, γιατι πρεπει καθε φορα να κανω διαδοχικες αναβαθμισεις ρεσταρτ και ξανα παλι.

 

Περα απο τη πρωτη αναβαθμιση που σε ΟΡΕΟ που εκανα factory reset εκτοτε εννοειται δεν κανω σε καθε μια φορματ, γιατι δε θα τελιωσω ουτε σε 2 βδομαδες. Μολις περασει και η PIE και δε εχει αλλες ενημερωσεις και κανω, το τελικο factory reset θα μαι οκ, η πρεπει να καθαρισω και καμμια cache η τιποτα αλλο βημα για να αδειασει οτι εχει κατεβασει? OTA απο ρυθμισεις τις περναω μεχρι στιγμης

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τις διαφορες NOTE 8 με NOTE 9 αρχισε να κουραζει και να γινεται γραφικο γι αυτο ειπα οτι το κλεινω εδω.Παρακαλω πολυ να σταματησουν καποιοι να μου απαντουν γι αυτο το θεμα γιατι δεν εχει νοημα,φτανει στα ορια της προσωπικης αντιπαραθεσης και δεν ειναι υποχρεωμενοι οι φιλοι εδω να διαβαζουν τα ιδια και τα ιδια.Σταματηστε παρακαλω να μου αναφερεστε στο θεμα οσο και αν σας πειραζει.Μιζα να περνατε για την συγκεκριμενη συσκευη,δεν θα υποστηριζατε τοσο πολυ!Αυτα και συγγνωμη για το υφος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τις διαφορες NOTE 8 με NOTE 9 αρχισε να κουραζει και να γινεται γραφικο γι αυτο ειπα οτι το κλεινω εδω.Παρακαλω πολυ να σταματησουν καποιοι να μου απαντουν γι αυτο το θεμα γιατι δεν εχει νοημα,φτανει στα ορια της προσωπικης αντιπαραθεσης και δεν ειναι υποχρεωμενοι οι φιλοι εδω να διαβαζουν τα ιδια και τα ιδια.Σταματηστε παρακαλω να μου αναφερεστε στο θεμα οσο και αν σας πειραζει.Μιζα να περνατε για την συγκεκριμενη συσκευη,δεν θα υποστηριζατε τοσο πολυ!Αυτα και συγγνωμη για το υφος.

 

Αγαπητέ Γιάννη. Όταν γράφουμε σε έναν δημόσιο διάλογο τότε θα πρέπει να ξέρουμε πως πιθανότατα θα υπάρχει και αντίλογος. Αν δεν είμαστε έτοιμοι γι αυτόν τότε απλά δεν γράφουμε.

Όσον αφορά τον συγκεκριμένο διάλογο, κάποιο μέλος ζήτησε τις γνώμες μας. Όταν γράφεις και μάλιστα σε έντονο ότι οι συσκευές είναι ίδιες και θα οδηγήσεις τον φίλο σε λανθασμένα συμπεράσματα τότε κάποιοι θα προσπαθήσουν να βάλουν τα πράγματα στη θέση τους ώστε ο φίλος να ακούσει και τον αντίλογο. Η απόφαση δική του βέβαια.

Για την μίζα που παίρνουμε από το Ν9 είναι η ίδια που παίρνανε για το Ν8.....

Τέλος, εσύ μιλάς έχοντας εμπειρία μόνο από την μία συσκευή. Κάποιοι άλλοι έχουν εμπειρία και από τις δύο συσκευές. Μάντεψε ποιος είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα.....

Αυτά και το κλείνω μιας που κουράζουμε.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Γιάννη. Όταν γράφουμε σε έναν δημόσιο διάλογο τότε θα πρέπει να ξέρουμε πως πιθανότατα θα υπάρχει και αντίλογος. Αν δεν είμαστε έτοιμοι γι αυτόν τότε απλά δεν γράφουμε.

Όσον αφορά τον συγκεκριμένο διάλογο, κάποιο μέλος ζήτησε τις γνώμες μας. Όταν γράφεις και μάλιστα σε έντονο ότι οι συσκευές είναι ίδιες και θα οδηγήσεις τον φίλο σε λανθασμένα συμπεράσματα τότε κάποιοι θα προσπαθήσουν να βάλουν τα πράγματα στη θέση τους ώστε ο φίλος να ακούσει και τον αντίλογο. Η απόφαση δική του βέβαια.

Για την μίζα που παίρνουμε από το Ν9 είναι η ίδια που παίρνανε για το Ν8.....

Τέλος, εσύ μιλάς έχοντας εμπειρία μόνο από την μία συσκευή. Κάποιοι άλλοι έχουν εμπειρία και από τις δύο συσκευές. Μάντεψε ποιος είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα.....

Αυτά και το κλείνω μιας που κουράζουμε.....

Οποιος εχει την μυγα μυγιαζετε ''αγαπητε''το κλεινω γιατι γενικα ΜΑΣ κουρασες...ελεος πια .....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To samsung account παντως δεν επαιξε μπαλα. Πολλα πραμστα δεν συγχρονιστικαν ενω τα επελεξα ολα. Samsung notes, phone calendar και τα αρχεια στις περισσοτερες εφαρμογες. Παλι καλα που εστω σε μερικες που κανουν οι ιδιες cloud sync καταφερα και συγχρονισα

 

Πολυ χρονοβορα διαδικασια και στησιμο σχεδον παλι απο την αρχη

 

Επισης πολυ σπαμ πεφτει. Οτι ανοιξεις πρεπει να συμφωνησεις με ορους η να τσεκαρεις καποια νεα λειτουργια. Ανοιγεις video α για τσεκαρε και το video enhancer

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Μολις μου ηρθε η ενημερωση ασφαλειας Απριλιου.Ποιο νωρις απο οτι συνηθως.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Μολις μου ηρθε η ενημερωση ασφαλειας Απριλιου.Ποιο νωρις απο οτι συνηθως.
Περιμενουμε εντυπωσεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε εντυπωσεις.

Δεν εχω καταλαβει καποια διαφορα η καποια βελτιωση ακομα..Δεν εχει ερθει σε αλλο φιλο εδω να μας πει τι γινεται??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναφερει τα κλασικα οτι ειναι η ενημερωση ασφαλειας και μπορει να περιεχει και διορθωσεις σε bugs, κλπ κλπ.Ειναι κατι λιγοτερο απο 600MB.Δεν εχω καταλαβει κατι ακομα να εχει φτιαξει η βελτιωθει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τοσα πολλα μπραβο...σε ευχαρισρω πολυ εμεις θα περιμενουμε μεχρι τελος απριλιου για να το λαβουμε....αν δεις καμια αλλαγη να μας κρατησεις ενημερους...
Link to comment
Share on other sites

τοσα πολλα μπραβο...σε ευχαρισρω πολυ εμεις θα περιμενουμε μεχρι τελος απριλιου για να το λαβουμε....αν δεις καμια αλλαγη να μας κρατησεις ενημερους...

Εεε, γενικα μεχρι 15, 16 του μηνα παντα ερχονταν οι ενημερωσεις , τωρα δεν ξερω τι αλλαξε.Μα μονο σε εμενα ηρθε??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως τα πάει;;;

 

Μόλις μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση, τώρα την κατεβάζω, ελπίζω να μην πειραξανε την μπαταρία...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχει φτιαξει πολυ, μου βγαζει κοντα 20 ωρες.Τωρα αν βελτιωθηκε και αλλο μετα την σημερινη ενημερωση δεν μπορω να το πω, δεν εχω προλαβει να το δω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εεε, γενικα μεχρι 15, 16 του μηνα παντα ερχονταν οι ενημερωσεις , τωρα δεν ξερω τι αλλαξε.Μα μονο σε εμενα ηρθε??
Και σε εμενα ηρθε, απλα δεν το εκανα ακομα.

 

 

Να ενημερωσω ακομη οτι το προβλημα με την αυτοματη φωτεινοτητα το ελυσα, πηγαινοντας στις ρυθμισεις και διαγραφοντας τα παλαιοτερα μοτιβα χρησης.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

To samsung account παντως δεν επαιξε μπαλα. Πολλα πραμστα δεν συγχρονιστικαν ενω τα επελεξα ολα. Samsung notes, phone calendar και τα αρχεια στις περισσοτερες εφαρμογες. Παλι καλα που εστω σε μερικες που κανουν οι ιδιες cloud sync καταφερα και συγχρονισα

 

Πολυ χρονοβορα διαδικασια και στησιμο σχεδον παλι απο την αρχη

 

Επισης πολυ σπαμ πεφτει. Οτι ανοιξεις πρεπει να συμφωνησεις με ορους η να τσεκαρεις καποια νεα λειτουργια. Ανοιγεις video α για τσεκαρε και το video enhancer

 

Πάντως αν δεν σε ενδιαφέρει μόνο το cloud sync, δοκίμασε το smart switch σε pc που δουλεύει πάρα πολύ καλά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

To samsung account παντως δεν επαιξε μπαλα. Πολλα πραμστα δεν συγχρονιστικαν ενω τα επελεξα ολα. Samsung notes, phone calendar και τα αρχεια στις περισσοτερες εφαρμογες. Παλι καλα που εστω σε μερικες που κανουν οι ιδιες cloud sync καταφερα και συγχρονισα

 

Πολυ χρονοβορα διαδικασια και στησιμο σχεδον παλι απο την αρχη

 

Επισης πολυ σπαμ πεφτει. Οτι ανοιξεις πρεπει να συμφωνησεις με ορους η να τσεκαρεις καποια νεα λειτουργια. Ανοιγεις video α για τσεκαρε και το video enhancer

 

Περιεργο , σεμενα ειχαν συγχρονιστει κανονικα τα notes Και phone calendar. Στις εφαρμογες δεν θυμαμαι γιατι ειχα κανει back up σε μερικα μεσο της ιδιας της εφαρμογης πχ viber. Κατα τα αλλα πηρε λιγο το χρονο του για στησιμο αλλα εγω δεν εκανα τιποτα, κατεβασε μονο του τις εφαρμογες και φωτογραφιες απο το cloud.

 

Υ.Γ. μου ηρθε και εμενα η ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση έχει έρθει και σ' εμένα. 586.49MB, μόνο την ασφάλεια βελτιώνει. Δεν έχει κάτι άλλο.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ αν έχει αναφερθεί ήδη,αλλά με την αναβάθμιση σε 9.0,δεν υπάρχουν πλέον οι manual ρυθμίσεις στο video...

Απαράδεκτο...

ΥΓ ούτε με την πρόσφατη Απριλίου υπαρχουν

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δεν σε ενδιαφέρει μόνο το cloud sync, δοκίμασε το smart switch σε pc που δουλεύει πάρα πολύ καλά.

 

Περιεργο , σεμενα ειχαν συγχρονιστει κανονικα τα notes Και phone calendar. Στις εφαρμογες δεν θυμαμαι γιατι ειχα κανει back up σε μερικα μεσο της ιδιας της εφαρμογης πχ viber. Κατα τα αλλα πηρε λιγο το χρονο του για στησιμο αλλα εγω δεν εκανα τιποτα, κατεβασε μονο του τις εφαρμογες και φωτογραφιες απο το cloud.

 

Υ.Γ. μου ηρθε και εμενα η ενημερωση.

 

Ειχα αντιγραψει ομως ολο το φακελο της συσκευης. Μηπως βρισκεται εκει κατι απο αυτα που χω χασει ή αποθηκευονται στο ρροτ κομματι που δεν εχουμε προσβασει αμα δεν ειναι rooted. Τα πιο βασικα που χω χασει ειναι calendar entries, s-notes, camscanner documents, shazam Λιστα. Επισης τα save απο παιχνιδια βρισκονται μεσα στο ιδιο το .obb?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα ηρθε, απλα δεν το εκανα ακομα.

 

 

Να ενημερωσω ακομη οτι το προβλημα με την αυτοματη φωτεινοτητα το ελυσα, πηγαινοντας στις ρυθμισεις και διαγραφοντας τα παλαιοτερα μοτιβα χρησης.

Ωπ, φιλε μου αυτο ειναι! Ειχα το ιδιο θεμα, ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωπ, φιλε μου αυτο ειναι! Ειχα το ιδιο θεμα, ευχαριστω!
Χαιρομαι που βοηθησα :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα πήγα εχτές το κινητό μου στην smartec για έναν έλεγχο απλά στην μπαταρία γιατί νόμιζα ότι δεν κρατάει πολύ . Το κινητό είναι αγορασμενο 10/2017 οπότε η μπαταρία ήταν εκτός εγγύησης μιας και καλύπτετε όπως ξέρετε από ένα χρόνο.. και ήμουν έτοιμος να δώσω το σχετικό κόστος .. αποτέλεσμα??? Σε μια ώρα παρέλαβα κινητό με αλλαγμένη πλακέτα κατασκευή 2/2019 αλλαγμένη οθόνη και κατά εξαίρεση αλλαγή μπαταρίας εντός εγγύησης... Παιδιά νομίζω πρέπει να το αναφέρω στο φόρουμ μιας και πρέπει να λεμε και τα θετικά. Εγώ πάντως από το πουθενά βρέθηκα με καινούργιο τηλέφωνο και πιστεύω ότι κρίνοντας και από παλαιότερες εμπειρίες μου και με την smartec και με σέρβις άλλων εταιριών η smartec είναι υπόδειγμα εξυπηρέτησης και μονόδρομος για όσους είναι από Αθήνα

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leonathens13
Link to comment
Share on other sites

Ειχα αντιγραψει ομως ολο το φακελο της συσκευης. Μηπως βρισκεται εκει κατι απο αυτα που χω χασει ή αποθηκευονται στο ρροτ κομματι που δεν εχουμε προσβασει αμα δεν ειναι rooted. Τα πιο βασικα που χω χασει ειναι calendar entries, s-notes, camscanner documents, shazam Λιστα. Επισης τα save απο παιχνιδια βρισκονται μεσα στο ιδιο το .obb?

 

Αυτο δεν το γνωριζω , θα το ξερουν αυτοι που ασχολουντε με ροοτ. Εγω οπως σου ειπα τα ειχα στο cloud , και συγχρονιστηκαν κανονικα και το ημερολογιο , και τα s notes , sms , κλησεις όλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλημέρα πήγα εχτές το κινητό μου στην smartec για έναν έλεγχο απλά στην μπαταρία γιατί νόμιζα ότι δεν κρατάει πολύ . Το κινητό είναι αγορασμενο 10/2017 οπότε η μπαταρία ήταν εκτός εγγύησης μιας και καλύπτετε όπως ξέρετε από ένα χρόνο.. και ήμουν έτοιμος να δώσω το σχετικό κόστος .. αποτέλεσμα??? Σε μια ώρα παρέλαβα κινητό με αλλαγμένη πλακέτα κατασκευή 2/2019 αλλαγμένη οθόνη και κατά εξαίρεση αλλαγή μπαταρίας εντός εγγύησης... Παιδιά νομίζω πρέπει να το αναφέρω στο φόρουμ μιας και πρέπει να λεμε και τα θετικά. Εγώ πάντως από το πουθενά βρέθηκα με καινούργιο τηλέφωνο και πιστεύω ότι κρίνοντας και από παλαιότερες εμπειρίες μου και με την smartec και με σέρβις άλλων εταιριών η smartec είναι υπόδειγμα εξυπηρέτησης και μονόδρομος για όσους είναι από Αθήνα

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι κανουν κατι τετοια , περσι ή προπερσι ειχε στειλει η αδερφη μου το s8+ της για ενα κουμπι (μαλλον ενεργοποιησης ηταν δεν θυμαμαι) που δεν πατιοταν καλα και της εστειλαν αλλο κινητο πισω :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...